Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Zar još jedan catering u Osijeku???

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Da li ste zadovoljni hranom koju dobivate od osječkih dostavljača harane?

1. Da, fenomelna, nije potrebno bolje
11%
 11%  [ 4 ]
2. Tak, tak, može se se bolje
67%
 67%  [ 23 ]
3. Prosječno loše i vrijeme je za nešto bolje
20%
 20%  [ 7 ]
Ukupno glasova : 34


Autor Poruka
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.11.2010. 18:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Idealno bi bilo kad bi netko mogao organizirati catering koji od svjezih namirnica spravlja ukusne i obilne obroke po niskim cijenama.

Mozda netko pronadje formulu uspjeha i uspio tako nesto izvestim, ali do tada smo ograniceni na cateringe/dostave hrane koji zadovoljavaju samo neke ili nijedan od uvjeta.

IMHO, mislim da sirina ponude nije toliko bitna. Ako razmisljas o catering poslu, onda moras sloziti nekakve prioritete, postaviti ih kao standard i s vremenom ih samo ojacavati, a ne slabiti (kao sto mnogi cine).

Lista prioriteta po nekom mom izboru (ili da se ja zelim baviti cateringom) bi bila:
brzina (zelim jesti toplo i svjeze) - bilo koje jelo (ma koliko kvalitetno) znatno umanjuje uzitak kad se konzumira hladno


da, to je dio koji se uredovno preskače.
Zamislite da radite u nekom u redu i morate nekih 20 dokumenata od parsto strana u određenoj satnici pročitat/ispisat i slično. Kako bi vi to radili? Mislim da će svi odgovoriti "letimično".

Ne stajem u obranu cateringa u osijeku i sl, ali ljudi koji tamo rade su u žurbi, kao i svaki posao koji radimo - žurimo.
Okej, radi se o uslužnoj djelatnosti gdje bi sve trebalo biti tip top, ali da se sve radi tip top, mislim da bi na svoje narudžbe čekali i duže od 45minuta koliki je prosjek dostave a i to je svima previše.
Pa ti brate pazi na listove lazanje, jesi dovoljno posolio umak i šta ja znam.
Pogotovo kada pričamo o restoranima tipa as, lipov hlad i slično, oni kuvaju za goste u restoranu, za ljude koji će doći po svoju hranu i još za ono što će dostavljač voziti. I gdje bi stigli kad bi sve radili po crti?! Koliko bi nas isti dan još dobilo svoj ručak ili večeru?!

@autoru teme, nesumnjam u tvoje sposobnosti kuvanja, ali vjerujem da kad i ako uđeš u ovaj posao skužit ćeš koliko u biti nemaš vremena svaki sloj lazanje slagat po crti, pažljivo rezat slaninu da nema hrskavice i slične pizdarije.

da pričamo o restoranu u kontekstu objekta koji servira hranu samo u svom objektu onda priča stoji. sve ima da bude tip top.

ali pričamo o pogledu restorana s dostavom i cateringom. predpostavljam da kuvar dođe šefu s spikom "E nisam stigao ove 3 pizze ispeč" bi dobio odgovor "Ok, onda ćemo naći nekoga ko može".

bisajds, šta god da pojedemo će otići na isto mjesto, izaći kroz istu rupu i završit u otpadnim vodama =)

Inače naručujem iz fratelija, corole, lipovog hlada i nemam nikakvih pritužbi.
Mislim da Osijek ima dovoljno cateringa. Ovo što tvrdite - da su loši - svaki idući otvoreni koliko god dobro starto, će vam se srozat na taj nivo. Ljudi brzo prestanu pazit. I taj novi će prije ili kasnije se žurit jer mu je gužva s narudžbama, počet štedit s namirnicama jer šef nema para da kupi dovoljno.

I ruku na srce, cijena će uvijek imat preveliku ulogu zadnje odluke.

pozz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sir William
Offline
Ukupno postova: 360
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2010. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji je najisplativiji format pizze? ako netko zna, da ne moram narucitat sve i vagat..

_________________
Sir William
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.11.2010. 15:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mglg je napisao/la: ›
Pogotovo kada pričamo o restoranima tipa as, lipov hlad i slično, oni kuvaju za goste u restoranu, za ljude koji će doći po svoju hranu i još za ono što će dostavljač voziti. I gdje bi stigli kad bi sve radili po crti?! Koliko bi nas isti dan još dobilo svoj ručak ili večeru?!

na njima je da odluče čime se žele baviti, odnosno žele li raditi na više fronti ili samo na jednoj. ako su sami odabrali raditi sve odjednom, onda neka se nose s time ili neka od nečega odustanu! sigurno neću naručiti nešto što mi se ne sviđa samo zato što imam razumijevanje za njihovu prezaposlenost! briga me, nazvat ću onda neki catering koji će mi ponuditi bolju i kvalitetniju uslugu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.11.2010. 19:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@cateringOS? Da ne otvaraš ti možda catering Oscar? I praviš feštu povodom otvorenja večeras u jednom kafu, neću reći kojem? Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.11.2010. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mglg je napisao/la (Pogledaj post): › [da se sve radi tip top, mislim da bi na svoje narudžbe čekali i duže od 45minuta koliki je prosjek dostave a i to je svima previše.
Pa ti brate pazi na listove lazanje, jesi dovoljno posolio umak i šta ja znam.
Pogotovo kada pričamo o restoranima tipa as, lipov hlad i slično,


Slučajno znam da su lasagne unaprijed spremljene i kad ih gost naruči, one se u biti podgrijavaju i ne čekaju se dugo. Tako se radi u svim restoranima. Također, ne može sve biti tip top, nema teorije. Ili nije sto posto svježe, u slučaju bolognese umaka i lasagna, ili nije tip top.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-nella-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1739
Lokacija: zemlja čudesa
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.11.2010. 17:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fear of the dark je napisao/la (Pogledaj post): › Meni Saloon ima čisto solidnu klopu, pizza im je super......bar meni...


Potpisujem. Pizze su im odlične.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 9:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la: ›
mglg je napisao/la: ›
Pogotovo kada pričamo o restoranima tipa as, lipov hlad i slično, oni kuvaju za goste u restoranu, za ljude koji će doći po svoju hranu i još za ono što će dostavljač voziti. I gdje bi stigli kad bi sve radili po crti?! Koliko bi nas isti dan još dobilo svoj ručak ili večeru?!

na njima je da odluče čime se žele baviti, odnosno žele li raditi na više fronti ili samo na jednoj. ako su sami odabrali raditi sve odjednom, onda neka se nose s time ili neka od nečega odustanu! sigurno neću naručiti nešto što mi se ne sviđa samo zato što imam razumijevanje za njihovu prezaposlenost! briga me, nazvat ću onda neki catering koji će mi ponuditi bolju i kvalitetniju uslugu.


želja za parama je gadna stvar. a svaki taki biznis je osnovan s ciljem zarade Smile

_________________
But y's the rum gone?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 10:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mglg je napisao/la: ›
želja za parama je gadna stvar. a svaki taki biznis je osnovan s ciljem zarade Smile

slažem se, naravno. ali to ne znači da im treba podilaziti ako to ne obavljaju kvalitetno. što se mene tiče, mogu propasti svi koji loše rade, a o tome odlučuje samo tržište, odnosno ono što ljudi prihvaćaju ili toleriraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mglg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 68
Lokacija: Os
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa nitko to ne kaže, ali oću li prije naručit sendvič po 18 il 16? onaj po 16 hvala.

_________________
But y's the rum gone?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 18.11.2010. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mglg je napisao/la: ›
pa nitko to ne kaže, ali oću li prije naručit sendvič po 18 il 16? onaj po 16 hvala.

ako su podjednako dobri, i ja ću. no, ako je ovaj jeftiniji neukusan ili ima loše sastojke ili je dostava nepouzdana i kasni ili nešto n-to, onda ću ipak onaj skuplji.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cateringOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.11.2010. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › @cateringOS? Da ne otvaraš ti možda catering Oscar? I praviš feštu povodom otvorenja večeras u jednom kafu, neću reći kojem? Smile


Lol, ne. Mada asocira, nisam ni skontao. Bio sam gledati taj prostor i tada saznao da ga netko otvara. Ja još nisam u toj fazi. Ja još radim matematiku. Moram biti siguran da ću moći po prihvatljivim cijenama ponuditi ono što ja želim i još to dostaviti nakon maksimum 45 minuta. Nije to uopće jednostavno a ne želim se obrukati, svašta napričati i onda to ne ispostaviti. Uz sve to uložiti 20 tisuća eura u cijeli projekt i zaleći. Ne da mi se to trenutno i ako nebudem siguran u to što činim neću to ni raditi. Tako da možda za jedno 2 mjeseca otvorim i ja.

Svaka čast DonQuijote sviđa mi se kako razmišljaš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cateringOS
Offline
Avatar

Ukupno postova: 24
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2010. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo da nastavimo temu.

Isprobali smo pizzeriju La Rosa, pizze ljepe (najljepše do sad) okus ok (osim na jednoj) međutim tjesto je bilo podosta loše.

Isproban je i restoran bendek, domaća jela specifično, sarma, grah i čobanac. Sarma je manje više ok, u grahu se previše osjetio bjeli luk iz zafriga (i morali smo s grahom uzeti kotlet koji je bio kriminalan), čobanac prekisel, čini mi se da stavljaju ocat u njega pa im pobjeglo malo te su to probali prekriti ljutinom (paklenom). To je jasan pokazatelj koliko ljudi mare za hranu koju prodaju. Mislim sjebati čobanac kiselinom i onda ga prekriti ljutinom da ode pa šta bude, što reći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
saba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1320
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.11.2010. 7:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja nedavno naručio pizzu iz kuhače... oduševio se, bogata sastojcima, ukusna... svaka čast....

jedina zamjerka što nisu stavili jaje na pizzu a pisalo u opisu da ga ima.... ali su nadoknadili to sa ostalim sastojcima

_________________
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
joojkretena
Offline
Avatar

Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.11.2010. 7:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cateringOS je napisao/la: ›


Za početak da se predstavim,

imam 30 godina i zaljubljenik sam u hranu, sve u vezi nje, priprema i kušanje, razgovor, recepti, video snimke. Ako je hrana u pitanju zainteresiran sam. Imam oko 5 godina profesionalnog kuharskog iskustva, iako nisam školovani kuhar. I što je najvažnije, dobijam dobre kritike od prijatelja i ljudi koji kušaju moju hranu, pogotovo kad pravim svoje isprobane recepte, zar nisam divan Cool

Moram još naglasiti, zbog daljnjeg konteksta ove teme, da nisam zaposlen ni u jednom restoranu, pizzeriji, cateringu ili bilo kojoj ustanovi koja radi sa hranom, niti želim reklamirati (dobro ili loše) ikoga od osječkih ugostitelja.

I tako družeći se sa svojim prijateljima zamjetio sam da, većinom svi, povremeno naručuju hranu iz dostave, a poneki imaju čitave kolekcije reklamnih letaka od raznih restorana, pizzerija, fast foodova, pečenjarnica i hrpe cateringa.
Pošto sebi hranu pripremam svakodnevno i tu i tamo posjetim poneki restoran ( o njima možda nekom drugom prilikom), a dostavu pizze ne naručujem otkad je As promjenio vlasnika, cijela osječka scena dostavljene hrane mi je bila poprilično nepoznata, te sam odlučio napraviti malo empirijsko istraživanje.

Uz neizbježno ispitivanje i mnogih preporuka tko je najbolji uspio sam užicati 12 različitih letaka i odlučio se na njih 10. Od svakog sam naručivao po 3 - 4 različita jela i pozivao prijatelje na isprobavanje dobivenog. Obično bih ugnjavio osobu koja je primala narudžbu, tražeći preporuku za najbolja jela, obavezno različitih načina pripreme i tipova hrane (recimo jedan roštilj, jedan odrezak, jedno jelo sa umakom, ponekad pizzu i razne tjestenine, zavisno od toga što bi mi posebno preporučili ili mi rekli da određeno jelo posebno dobro ide) te sam ukupno isprobao oko 35 različitih jela i formirao svoje mišljenje o cijeloj ovoj temi i odlučio se postaviti ovu temu.

Prije nego napišem generalni zaključak o hrani koju sam isprobao, moram napomenuti da sam se kroz tih dva mjeseca, koliko je trajalo isprobavanje, u meni rodila želja da i ja pokažem što znam i možda (ali zaista samo možda, i to će podosta ovisiti o vašim postovima u ovoj temi) i sam otvorim neki oblik cateringa (zapravo uslugu dostave hrane, pošto je pravi catering ipak nešto drugo i tek rijetki se u ovom gradu zaista bave s tim).

Eto, mislim da je za uvod sasvim dosta i da sad već razumijete o čemu se tu zapravo radi.

A sad moje mišljenje o osječkoj dostavi hrane:

U istraživanje su ušli sljedeći dostavljači: pizzerija saloon, krčma kod javora, el paso, catering k topu, catering corola, pizzeria oliva, catering oscar, pizzeria la gondola, catering fratelli (jedini pravi catering u gradu, kako im piše na letku) i grill pizzeria catering lipov hlad. Sretnih deset.

Pošto ne želim nikoga reklamirati (ni dobro ni loše) neću pisati specifično o pojedinim dostavljačima nego ću napisati generalno o svima ne spominjući više imena.

Prva stvar koju sam primjetio listajući jelovnike (letke) je da je većina njih sastavljena tehnikom copy/paste, odnosno da je oko 80% ponude isto, iako su neki bili jako kreativni pa su u ponudu naslagali 50 i više jela ( i iskreno bih volio isprobati kvalitetu cijelog menija jer imati toliko različitih stvari i držati ih kvalitetnima je logistička noćna mora). Nakon toga je počelo naručivanje i isprobavanje. O samoj brzini dostave neću pisati jer sam na ovom portalu već čitao temu koja se bavi time i iskreno sam ne znam puno o organiziranju takvog posla pa i nemam baš nešto za reći.
Mene zanima samo kvaliteta jela iako bi se i o pojedinim cijenama dalo raspravljati.

Što se kvalitete jela tiče utisci su zaista loši. Evo da probam detaljnije pojasniti. Nakon isprobanih oko 35 jela pojeo sam nekoliko najlošijih jela u životu i nijedno najbolje. Znači nekoliko stvari koje sam dobio ne bih nazvao ni napojem, ni nemarnošću nego bezobrazlukom. Radi se točno o sljedećim stvarima:

Lazanje toliko grozne izgledom, mirisom i okusom da sam pomislio da se netko zaista trudio napraviti tako nešto monstruozno. Nakon hrpe bljutavog bešamela dočekala me nezačinjena, kuhana, mljevena svinjetina, sama u cijelom sloju sa onim odvratnim mirisom svinjetine pripremljene na taj način. Sljedeći sloj je bio pizza umak pomješan sa gljivama pripremljenim za pizzu i još jedna bešamel kupka.
Zamislite okus kuhane pizze u vašim lazanjama i k tome dodajte smrad svinjetine i imate uvjerljivo najlošije lazanje i možda jedno od najlošijih jela koje sam u životu probao.

Zapečena tjestenina jedne tako odvratne arome da morate pomisliti da je nešto krenulo užasno krivo i imate s punim pravom to jelo odnjeti nazad i pitati što to zapravo je.

Jedna od pizza je bila takvo sr**** da ju je odao miris iz kutije čim sam otvorio vrata dostavljaču i da nije radi isprobavanja vjerojatno je ne bi ni preuzeo. Još da kažem da mi nije bilo jasno kako tijesto za pizzu može ispasti tako loše.

Zapečene palačinke punjene bolognese umakom, inače jedan od mojih najboljih recepata na koje će svatko rado doći, su bile prava katastrofa. Dvije toliko razvodnjene palačinke, bljutavog vodenastog okusa punjene opet umakom i gljivama za pizzu (iako nisu iz istog cateringa kao i lazanje, što je pomalo zabrinjavajuće da u ovakom malom gradu postoje dva "kuhara" koji rade takve stvari), definitivno najlošije palačinke mog života uključujući i poneke zagorene iz studentskih dana.

Nekoliko paniranih jela je bilo u najmanju ruku nejestivo skupa s pommesom koji je stigao s tim delicijama, prepečeno i osušeno plus sat vremena dostave obično rezultira s nečim nejestivim. S njima pod ruku nekoliko sendviča s pečenim mesom s istim rezultatom.

Puretina u umaku s njokima, na prvi pogled izgledalo je jestivo međutim jedna tako čudna aroma umaka da jednostavno nisam mogao/htjeo (rekao bih vrhnje za kuhanje, brašno, voda i onaj narančasti abc sir unutra, sve toplo i podosta odvratno).

Nekoliko jela koji su trebali biti kebab ili nešto slično su bili poprilično grozni, a od jednog mi je prijatelju ozbiljno pozlilo ali to nije bila dostava pa nećemo o tom.

I na kraju jedna stvar koja me poprilično naljutila, a radi se o mješanom mesu. Nakon što sam izdvojio 160 kuna za 1 picu, 1 mješano meso u lepinji i 1 puretunu u umaku od gljiva doslovno sam popiz*/&%$(&% kad sam vidio o čem je riječ. Puretina je bila pečena na roštilju, smještena u lepinju i na nju ubačeno, nećete vjerovati, gljive i sir s pizze kao umak. Nepotrebno je reći da se radi o trećem dostavljaču koji nema veze s prijespomenutim lazanjama ni s palačinkama. A čovjek mi je preporučio to jelo neodređenog okusa i cijene od 60 kuna kao njihov specijalitet. A što se mješanog mesa tiče, iste cijene, još goreg utiska. Pileći ražnjići plastičnog okusa i teksture, kupovni čevapi iz trgovačkih centara, tvrda pljeska, parena slanina prepečena na roštilju, bez kobasice i ono najgore kotlet. E tu sam pukao, morali su me smirivati. To uopće nije kotlet nego komad kao suhog vrata (onog odvratnog okusa umjetno dimljenog mesa npr. bunceka iz supermarketa podgrijan na roštilju. Pa zar netko misli da sam tolika ovca da nekontam što jedem i sve to za 60 kn. Jedini plus u cijelom tom jelu je što je lepinja izgledala ljepo.

Dalje neću jer sam se ponovno naživcirao pišući ovo.

Ukupan zaključak je da je otprilike 15 jela bilo loše, užas, katastrofa, oko 15 njih jestivo ali bez ikakvog užitka i možda jedno pet koje bi možda i ponovno naručio da nemam ništa drugo.

Da li sam u krivu, možda brijem i serend**, ja mislim da ne. Mislim da je kvaliteta zaista niska (u najmanju ruku) i želio bih da vi podjelite svoja iskustva, pohvale i kritike. I svakako napišite mislite li da osječani zaslužuju ipak kvalitetniju hranu za svoju lovu, jer možda i napravimo jedan takav catering koji će ponosno stajati iza jela koje pripremaju i dostavljaju!

Čitam ove postove nekoliko dana i sad više nisam mogao izdržati a da nešto ne napišem.
Inače vlasnik sam jednog od 15-20 navedenih objekata u ovim postovima ali zbog reklame ili još više anti reklame ne želim napisati o kojem se objektu radi. CateringOS prvo mi uopće nije jasno koji si ti faktor da si uopće uzimaš za pravo komentirati pojedine ugostiteljske objekte svojim subjektivnim mišljenjima i laičkim znanjem o ugostiteljstvu. Niti si kvalificiran za to, niti si stručan a ono najvažnije je da se uopće nisi predstavio imenom i prezimenom, a toliki si stručnjak u spravljanju hrane. Da ti nešto vrijediš i da imaš neko znanje o hrani ne bi gubio vrijeme pisajući postove i pljuvao po tuđoj muci nego bi radio u nekom renomiranom ugostiteljskom objektu.
Svatko od nas može naučiti praviti nekoliko jela za koja će mu prijatelji i znanci reći da su dobro spravljena iako i oni sami nemaju pojma što se i kako mora napraviti sa hranom tako da si svoje kvalifikacije možeš ugurati u .....
U svojoj radnji imam školovane kuhare koji da su i najbolji na svijetu povremeno naprave grešku zbog ovog ili onog kao i u svakom drugom poslu i zbog toga što su jednom jače zapekli meso ili presolili juhu neće propasti svijet.
Idioti su oni koji su naručili neko jelo u restoranu ili na dostavi sa kojim nisu bili zadovoljni a da nisu tražili da kontaktiraju sa vlasnikom. Žaljenje konobaru ili dostavljaču nema nikakvog smisla jer naravno da su oni međusobno solidarni i neće jedan drugog izdati gazdi tako da 99% žalbi niti ne dođe do vlasnika objekta. Pišem to iz svog primjera je povremeno mi se dogodi da mi netko od prijatelja kaže da nešto nije bilo u redu i da su se požalili djelatnicima a naravno da to nije došlo do mene.
Zbog takvih stvari je totalno idiotski osuđivati sam objekat i vlasnika zbog nekih grešaka u poslovanju jer u velikoj većini slučajeva vlasnici ne mogu znati takve propuste. Da bi jelo na dostavi bilo savršeno mora se dogoditi toliko stvari da je to moguće samo u nekom slučajevima i glupo je uopće uspoređivati isto jelo u restoranu i jelo u dostavi. Vlasnik ugo. objekta nema vremena provrtiti svaki krumpir, luk, komad mesa i sve ostalo kako bi se uvjerio da je sve u redu, a naravno da ti djelatnici to također neće napraviti jer "nisu plaćeni za to".
Proteklih 20-ak godina promjenio sam više stotina kuhara, konobara, dostavljača, čistača i sl., a od svih njih mogu izabrati svega 3,4 dobra radnika koji bi nešto mogli napraviti u poslu. Večinu toga pripisujem obrazovanju u stručnim školama ali još više toga ide na račun samih ljudi koji zahvaljujući mentalitetu na ovim prostorima gledaju da što manje rade a naravno uz plaće od par hiljada eura i razmišljanje da ako oni nešto nemaju ne mora ni njihov poslodavac pa u dosta slučajeva neke stvari rade i namjerno. Više puta sam imao slučaj da su me na razno razne načine minirali djelatnici kojima sam ranije najavio da zbog svog neznanja rade još do kraja mjeseca što se kasnije manifestiralo na poslovanju objekta.
Takvih i sličnih stvari ima na desetke a ti i tebi sličnu u svom ocjenjivanju hrane ne uzimate to sve u obzir i onda ispada da vlasnik šteka na kvaliteti, količini, brizini i svemu ostalom. Krađe i malverzacije oko namirnica od strane uposlenih su svakodnevne i dovoljno je par sekundi da nisi prisutan u objektu i eto sranja, a ne nekoliko sati koliko je potrebno da obaviš svakodnevne potrebe oko nabave, financija, razgovora sa dobavljčima, trgovačkim putnicima....
Svi misle da ugostitelji mlate neznam kakve pare pa se u taj posao upuštaju polupismeni ljudi koji nemaju pojma o ugostiteljstvu, tom poslu i nedačama koje sa tim dolaze.
Ovo zadnje navedeno se može vidjeti iz večine ovih vaših postova i molim vas da se kanite svojih nerealnih ocjenjivanja, a oni nezadovoljni jednostavno neka si sami pripremaju hranu kod kuče i sve ste probleme riješili na vrlo jednostavan način. Pozdrav


Zadnja promjena: joojkretena; 24.11.2010. 12:20; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.11.2010. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joojkretena je napisao/la: ›
Čitam ove postove nekoliko dana i sad više nisam mogao izdržati a da nešto ne napišem. Inače vlasnik sam jednog od 15-20 navedenih objekata u ovim postovima ali zbog reklame ili još više anti reklame ne želim napisati o kojem se objektu radi. CateringOS prvo mi uopće nije jasno koji si ti faktor da si uopće uzimaš za pravo komentirati pojedine ugostiteljske objekte svojim subjektivnim mišljenjima i laičkim znanjem o ugostiteljstvu. Niti si kvalificiran za to, niti si stručan a ono najvažnije je da se uopće nisi predstavio imenom i prezimenom, a toliki si stručnjak u spravljanju hrane.

@joojkretena, ni ti se nisi predstavio imenom i prezimenom, tako da s te strane to što si napisao nema niti veću niti manju težinu od onoga što je napisao CateringOS. a ti što si vlasnik ugostiteljskog objekta ne znači automatski da o hrani i pripremi hrane znaš više od nekoga tko je samo gurman.

drugo, istina je da se vlasnici ugostiteljskih objekata bore, između ostalog, i s traljavošću i nezainteresiranošću radnika, no to krajnjeg korisnika nije briga. na primjer, da se odmaknemo od ugostiteljstva, hoćeš li odvesti auto na servis u radionicu za koju si čuo da je gazda cool tip, ali da radnici znaju fušariti, stavljati stare dijelove i sl.? čisto sumnjam! odvest ćeš ga tamo gdje znaš da ćeš dobiti dobru uslugu za svoj novac.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: