Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Mojih 35 kvadrata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
redhead
Offline
Ukupno postova: 131
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.05.2011. 10:18 
Naslov:  Re: Mojih 35 kvadrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da komentiramo temu teksta a ne stil i autora?
nikad ne znaš u kakvoj ćeš se situaciji naći. u jednom trenu sve divno krasno, u drugom prekid, razvod, prijevara. s jedne strane svi smo mi ljudi isti: svi jedemo, dišemo, tražimo nešto, u ljubavi volimo, ali smo istovremeno i egoistični. s druge strane 100 ljudi 100 ćudi, što jedan rado trpi drugi ne želi, što jedan daje drugi ni ne zna da postoji. baš zbog toga za mene nema smisla zatvoriti se kao jež, barem ne trajno. stvari kojih se sada bojiš vrlo vjerovatno neće naići ponovo, već će problem biti neki drugačiji, na koji nisi pripremljen. ali to je život. koji bi smisao bio da se svi zatvorimo u svoj stan na 40 godina i onda to kao 70-godišnjaci zovemo onim pravim životom? srca se lome, pa zarastaju, pa se opet lome, tako to ide. sve je to iskustvo, i mada u tom trenutku nije ugodno, isplati se i to proživjeti.
a da ne kažem da ima i gorih problema od toga, ne dao bog bolesti i sličnog, kad prođeš kroz to onda si sretan da na kraju još dišeš i hodaš.
sve to ima smisla, samo glavu gore i bit će već.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2011. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zgodna kolumna koja ustvari pokazuje boljku današnjeg društva; uvjetovanje sreće nekim apstraktnim stvarima i odbijanje mjenjanja vlastitog pogleda na svijet. Svaka situacija u životu je neutralna, hoće li ona biti dobra ili loša, ovisi prvenstveno o nama i načinu na koji ćemo ju shvatiti.
Najlakše je sjeti u vlastitih N/A kvadrata i plakati nad vlastitom sudbinom, propuštenim prilikama, povrijeđenim osjećajima...
Primjetio sam da se u zadnje vrijeme ljudi natječu tko će pokazati da je njegov život teži i gori od sugovornikovog. Svojevrsno natjecanje u pesimizmu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.05.2011. 12:43 
Naslov:  Re: Mojih 35 kvadrata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Duminske Trake je napisao/la (Pogledaj post): › Hm,i ja živim sam...doduše mlađi sam od autora i živim u duplo većem stanu,ali 90% vremena jednako samujem. U toj samoći teško je ne razmišljati o prošlosti,teško je ne razmišljati o svim pogreškama i propustima...ali svejedno ipak nisam toliko zatvoren u sebe kao autor,no razumijem ga. Za vas koji ste hejteri može vas biti sram,razmažena ste djeca i nemate pojma o životu.


Daj ne ... Samo zato što mi se ne sviđa tekst, niti stil pisca, razmaženo sam dijete i nemam pojma o životu??? Prije bih rekao da su razmaženi oni poput tebe - pazi njega - živi sam u stanu od 70 kvadrata i jadan samuje, kuku lele, ne možeš zamisliti gorega života.

Nemam ništa protiv Hrvoja, čak ga ni ne poznam, ali mi njegove kolumne nisu ni duhovite, ni zabavne, ni poučne. Štoviše, zbilja ne vidim smisao takve kolumne na jednom portalu koji se bavi životom grada, kad bi ona bila na nekim drugim portalima ili časopisima već bi se dao naći smisao. To je ujedno i odgovor onima koji kažu: ako vam se ne sviđa, nemojte čitati. Može li sutra svoju kolumnu imati moj mali bratić od 8 godina? Pa ako se nekom ne sviđa, nek ju ne čita.


Pa da,jadan sam razmažen sam u velikom stanu kojeg sam naslijedio a usput sam nezaposlen pa možeš si misliti koliko uživam u svom stanu i životu... Uopće nemaš pojma o čemu pričaš zato bolje šuti,nije ni bitna jebena kvadratura stana ako se moraš snalaziti za hranu i režije,šta ti misliš da ja živim na Gornjodravskoj? Vidim da ti ionako smeta sve ovo,i kolumna i ova stranica i forum i sve,bolje onda idi na net.hr i šuti više.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.05.2011. 12:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati kakvih sve plitkih komentara ima ovdje...što je zadnje što ste vi napisali? Zadaćnica o tratinčicama? Pored svih ovih redovnih sranja koja se događaju i dežurnih katastrofičara i demagoga što pišu nekada je lijepo vidjeti i nešto drugo kao što je neka kolumna,putopis i slično,ne mora se sve na ovom sajtu vrtiti oko toga tko je što i gdje pokrao,jebo i prco. Ovaj tekst je u redu,od mene dobiva solidnu četvorku ali vi idete tipa okarakterizirati kako je razmaženi kreten u velikoj luksuznoj stančini i ono baš ga boli kita za sve... Poslušajte tuđe probleme i poštujte ljude,ako nećete onda bolje šutite.

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2011. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajde se ti malo ohladi. Ako je svoj tekst odlučio objaviti javno onda mora biti spreman na kritike. A budući da si zadnja dva posta završio s "bolje šuti(te)", vidi se tko bi tu kome rado uskratio slobodu govora.

p.s. Nisam ni ja zaposlen, imao sam životnih brodoloma (ah, tko nije Very Happy), znam pisati, pa opet ne cvilim po portalu.


Zadnja promjena: zen031; 23.05.2011. 13:27; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj članak je dobar, ali u duminskim trakama. Pisac članka samo kukanjem želi isprositi zabrinutost forumaša koji su prisiljeni to čitati. Neka otvori svoj blog a forum ostavi 'normalnim' raspravama.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da pisac piše honorarno, a nekako mi se čini da objavljuje i u cosmopolitanu, možda se i varam ali njegovi me tekstovi jako podsjećaju na slične u tim novinama. No, nema veze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
John_Doe
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Hajde se ti malo ohladi. Ako je svoj tekst odlučio objaviti javno onda mora biti spreman na kritike. A budući da si zadnja dva posta završio s "bolje šuti(te)", vidi se tko bi tu kome rado uskratio slobodu govora.

p.s. Nisam ni ja zaposlen, imao sam životnih brodoloma (ah, tko nije Very Happy), znam pisati, pa opet ne cvilim po portalu.


Bitno da ti moraš biti svakom loncu poklopac..ako znaš pisati, zašto ne pišeš onda na naslovnoj stranici, nego tu na forumu sakriven iza nicka, dok gospon Jurić javno stavi svoje ime? I nisam nepismena, za tvoju informaciju završila sam književnost i hvala Bogu, imam posao i normalan stan. A iz tvojih riječi se vidi samo frustriranost i nemoć da nešto slično napišeš. Smile Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

John_Doe je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Hajde se ti malo ohladi. Ako je svoj tekst odlučio objaviti javno onda mora biti spreman na kritike. A budući da si zadnja dva posta završio s "bolje šuti(te)", vidi se tko bi tu kome rado uskratio slobodu govora.

p.s. Nisam ni ja zaposlen, imao sam životnih brodoloma (ah, tko nije Very Happy), znam pisati, pa opet ne cvilim po portalu.


Bitno da ti moraš biti svakom loncu poklopac..ako znaš pisati, zašto ne pišeš onda na naslovnoj stranici, nego tu na forumu sakriven iza nicka, dok gospon Jurić javno stavi svoje ime? I nisam nepismena, za tvoju informaciju završila sam književnost i hvala Bogu, imam posao i normalan stan. A iz tvojih riječi se vidi samo frustriranost i nemoć da nešto slično napišeš. Smile Smile

Da si ti završila književnost onda ne bi pisala dvije točke usred rečenice već bi lijepo 'ako znaš pisati' stavila u zagrade.
I što je tebi smješno u tome što je netko frustriran?

To bi bilo dosta o tvom sudu o ovom članku.


Zadnja promjena: francika; 23.05.2011. 14:39; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.05.2011. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poslao bih ti link pa bi se mogla uvjeriti da znam pisati (i ne samo to-što bi se dalo vidjeti iz dotičnog linka Wink), ali bi se tako razotkrila moja privatnost, a želim ju sačuvati, i ne odavati za budzašto - a autor je, vjerujem, plaćen za ovo. (Ako hoćeš mogu ti poslati na PM, ali zadrži to za sebe.)

Uostalom, imam pravo, kao i svi drugi koji su to činili, izjaviti da mi se njegovo pisanje ne sviđa i osporavati pojavljivanje njegovih kolumni na portalu.

A za nekog tko je završio književnost, stvarno me čudi da se koristiš izrazom "mora da". No dobro, događa se.

P.S. Priznajem, nemoćan sam nešto SLIČNO napisati. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.05.2011. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vaauuu!! kakvih sve pisaca ima na forumu!

a znate li vi da sam ja možda unuka ernesta hemingveja? istina, pokupila sam samo gen za vino, ali i ja sam neka faca onda i znam pisati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.05.2011. 0:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu vjerovati da živim u istom gradu sa ovakvim seljačinama punim taštine i ljubomore...to je strašno. Da,kažem bolje šutite,budalama kao što ste vi i treba zabraniti bilo kakvu slobodu govora!

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
majac
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 1:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mnogo sviđam! držim fige da ćeš izaći iz svojih 35 kvadrata Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ica
Offline
Ukupno postova: 246
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 6:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko obitelji živi u indiji u 35 kvadrata? Ne mislim da svaka obitelj ima 35 kvadrata nego njih nekoliko živi u 35 kvadrata i ne kukaju nad svojom sudbinom, propuštenim ljubavima, životom...nit gledaju svi kroz prozor u samosažaljenju.

Stvarno sam se prisilio pročitati članak do kraja...nemogu vjerovati koliko samosažaljenja se može skupiti na jedno mjesto. Samosažaljenje nad brojem kvadrata, nad vlastitim životom, odlukama, ljubavima, samoćom, štogod spomene okrene se na samosažaljenje.

Osobi na koju se odsnosi JA iz članka stvarno treba stručna pomoć, bez zajebancije.

Neznam čemu takvo melakolično/depresivno raspoloženje.
Bolje da je autor pisao o 300 nesretnih ljubavi, 350 stanova koje je posjedovao i životu koji je živio punim plućima...

Mislim da je autor osoba u pubertetu (eventualno tek izašla iz puberteta) pa zato tako dramatično shvaća svijet i uveličava svoje probleme na globalnu svjetsku razinu...biće da je to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.05.2011. 7:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je ovo sasvim ok za pročitati.......
ne znam što su se svi toliko uhvatili psihoanalize autora......
većina ga nit pozna...al eto sve znaju.......iz samo par članaka.....
za mene je ovo tek crtica iz nečijeg života....
kao i prethodni tekstovi..
i ipak tekst ima neku svoju poruku...kao i ostali...bar meni....
za razliku od politike...prepucavanja čiji tata je jači...i sličnoga....
ovo mi je ipak osvježenje.....

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: