Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policija krenula u “lov” na bicikliste

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.05.2011. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pronoob je napisao/la (Pogledaj post): › @duminske trake
u principu baš se tom rutom vozim skoro svaki dan od retfale pa do dgo-a ili sjenjaka, znači nekih 15-ak km svaki dan i uvijek po cesti i nisam poginuo još Very Happy

za sve postoji prvi put Wink

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pronoob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2011. 2:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
pronoob je napisao/la (Pogledaj post): › @duminske trake
u principu baš se tom rutom vozim skoro svaki dan od retfale pa do dgo-a ili sjenjaka, znači nekih 15-ak km svaki dan i uvijek po cesti i nisam poginuo još Very Happy

za sve postoji prvi put Wink


eto baci mi malera sad -.- Razz

_________________
01101011 01101101 01100101 01110100 00100000 01101100 01100101 01100111 01100101 01101110 01100100 01100001
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2011. 6:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam prošli tjedan dobio kaznu 300 kn za vožnju po pješačkoj stazi... išao sam u AM, na čepinskoj je bila gužva, pa reko da ne smetam vozačima i ne riskiram svoj život neću voziti po cesti, kad ono hop iza zida drot... ne mogu reći ništa protiv drota, stvarno je bio super ispravan, ali taj debilni zakon da se moraš po cesti voziti i to jednoj u najprometnijih u hrvatskoj u sred špice.... to je jedno ogromno sranje...

btw. da naglasim, dobijaš sigurno kaznu, nikake opomene, pošto je ovaj drot u centrali ispitivo i rekli su da mi mora napisati kaznu pošto traje akcija, da ne može pisati opomenu...

sve ovo je jedno ogromno sranje, najbolje ne voziti uopće bicikl po njihovom...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fear of the dark
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1099
Lokacija: iza ćoška
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2011. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A naslov je najjači---kao da se kreće u lov na vještice....... Smile
mene je iskreno strah voziti po cesti....obzirom na vozačku kulturu nekih.......i jurcanje....
kao da nosiš glavu u torbi..............
iako zbog nekih biciklista mi je jako drago da počinje kažnjavanje...obzirom na njihovu prometnu (ne)kulturu.....i drkarenje.....
no naravno čisto sumnjam da će kazne biti podijeljene zasluženo....kao i uvijek na*ebat će neki,koji to možda manje zaslužuju,a ostali će i dalje praviti sranja......

_________________
......mama zar si lagala kad si govorila da dobro uvijek pobjeđuje
i kad ne znaš kojim putem treba putem ljubavi
i da smo ispred Boga isti svi.......
osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pumpkin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 978
Lokacija: od ćoška na pol puta
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2011. 15:08 
Naslov:  Re: Policija krenula u “lov” na bicikliste
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kud da vozim kad na svakom koraku biciklističke ili stoji autobus, zaobići ne možeš, po stazi gmižu horde izlazećih pješaka, pruge, prijelazi, rampe, parkirani automobili, dostavna vozila, bauštele, masa ljudi koji hodaju kao zombiji i ne gledaju kud idu, drugi biciklisti i vozači automobila koji uopće ne gledaju kud idu, mame s kolicima, starčići, psići, mačići, ajme, svi izlijeću, i preko crvenog i preko zelenog, kao da se bavim ekstremnim sportovima dok dođem do centra grada...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2011. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dnevno mi 10ak vozača automobila oduzme prednost kao pješaku na pješačkim prijelazima, nerijetko moram imati reflekse kao Buffon da izbjegnem manijake koji ne staju unatoč što sam na pola pješačkog...u takvim situacijama nisam niti jednom vidio policajca kako zaustavlja vozača. Joj da, pa tko je ikad nastradao od auta, vidiš da bicikli lome noge pješacima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pronoob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2011. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sale car je napisao/la: ›
ja sam prošli tjedan dobio kaznu 300 kn


si morao stat jer se murjak bacao za tobom po ulici il?

_________________
01101011 01101101 01100101 01110100 00100000 01101100 01100101 01100111 01100101 01101110 01100100 01100001
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
b0nez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 98
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2011. 5:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pronoob je napisao/la: ›
sale car je napisao/la: ›
ja sam prošli tjedan dobio kaznu 300 kn


si morao stat jer se murjak bacao za tobom po ulici il?


ja ne vidim nikakvog razloga zasto bi ti stao? Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2011. 9:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la: ›
hahaha koja sprdacina!!!! pazi ti ovo da se vozis vukovarskom na cesi gdje voze auti 70km/h a mos mislit sto voze 70 veze 90-120km/h nepada mi napamet radje cu dobiti 300kn kazne nego ostati invalid isto vrijedi i za strosiku.. dakle voziti cu se na cesti gdje je manje prometna i gdje je ogranicenje 40-50km/h na brzim cestama me nema..btw. u dgo bi cipelici trebali prosetati kraj parka pa kazniti ove pjesake (mame s djecom) da ne secu vise po to biciklistickoj..

Gle, na Vukovarskoj postoji biciklistička staza!
Ne znam što se pjenite svi. Propisa se treba držati. Očito sam ja luđakinja koja silazi s bicikla i pregura ga preko pješačkog kad staza završi, stane na znak stop, vozi cestom, a ne pješačkom stazom tamo gdje nema biciklističke, ima svjetla i sve što treba imati bicikl.
S obzirom da vozim i automobil, znam kako se trebam ponašati kao biciklist.
A pješake na bicikističkoj ne jebem, neka mi se maknu ili ih rušim. Imaju gdje hodati. Inače, alergična sam na bicikliste koji voze Divaltovom, Vukovarskom i sl. ulicama gdje POSTOJI biciklistička staza, a oni lijepo cestom.
Ne kužim u čemu je problem? Držati se propisa?

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2011. 11:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Ne kužim u čemu je problem? Držati se propisa?


Jasno, propisa se treba držati, i to stoji. Ali na gradskim cestama, gdje su najveći problem nesavjesni vozači automobila koji rade prekršaje na jednim te istim mjestima, hvatati vozače bicikala koji su u cijeloj priči minoran problem izgleda smiješno. Nikada nisam vidio da je zaustavljen vozač automobila na đakovštini, a tamo svaku minutu neki oduzme prednost pješaku na pješačkom. Isto tako i na križanju Anine i Ružine i da ne nabrajam dalje...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.05.2011. 12:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To što neki nisu kažnjeni, ne znači da nitko ne treba biti sankcioniran za svoj prekršaj. Nečiji tuđi prekršaj ne umanjuje tvoj prekršaj.

Vidim da se ovdje samo prebacuje loptica na vozače automobila i pješake, a nitko ne bi prihvatio činjenicu da u svim sferama ljudi čine prekršaje. I kao pješaci i kao biciklisti i kao vozači automobila.

Meni ne smeta što planiraju kažnjavati bicikliste jer znam da nikakav prekršaj nisam napravila niti radim dok vozim bicikl. Svejedno mi je imaju li kakvu akciju ili ne.

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.05.2011. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
To što neki nisu kažnjeni, ne znači da nitko ne treba biti sankcioniran za svoj prekršaj. Nečiji tuđi prekršaj ne umanjuje tvoj prekršaj.

Vidim da se ovdje samo prebacuje loptica na vozače automobila i pješake, a nitko ne bi prihvatio činjenicu da u svim sferama ljudi čine prekršaje. I kao pješaci i kao biciklisti i kao vozači automobila.

Meni ne smeta što planiraju kažnjavati bicikliste jer znam da nikakav prekršaj nisam napravila niti radim dok vozim bicikl. Svejedno mi je imaju li kakvu akciju ili ne.

:smajlićkojiseklanja:

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2011. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

inflameswetrust je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jasno, propisa se treba držati, i to stoji. Ali na gradskim cestama, gdje su najveći problem nesavjesni vozači automobila koji rade prekršaje na jednim te istim mjestima, hvatati vozače bicikala koji su u cijeloj priči minoran problem izgleda smiješno.


Smiješno izgledaju jedino opravdanja čobana koji se ne mogu pomiriti s činjenicom da nisu kraljevi na svojim peveciklima.
1-2-3 kazne i da vidiš kako brđani postaju građani.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inflameswetrust
Offline
Avatar

Ukupno postova: 30
Lokacija: Požega-Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.05.2011. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
To što neki nisu kažnjeni, ne znači da nitko ne treba biti sankcioniran za svoj prekršaj. Nečiji tuđi prekršaj ne umanjuje tvoj prekršaj.


Slažem se, dakako. Ali i dalje smatram da je nekakav prekršaj vozača automobila mnogo veći nego prekršaj vozača bicikla, i zbog toga mislim da bi se resursi policije trebali usmjeriti prema njima. Ima naravno biciklista koji svojim ponašanjem u prometu ugrožavaju sigurnost drugih sudionika u prometu, ali u mnogo manjem broju.

Citat: ›
Smiješno izgledaju jedino opravdanja čobana koji se ne mogu pomiriti s činjenicom da nisu kraljevi na svojim peveciklima.
1-2-3 kazne i da vidiš kako brđani postaju građani.


Smile sad si ponosan na sebe? Neka tvoje riječi govore o tebi Wink


Zadnja promjena: inflameswetrust; 08.05.2011. 16:28; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.05.2011. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A treba li se slijepo pridržavati baš svih nametnutih propisa?

Od pamtivjeka se ljudi vozaju po pješačkim stazama i nikada nikakvih problema. Koliko sam shvatio, naveli su slučaj neke babe koja je slomila ruku u naletu biciklistice. Da i? A da za svaki slučaj zabranimo zračni promet nad gradom jer avioni padaju po čitavom svijetu. Mogao bi jedan i na Osijek. Činjenica je da je za bicikliste opasnija vožnja na prometnicama, nego što su ti biciklisti za pješake na pješačkim stazama. Grad je pun rupa, biciklističke staze i nisu baš najsjajnije izvedene. Na Gajevom trgu vrlo se lako ozljediš jer staza prelazi preko autobusne stanice na kojoj je redovno parkiran bar jedan autobus. Da bi ga obišao lako padneš pod nadolazeći automobil iz suprotnog smjera. Pješaci ne fermaju pol posto i hodaju gdje god im se hoće, manijaci u autima na cesti te doslovno češu po laktovima i tak. Super su im propisi... A zaustavit će me na biciklu, nikada. Naravno vozim se isključivo biciklističkim stazama kada mi drkađije koji se uglavnom i pjene na bicikliste, dopuste. Btw ovom gore fantomu,
za tebe su mnogi kraljevi i sa i bez bicikla. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: