Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
silence je napisao/la: ›
Najbolje je da za života prodamo svoje tijelo (organe) i nešto zaradimo za život.

Ionako većinu organa dobivaju oni koji imaju novaca (tajkuni i ostali šljam), a sirotinja se slika na htv-u srijedom u Zajedno ili u 24 sata i sličnim govnima od emisija i novina, jer za njihovu djecu nema pomoći ako je ne skupe putem raznoraznih telefona i žiro računa. Mnogo je potrebitih….
Neka donira tko želi ja ne želim.
Mene zanima gdje mogu dati izjavu da NE želim donirati svoje organe nakon smrti.


Ne da ne želim dati svoje organe nakon smrti, već zabranjujem da mi se išta oduzme dok sam još živa ovako ili onako, jer kad umrem ni njima netrebaju organi od mrtve osobe Idea

Točno to, organi se uzimaju rano nakon smrti jer su jedino tada upotrebljivi i zato doktori procjenjuju kome su potrebniji no ako krivo procijene nisu nekom poboljšali život nego su nekoga ubili, a bilo je slučajeva da ljudi i ožive nakon što ih se proglasi mrtvim. U temu sam postavio jedan članak gdje je jedan oživio za vrijeme dok su mu vadili organe za transplantaciju. A takvih slučajeva bi bilo puno više da vađenjem vitalnih organa nisu ubili te ljude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 22.03.2012. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da ja kazem da nedam ciganu kunu-dvije jer ionako nece imati koristi od toga i jer je cigan svi bi me lincovali...

divim Vam se, jako europska/zapadnjacka razmisljanja imate... pa mi ne da nismo za Europu, mi bi se trebali vratiti u srednji vijek i paliti vjestice na lomaci i robu placati krznom i sta ti ja znam...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 15:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tebi će europa i zapad dat organ ? nadaj se samo

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2012. 16:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako sam utolikom neredu i imao takvu nesrecu da me mogu ubiti a da niko ne skonta da su me ubili zbog organa nisam siguran n ida zelim prezivjeti....uzmaju se organi ljudi koji su dozivjeli prometne ili tako nest.....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Ja sam tu izjavu potpisao odavno dok je još bilo obrazaca a upravo zato što mi je zakonom oduzeto pravo da ne budem donor.

kako ti je zakonom oduzeto pravo ako si ga ostvario?
ti si meni the best

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.03.2012. 23:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ja sam tu izjavu potpisao odavno dok je još bilo obrazaca a upravo zato što mi je zakonom oduzeto pravo da ne budem donor.

kako ti je zakonom oduzeto pravo ako si ga ostvario?
ti si meni the best

Daj uključi mozak dok čitaš ili otvori oči. Lijepo sam napisao da 99.9% građana uopće nezna da im se zbog zakona uzimaju organi bez da ih je itko išta pitao.
Dakle zakonom im je oduzeto pravo da ne budu donori bez izjašnjavanja, što znači da će biti donori i sudjelovati u međunarodnoj trgovini organima bez pristanka, no to ne važi i za mene ali kao što sam rekao za 99,9% ljudi važi. Valjda to sad možeš shvatiti !?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2012. 7:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
Ja sam tu izjavu potpisao odavno ...

Nemaš pojma koliko si tim potpisom dobra učinio za sve potencijalne primaoce tvojih organa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 9:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ja sam tu izjavu potpisao odavno ...

Nemaš pojma koliko si tim potpisom dobra učinio za sve potencijalne primaoce tvojih organa.

Trgovanje ljudskim organima, tijelima i životima je veliki biznis u svijetu. "Ljudima" koji se time bave ljudski život ne znači ništa jer im on predstavlja samo veliku količinu lako zarađenog novca.
Svugdje ima "ljudi" koji žele laku zaradu pa tako i među liječnicima, misliš da se šalim, onda bi se šalio i kad bi reko da su "domoljubi" pokrali Hrvatsku.
Ljudski organi nisu droga ali ipak je njihova trgovina legalizirana zakonom prije nego legalizacija droge, i alibi je za masovnu trgovinu organima.
Dakle što je slijedeće, legalizacija droge, nakon toga legalizacija prostitucije gdje će djevojčice sa 10 godina postati kurve i neće imati druge perspektive cijeli život.
Sve će se to dogoditi u slijedeće 2 godine.
Imaju li političari koristi od toga? Imaju. Pohlepni sebični gadovi sve će učiniti kako bi bili na što višoj poziciji u hijerarhiji.
Ima li država koristi od toga? Ima. Zašto bi inače dopustili korištenje cigareta na kojima piše velikim slovima da uništavaju zdravlje i živote djece. Znači li to da od građana treba napraviti ovisnike koji ubijaju djecu svojim pušenjem da bi političari uspješno vodili državu zahvaljući porezima od cigareta ili je legalizacija cigareta samo mito mafije za državu gdje u simbiozi oboje dobro žive.
Ne potiče li zakon da je svaki čovjek donor (bez da je izrazio želju da to bude) trgovinu ljudskim organima, a istovremeno je zakon alibi da je svatko tko trguje organima zaštičen jer radi po zakonu.

Što je slijedeće nakon što ubijamo djecu cigaretama, drogama, prostitucijom, prodajom njihovih organa?
Hoćemo li uskoro legalizirati i prodaju ljudi jer rad do iznemoglosti i spolno općenje s djetetom nekog usrećuje?

Kad bolje razmislim, svi Vi koji podržavate bilo koji zakon koji olakšava posao državi i mafiji, gdje se vrte milijarde novaca, imate odličan potencijal da jednog dana slijedite Hitlera ili da karakterno postanete jednaki Gadafiju i to u ime brige za ljudima.
Toliko ste brižni prema nepoznatim ljudima, a koliko ste puta pozvali nekog beskućnika kod sebe na ručak ili na prenoćište ili jednostavno da pogleda utakmicu s Vama ili da odmara u Vašem vrtu čitajući knjigu ili slušajući glazbu, da se sunča u Vašem dvorištu, igra se sa Vašim psom i sa Vašom djecom?
Prođete li pokraj prosjaka kao pored turskog groblja i ogovarate li ga da je pijanac ili da bolje zarađuje od Vas i vozi se u dobrom autu?
Al nema veze, nitko Vam neće ništa zamjeriti jer kad budete "mrtvi" onda će Vas biti briga za druge ljude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika, vidim upoznat si sa hrpom problema osim onim demografskim... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2012. 10:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

od frencike su uzeli mozak bez njegovog pristanka:D

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 11:17 
Naslov:  Re: Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


mislim da te ovakvi članci po novinama demantirau u broju neupućenih ljudi.
spominjao si religijski aspekt doniranja pa eto ti i odgovora što crkva o tome misli.
i da, zvao sam beskućnika u svoj vrt. dva puta. nije mu se svidjelo, nije bilo Osječkog....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2012. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

francika je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
francika je napisao/la: ›
Ja sam tu izjavu potpisao odavno ...

Nemaš pojma koliko si tim potpisom dobra učinio za sve potencijalne primaoce tvojih organa.

Trgovanje ljudskim organima, tijelima i životima je veliki biznis u svijetu. "Ljudima" koji se time bave ljudski život ne znači ništa jer im on predstavlja samo veliku količinu lako zarađenog novca.
Svugdje ima "ljudi" koji žele laku zaradu pa tako i među liječnicima, misliš da se šalim, onda bi se šalio i kad bi reko da su "domoljubi" pokrali Hrvatsku.
Ljudski organi nisu droga ali ipak je njihova trgovina legalizirana zakonom prije nego legalizacija droge, i alibi je za masovnu trgovinu organima.
Dakle što je slijedeće, legalizacija droge, nakon toga legalizacija prostitucije gdje će djevojčice sa 10 godina postati kurve i neće imati druge perspektive cijeli život.
Sve će se to dogoditi u slijedeće 2 godine.
Imaju li političari koristi od toga? Imaju. Pohlepni sebični gadovi sve će učiniti kako bi bili na što višoj poziciji u hijerarhiji.
Ima li država koristi od toga? Ima. Zašto bi inače dopustili korištenje cigareta na kojima piše velikim slovima da uništavaju zdravlje i živote djece. Znači li to da od građana treba napraviti ovisnike koji ubijaju djecu svojim pušenjem da bi političari uspješno vodili državu zahvaljući porezima od cigareta ili je legalizacija cigareta samo mito mafije za državu gdje u simbiozi oboje dobro žive.
Ne potiče li zakon da je svaki čovjek donor (bez da je izrazio želju da to bude) trgovinu ljudskim organima, a istovremeno je zakon alibi da je svatko tko trguje organima zaštičen jer radi po zakonu.

Što je slijedeće nakon što ubijamo djecu cigaretama, drogama, prostitucijom, prodajom njihovih organa?
Hoćemo li uskoro legalizirati i prodaju ljudi jer rad do iznemoglosti i spolno općenje s djetetom nekog usrećuje?

Kad bolje razmislim, svi Vi koji podržavate bilo koji zakon koji olakšava posao državi i mafiji, gdje se vrte milijarde novaca, imate odličan potencijal da jednog dana slijedite Hitlera ili da karakterno postanete jednaki Gadafiju i to u ime brige za ljudima.
Toliko ste brižni prema nepoznatim ljudima, a koliko ste puta pozvali nekog beskućnika kod sebe na ručak ili na prenoćište ili jednostavno da pogleda utakmicu s Vama ili da odmara u Vašem vrtu čitajući knjigu ili slušajući glazbu, da se sunča u Vašem dvorištu, igra se sa Vašim psom i sa Vašom djecom?
Prođete li pokraj prosjaka kao pored turskog groblja i ogovarate li ga da je pijanac ili da bolje zarađuje od Vas i vozi se u dobrom autu?
Al nema veze, nitko Vam neće ništa zamjeriti jer kad budete "mrtvi" onda će Vas biti briga za druge ljude.

Naglasak je bio na tvoje organe... Very Happy

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 11:48 
Naslov:  Re: Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Trgovanje ljudskim organima, tijelima i životima je veliki biznis u svijetu. "Ljudima" koji se time bave ljudski život ne znači ništa jer im on predstavlja samo veliku količinu lako zarađenog novca.
nitko ne kaže da se to ne događa al ti ga brate od toga radiš spektakl sa 10 nastavaka

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 12:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan ti sve krivo shvatiš što ja kažem.
Ja sam ateist i nisam uopće spominjao religiju nego vjeru, pod vjeru sam mislio ljudska uvjerenja.

Crkva je u sukobu interesa i zato podržava zakonodavnu vlast, tako da mišljenje crkve nije vjerodostojno.

I "brate" morgan, daj napiši nešto iz svoje mudre glave koristeći mozak, a ne čitajući žutu štampu.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2012. 12:18 
Naslov:  Re: Liječnici nemaju obrasce, organ će morati dati i oni koji to ne žele!?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ne morate čekati da umrete da nekome spasite život.

Evo otiđite još danas na banku i uplatite Vas deset po 3.000 eura jer je djevojčici stvarno hitno a operacija joj je tek 02.05., a do tada je rak već može ubiti.
Za operaciju je potrebno 30.000 eura.




Napisala obitelj Šarac:

ENA ŠARAC, danas 17.godišnja djevojka iz Osijeka, učenica 3.razreda Ekonomske i Upravne škole u Osijeku, obolila je od tumora na mozgu.
Ena je 2003.g. tri puta operirana na KBC-u Rebro te se uspješno borila sa bolešću uz stalne kontrole u Zagrebu.
Od rujna 2009. godine Ena ima povrat bolesti i nalazi se na liječenju na onkologiji u Dječjoj bolnici u Klaićevoj, Zagreb. Hrabro se nosila sa svime što kemoterapija nosi - gubitkom kose, prikovanošću za krevet i odvojenošću od obiitelji.
Nakon 4 ciklusa kemoterapije 2009. morali su odustati jer nebi preživjela još jedan ciklus. Posljedice su bile trombocitopenija,dijabetes i teško oštečenje živaca u nogama zbog čega je do prije 9 mjeseci bila u kolicima te je,usprkos negativnim lječničkim prognozama uz ogromnu snagu volje i optimizam, Ena ustala iz istih.
Na zadnjoj magnetskoj rezonanaci u klinici Neuron,u Zagrebu utvrdjeno je da tumor raste te da je potrebna hitna operacija. Po preporuci neurokirurga da ode u kliniku u Belgiji,dobili su termin 02.05 no trenutno su u potrazi za hitnijim terminom.
Majka male Ene je nezaposlena,a otac je zaposlen ali na minimalnoj plaći te se snalaze se na sve načine kako bi Eni osigurali sve što joj je potrebno ali ovako dugotrajno liječenje ne mogu financijski podnijeti i trebaju nasu pomoć.

Ova prekrasna djevojka je dobila nagradu Ponos Hrvatske 2011. Godine te nas svakodnevno uči hrabrosti,optimizmu,ljubavi i ne odustajanju.
Molimo dobre ljude koji mogu pomoći ovoj obitelji i Eni, makar i simboličnim iznosom, jer njima ništa nije malo i beznačajno i sve će im jako dobro doći, da to učine uplatom na račun Privredne banke Zagreb.

žiro-račun PBZ broj 2340009-3212923106
poziv na broj:02(U MALOJ KUĆICI)- u nastavku-1000000013
IBAN....HR04 2340 0093 2129 2310 6
SWIFT...PBZGHR2X

Hvala u ime obitelji Šarac

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: