Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pekari složni: Kruh ide gore

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma grozno, odakle mi 8kn za kruh kad cu prije otici autom kupit patike od 800kn, jbg nema se..ti pekari su zbilja ludi.. trebali bi djeliti kruh po kucama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): ›
imam pitanje za tebe, jel imas ti posao? ako se smije znati koji..

na mjestu one zvjezdice je bilo: nek si *ebu mater bahatu!

nemam posao, studiram. zasto?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam, zato sto pljujes po tudem radu (posto znas koliko njihov kruh vrijedi), pa reko mozda ti radis nesto sto je vrijednije i zasluzeno placeno ili se ti odreknes place u humanitarne svrhe..ali posto studiras, nadam se da ces poslije zavrsenog studija raditi i procjeniti svoj rad realno kao i pekare, te primati placu koju zasluzujes..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): › Pitam, zato sto pljujes po tudem radu (posto znas koliko njihov kruh vrijedi), pa reko mozda ti radis nesto sto je vrijednije i zasluzeno placeno ili se ti odreknes place u humanitarne svrhe..ali posto studiras, nadam se da ces poslije zavrsenog studija raditi i procjeniti svoj rad realno kao i pekare, te primati placu koju zasluzujes..

hoce u tvojoj pekari kruh ostati 5 kn?

1kg psenice = 1,20kn. pametnom dosta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, znaci ja ti dam psenicu i ti mi stvoris kruh? zanimljivo.. znaci nista ti drugo za kruh nije potrebno???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gaap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2694
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam kupio pekač za kruh za tri stoje i sad me komad od 900 grama stoji 2-4 kune ovisno jede li mi se obični bijeli ili neke picaboce sa grožđicama i orasima. Još nisam ni isprobao svih dvadesetak recepata...

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=U2olCKnTVPI
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): › Hm, znaci ja ti dam psenicu i ti mi stvoris kruh? zanimljivo.. znaci nista ti drugo za kruh nije potrebno???

kako sam znao da ces to reci...
znaci razlika je 7kn! jel to po novom svaki 100. kruh postao dobitan? ono nesto tipa lutrija i te sheme... uz svaki stoti kruh dobijes novacanu nagradu u vrijednosti tisucu kuna?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roxy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 18.02.2011. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja znam za onu kruha i igara -

ali prije će biti da se igrati mogu sa nećakom a kruh ionako deblja kažu svi...

_________________
Samo je nebo granica! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nemosvjerovat
Offline
Ukupno postova: 161
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 18:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neo091 je napisao/la (Pogledaj post): › vrijeme je da se šipci počnu bojkotirati!
evo na primjer kod mene u mojoj zgradi šiptar vlasnik
pekare vozi novi audi a4 a sin mu vozi također bmw 3 novi


Možda bi ti bilo pametnije da svoju energiju uložiš u nešto produktivno, npr. otvoriš pekaru pa i ti za koju godinu voziš Audi ili Bmw.
To je ujedno i savjet ostalim filozofima. Tržište je slobodno, izvolite.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tonka_21
Offline
Ukupno postova: 228
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.02.2011. 21:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zuvvu je napisao/la: ›
tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): › Hm, znaci ja ti dam psenicu i ti mi stvoris kruh? zanimljivo.. znaci nista ti drugo za kruh nije potrebno???

kako sam znao da ces to reci...
znaci razlika je 7kn! jel to po novom svaki 100. kruh postao dobitan? ono nesto tipa lutrija i te sheme... uz svaki stoti kruh dobijes novacanu nagradu u vrijednosti tisucu kuna?

normalno da si znao..probaj izracunat sve, i mozda dobijes profit 1-2kn i oni moraju od neceg zivit. U mojoj pekari se ne mjenja jako dugo nista a i da ode kruh na 7-8kn nije mi skupo jer znam da se ljudi drugacije ne mogu pokriti, jer ne idem u Krunu gdje je sve 50% skuplje..ali ljudi volje skuplje tako da me ne cudi da vecina tamo kupuje pa se jada na forumima..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Građani složni: Pekari jebite si mater!

Ostali što podupirete to svojim nebulozama, slobodno mi pušite (što god Vi o tome sad mislili)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.02.2011. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HokusPokus je napisao/la: ›
Građani složni: Pekari jebite si mater!

Ostali što podupirete to svojim nebulozama, slobodno mi pušite (što god Vi o tome sad mislili)

 Stvarno vrlo dubokouman pristup temi, moglo bi se reć akademski ... Rolling Eyes

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HokusPokus
Offline
Avatar

Ukupno postova: 148
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 18.02.2011. 23:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gaap je napisao/la: ›
ja sam kupio pekač za kruh za tri stoje i sad me komad od 900 grama stoji 2-4 kune ovisno jede li mi se obični bijeli ili neke picaboce sa grožđicama i orasima. Još nisam ni isprobao svih dvadesetak recepata...

Jel valja taj pekač nešto pa da si i ja to uzmem s ovim cijenama za 2 mjeseca ga otplatim.

Simo, što god napisao pa i one analize u cijeni koštanja proizvodnje jedne štruce (davno je kila bila kila) uvijek će se pojaviti netko tko nema mozga (moje mišljenje) koji će u tome vidjeti nešto posve normalno (poskupljenje) zato smo u jebenoj recesiji zbog divljanja slobodnog tržišta a o tome bi se moglo ne satima već mjesecima raspravljati. Pomalo nekulturno ali onako iz duše sam to sve kratio i ostajem pri mojoj prethodnoj izjavi.

Sišite mi kerac svi zagovornici divljeg kapitalizma što opustio je ovu zemlju, zagovornici lopova i bezobzirnih političara. Dabogda vaše glave na baderama visili kao ukrasi. Umjesto visibaba vrhuška središnjice na drveću ukrašavala grad. Smrad bi podnio mirne duša samo da se vas riješimo.

Simo jel sada bolje?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zuvvu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 212
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.02.2011. 1:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tonka_21 je napisao/la (Pogledaj post): ›
normalno da si znao..probaj izracunat sve, i mozda dobijes profit 1-2kn i oni moraju od neceg zivit. U mojoj pekari se ne mjenja jako dugo nista a i da ode kruh na 7-8kn nije mi skupo jer znam da se ljudi drugacije ne mogu pokriti, jer ne idem u Krunu gdje je sve 50% skuplje..ali ljudi volje skuplje tako da me ne cudi da vecina tamo kupuje pa se jada na forumima..

ajmo...
neka za jedan kruh treba pola kg brasna (a ne trose toliko) = 3kn (a kupuje ga za manje), zajedno sa svim ostalim sastojcima (sol, voda, kvasac, bla, bla) = 3.5kn.
neka je kwh struje 1 kn (a nije, puno je manje), neka je pecnica snage 2 kw (prosjecno nasa domaca pecnica), neka za pecenje kruha treba sat vremena (a ne treba), to je 2kn. ako ajd racunamo da u nasu domacu pecnicu odjednom stanu 3 kruha to iznosi 0.7kn. a koliko je to tek ucinkovitije kad se masovno pece u onim njihovim velikim pecnicama...
i neka za place radnika i sve dodatne troskove trosi jos 0.5kn, to ukupno iznosi max 5kn. a racunao sam sve troskove maksimum maksimuma i ispalo je 5kn, a sigurno troskovi padaju 20-ak%.
znaci zarada je cistih 2.5kn po jednom kruhu.
neka proda samo 200 komada kruha dnevno to je 200x2.5x30=15000kn mjesecno samo na kruhu.
to je iznos u, za njih, najnepovoljnijim uvjetima. a di su onda tu jos kifle, bureci, pizze i sve ostalo redom.

stvarno tezak zivot, nema sta... Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.02.2011. 1:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HokusPokus je napisao/la: › Jel valja taj pekač nešto pa da si i ja to uzmem s ovim cijenama za 2 mjeseca ga otplatim.

Mi ga imamo već neko vrijeme i stvarno ima puno recepata za pripremu kruha, i bude jako ukusan i zasitan Smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: