Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vox populi: Taxi Cammeo - ispovijest vozača

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
akis
Offline
Avatar

Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2010. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sto se ne dogovorite i prebijete obadvojicu.

_________________
Daj meni Beck´s i njima šta će osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2010. 19:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I da, zaboravih reći, ako ga neće sankcionirati oni koji bi trebali, policija, inspekcije raznorazne, onda stvar ipak ostaje na nama građanima, da mi to sami riješimo. Počevši od bojkota usluga/proizvoda što dotični poslodavac nudi… Uvijek postoji zamjenski proizvod, uostalom ni T-com više nema monopol. Ljudi bi se naravno, trebali solidalizirati jedni sa drugima. Ja se samo nadam da je to moguće. Što vi kažete, dali ćete koristi usluge Camea ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad procitaš ovakav tekst...stvarno se zapitaš
i onda krene razmišljanje...
ako u ovom slucaju koji na žalost nije jedini po nacinu kako funkcionira poslovanje Rvatksih poslodavaca....
ne pomaže pravna država...razne institucije....da li stvarno treba uzeti stvar u svoje ruke....
nalomiti šefove....najebat im se mile matere....
pa onda kad na takav nacin završe njih 5-6 šefova...neka slobodno kažu...ako ne želiš biti šef...ima tko hoce....pa nek vam nezadovoljni radnici jebu mater....
jer kod nas jedino izgleda tako mogu funkcionirati određane stvari......
znam da sa ovim nacinom komuniciranja između radnika/šefa se ne može puno toga postici...
al jebemu....zar osobna zadovoljšina ...nema cijenu....??...zar se treba bojati zatvora...kojeg btw...tko zna dal ceš i dobiti....

slažem se sa konstatacijom...da u ovom slucaju...jedini nacin na koji možemo "pomoci" je bojkot taxia Cameo....
no...koliko zapravu to ima nas koji smo spremni provesti iz rijeci u djela...i to stvarno napraviti....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.08.2010. 20:09 
Naslov:  Re: Vox populi: Taxi Cammeo - ispovijest vozača
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cruz031 je napisao/la (Pogledaj post): › Nije ovo jedini slučaj, ima ih još. To je i razlog zbog kojeg ne koristim usluge taxi cammeoa... Dok se odnos prema radnicima ne promjeni, nemam namjeru ni početi.

A Vi?


ako bi bojkotirao sve poslodavce koji izrabljuju radnike ... onda bi mogao jedino zderati kreme iz DMa, jer to je jedina trgovacka kuca koja se brine za svoje radnike.

Umjesto bojkota, ja bih radje zivio u uredjenoj drzavi koja provodi svoje zakone i brine se za svoje gradjane.

A ovaj gospodin koji je napisao ovo pismo, nece nista puno postici. Radio je samo 7 dana i odustao. Mnogi mladi ljudi volontiraju mjesecima, rade na ugovore od par mjeseci godinama ... cak i u drzavnim firmama ... kako bi se 'dokazali' na poslu. 3 dana neplacnoga za nekoga tko je odustao nakon 7 dana nitko nece shvatiti ozbiljno, niti ce inspektorati provesti bilo kakve sankcije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2010. 20:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Cruz031 je napisao/la (Pogledaj post): › Nije ovo jedini slučaj, ima ih još. To je i razlog zbog kojeg ne koristim usluge taxi cammeoa... Dok se odnos prema radnicima ne promjeni, nemam namjeru ni početi.

A Vi?


ako bi bojkotirao sve poslodavce koji izrabljuju radnike ... onda bi mogao jedino zderati kreme iz DMa, jer to je jedina trgovacka kuca koja se brine za svoje radnike.

Umjesto bojkota, ja bih radje zivio u uredjenoj drzavi koja provodi svoje zakone i brine se za svoje gradjane.

A ovaj gospodin koji je napisao ovo pismo, nece nista puno postici. Radio je samo 7 dana i odustao. Mnogi mladi ljudi volontiraju mjesecima, rade na ugovore od par mjeseci godinama ... cak i u drzavnim firmama ... kako bi se 'dokazali' na poslu. 3 dana neplacnoga za nekoga tko je odustao nakon 7 dana nitko nece shvatiti ozbiljno, niti ce inspektorati provesti bilo kakve sankcije.


Neka je radio i 3 dana, to mu se MORA platiti, ajde dođi ti kod nekog rintati 60 sati na tjedan pa da te otpuši i neda ti lovu. Ako si takav, ja bi trebao sredit krov, izbetonirat dio dvorišta i okrečit prije zime... Smile Ajde malo solidarnosti prema ovom čovjeku, pa to je čovjek nije životinja, i sa psima se bolje postupa

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2010. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
A ovaj gospodin koji je napisao ovo pismo, nece nista puno postici. Radio je samo 7 dana i odustao. Mnogi mladi ljudi volontiraju mjesecima, rade na ugovore od par mjeseci godinama ... cak i u drzavnim firmama ... kako bi se 'dokazali' na poslu. 3 dana neplacnoga za nekoga tko je odustao nakon 7 dana nitko nece shvatiti ozbiljno, niti ce inspektorati provesti bilo kakve sankcije.


mislim da volonteri nisu podvrgnuti mobingu i ponižavanju tako da ti ta uspordba pada u vodu, dok je u državnim firmama moto "ne talasaj" jer živiš na državnoj sisurdi, privatnik je sasvim druga stvar.

I stvarno mi nije jasan taj vlasnik, do kada misli da će mu spika "ako nećeš ti, ima tko hoće" prolaziti nakon svih prijašnjih i posebno ovog istupa nezadovoljnih radnika.

btw, zar klajn nije isto bio vozač u početku, preko čije noge je prošla konkurencija? znači da se apgrejdo i da je poslodavac skontao kakav je lik, pa je zaključio da mu baš takav treba za poslovođu? Evil or Very Mad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
semir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.08.2010. 20:59 
Naslov:  Re: Vox populi: Taxi Cammeo - ispovijest vozača
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cruz031 je napisao/la (Pogledaj post): › Nije ovo jedini slučaj, ima ih još. To je i razlog zbog kojeg ne koristim usluge taxi cammeoa... Dok se odnos prema radnicima ne promjeni, nemam namjeru ni početi.

A Vi?


da ali ajmo sagledati situaciju na ovaj način da tim vozačima netreba plača sigurno nebi radili pod tim uvjetima bojkotirati tvrtku znači otpust radnika koji su možda digli kredite ili ušli u minus na kartici a gazda samo tvrtku prebaci u drugi grad i opet će po istom to bi trebali srediti državne institucije a mi puk bi trebali nadgledati dali se to odvija po sili zakona ili sili novca tj. potplate

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2010. 21:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaper je napisao/la: ›
I da, zaboravih reći, ako ga neće sankcionirati oni koji bi trebali, policija, inspekcije raznorazne, onda stvar ipak ostaje na nama građanima, da mi to sami riješimo.

slažem se!kuke,vile i motike te upaljene baklje bit će dovoljne da ga istjeramo iz grada Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Imagio
Offline
Ukupno postova: 159
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.08.2010. 22:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
zaper je napisao/la: ›
I da, zaboravih reći, ako ga neće sankcionirati oni koji bi trebali, policija, inspekcije raznorazne, onda stvar ipak ostaje na nama građanima, da mi to sami riješimo.

slažem se!kuke,vile i motike te upaljene baklje bit će dovoljne da ga istjeramo iz grada Smile
Hahahaha To se zove "izvučeno iz konteksta"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.08.2010. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Teško čovjek može o ovome bilo što reći a da se ne ponavlja, jer je ovo već po tko zna koji put tema rasprave... No, prepoznajem jednu mantru svih nepismenih skorojevića divljeg i primitivnog oblika kapitalizma:
Redakcija 031 je napisao/la: ›
a u tvrtci je Vladimir Minovski svakodnevno ponavljao prije početka smjene da "ako ima nekoga kome posao nije potreban, ima dovoljno onih koji će raditi po njegovim uvjetima".

Iako se ponavljam, opet ću reći: ovo nema perspektive; za neko vrijeme ovaj će imati gadnih problema s radnom snagom. Istina je da "...ima tko hoće!", ali ovom vječitom redaljkom početnika neće odmaknuti dalje od početka. Profesionalci ovako ne rade. Šteta, ideja je bila dobra.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.08.2010. 12:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 12:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

always ready je napisao/la (Pogledaj post): › Ma to ti je tako kad radiš kod šiptara... Znaaaam. Oni bi svi nekako da radiš besple, trpiš ponižavanja, i šutiš. *

je, lik je makedonski Albanac koji posluje u Hrvatskoj. kome je zapravo naklonjen svjedoči i zastava novotvorenog konzulata u Kašićevoj ulici koje sredila i uredila upravo firma Cammeo.
kako bilo, na te "poduzetnike" koji su u sprezi s politikom neće lagano inspektorat i sankcije...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tuljan
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2010. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

teba njega prijavit,svaka cast ovom liku koji je poslao dopise na razlicite adrese drz.institucija....samo prijatelju(znas kako to kod nas ide)moras biti uporan....sretno i svaka ti cast.prvo sto si radio tamo a drugo sto si sve to objavio,barem da je vise takvih....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2010. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U javnost je procurilo kako su vozači ove tvrtke neispavani i umorni, na kraju i ovaj vozač što je ovo objavio tvrdi da je otkaz dao iz etičkih razloga, jer osjeća da ne može voziti 2 smjene između kojih je imao pauzu 7 sati i ne želi nekoga ubiti na cesti tako umoran... To je jako loše za tvrtku. Gazda će uskoro inat tjerati samo još s vlastitom glupošću...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lingvist
Offline
Ukupno postova: 353
Lokacija: Osijek - Bosutsko
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nažalost, mislim da će cameo nastaviti poslovati iz jednostavnog razloga što je brojnim ljudima pod hitno potreban nekakav stalni prihod jer režije i hranu ne možeš plaćati od ljubavi i zraka i onda će i pretrpjeti svašta i riskirati jer nemaju alternative.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: