Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2011. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elonora je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce.


Sorry, ali promenada, parkovi, livade nisu napravljeni samo za obitelji, djecu i rekreativce. Mogu doci i penzioneri, i samci ... pa cak i 'kerovodacka manjina' Smile

Citat: ›
Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci.


tako je ... oduvjek se kod nas na selu znalo gdje se drzi blago i perad. u zadnjem dvoristu, a garo je na kratkom lancu da nekoga ne ugrize.

-----------------------------------

Osim pasa ... po parkovima i djecijim igralistima vam seru i macke (one posebno vole pijesak), pa onda i ptice seru koje se uglavnom hrane na smetlistima, otpadom ... i prenose razne bolesti i nametnike.

psi su uglavnom cijepljeni, spavaju u stanovima i nisu tako opasni.

ja mogu razumjeti da ljudima smeta kad vlasnik psa ne pokupi za svojim psom ... ali ne mogu razumjeti tu gorcinu s kojom neki forumasi pisu o psima i vlasnicima pasa.

U najmanju ruku kao da svaki dan neko dijete bude izgrizeno, a jednom mjesecno preklano od krvolocnog psa.

Ugrizi pasa se dogadjaju, ali ne tako cesto i ne s tako fatalnim posljedicama kako se to ovdje cini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elonora je napisao/la: ›
Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce. Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci. Jedva čekam da se uvede reda. Pa onda ono kad kažu neće on ništa,samo njuška.. ma nek si njuška gazdaricu, ne želim psa u blizini. Vani je normalno uzeti deku i leći na travu (oko fakulteta) tako ljudi iskoriste odmor na predavanju/poslu. Zamisli da neko kod nas to pokuša napraviti. Osim što bi deka bila zas## garant bi bili i onjušeni od glave do pete,uz neizostavno "neće on ništa",fučka mi se jel oće il neće, ja ga ne želim u blizini..


onda se nemoj izležavati tamo gdje ima pasa nego si postavi dekicu u svoje jebeno dvorište pa se izležavaj do mile volje....

vlasnici pasa su isto kao i ti građani ovoga grada i također imaju ista prava kao i ti a sa njima i njihove životinje....

možda baš ti meni smetaš što ležiš na livati pa ti ništa ne govorim....

i tako ako ti smeta pas na livadi idi se izležavaj u svoje faking dvorište Wink

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najsmješnije, ali ujedno i najtragičnije mi je to što de facto postoji manjina koja se zalaže za slobodno pseće i ino defekačenje po gradu... Mislim, zapravo uvjeren sam, da je ludilo u ovoj temi došlo do usijanja i svog konačnog delirija...
Kažu i da demokracija bez kontrole postaje anarhija... Ima nešto i u tome, it's obvious.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali od čače
Offline
Ukupno postova: 413
Lokacija: selo veselo
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la: ›
Elonora je napisao/la: ›
Ljudi su stvarno čudni s tim psima. Promenada, parkovi, livade igrališta sve je to napravljeno za obitelji, djecu, rekreativce. Onda ova kerovodačka manjina zagorčava život svim građanima. Ako imaš psa brini se za njega. Parkove,livade, ostavite djeci. Jedva čekam da se uvede reda. Pa onda ono kad kažu neće on ništa,samo njuška.. ma nek si njuška gazdaricu, ne želim psa u blizini. Vani je normalno uzeti deku i leći na travu (oko fakulteta) tako ljudi iskoriste odmor na predavanju/poslu. Zamisli da neko kod nas to pokuša napraviti. Osim što bi deka bila zas## garant bi bili i onjušeni od glave do pete,uz neizostavno "neće on ništa",fučka mi se jel oće il neće, ja ga ne želim u blizini..


onda se nemoj izležavati tamo gdje ima pasa nego si postavi dekicu u svoje jebeno dvorište pa se izležavaj do mile volje....

vlasnici pasa su isto kao i ti građani ovoga grada i također imaju ista prava kao i ti a sa njima i njihove životinje....

možda baš ti meni smetaš što ležiš na livati pa ti ništa ne govorim....

i tako ako ti smeta pas na livadi idi se izležavaj u svoje faking dvorište Wink


griješiš, svaki ker na javnoj površini treba biti na povodcu i imati brnjicu, ( osim malih patuljastih pasa i inih,kojima brnjica ne može stajati jer imaju specifični oblik glave,ili malu glavu ), a ne trčat okolo gdje mu se prohtije, stoga je ona u pravu kad kaze da oće ležat na livadi, i ne želi ikakvog kera da joj njuška deku. Ona ima pravo ležat, a tvoj ker po zakonu nema pravo trčat okolo..stoga ti svog kera bez povodca drzi u svom "faking" dvoristu.. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha ovjde ima trollova ko u pricin.."životna misija trolla je proizvodnja provokativnih postova s ciljem stvaranja sukoba i uništavanja konstruktivne i disciplinirane rasprave"

Ajde nemoj te vise nasjedati budite pametni!

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 11:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
ja mogu razumjeti da ljudima smeta kad vlasnik psa ne pokupi za svojim psom ... ali ne mogu razumjeti tu gorcinu s kojom neki forumasi pisu o psima i vlasnicima pasa.


Ne možeš razumjeti zato jer nisi bio u situaciji da moraš (učestalo) čistiti izmet za nečijim psom, mačkom .... čiji vlasnik nema obzira prema drugim ljudima. Pas ili životinja nikad nije niti će biti problem, problem je uvijek i isključivo o vlasnik životinje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Provokator je napisao/la (Pogledaj post): › nemogu vjerovat da je nekim balkanskim seljačinama njihov pas bitniji od sigurnosti djece na ulici, propucajte se konjine glupe


Djeca? Što dijete od 5, 6 godina radi na ulici bez nadzora roditelja? Ako je takvo dijete pod nadzorom roditelja, što radi kraj nepoznatog psa? Pas je životinja, a u većini situacija pitomija od nekolicine seljaka na forumu. Nevjerojatne su situacije kada prepametni roditelji dopuštaju ili čak nagovaraju djecu da pomaze psa bez da su prije toga pogledali, a kamoli pitali vlasnika mogu li. Pas će, ako je zainteresiran sam prići i naravno reagirati režanje ili čak ugrizom na maltretiranje, povlačenje za rep i sl. Ne, nemam psa, ali neke stvari jasno i zdravo razlučujem. Nedostaje vama dragi moji jako puno znanja da bi se uopće uplitali u ovakve teme. Balkanoidi, jel. :/

Iza pseće nužde ukoliko nema ikakvih spremnika za isto, svi normalni i odgovorni vlasnici će pokupiti taj izmet ili bi bar trebali, jel. Na ovaj dio nemam zamjerke iako je situacija žešće falična.

Jasno mi je i da istinski ljubitelji životinja, a samim tim i pasa, svoje ljubimce smatraju prijateljima i tako se prema njima odnose. S njima nitko nema problema. Problemi nastaju kod drugog dijela ekipice koja ljubimce ima zbog modnih trendova. Takvi bi da je trendy, nosali krletke sa kanarincima po promenadi.

Kad mi se omogući biciklistička staza bez bakica, komšija, prijatelja i rodbine koja razmjenjuje recepte i novitete, obećat ću da biciklom neću kročiti po pješačkoj stazi. Isto vrijedi za prenabrijanu ekipu na cestama.


Zadnja promjena: avantgarde; 27.04.2011. 12:06; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
little_bee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 234
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tratkovic je napisao/la (Pogledaj post): › Kako ćemo kazniti roditelje koji dovedu svoju djecu na ljulje i tobogan i onda skinu dijete da se posere ili popiša na isto igralište pored drveta? Ili klince pijance u sred bijela dana i njihove puno starije sugrađane da ne obavaljaju nuždu u parku?
Nisu psi problem, postoje veći kerovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): ›

Djeca? Što dijete od 5, 6 godina radi na ulici bez nadzora roditelja? Ako je takvo dijete pod nadzorom roditelja, što radi kraj nepoznatog psa? Pas je životinja, a u većini situacija pitomija od nekolicine seljaka na forumu. Nevjerojatne su situacije kada prepametni roditelji dopuštaju ili čak nagovaraju djecu da pomaze psa bez da su prije toga pogledali, a kamoli pitali vlasnika mogu li. Pas će, ako je zainteresiran sam prići i naravno reagirati režanje ili čak ugrizom na maltretiranje, povlačenje za rep i sl. Ne, nemam psa, ali neke stvari jasno i zdravo razlučujem. Nedostaje vama dragi moji jako puno znanja da bi se uopće uplitali u ovakve teme. Balkanoidi, jel. :/

Iza pseće nužde ukoliko nema ikakvih spremnika za isto, svi normalni i odgovorni vlasnici će pokupiti taj izmet ili bi bar trebali, jel. Na ovaj dio nemam zamjerke iako je situacija žešće falična.

Jasno mi je i da istinski ljubitelji životinja, a samim tim i pasa, svoje ljubimce smatraju prijateljima i tako se prema njima odnose. S njima nitko nema problema. Problemi nastaju kod drugog dijela ekipice koja ljubimce ima zbog modnih trendova. Takvi bi da je trendy, nosali krletke sa kanarincima po promenadi.

Kad mi se omogući biciklistička staza bez bakica, komšija, prijatelja i rodbine koja razmjenjuje recepte i novitete, obećat ću da biciklom neću kročiti po pješačkoj stazi. Isto vrijedi za prenabrijanu ekipu na cestama.


u potpunosti se slažem sa gore navedenim...

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja_k
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni je potpuno normalno pokupiti za svojim psom, uvijek bilo i uvijek će biti. Ne bih čak rekla ni da je to stvar odgoja. To je nešto što se samo po sebi podrazumijeva jer i ja (ma zamislite, bez obzira što imam čak tri psa) mrzim čistiti usranu obuću, ali jednako tako mrzim i kad moj pas ugazi. Kao šetač pasa mislim da primjećujem izmet puno više nego ljudi koji nemaju pse i šetnja mi se uglavnom sastoji od toga da ne dižem pogled iz trave i pazim gdje stajem. U potpunosti se slažem da ostavljanje izmeta po javnim površinama treba kažnjavati bez obzira čiji on bio, ali jednako tako i bez obzira gdje se nalazio, ali prije toga treba postaviti koševe (tu posebno mislim na lijevu obalu gdje je puno šetača, a koševa gotovo da ni nema).

S ostalim dijelom komunalnog reda koji se odnosi na pse, ne mogu se baš previše složiti, no tako je to kad ljudi koji nikada nisu imali ni zlatnu ribicu donose razne pravilnike o nečemu o čemu nemaju pojma.

Brnjice... dobro socijaliziran pas bez obzira na pasminu ne grize ljude niti druge pse. Još ako je na povodcu, stvarno ne vidim načina kako bi mogao nekoga ugristi (osim ako mu neko nesocijalizirano ljudsko biće ne doleti s leđa i zgrabi ga, šutne ili već nešto tako. Iako, osobno sam doživjela i takvih situacija i zamislite, moj pas nije reagirao uopće). S druge strane, patuljaste pasmine znaju biti prilično nervozne (opet nije do pasmine, nego do tipa ljudi koji najčešće imaju takve pse) i puno je veća vjerojatnost da će ugristi, ali to je ljudima skoro pa simpatično i o tome se ne piše po novinama.

Povodac... Da, svakako, ali tek kada se odrede površine na kojima je dopušteno slobodno kretanje vlasnika pasa i njihovih ljubimaca. Mi nismo građani trećeg reda kako nas neki smatraju niti smo zanemariva manjina. I biciklisti su "manjina" pa imaju biciklističke staze, djeca imaju dječja igrališta...

Što se tiče ležanja u travi na dekici, obišla sam dobar dio Europe i u svim tim državama u kojima je to uobičajena praksa, jednako je tako uobičajeno i da se psi smiju pod nadzorom vlasnika kretati bez povodca osim na mjestima na kojima stoji znak izričite zabrane, smiju se voziti gradskim prijevozom, ulaziti u trgovine osim s prehrambenim proizvodima... i da, ne moraju imati brnjicu. Ja sam za, nemam ništa protiv dekice na travi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 13:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maja_k je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brnjice... dobro socijaliziran pas bez obzira na pasminu ne grize ljude niti druge pse.


Ovo mi je nešto najbolje kada čujem, i to iz usta vlasnika jednog psa.
Posebno mi je tragično kad isto čitam svako malo po crnim kronikama..uglavnom su psi koji napadnu djete prekrasni, mrava ne bi zgazili.Svi ostanu šokirani, joj pa kako naš žućo?!

Spominješ ljude koji nemaju zlatnu ribicu a pametuju dok u isto vrijeme ne poznaješ svog ljubimca.
Pas je divlja životinja i uvijek će to ostati.
ovo ti ne govorim iz pozicije osobe koja nije imala nikada niti zlatnu ribicu, nego kao vlasnik 2 prekrasna malamuta koji se u ovom trenutku valjaju po dvorištu.
Nisu nikada pokazivali agresiju prema ljudima što ne znači da sutra ne mogu napasti dijete u nekom parku, ako ostanu bez nadzora i brnjice.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2011. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo mi je nešto najbolje kada čujem, i to iz usta vlasnika jednog psa.
Posebno mi je tragično kad isto čitam svako malo po crnim kronikama..uglavnom su psi koji napadnu djete prekrasni, mrava ne bi zgazili.Svi ostanu šokirani, joj pa kako naš žućo?!

Spominješ ljude koji nemaju zlatnu ribicu a pametuju dok u isto vrijeme ne poznaješ svog ljubimca.
Pas je divlja životinja i uvijek će to ostati.
ovo ti ne govorim iz pozicije osobe koja nije imala nikada niti zlatnu ribicu, nego kao vlasnik 2 prekrasna malamuta koji se u ovom trenutku valjaju po dvorištu.
Nisu nikada pokazivali agresiju prema ljudima što ne znači da sutra ne mogu napasti dijete u nekom parku, ako ostanu bez nadzora i brnjice.


pas nije divlja zivotinja, isto kao sto nisu ni kokos, koza, hrcak, macka ... to je gradivo nizih razreda osnovne skole.

to sto ti svako malo citas po crnim kronikama kako je pas izgrizao nekoga, nije zbog toga sto u osijeku svaki dan psi nekoga grizu i kolju, nego zbog toga sto nasi portali prenesu vijest i kada pas ugrize dijete u zimbabveu i kirgistanu, pa se stice dojam kako psi nista drugo ne rade nego grizu djecu.


@maja osijek031.com smile sve si rekla u postu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 14:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o gospe moja što ja čitam...

Ljudi, da li ja nešto propuštam na ovom forumu?
Vi se zapravo zabavljate i namjerno pišete gluposti kako biste isprovocirali svađu ili?

ingo, pas je divlja životinja pripitomljenja od strane čovjeka što ne znači da je izgubila svoje osnovne nagone.
pas se i dalje ponaša kao i prije nego je pripitomljen.
vlasnika i njegovu obitelj doživljava kao čopor, jednu osobu iz okruženja kao alfa mužjaka, tj dominantnog u čoporu.
Problemi nastaju ako pas sebe doživljava kao alfu.
Osim toga, pas reagira impulzivno, nepromšiljeno, i napasti će ako se osjeti ugroženim on ili njegov vlasnik.
napasti će iz još puno razloga.no da ne duljimo.

Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.
gotovo sam siguran da nećeš na ulici odvaliti šamar djetetu od 5 godina zato što te povuklo za ruku.

iskreno se nadam da nemaš psa, ni ti niti bilo tko s tvojim razmišljanjem.
bolje se uhvati politike.ili nabavi kokoš

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja_k
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 14:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: ›
Ovo mi je nešto najbolje kada čujem, i to iz usta vlasnika jednog psa.
Posebno mi je tragično kad isto čitam svako malo po crnim kronikama..uglavnom su psi koji napadnu djete prekrasni, mrava ne bi zgazili.Svi ostanu šokirani, joj pa kako naš žućo?!

Spominješ ljude koji nemaju zlatnu ribicu a pametuju dok u isto vrijeme ne poznaješ svog ljubimca.
Pas je divlja životinja i uvijek će to ostati.
ovo ti ne govorim iz pozicije osobe koja nije imala nikada niti zlatnu ribicu, nego kao vlasnik 2 prekrasna malamuta koji se u ovom trenutku valjaju po dvorištu.
Nisu nikada pokazivali agresiju prema ljudima što ne znači da sutra ne mogu napasti dijete u nekom parku, ako ostanu bez nadzora i brnjice.


Nije iz usta vlasnika jednog psa, nego s tipkovnice vlasnika tri psa. Svoje pse dobro poznajem i stojim iza svojih riječi. Da si pažljivo pročitao cijeli post, zapazio bi i sljedeću rečenicu u kojoj piše "još ako je na povodcu", a pretpostavimo da je budući da u našem gradu nema površina gdje bi se pas legalno smio kretati bez povodca. Nadalje, doživjela sam razne situacije (od fizičkog napada psihički bolesne osobe, doletavanja vrišteće djece, usputnog šutanja psa, doletavanja i napada puštenog psa djeteta oca na visokom položaju kojem policija ništa ne može....) i stojim iza svojim riječi da moj pas (onaj za kojeg to tvrdim) nije niti u kojem smislu opasan za okolinu i da ga mogu držati pod nadzorom.

Osobno znam više djece koja napadaju pse, nego obrnuto. Isto tako više divlje i neodgojene djece, nego pasa uopće. A da se dogodi situacija sa "žućom", sigurno se ne bih pitala "pa kako naš žućo", nego bih jako dobro znala i kako i zašto, ali u takvoj potencijalnoj i realno teško ostvarivoj situaciji, bojim se da bi "žućo" bio najmanji problem.

Poznajem svoje ljubimce bolje nego što mnogi ljudi poznaju svoju djecu. I, ne, pas nije divlja životinja.

I za kraj, nije mi jasno zašto bi ostali bez nadzora?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2011. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.

???
gdje si ti to procitao da sam ja napisao ??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: