Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Matej Marinović: Moje je zanimanje igrač pokera, od karata živim i njima plaćam račune - osvrt!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2011. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Športom ili sportom nazivaju se fizičke aktivnosti koje čovjek izvodi iz raznih razloga.

_________________
Ako si bogat zavide ti, ako si siromašan smiju ti se; zato budi nevidljiv! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DiscoTetak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 10
Lokacija: Vukovarska
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2011. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
Športom ili sportom nazivaju se fizičke aktivnosti koje čovjek izvodi iz raznih razloga.

A što je onda šah?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 14:41 
Naslov:  Re: Matej Marinović: Moje je zanimanje igrač pokera, od karata živim i njima plaćam račune - osvrt!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Osijek031.com je jedini naš portal koji pratim, kvalitetni su i uvijek se ugodno iznenadim koliko su moji sugrađani pametni i ljudi sa širinom.


I tu sam se skoro izbljuvao, prestao čitati i promjenio mišljenje koje sam stekao o dečku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 14:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Dovla Šex je napisao/la (Pogledaj post): › Ne razumijem u cemu je sad problem sto se decko profesionalno bavi pokerom i od toga živi. Na svijetu postoje tisuce i tisuce profesionalnih kockara koji su se posvetili igranju pokera i od toga žive. Pa nije on taj novac ukrao, on sa svojom lovom moze raditi šta hoce...to ti je isto kao i ulaganje u dionice na burzi ( kako je to vec netko gore rekao).
Uostalom, decko se s tim profesionalno bavi, nije neki šarlatan...I zbog cega sada umanjivati neciji uspjeh jer je netko pun predrasuda prema pokeru, zato što je njemu baka pricala dok je bio mali da je "kockanje najvece zlo na svijetu " .

Evo reći ću ti ja u čemu je problem: na jednog tako "uspješnog" ide bar stotinjak onih neuspješnih od kojih mnogi zaglibe do grla u kocki. A svi znamo što to znači. I u svakoj kockarskoj igri je to tako. Postoje i profesionalni kladioničari, rulet-igrači, blackjack kartaši itd. pa to ne znači da bi svi trebali posječivati kladionice (iako to ionako mnogi rade) i kasina u nadi za lakom zaradom.
Dakle, ovo je članak na psihološkoj bazi, financiran od strane web-stranice s kraja članka u svrhu promocije pokera kao nečeg pozitivnog, "cool", "in" i slično, što je naravno daleko od istine.

P.S. Bake često imaju pravo Wink


evo ovako.
kao prvo, profesionalni kladioničari, blackjack ''kartaši'' i rulet igrači ne postoje jer su to igre u kojima, da bi pobjedio, ovisiš samo i isključivo o sreći.
nitko ne može imati sistem za rulet, ne možeš kombinirati i odustati kad te volja. loptica padne na broj i ti si dobio ili nisi.

a ti, kao i mnogi koji ovdje raspravljaju, očigledno nemaju pojma o čemu pričaju.

poker nije kocka nego ulaganje u svoje sposobnosti.
ako ti poker ide, ako si dobar u njemu, nikada dugoročno nećeš biti u minusu.
izgubit ćeš nekad, sigurno. ali dugoročno gledajući, dobar poker igrač neće biti u minusu.

kažem ulaganje u svoje sposobnosti jer gledam to kao na bilo koji drugi sport.
kao što mnogi roditelji šalju djecu da treniraju nogomet ili nešto. plate treninge pa ako ne ide, odustaju.
isto tako i za poker. naučiš pravila, igraš par turnira, i ako ti ne ide, odustat ćeš.
zašto bi netko igrao ako neprestano gubi?
nije to kao rulet da ti pogodiš jednom i dobiješ neke veće pare.
u pokeru jedna keš partija traje satima i ti moraš cijelo vrijeme igrati dobro kako bi zaradio, a to nikako nije sreća nego kombinacija matematike, psihologije i strpljenja.


također, kad spominjete dugove i kockarski pakao i te neke ljude koji su navodno sve izgubili zbog neke kocke je također smiješno.
klasičan pogled javnosti kao i na npr. opijate.
ako neko proba travu, odmah ga se osuđuje na budućnost na igli.
znam jako puno ljudi koji su dvaput bili u kladionici i odustali jer su izgubili i ne vide smisao u tome, isto kao i poker.

a ako netko bez znanja odmah ide u previsoke uloge za njega, onda je kreten.

nauči šta je bankroll i onda počni igrat ovisno o tvojim mogućnostima i znanju o igri.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne dešava se tako često da netko napiše nekakav promo članak, da ljudi komentiraju, a da nakon toga ide demant...ne vidim razloga za ovaj članak.
Svi mi radimo obične poslove, stvaramo neku vrijednost i za to dobijemo plaću (skoro svi). U ovome je razlika između kocke i ostalih načina zarade, osim za igrača i njegovu zaradu, od kocke nema nikakve druge koristi (nema čak ni navijača kao u sportu).
No dok god ima luzera kojima nije problem dat koju kunu za zabavu ili trenutak sreće, bit će i među njima onih koji će tu lovu pobrat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la: ›
Svi mi radimo obične poslove, stvaramo neku vrijednost i za to dobijemo plaću (skoro svi). U ovome je razlika između kocke i ostalih načina zarade, osim za igrača i njegovu zaradu, od kocke nema nikakve druge koristi (nema čak ni navijača kao u sportu).

nisi vidio prijenose poker turnira na tv-u? misliš da to nitko ne gleda? varaš se. polazim od sebe, volim to gledati, pratiti stilove igranja pojedinih igrača, odigrane poteze, blefove... a znam da ima i zagriženijih gledatelja, baš navijača. ako ti je to jedini kriterij za sport, onda je definitivno sport!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i ja se pridružujem gore postu, obožavam gledati npr high stakes ili poker after dark i imam svoje favorite i nađe se prezanimljivih poteza itd.
zanimljivije mi je čak i od nogometa često.

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
poluos
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2011. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la: ›
Svi mi radimo obične poslove, stvaramo neku vrijednost i za to dobijemo plaću (skoro svi). U ovome je razlika između kocke i ostalih načina zarade, osim za igrača i njegovu zaradu, od kocke nema nikakve druge koristi (nema čak ni navijača kao u sportu).


1.) možeš li nam reći kakvu korist imamo od nogometaša premier lige koji žive kao bogovi od svojih prenapuhanih plaća ?

2. ) poker prijenose očito nikada nisi gledao...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 16.04.2011. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: › i uvijek se ugodno iznenadim koliko su moji sugrađani pametni i ljudi sa širinom.

Ako propadne poker, uvijek može krenuti u karijeru komičara osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
voditelj_smjene
Offline
Ukupno postova: 121
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1) ?
2) dapače, kao i pikado i snooker...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sunshine05
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2011. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Dovla Šex"]
sunshine05 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dovla Šex je napisao/la: ›
Osobno znam ovog decka....

čestitam, izuzetna čast!


Ajd molim te pojasni mi ovo ?!


e ma ništ posebno nit osobno učinilo mi se kao da je tu nešt specijalno nekog poznavat. btw. cijenim ljude koji dobro zarađuju i žive život sa stilom i ukusom tj. ne trcaju se po medijima Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fuldstændigamok
Offline
Avatar

Ukupno postova: 711
Lokacija: Behind you
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

voditelj_smjene je napisao/la: ›
1) ?
2) dapače, kao i pikado i snooker...


pa dobro je pitanje. kakve koristi ti imaš od titusa brambla koji ima veću tjednu plaću od moje godišnje?

_________________
L' essentiel est invisible pour les yeux.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 19:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Caleb je napisao/la: ›
nemosvjerovat je napisao/la (Pogledaj post): ›
Caleb je napisao/la (Pogledaj post): › Športom ili sportom nazivaju se fizičke aktivnosti koje čovjek izvodi iz raznih razloga.


Molio bih te da ne pišeš gluposti.
Ja bi tebe zamolio da se vratis u ono rupu iz koje si izasao!!

ovo je uistinu glupost, jer ima sportova koji uopće nisu fizička aktivnost (barem ne značajna), kao npr. šah, biljar, pikado, streljaštvo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Caleb
Offline
Avatar

Ukupno postova: 238
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.04.2011. 19:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DiscoTetak je napisao/la (Pogledaj post): ›
Caleb je napisao/la: ›
Športom ili sportom nazivaju se fizičke aktivnosti koje čovjek izvodi iz raznih razloga.

A što je onda šah?
Eh! Sah je svoja prica to nije igra na srecu to te jako malo mazi sreca tu trebas imati znanje i iskustvo .. btw. vidim admin. radi svoj posao drago mi je ! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dovla Šex
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.04.2011. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="sunshine05";p="358866"]
Dovla Šex je napisao/la: ›
sunshine05 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Dovla Šex je napisao/la: ›
Osobno znam ovog decka....

čestitam, izuzetna čast!


Ajd molim te pojasni mi ovo ?!


e ma ništ posebno nit osobno učinilo mi se kao da je tu nešt specijalno nekog poznavat. btw. cijenim ljude koji dobro zarađuju i žive život sa stilom i ukusom tj. ne trcaju se po medijima Smile


Sve ok, samo malo je bezveze prozivati mene koji sam samo poželio puno srece Mateju u njegovoj karijeri. On se time bavi, od toga živi i ja to cijenim i poštujem. Mi smo poznanici, kad se vidimo, progovorimo rijec , dvije i to je to...niti sam s tim željama htjeo isticati sebe, niti njega.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: