Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Đole je najveći... [Galerija 031]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
skoro_skorojevic
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[/quote]
Bio sam i na koncertu 2002, u onoj sauni Zrinjevca. Taj koncert je bio možda euforičniji, jer je bio prvi nakon rata, no i ovaj jučerašnji je bio prožet emocijama i pozitivnom energijom.
Đole, čekamo te opet.
[/quote]

A ruku na srece i album koji se onda promovirao bio je kvalitetniji od ovog novog;-). Ovaj mi je malo 'retrospektivan', za svaku pjesmu kao da mozes naci neku vec skladanu, pa se čine kao varijacije na temu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
plahutarka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Lokacija: Austin, Texas
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 10:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

d_grassa je napisao/la: ›
Aha...skroman-sto posto.Zato i jest toliko karta koštala,normalno ipak je On Đorđe Balašević...
I što,sada ga se uzdiže kao samoga boga pa se On piše velikim slovom?


Pih! Pa Đole je veća faca od Njega Wink

_________________
It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marko Os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bio sam na koncertu i pratim Djoleta vec godinama i samo bih napomenuo svima koji pljuju po cijeni ulaznice, da se sjete da su prije samo nekoliko tjedana dali 100 kn za koncert Tonija Cetinskog koji je drzao koncert cijelih 1 sat i 45 minuta, sto je otprilike slovima DVA sata manje od spektakla koji se dogodio jucer. E sad, jos jedna stvar koju sam jucer primjetio. Ne znam koliko vas je slusalo koncert sedam osmina kada je Djole rekao "na moje koncerte ce doci malo drugaciji ljudi" na sto mu je vlasnik kluba rekao "neee, doci ce svi isti kao i na dosadasnje izvodjace", pa se na kraju iznenadio i rekao "nikad nisam video ove ljude u Chicagu, odakle su oni?" Sinoc se tocno vidjela ta situacija na jednom banalnom primjeru. Ona s*anja sto svjetlucaju u duginim bojama, na Cetinskom je bila puna dvorana toga, na Bajagi isto, dok jucer samo 3-4 komada. Slucajnost? Mislim da ne. Ovo je publika koja dolazi zivjeti tu glazbu i uzivati u stihovima koji imaju neku skrivenu poruku, koju nazalost neki nece nikada shvatiti, jer misle da Balasevic pjeva uvijek iste pjesme sa razlicitim tekstovima. Ne osudjujem nikoga, ali ako nemate sto argumentirano napisati u vezi koncerta, zaobidjite ovaj topic i pustite nas da zivimo u svijetu gdje nema mrznje, ratova krize i ostalih govana barem tih 3 i pol sata.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koncert je bio fantastičan, glazbeno izveden savršeno, izbor pjesama isto smišljeno razrađen, kao i cijeli nastup, te me to fasciniralo...

Jedino, meni je nedostajalo one "đoletovske" emocije, možda zato što sam bio na tribinama, ali iako sam ju non stop pokušavao uhvatiti, nažalost nisam je uspio osjetiti u mjeri u kojoj sam želio.

Nije bilo ni gotovo ništa Đoletovih duhovitih primjedbi ili pričica između pjesama. Čak i kada je počeo nešto pričati, čim bi rekao bilo što što je moglo zazvučati kao najava pjesme, publika ga je vriskom prekinula, pa mislim da je i on odustao od toga. Dobro, ja sam jedan od onih kojih je preko nekoliko puta odgledao "Mater Vetru", no znao sam da ne mogu očekivati takav koncert, no iskreno, očekivao sam da ću se na koncertu malo uspjeti i nasmijati...

Treci razlog je moj osobni, u tom trenutku nisam mogao sakriti ljutnju, čak sam i opsovao, kada je moju najdražu pjesmu, onu gdje sam trebao osjetiti najveću emociju, onu gdje drhtim i naježem sam kada ju sviram na gitari i pjevam, Eleonoru, ipak izveo za promijenjenim tekstom. Ne znam, možda mi je to ubilo daljnji dojam koncerta, jer ta pjesma mi je zbog nekih razloga iznad svih ostalim. Mogao je spasisti taj osjecaj sa drugom najdrazom pjesmom, no nazalost "Jednom su sadili lipu" jucer nismo culi...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mladjo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2890
Lokacija: Madrid
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marko Os je napisao/la (Pogledaj post): › Sinoc se tocno vidjela ta situacija na jednom banalnom primjeru. Ona s*anja sto svjetlucaju u duginim bojama, na Cetinskom je bila puna dvorana toga, na Bajagi isto, dok jucer samo 3-4 komada. Slucajnost? Mislim da ne.
svaka čast! ovo sam i ja primjetio i baš sam pomislio isto.

_________________
"When bad men combine, the good must associate; else they will fall one by one, an unpitied sacrifice in a contemptible struggle"

osijek031.com smile" Bolje jedno vruće pivo nego četri ladna, bolje jedna stara baba nego djeva mlada!" osijek031.com smile
Motor"Whose bike is it baby? It's Zeds. Who is Zed baby? Zed's dead."Motor
osijek031.com smile"Važno je zvati se Mladen!" osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
skoro_skorojevic
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 11:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›

Treci razlog je moj osobni, u tom trenutku nisam mogao sakriti ljutnju, čak sam i opsovao, kada je moju najdražu pjesmu, onu gdje sam trebao osjetiti najveću emociju, onu gdje drhtim i naježem sam kada ju sviram na gitari i pjevam, Eleonoru, ipak izveo za promijenjenim tekstom. Ne znam, možda mi je to ubilo daljnji dojam koncerta, jer ta pjesma mi je zbog nekih razloga iznad svih ostalim. Mogao je spasisti taj osjecaj sa drugom najdrazom pjesmom, no nazalost "Jednom su sadili lipu" jucer nismo culi...


Potpisujem od rijeci do rijeci cijeli post i upravo sam i ja to zelio reci gore- cak i ovaj dio s Eleonorom koju moja sestra obozava- i nju je satralo sto je promijenio tekst, koji, iako isto dobar- nije to to, a jedva ju je cekala Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marko Os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvar je u tome, sto to uopce nije Eleonora nego Na bogojavljensku noc. Druga pjesma. Znaci ne Eleonora sa drugim tekstom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 11:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marko Os je napisao/la: ›
Stvar je u tome, sto to uopce nije Eleonora nego Na bogojavljensku noc. Druga pjesma. Znaci ne Eleonora sa drugim tekstom.

"eleonora" JEST "na bogojavljensku noć"! na tom su albumu pjesmama dodjeljena ženska imena čija početna slova čine akrostih "olja je najbolja", a s obzirom da sama ta imena nemaju puno veze sa sadržajem tih pjesama, iz praktičnih su se razloga ustalila i alternativna imena tih pjesama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bila je moja zlatna šansa,
a tek sam naceo svoj krug
moj mali verni sancho pansa
moja ljubavnica, saborac, i moj najbolji drug

----

ovakvu strofu izbaciti, to se ni Djoletu ne moze oprostiti osijek031.com smile

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
skoro_skorojevic
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: › Bila je moja zlatna šansa,
a tek sam naceo svoj krug
moj mali verni sancho pansa
moja ljubavnica, saborac, i moj najbolji drug

----

ovakvu strofu izbaciti, to se ni Djoletu ne moze oprostiti osijek031.com smile
Tooo, Pudinže- točno to sam jučer rekao- istim riječima...'pa kako je Sanča Pansu mogao promijeniti...'. To je grehota...Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marko Os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
Marko Os je napisao/la: ›
Stvar je u tome, sto to uopce nije Eleonora nego Na bogojavljensku noc. Druga pjesma. Znaci ne Eleonora sa drugim tekstom.

"eleonora" JEST "na bogojavljensku noć"! na tom su albumu pjesmama dodjeljena ženska imena čija početna slova čine akrostih "olja je najbolja", a s obzirom da sama ta imena nemaju puno veze sa sadržajem tih pjesama, iz praktičnih su se razloga ustalila i alternativna imena tih pjesama.

Nisi u pravu. Znam o cemu pricas, da zenska imena tvore Olja je najbolja, ali Na bogojavljensku noc je potpuno druga pjesma, sa istom glazbom koja nigdje nije objavljena na albumu. Ista stvar ti je sa 7/8 ili Mi smo jos uvek zemljaci. Poslusaj nju i poslusaj Juliju sa Dnevnik starog momka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.11.2010. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma istina, tu je pjesmu promijenio vec na Mater Vetru, ali ja sam se nadao da ce vratiti staro...

a ovo da je druga pjesma je glupost. Identican instrumental, Isti melodija, isti refren.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2010. 12:09 
Naslov:  Re: Đole je najveći... [Galerija 031]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koncert je bio fenomenalan. Uživala sam u svakoj sekundi!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
1step2far
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3262
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 29.11.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marko Os je napisao/la (Pogledaj post): › Bio sam na koncertu i pratim Djoleta vec godinama i samo bih napomenuo svima koji pljuju po cijeni ulaznice, da se sjete da su prije samo nekoliko tjedana dali 100 kn za koncert Tonija Cetinskog koji je drzao koncert cijelih 1 sat i 45 minuta, sto je otprilike slovima DVA sata manje od spektakla koji se dogodio jucer. E sad, jos jedna stvar koju sam jucer primjetio. Ne znam koliko vas je slusalo koncert sedam osmina kada je Djole rekao "na moje koncerte ce doci malo drugaciji ljudi" na sto mu je vlasnik kluba rekao "neee, doci ce svi isti kao i na dosadasnje izvodjace", pa se na kraju iznenadio i rekao "nikad nisam video ove ljude u Chicagu, odakle su oni?" Sinoc se tocno vidjela ta situacija na jednom banalnom primjeru. Ona s*anja sto svjetlucaju u duginim bojama, na Cetinskom je bila puna dvorana toga, na Bajagi isto, dok jucer samo 3-4 komada. Slucajnost? Mislim da ne. Ovo je publika koja dolazi zivjeti tu glazbu i uzivati u stihovima koji imaju neku skrivenu poruku, koju nazalost neki nece nikada shvatiti, jer misle da Balasevic pjeva uvijek iste pjesme sa razlicitim tekstovima. Ne osudjujem nikoga, ali ako nemate sto argumentirano napisati u vezi koncerta, zaobidjite ovaj topic i pustite nas da zivimo u svijetu gdje nema mrznje, ratova krize i ostalih govana barem tih 3 i pol sata.


Svaka čast!

_________________
Gola sisa je dobra sisa.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marko Os
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.11.2010. 12:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OK, pjesma je ista, samo je malo drugacija. EOD od mene.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: