Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Novi spomenik A.Starčeviću

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2006. 7:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i? sta kazes?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2006. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e,ne znas ti mog starog.vjeruj mi-i ovo je podvig:)dosta s moje strane o ovome,jednostavno,bespredmetno je da raspravljam o necemu sto prezirem(modernoj umjetnosti,jel...Smile

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2006. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a jel može recimo da spomenik bude kao neki pecaroš i on tako peca i peca i ne upeca ništa al cijelo je vrijeme mislio na starčevića pa kao ono konceptualno postmodernistički spomenik pecarošu koji je mislio na starčevića i niš nije upecao. ili recimo, djapić u košarkaškom dresu od bronce visok pet-šest metara, pod rukom magistarski rad, oko vrata krunica, a u srcu starčević. pa kao ono opet konceptualno...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2006. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AAAAAAAAAAAA!!!ŽIVIJOOOOOO!!

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2006. 19:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kažem da su stepenice pod njim bezvezne, doimaju se jeftinije nego na mojoj vikendici...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mladunce
Offline
Avatar

Ukupno postova: 339
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2006. 20:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma kuzis, nije stvar jel konceptualno ili figurativno, nego to sto i da je pecaros, il djapic il bilo sto drugo svi bi srali po tome! vjerojatno bi svi bili sretniji da se izlozi naslikana vaza sa cvijecem! onako, jos malo da bude kako to naivci rade! oh koje ljepote...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
allein
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1542
Lokacija: offline
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2006. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najsretniji bi bili da se ništa ne stavi. ovakvo forsiranje spomenika je najobičnije obilježavanje teritorija od strane trenutne vlasti..

_________________
The voices are back. Excellent.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2006. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

allein je napisao/la: ›
najsretniji bi bili da se ništa ne stavi. ovakvo forsiranje spomenika je najobičnije obilježavanje teritorija od strane trenutne vlasti..


apsolutno se slažem...zapišavanje teritorija dok mogu, ionako nikad više neće izbore u osijeku dobit pa da bar nešto ostane

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
---
Offline
Ukupno postova: 2910
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2006. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nikad ne reci nikad...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2006. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

paperje je napisao/la: ›
glupo je ići protiv volje Oca domovine. poštujući njegovu volju najbolje bismo odali priznanje kako Liku, tako i Djelu!


Mislim da ima smisla postaviti spomenik.
Kafka je htio sve radove spaliti, ali njegovov najbolji prijatelj Max Brod nije poslušao njegovu posljednju želju. Znam da mnogii ovdje Franza Kafku i Maxa Broda poznaju kao Ivica Kičmanović televiziju u boji. Zato je važno da se time bave stručnjaci. Baš kao i našim problemom.
Ti dječaci iz Dalmacije imaju smisla, pogledajte okolo po netu. Meni je drago što su upravo oni pobijedili, a ne neki stari prdonje, koji su gradili spomenike Leninju i Kardelju u natprirodnim veličinama.

S druge strane, Anto S. je minorizirao važnost vođa, s kojima se hrvatski narod najčešće poistovjeti, a stalno je naglašavao da je važan narod sam, rad naroda na samom sebi, suradnja, razumijevanje među različitim stremljenjima unutar našeg društva itd.
Ovaj spomenik zadovoljava njegovu želju, jer nije spomenik LIKU, njego njegovom DJELU. U njegovo vrijeme, spomenici djelu nisu bili moderni.
Bilo bi lijepo kad bi čobanima koji će voditi djecu da s njega spadaju, to napišu negdje blizu spomenika.

paperje je napisao/la: › dobit ćemo taj spomenik i gotovo. prihvatimo ga onda takvog kakav jest. u krajnjoj liniji, ne radi se o komedu materijala iz kojega je skulptura izvedena, već o osobi, ocu domovine. netko se trudio izrađujući "te stepenice", poštujmo barem trud i napor toga čovjeka, jer natječaj je bio otvoren za sve. nek se javi onda jedan od onih koji pljuju po njemu, a da žive 100 godina, ne bi bili sposobni načiniti nešto takvo


Kakvi god bili, spomenici (p)ostaju prepoznatljivi simboli mjesta i vremena. Na svakome od nas je da mu se spomenik svidi ili ne, ali isto tako i da se malo potrudi poštovati ga.
Ili barem svojim djelom zaslužiti spomenik.

Pišati i šarati po spomeniku, znači na najgori način vrijeđati one kojima je postavljen.

Što se "radijatora" tiče, bilo bi puno bolje da je spomenik podignut PRKOSNIM OSJEČANIMA, a ne poginulim braniteljima. Po mom mišljenju.

Svi poginuli vojaci, policajci i ostali zaslužuju ga, ali mislim da puno više simbolike nosi vozač hitne koji je poginuo spašavajući život nekoga koga ne poznaje, ili vozačica tramvaju koju je ubila granata dok je ona vrijedno služila javnom prijevozu. Pa ljudi na tržnici koji su poginuli prodajući i kupujući, ili djelatnik HEPa koji je poginuo popravljajući dalekovod da bi se neki drugi mogli gledati, grijati, jesti i komunicirati...

U ratu, u mraku, u izolaciji i inim nedaćama - ovaj grad je živio i inatio se, a maleni stanovnici su jurili na posao kroz žuta svjetla vozeći veleslalom između detonacija praćeni mušicom petokolonaša...

Čast svima i svemu, ali to bih ja najprije ovjekovječio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Grandmother
Offline
Avatar

Ukupno postova: 14
Lokacija: Enklava
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2006. 1:51 
Naslov:  Re: Novi spomenik A.Starčeviću
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Podržavam ovakav projekt spomenika kao dobar kompromis između ideje i cijene. Spomenik kao urbani element treba imati interakciju s promatračem. Ipak, sve mi se čini da će ishod njegove realizacije biti stihijsko građansko nerazumijevanje, bagateliziranje i traženje Starčevićeve glave, kao i nalaženje načina za utrošak i zadnje Kune iz fonda od strane jednakijih među jednakima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.05.2006. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

8 je napisao/la: ›
Pišati i šarati po spomeniku, znači na najgori način vrijeđati one kojima je postavljen.

Koja je razlika izmedu toga i bezkrajnog verbalnog pisanja i s(a)ranja po Osijeku?

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2006. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fatcat je napisao/la: ›
verbalnog pisanja i s(a)ranja po Osijeku?


Verbalni pišači i serači, a takvih je zapravo jako malo (Vedrana Rudan, recimo), ne zagađuju nego provociraju.
I to se, iako stilski neprihvatljivo te ponekad gnjusno - uzima kao kritika.

A javno pišanje i šaranje spada u javni nemoral, podliježe sankcijama i još uvijek, iako ne znam dokle, se uzima kao kršenje nepisanih pravila našeg društva.

_________________
Nekad davno bijah gej,
spasio me Horus Hej!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.05.2006. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mrzim verbalne serače

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.05.2006. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mijenjajmo stav, što hitnije, mijenjajmo stajalište - ovako nećemo moći još dugo.
fatcat je napisao/la: ›
8 je napisao/la: ›
Pišati i šarati po spomeniku, znači na najgori način vrijeđati one kojima je postavljen.

Koja je razlika izmedu toga i bezkrajnog verbalnog pisanja i s(a)ranja po Osijeku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: