Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Danas počinje kažnjavanje neodgovornih vlasnika pasa

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
maja_k
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 15:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la: ›
Osim toga, pas reagira impulzivno, nepromšiljeno, i napasti će ako se osjeti ugroženim on ili njegov vlasnik.
napasti će iz još puno razloga.no da ne duljimo.

Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.


Baš me zanima koji su to još razlozi (ne kažem da ih nema), ali racimo, gore navedeni razlog, točnije, fizički napad na mog oca koji je vodio psa na povodcu, a zatim i psa kojeg je napadač pokušao objesiti, mog je psa naveo da pobjegne do prve poznate mu kuće nakon što ga je otac uspio osloboditi sa povodca, a njega da nazove policiju. I, naravno, da se o tome nije nigdje pisalo.

Dijete ne može biti krivo, kao ni pas. Odgovoran je roditelj, odnosno vlasnik.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
scorpio7
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 15:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vi pacijenti koji napadate vlasnike pasa da su psi agresivni, da ne smiju nigdje biti pušteni i sve ostalo trebate prvo imati bilo kakvu životinju osim nacrtane ovce da shvatite da nije problem u psu nego u vlasniku koji svog psa nije odgojio kako je trebao, psi koji su socijalizirani i normalni neće napasti nekog iz čista mira... sama sam vlasnik psa i znam da moj pas nikad nikog ne bi napao bez razloga, a milijun puta sam bila svjedok da raznorazna dječurlija neodgojena od istih takvih roditelja koji seru po psima, mog psa vuku za rep vijaju ga i slično, i to bez da su mene pitali jel mogu, a roditelj u tom trenutku trača na klupi i pusti svoje petogodišnje dijete da trči okolo bez nadzora,gore nego pas bez lanca...ne znam zašto se ne derete ni ne napadate roditelje koji svoju djecu skinu kod nekog drveta da piša i sere ( čak neki i pelene bacaju !!!!!) što njima nešto ne priserete, ne to vam je simpatično,koji licemjeri fuj.... pa meni je to još odvratnije jer dijete bi trebalo imati još više kulture od jednog psa.... da se razumijemo naravno da treba pokupiti govno iza bilo koga, bio to moj pas, moje dijete ili sama ja.. ali prvo treba svoj mozak popraviti, jer mi balkanci smo poznati po nekulturi življenja, radilo se to o psima ili djeci

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.04.2011. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja imam mačku. Grize. Grebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U danasnje vrijeme ima vise neodgojene djece nego pasa, jer rijetko ce pas bez da je izazvan napasti djete, normalno da su neki mirniji a neki agresiviniji psi. Cesce sam vidjela da se sam pas makne od djeteta koje ga zadirkuje (vuce za rep, bode u oci, bode stapom i sl.) nego sto je roditelj reagirao i rekao da to nije u redu. Naravno da ima pasa koji nisu socijalizirani isto kao i djece (kojih je sve vise). Tema nije za raspravu jer je normalno da su misljenja podjeljena, imam psa, ima dvoriste u kojem obavlja nuzdu, prosetam ga jer svaki pas treba setnju, nikad ne idemo u parkove jer smatram da tamo psu nije mjesto kao sto nije uredu da se ne pokupi za psom (pogotovo velikim pasminama), nije uredu da se pas veze u dvoristu, nije uredu da se maltretira, da se pusta sam po naseljima i sl. Kao sto nije uredu da se djeca ne znaju ponasti prema zivotinjama i da zlostavljaju bez opomene roditelja..Pas potjece od divljih predaka ali je davno pripitomljen i tesko opstaje bez pomoci covjeka a to je i bio cilj domesticiranja..zato onaj koji raspravlja o precima pasa moze se pozabaviti i precima ljudi..sve se to svodi na isto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 15:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.

???
gdje si ti to procitao da sam ja napisao ??


Ingo, nisi napisao.
Ali sam pomislio da bi priča mogla otići u tome smjeru.
Tako uglavnom reagiraju vlasnici pasa koji su napali djete ili nekog drugog.
"naglo je zamahnulo rukom", "moj pas ne voli da ga se mazi", i slične gluposti.

Djeca su djeca, zaigraju se.
Psi su psi, brane se na svoj način.
Nitko tu nije kriv, ali idemo spriječiti takve incidente na način da kao roditelj ne puštaš dijete među nepoznate pse a kao vlasnik psa istog držiš na uzici, s brnjicom.
Ne možemo kriviti jedne a druge ne.
ja kao vlasnik psa ne mogu očekivati da svi oko mene paze na svoje djete dok moj pas trči livadom bez brnjice, i obrnuto.
kao vlasnik životinje, smatram da imam odgovornost prema ljudima među kojima se s tom životinjom krećem.
Kao roditelj ti mogu garantirati, da mi djete napadne pas bez kontrole i ne daj bože, teže ga ozljedi, na mjestu bih ubio i njega i njegovog vlasnika.

maja, sve u redu, ali mi nemamo šetnice za pse i puno stvari koje europljani imaju.
Ne možemo radi toga nepoštivati zakone i tjerati neki inat ne znam kome jer nastradaju nedužne osobe.
Što se tiče tvoje tvrdnje da tvoj pas nikad ne bi napao, ne mogu se složiti i nikada neću.
Neću zaboraviti savjet koji mi je dala osoba od koje sam pse i kupio, čovjek koji uzgaja pse preko 30 godina.
"koliko god ga dobro odgojiš i socijaliziraš, niti jedne sekunde ne moj zaboraviti što je pas u svojoj suštini".
Razgovaraj s bilo kojim uzgajivačem ili osobom koja je posvetila život psima, reći će ti isto.

I ti ingo, kad uhvatite vremena, zaletite se do azila i onog najvećeg boxa pa nekoliko sati promatrajte pse u "prirodnom okruženju".
To je nešto što mu čovjek ne može eliminirati, može samo potisnuti do određene sekunde kad sve priče i davanja ruke u vatru padaju u vodu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.04.2011. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Fore da je djete krivo za napad ostavi nekome tko će te doživjeti ozbiljno.

???
gdje si ti to procitao da sam ja napisao ??


Ingo, nisi napisao.
Ali sam pomislio da bi priča mogla otići u tome smjeru.
Tako uglavnom reagiraju vlasnici pasa koji su napali djete ili nekog drugog.
"naglo je zamahnulo rukom", "moj pas ne voli da ga se mazi", i slične gluposti.

Djeca su djeca, zaigraju se.
Psi su psi, brane se na svoj način.
Nitko tu nije kriv, ali idemo spriječiti takve incidente na način da kao roditelj ne puštaš dijete među nepoznate pse a kao vlasnik psa istog držiš na uzici, s brnjicom.
Ne možemo kriviti jedne a druge ne.
ja kao vlasnik psa ne mogu očekivati da svi oko mene paze na svoje djete dok moj pas trči livadom bez brnjice, i obrnuto.
kao vlasnik životinje, smatram da imam odgovornost prema ljudima među kojima se s tom životinjom krećem.
Kao roditelj ti mogu garantirati, da mi djete napadne pas bez kontrole i ne daj bože, teže ga ozljedi, na mjestu bih ubio i njega i njegovog vlasnika.

maja, sve u redu, ali mi nemamo šetnice za pse i puno stvari koje europljani imaju.
Ne možemo radi toga nepoštivati zakone i tjerati neki inat ne znam kome jer nastradaju nedužne osobe.
Što se tiče tvoje tvrdnje da tvoj pas nikad ne bi napao, ne mogu se složiti i nikada neću.
Neću zaboraviti savjet koji mi je dala osoba od koje sam pse i kupio, čovjek koji uzgaja pse preko 30 godina.
"koliko god ga dobro odgojiš i socijaliziraš, niti jedne sekunde ne moj zaboraviti što je pas u svojoj suštini".
Razgovaraj s bilo kojim uzgajivačem ili osobom koja je posvetila život psima, reći će ti isto.

I ti ingo, kad uhvatite vremena, zaletite se do azila i onog najvećeg boxa pa nekoliko sati promatrajte pse u "prirodnom okruženju".
To je nešto što mu čovjek ne može eliminirati, može samo potisnuti do određene sekunde kad sve priče i davanja ruke u vatru padaju u vodu.
Ajde napokon neki posteni tekst!!

Pas je pas!! Pas je danas izgubio onu pravu namjenu u ljudskom drustvu, danas je pas djete,dobar prijatelj i sta sve ne samo nije ono sto mu je prvo i bila namjena da cuva kucu da cuva stado itd.. jer zbog takvih stvari su ljudi prije i imali psa a ne da ga cuvas ko malo djete i da spava s tobom u krevetu i da ga oblacis itd.. prakticki je dosao na nivo covjeka gotovo da ima ljudska prava.. tako da vlasnici oni koji pretjeruju sa svojim ljubimcima u ovom slucaju pas nece nikada reci da je njihov pas opasan to ce svaki vlasnik reci! A takvih je bilo puno koji su se prevarili a kad ugrize onda je kasno.. pas je neposlusan i reagira instiktivno i cesto ga moras opominjati pogotovo kad je mlad (iz iskustva) pas moze svakoga moze shvatiti kao prjetnja i napasti cesto psi reagiraju na nagle pokrete,trcanje i deranje sto vecinom djeca to rade stoga su oni naj ugrozeniji.. stoga shvacam roditelje i njihov strah i sam da imam djete i da mi unakazi nekoga bliznjega, psa i vlasnika bi objesio na banderu bez ikakvih kompromisa pa makar odlezao 25god..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao bih da sve što si naveo podsjeća na čovjeka. Jebote, pa ja sam lud. Nego ajmo mi preventivno svim ljudima svezat ruke na leđima da ne naprave neku gadost. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 17:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la (Pogledaj post): › Rekao bih da sve što si naveo podsjeća na čovjeka. Jebote, pa ja sam lud. Nego ajmo mi preventivno svim ljudima svezat ruke na leđima da ne naprave neku gadost. Wink


usporedbe su ti ono..kao da gledam djecu u vrtiću koja odgovaraju na pitanje što je frizer.
božeeeee petra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 17:53 
Naslov:  možda...
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Duminske Trake je napisao/la: ›
PODRŽAVAM ovaj i sve slične zakone koji će dotjerati "građane" u red,kada je lijepo vrijeme u gradu recimo nigdje ne možeš sjesti na travu pa čak ni prošetati a da ne ugaziš u faking govno. Na promenadi to je živi užas,na samoj šetnici čisto a gore na travi... Proputovao sam dosta Europe i šetao sam ulicama gdje nema nijednog papirića na ulici (pa čak ni u kanti!) i onda kad se vratim ovdje bude mi potpuno jasno zašto smo mi klasa ispod njih...
TREBA KAZNITI ulične pijance,kazniti vandale,kazniti seratore po ulici,manijakalne nadobudne vozače,idiote koji vikendom sve rješavaju šakama i još mnoge druge. Kada eliminiramo samo ove likove kontam da će grad biti puno bolji za živit,kad nas već financijska situacija ne miluje.

nažalost, nekoga ni kažnjavanje neće učiniti građaninom... možda bi lobotomija pomogla da im se usadi kultura življenja ... Surprised
kada takve upozoriš na grešku - možeš se još nadati i batinama Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.04.2011. 18:01 
Naslov: Oooh ! 
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

saba je napisao/la: ›
onda se nemoj izležavati tamo gdje ima pasa nego si postavi dekicu u svoje jebeno dvorište pa se izležavaj do mile volje....
vlasnici pasa su isto kao i ti građani ovoga grada i također imaju ista prava kao i ti a sa njima i njihove životinje....
možda baš ti meni smetaš što ležiš na livati pa ti ništa ne govorim....
i tako ako ti smeta pas na livadi idi se izležavaj u svoje faking dvorište Wink

nikome ne smeta pas koji se izležava na livadi nego pasja govna kojekuda i šlampavi, lijeni vlasnici koji nisu u stanju to pokupiti

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maja_k
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2011. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nemosvjerovat, jel ti to mene osobno poznaješ pa znaš s koliko sam ozbiljnih uzgajivača razgovarala u životu? Savjet tog uzgajivača je na mjestu, ja ne zaboravljam što je pas u suštini, ali i dalje tvrdim da moj pas pod mojim nadzorom neće napasti nikoga. Nisam od onih koji se smješkaju prolaznicima u lice i govore "neće ništa". Čovjeku koji se boji psa ili ga jednostavno ne voli to ništa ne znači. Ali moji psi ne reagiraju na prolaznike, uopće. Tako su odgojeni, a osim toga, ne vidim razloga zašto bih ih ostavljala bez nadzora. Isto tako, kada šetam pse, šetam pse, a ne vodim mozak na pašu. Ja ne govorim o 90% vlasnika pasa koji ne znaju kako i što sa psom. Niti govorim o 90% pasa koji nisu krivi što su u vlasništvu istih. Govorim o dobro odgojenom i socijaliziranom psu i vlasniku koji poznaje obrasce ponašanja psa, psihički je staložena osoba, normalnih mentalnih sposobnosti, sposobna predviđati određene situacije unaprijed, dobrih refleksa...

Istina, daleko smo mi od Europe, no moj je osvrt na Europu bio samo u kontekstu "dekica u travi", odnosno, dotična je primijetila da nema drekića (što je istina), ali nije primijetila da se tamo psi slobodno kreću na tim istim površinama. Ne treba vaditi iz cjeline. Ako želimo dekice na travi kao Europljani, budimo spremni i na ostalo što imaju Europljani.

Slažem se da zakone treba poštivati, ali zaista ne razumijem kakav je problem postaviti nekoliko koševa (i kažnjavati ljudsku mladunčad koja ih uništava jer ih sigurno nisu psi uništili), odrediti površinu na kojoj se psi mogu pustiti. Za početak bi to bilo sasvim dovoljno.

I dalje mi nije jasno zašto bi svi psi, osim onih kojima anatomija to ne dozvoljava i patuljastih pasmina, morali nositi brnjice. Ako su svi, onda su svi. Postoje i male kožne brnjice za patuljaste pasmine, a buldozima i sličnim bi trebalo nabiti kacigu na cijelu glavu. Osim toga, nejasna mi je granica između patuljaste pasmine i ostalih. Što je s mješancima? I njih ima malih i velikih. Do koje veličine su patuljasti mješanci? Bilo bi pametnije uvesti obavezan ispit socijalizacije i na osnovu njega propisati brnjice, ali to je već neka kod nas neostvariva maštarija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2011. 11:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

123456 je napisao/la: ›
Najsmješnije, ali ujedno i najtragičnije mi je to što de facto postoji manjina koja se zalaže za slobodno pseće i ino defekačenje po gradu... Mislim, zapravo uvjeren sam, da je ludilo u ovoj temi došlo do usijanja i svog konačnog delirija...
Kažu i da demokracija bez kontrole postaje anarhija... Ima nešto i u tome, it's obvious.

slažem se, ne vjerujem da ima "građana" koji se praktički zalažu za zaseravanje javnih površina!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.04.2011. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima li u vašem svemiru komentara koji su ovom nevidljivi? Nisam primjetio da je itko odobravao zaseravanje površina. Ljudi su istakli vrlo bitan problem, a taj je da ne postoji infrastruktura, da mi 'prostite za skupljanje govana. Wink Isto tako mi je apsurdno da svim psima vežemo labrte jer nekom smeta čuko dok se s dečkom/djevojkom trlja na livadi.

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.04.2011. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

avantgarde je napisao/la: ›
Ima li u vašem svemiru komentara koji su ovom nevidljivi? Nisam primjetio da je itko odobravao zaseravanje površina. Ljudi su istakli vrlo bitan problem, a taj je da ne postoji infrastruktura, da mi 'prostite za skupljanje govana. Wink Isto tako mi je apsurdno da svim psima vežemo labrte jer nekom smeta čuko dok se s dečkom/djevojkom trlja na livadi.

infrastruktura mjestimično postoji, ali bi svakako mogla biti raširenija. s druge strane, ako ne postoji onda je ok da psi seru okolo, a da vlasnici to ostavljaju gdje padne? nema smisla tražiti od vlasnika da to pokupe i ponesu sa sobom do najbliže kante, gdje god ona bila? meni ima smisla, ali to sam ja...


Zadnja promjena: DonQuijote; 28.04.2011. 17:23; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.04.2011. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i onda jel dobio neko kaznu?

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: