Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 13:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
morgan ti sve krivo shvatiš što ja kažem.

ajde, neću više.
želim ti samo da te život ne dovede u situaciju A) da ti ili nekom tvom bliskom) je potreban organ i osijek031.com smile da moraš odlučivati hoćeš li darivati organ nekog svog bližnjeg.
uzgred, u obrascu koji si potpisao, postoji l istavka da se također odričeš prava primanja tuđeg organa?
ti si meni The BEST

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
morgan ti sve krivo shvatiš što ja kažem.

ajde, neću više.
želim ti samo da te život ne dovede u situaciju A) da ti ili nekom tvom bliskom) je potreban organ i osijek031.com smile da moraš odlučivati hoćeš li darivati organ nekog svog bližnjeg.
uzgred, u obrascu koji si potpisao, postoji l istavka da se također odričeš prava primanja tuđeg organa?
ti si meni The BEST

Jesi ti otišo u banku uplatit 3.000 eura za ovu djevojčicu ili možda svih 30.000 eura? Jako joj je hitno jer tumor na mozgu raste, što može prouzrokovati smrt. A ako nisi zašto nisi jer možda će nekom iz tvoje obitelji zatrebat baš njen bubreg ako joj nitko ne uplati 30.000 eura za operaciju tumora na mozgu od kojeg će bez operacije i Božje pomoći umrijeti?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 13:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
spominjao si religijski aspekt doniranja pa eto ti i


ne bi bilo na odmet kada već spominješ religiju da budeš konkretan i napišeš da je to stav katoličke crkve - to što papa nešto podržava meni osobno ništa u životu ne znači, on je samo čovjek ne čelu jedne "organizacije"

znaš..postoje još neke religije osim kršćana, a ni kod kršćana nije usaglašen stav oko pojedinih pitanja..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2012. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Lijepo sam napisao da 99.9% građana uopće nezna da im se zbog zakona uzimaju organi bez da ih je itko išta pitao.


zar ti zbilja mislis da se svakom lesu vade organi?????? NE MOZES uzeti svakome lesu organe. da bi osoba bila donor mora biti mozdano mrtva, i zdrava jedinka koja je na aparatima i koju jedino ti aparati odrzavaju "na zivotu". tako da ako hoces ugasuiti aparate moras pitati rodbinu/skrbnike pa kada im to izneses onda im se postavi pitanje hoce li donirati organe, a ako oni i pristanu na to ne znaci da ce odma povaditi organe i nekome ubaciti jer se trazi HLA podudaranje primatelja u tom trenutku te nedostatak nekakve infekcije kojase moze prenijeti na primatelja (citaj hepatitis B, C, HIV, ...).

bilo bi super kad bi se lesevima moglo vaditi sve zivo, ali u vrlo velikoj vecini ili su te osobe bolovale od kojekakvih bolesti ili su dozivjeli kojekakve traume pa su sami organi osteceni... tako da se ne brines, NE CE tvoji organceki biti povadeni kada bacis kasiku nego ces ih moci zadrzati i u zemljici sa sobom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la (Pogledaj post): › Lijepo sam napisao da 99.9% građana uopće nezna da im se zbog zakona uzimaju organi bez da ih je itko išta pitao.


zar ti zbilja mislis da se svakom lesu vade organi??????

Zašto misliš da su ljudi toliko glupi? Naravno da ne mislim da se svakom lešu vade organi kad legalnih donacija u Hrvatskoj ima manje od 30 godišnje, ali je zato ilegalnih puno puno više, i baš iz tog razloga Zakon ne smije biti alibi za ono što se radi iza crnog paravana.
Ni crne torbe nisu postojale prije 2 godine i sve je bilo po zakonu, a i dan danas je.

Opet ponavljam da je taj Zakon alibi za nekažnjeno trgovanje ljudskim organima i može imati teške psihičke posljedice na obitelj koja je pod sugestijom (hipnozom) liječnika pristala na doniranje u kratkom roku bez da su članovi obitelji o tome promišljali i imali vremena sami donijeti odluku i izraziti svoju želju da pristaju biti donori prije nego se to desilo.
Što kad izađu iz depresije i tuge oni požale što su u takvom stanju smanjene uračunljivosti pristali na FLASHMOB-ovski nagovor liječnika i psihički budu uništeni jer ne smiju znati tko je dobio organ za koji su oni preuzeli odgovornost odluke umjesto pokojnika. Što ako zbog psihičkih problema nakon toga ljudima bude uništeno zdravlje, karijera i obiteljski odnosi, nije li u tom slučaju uništeno više života nego što je usrećeno, a što ako netko iz te obitelji počini i samoubojstvo zbog naknadnog osječaja krivnje što je učinio nešto a ne zna da li bi se i pokojnik s tim slagao. Zašto ljudi pričaju sa svojim najmilijima na grobovima jel zbog povezanosti duša nakon smrti tj. zbog života nakon smrti, hoće li moći doći pred grob pokojnika i pogledati ga bez osječaja krivnje, i hoće li duša biti mirna ako su joj oči ili srce negdje u Londonu ili neće moći napustiti zemlju dok se svaka njena čestica ne pretvori u pepeo.
Svaki čovjek sam najbolje poznaje svoju dušu i nitko ne smije donositi odluke umjesto ljudskih duša, pa se tako ni Zakonom ne smiju ljudima nametati odluke koje nisu sami donijeli.
Dok nije bilo Zakona ljudi koji su osjećali da trebaju drugima dati svoje organe morali su reći drugima da to žele. No većina ljudi to nikada nije odlučila jer nije imala potrebu za tim.
Hoćemo li uskoro Zakonom odrediti da će ljudi morati imati i "GMO" organe u svom tijelu da bi ih se moglo donirati nekome?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 20:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
ne bi bilo na odmet kada već spominješ religiju da budeš konkretan i napišeš da je to stav katoličke crkve -

svatko tko to pročita sam će shvatiti iz članka.

@francika - nisi mi odgovorio na pitanje.
ja ću tebi na tvoje - jesam, uplatio sam 50 kn, baš zbog bubrega.
pitam se jesi li toliko dosljedan, s obzirom na tvoj stav o liječnicima koji samo čekaju priliku da zarade, dokopaju se nečijeg organa , pa ni ne odlaziš u bolnicu?
ti si meni the BEST

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2012. 7:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
silence je napisao/la: ›
ne bi bilo na odmet kada već spominješ religiju da budeš konkretan i napišeš da je to stav katoličke crkve -

svatko tko to pročita sam će shvatiti iz članka.

@francika - nisi mi odgovorio na pitanje.
ja ću tebi na tvoje - jesam, uplatio sam 50 kn, baš zbog bubrega.
pitam se jesi li toliko dosljedan, s obzirom na tvoj stav o liječnicima koji samo čekaju priliku da zarade, dokopaju se nečijeg organa , pa ni ne odlaziš u bolnicu?
ti si meni the BEST

50 kn neće puno pomoći, ali tko zna da li si uopće i uplatio.
Ja nisam govorio o liječnicima nego o kriminalcima i bolesnim ljudima koji ne biraju sredstva da dođu do cilja tj. da dođu do brze velike zarade, a takvih "liječnika" ima samo par u Hrvatskoj i sve se radi po Zakonu.
Iz kojeg razloga ja ne bih otišao liječniku, ja ne govorim protiv liječnika nego o Zakonu koji služi kao alibi "liječnicima" koji rade iza "crnog paravana" i dio su kriminalne organizacije.
Trgovina ljudima i trgovina organima je vrlo raširena djelatnost i zakon ne može biti alibi za to. Uostalom već sam ti sve objasnio, samo ponovo pročitaj što sam napisao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2012. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2012. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

obitelj ce prije psihicke probleme imati zato sto su izgubili clana svoje obitelji u strasnoj prometnoj nego zato sto su donirali jedan bubreg... stovise mislim da bi ih sama cinjenica da su nekome pomogli uz svoj gubitak samo malo razveselila (bilo je hrpa takvih clanaka u novinama)
mislim da da bi im prije psihu nrusilo to da imaju clana obitelji u bolnici koji je "na zivotu" samo zato sto pored njega stoji aparat za meh. ventilaciju...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2012. 9:56 
Naslov:  Re: Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel zna netko koliko košta presađivanje srca i koliko ta poliklinika koja presađuje srce plati dobavljaču organa za to srce, i koliko dobavljač organa plati obitelji donora srce člana obitelji i da li je ta trgovina u kojoj se ne zna tko pije a tko plaća moralna jer se tu trguje sa dijelovima ljudskog tijela, dobro netko će reći da su to dijelovi leša, ali leš lako nastane od živog čovjeka ako je trgovina dijelovima ljudskog tijela legalizirana zakonom.
Zakon je samo alibi ukoliko se otkrije ubojstvo kako bi se moglo zataškati.
Tko pije a tko plaća i koliko !? Zar zaista Zakonom omogućiti trgovanje ljudskim dijelovima tijela u svrhu zarade, pa zar ćemo dozvoliti da se ismijavaju sa ljudima kao što se ismijavaju i sa mučenjem životinja u modnoj industriji.
Ljudi ako ste još ljudi zar kapitalizam zaista ne uključuje ljudsko dostojanstvo više ?
Zar zaista Zakon treba da bi ovakvi debelokožci mogli živjeti zadovoljavajući svoju pohlepu, gdje su stara dobra vremena kad roditelj daruje svojoj djeci bubreg ili koštanu srž i obrnuto, a sada, zašto da dam svoje kad mogu uzeti tuđe !?

Zamislite da Jerko Rošin treba nečiji organ, pa kosti bi mi se u grobu okretale da moj bubreg služi tom ljigavcu makar sam protiv toga.
Ili još gore Stjepan Mesić, ili možda Gadafi da je živ koji ima milijarde milijardi.
I pazi još ne smiješ znat gdje je otišao tvoj organ. Pa čovjek je platio 500.000 kn tvoj organ i sad da ti saznaš da je dobio tvoj pa da čovjek mora platit 2x istu stvar.
Nije pošteno prema kupcu da dvoje ljudi naplate jedan organ, a i kakva bi to trgovina bila ako ne možeš imati povjerenja u prodavatelja koji ti izda račun na stotine tisuća kuna za jedan organ.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2012. 10:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la (Pogledaj post): › obitelj ce prije psihicke probleme imati zato sto su izgubili clana svoje obitelji u strasnoj prometnoj nego zato sto su donirali jedan bubreg... stovise mislim da bi ih sama cinjenica da su nekome pomogli uz svoj gubitak samo malo razveselila (bilo je hrpa takvih clanaka u novinama)
mislim da da bi im prije psihu nrusilo to da imaju clana obitelji u bolnici koji je "na zivotu" samo zato sto pored njega stoji aparat za meh. ventilaciju...


možda, ako govoriš o tvojoj obitelji!
moja obitelj ima upravo suprotne poglede i zato ne trpaj sve u isti koš! i ne govori o nekom osjećaju krivice onima koji ne žele dati organ! ako će te to usrećiti možeš se cijeli raskupusiti i podijeliti, ali druge pusti da sami odluče o svojoj sudbini i onoj svojih bližih! bez tvojih lažnih moralnih propovijedi!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2012. 13:31 
Naslov:  Re: Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vrlo dobar članak. skinite si i pročitajte.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.03.2012. 14:37 
Naslov:  Re: Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la (Pogledaj post): › Jel zna netko koliko košta presađivanje srca i koliko ta poliklinika koja presađuje srce plati dobavljaču organa za to srce, i koliko dobavljač organa plati obitelji donora srce člana obitelji i da li je ta trgovina u kojoj se ne zna tko pije a tko plaća moralna jer se tu trguje sa dijelovima ljudskog tijela, dobro netko će reći da su to dijelovi leša, ali leš lako nastane od živog čovjeka ako je trgovina dijelovima ljudskog tijela legalizirana zakonom.


... govorimo o doniranju organa, ne prodaji/preprodaji oprgana... koliko sma upucen za nekakvu donaciju se ne trazi novac zauzvrat...

e sad kad sm kod cifri, jel znas koliko kosta obicna "pisljiva" koronarografija + ako se jos ugradi koji stent?? tih pol sata ako ne dode do nekakvih komplikacija pa se ne mora potrositi jos materijala kosta oko 10000 kn, malo vise.
obicni konac za zasiti ranu kosta od 100 kn pa nadalje... naravno da su te operacije skupe...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2012. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

no dakle, oni koji ne zele donirati organe popune slijedecu izjavu i odnesu je u roku tri dana svom odabranom lijecniku..
http://www.mzss.hr/zdravstvo_i_socijalna_skrb/transplantacijski_program

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2012. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo malo o povjerenstvu, za one koji zamisljaju da se radi o vecoj skupini lijecnika, radi se o dva..
"Klinički pregled za utvrđivanje smrti mozga obavlja povjerenstvo sastavljeno od dva liječnika, i to:
– za osobe do 12 godina starosti, anesteziolog i pedijatar koji radi na području intenzivne medicine te ima iskustva u liječenju bolesnika s teškim ozljedama mozga,
– za osobe iznad 12 godina starosti, anesteziolog i neurolog ili neurokirurg ili anesteziolog."
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2006_01_3_92.html

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: