Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policija krenula u “lov” na bicikliste

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 14:30 
Naslov:  Policija krenula u “lov” na bicikliste
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iako je Osijek hrvatski rekorder po broju kilometara biciklističkih staza, biciklisti često voze “slalom” među pješacima na nogostupu. Zbog toga je osječka policija najavila akcije.

- Počinjemo akcije, iako aktivnosti usmjerene na bicikliste provodimo kontinuirano. Osobito ih upozoravamo, ali i kažnjavamo ako ne voze biciklističkim stazama gdje one postoje. Srećom, u Osijeku je sve više kilometara staza za bicikliste. Nikako se ne smije voziti nogostupom ili cestom. Tamo gdje staze nema, biciklist mora voziti uz desni rub kolnika, kaže Marko Ćaleta, iz osječke policije. Dodaje da je problem što dio biciklista ne poznaje prometna pravila, jer bicikl može voziti svatko bez obzira na dob. To se posebno odnosi na dio starije populacije. A da nalet biciklista na pješaka može biti vrlo ozbiljan svjedoči Osječanka Zdenka Smailbegović (77). Žena je proputovala cijeli svijet, no jedina ozbiljnija nesreća u životu dogodila joj se samo nekoliko stotina metara od njezinog stana. Na nogostupu, u Županijskoj ulici u Osijeku, pregazila ju je biciklistica, koja uopće nije stala pogledati kako je nesretna žena, već se brzo odvezla dalje.

- Pješice sam išla iz Ružine ulice i skretala u Županijsku. U tom trenu na mene je biciklom naletjela djevojka koja se vozila nogostupom Županijske ulice. Srušila me na tlo. Naočale su mi odletjele do obližnje trgovine, a jedna cipela mi je završila pet metara dalje, na pješačkom prijelazu. Pri padu sam slomila ruku, kaže Zdenka. Kazna za bicikliste koji voze nogostupom je 300 kuna, kao i za one koji imaju manje od 16 godina i nemaju zaštitnu kacigu na glavi. Ista je kazna i za bicikliste koji se voze javnim cestama, izvan naselja, a nemaju reflektirajuće prsluke ili odjeću. Ako je bicikl tehnički neispravan, kazna je 700 kuna. S druge strane, pješaci na promenadi ili u Divaltovoj ulici doslovce okupiraju biciklističke staze, pa biciklisti kada bi i htjeli, onuda se ne mogu voziti. Policija stoga podsjeća: pješak se ne smije zadržavati niti kretati po kolniku, pa tako ni po stazi za bicikliste, a novčana je kazna 300 kuna.

Biciklisti u 2010. godini
114 nesreća
2 poginula
96 ozlijeđenih
490 prekršaja
202 pisana upozorenja

Tekst: S.Lacić/Glas-Slavonije.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plahutarka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Austin, Texas
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a da možda, za promjenu, malo rade pravi policijski posao?!?

_________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
b0nez
Offline
Avatar

Ukupno postova: 98
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2011. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nebi im stao, nema teorije... uopce ne dolazi u obzir

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
70rupies
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To. Napokon prava policijska akcija, nakon nabacivača snijegom staje se na kraj ovom utegu društva - biciklistima!!! Sve čestitke MUP. Na pravom mjestu uvijek. Bravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bojan1990
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2011. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hajd da i to vidimo Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.05.2011. 15:36 
Naslov:  Re: Policija krenula u “lov” na bicikliste
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma pušite mi salapana drotovi! Možda neki sad nemaju para za vaše j..... fensi kacige i sva svjetla i ostalu glupu opremu za bicikle,i NEMA ŠANSE da se vozam na cesti s biciklom zajedno sa svim nadobunim divljacima koji tamo inače i voze! J... vas više taj harač da vas j...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jel to znaci da se ni europskom avenijom ne smijem voziti po plocniku jer nema obiljezena biciklisticka i mogu popusiti kaznu?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Duminske Trake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 401
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.05.2011. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma normalno,vozi se avenijom desnim rubom kolnika tamo gdje tramvaj ide...pa tko živ tko mrtav!

_________________
Lega moj...to su ti te dumine.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pronoob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2011. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la: ›
Ma pušite mi salapana drotovi! Možda neki sad nemaju para za vaše j..... fensi kacige i sva svjetla i ostalu glupu opremu za bicikle,i NEMA ŠANSE da se vozam na cesti s biciklom zajedno sa svim nadobunim divljacima koji tamo inače i voze! J... vas više taj harač da vas j...


od opreme koja ti trea na biciklu su samo svijetla koja možeš kupit za sitnu paru (ja kupio prednje i zadnje led svjetlo za 60-ak kuna sve skupa, tak da nije neka para), a ne samo da će pomoći tebi već da te vide manijaci koji divljaju s autom i neće te skontat bez svjetla po noći Wink
slažem se s tim zakonom u potpunosti, ne znam kak će provest kažnjavanje jer te teško mogu zaustaviti ak si na biciklu, al nek im je sa srećom... btw vozim samo po cesti, na biciklističkoj sam 2 puta probušio gumu u 3 tjedna, a i kad se počnu kažnjavat pješake koji šetaju po biciklističkoj onda će moći kažnjavati i bicikliste na pješačkoj stazi

_________________
01101011 01101101 01100101 01110100 00100000 01101100 01100101 01100111 01100101 01101110 01100100 01100001
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Legal Alien
Offline
Ukupno postova: 38
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 16:33 
Naslov:  Re: Policija krenula u “lov” na bicikliste
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kazna za pjesake koji hodaju po biciklistickoj stazi?!?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.05.2011. 16:50 
Naslov:  Re: Policija krenula u “lov” na bicikliste
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemam kocnice tako da nestajem nikom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2011. 19:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tom-2 je napisao/la (Pogledaj post): › jel to znaci da se ni europskom avenijom ne smijem voziti po plocniku jer nema obiljezena biciklisticka i mogu popusiti kaznu?

itekako. iskusio sam to...
Legal Alien je napisao/la: ›
A kazna za pjesake koji hodaju po biciklistickoj stazi?!?!

kako mi dode nekad zelja da se zaletim u hrpu debila koja hoda po biciklistickoj na fediki kod studentskog (a pola metra im dalje pjesacka) i polomim im barem obje ruke. ni najmanje me ne bi pekla savjest...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MadWheels
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2011. 19:20 
Naslov:  Re: Policija krenula u “lov” na bicikliste
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

haha, kaznjava se neispravnost bicikla? Bas me zanima koji ce policajac pregledati moj bicikl i reci da je u neispravonm stanju, ja se slazem ima idiota koje treba kazniti zbog divljanja sa biciklima ali da oni svoje proracune pune sa kaznama kao sto su dijete nema kacigu i take gluposti? Bolje neka hvataju ove manijake koji divljaju po Vukovarskoj ulici sa autima... ali zasto bi kad ovako ni oro ni kopo i 300 kuna u proracun i onda ce biti policajac mjeseca jer je naplatio 100 kazni... svaka cast!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pronoob
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.05.2011. 19:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MadWheels je napisao/la: ›
haha, kaznjava se neispravnost bicikla? Bas me zanima koji ce policajac pregledati moj bicikl i reci da je u neispravonm stanju,


to se misli ak ti recimo ne radi svjetlo po noći i takva šema...neće ti gledat jel podmazan lanac i gume napumpane Very Happy

_________________
01101011 01101101 01100101 01110100 00100000 01101100 01100101 01100111 01100101 01101110 01100100 01100001
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: