Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gargamelka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2010. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne poznajem niti jednog studenta koji je prije ulaska u neku stranku znao išta o programu te stranke, zalaganjima, uvjerenjima i sl., već samo o onome što može dobiti učlanjivanjem, bilo da je to lakše polaganje ispita ili upoznavanje s pozicioniranim ljudima koji će mu koristiti u karijeri, pokazivanje, dokazivanje... Mislim da je žalosno kad ti netko kaže da se učlanio u stranku zbog roditelja, a potom u Studentski zbor jer stranka tamo želi imati 'svojih'. Da, čula sam to svojim ušima i vidjela kako se prijatelju bez vlastitog mišljenja sva mišljenja i aktivnosti usmjeravaju kroz ideje stranke, do te mjere da smatra da su i bolji studenti od njega manje inteligentni kad odaberu drugu političku opciju. Da zna vlasnika svakog poslovnog prostora u gradu i sve mutne poslove, svaki natječaj prije no izađe. Žalosno je što smo se toliko borili za našu Hrvatsku da se sada opet dijelimo po strankama, kao da nismo svi Hrvati i kao da ne zaslužujemo iste uvjete studiranja i zaposlenja, tj. uvjete na koje ne utječe stranačka pripadnost. Nije loše brinuti se o karijeri i razmišljati o budućnosti i poslu, ali u svemu treba imati mjere, jer vas inače ambicija i pohlepa popapaju. Svi ti ogranci političkih stranki iznjedrit će jednog dana nove Sanadere, Milanoviće i Glavaše. Pitam vas samo, treba li zaista politika na Sveučilištu i ako treba - zašto?

A za onog mladića ili djevojku na početku koja smatra da se broj studenata treba smanjiti za 80%, ti budi prvi koji ćeš odstupiti od studiranja i već će tako porasti kvaliteta. Ne zbog manjeg broja. Ili pak nisi završio fakultet pa želiš više visoko neobrazovanih kako bi se osjećao sigurniji? Trebaju se obrazovati svi koji žele i imaju potencijala, tj.talenta. Uvijek jalni Hrvati, uvijek. Promijenimo naš mentalitet, ostavimo se malograđanštine te sačuvajmo svoje mišljenje od otrovnih političkih strelica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2010. 11:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gargamelka je napisao/la (Pogledaj post): › Ne poznajem niti jednog studenta koji je prije ulaska u neku stranku znao išta o programu te stranke, zalaganjima, uvjerenjima i sl., već samo o onome što može dobiti učlanjivanjem, bilo da je to lakše polaganje ispita ili upoznavanje s pozicioniranim ljudima koji će mu koristiti u karijeri, pokazivanje, dokazivanje... Mislim da je žalosno kad ti netko kaže da se učlanio u stranku zbog roditelja, a potom u Studentski zbor jer stranka tamo želi imati 'svojih'. Da, čula sam to svojim ušima i vidjela kako se prijatelju bez vlastitog mišljenja sva mišljenja i aktivnosti usmjeravaju kroz ideje stranke, do te mjere da smatra da su i bolji studenti od njega manje inteligentni kad odaberu drugu političku opciju. Da zna vlasnika svakog poslovnog prostora u gradu i sve mutne poslove, svaki natječaj prije no izađe. Žalosno je što smo se toliko borili za našu Hrvatsku da se sada opet dijelimo po strankama, kao da nismo svi Hrvati i kao da ne zaslužujemo iste uvjete studiranja i zaposlenja, tj. uvjete na koje ne utječe stranačka pripadnost. Nije loše brinuti se o karijeri i razmišljati o budućnosti i poslu, ali u svemu treba imati mjere, jer vas inače ambicija i pohlepa popapaju. Svi ti ogranci političkih stranki iznjedrit će jednog dana nove Sanadere, Milanoviće i Glavaše. Pitam vas samo, treba li zaista politika na Sveučilištu i ako treba - zašto?

A za onog mladića ili djevojku na početku koja smatra da se broj studenata treba smanjiti za 80%, ti budi prvi koji ćeš odstupiti od studiranja i već će tako porasti kvaliteta. Ne zbog manjeg broja. Ili pak nisi završio fakultet pa želiš više visoko neobrazovanih kako bi se osjećao sigurniji? Trebaju se obrazovati svi koji žele i imaju potencijala, tj.talenta. Uvijek jalni Hrvati, uvijek. Promijenimo naš mentalitet, ostavimo se malograđanštine te sačuvajmo svoje mišljenje od otrovnih političkih strelica.


Idea ae hvala Bogu, ipak još uvijek postoji zdravi razum ! svaka čast na ovom odličnom postu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2010. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam bio 3 god u studentskom zboru elektrotehničkog fakulteta, nisam imao nikakve protekcije...

štoviše, iz jednog razloga ne znam kada ću dati ispit kod jednog profesora, koji me već godinu dana namjerno cima...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam bio 3 god u studentskom zboru elektrotehničkog fakulteta, nisam imao nikakve protekcije...

štoviše, iz jednog razloga ne znam kada ću dati ispit kod jednog profesora, koji me već godinu dana namjerno cima...


3 godine? zar nije mandat dvije godine?

Ma eto vjerojatno onda nisi bio u HDZu, učlani se i već ćeš srediti to nekako. Ipak ti je dekan HDZovac. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2010. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to je bilo ono kada je bio mali kaos, pa se jedne godine kada je bilo red uopce nisu organizirali izbori, i produzilo se na tri godine...

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gladiator
Offline
Avatar

Ukupno postova: 45
Lokacija: Gornji grad, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.06.2010. 22:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
Ma eto vjerojatno onda nisi bio u HDZu, učlani se i već ćeš srediti to nekako. Ipak ti je dekan HDZovac. Very Happy


nije vise. sad je u cistom hsp-u.

_________________
Remember yesterday... and think about tomorrow... cause you have to live today...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.06.2010. 23:47 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › sam sebi skačeš u usta... u postu prije si okarakterizirao 20-ogišnjaka kao balonju, a predsjednika studentskog zbora frajerčićem...a sad ti je i 15-ogodišnjak dobar... razmišljaj dok pišeš...

Ajd molim te, ne ispadaj smiješan.
Nek ima i 15 godina, tako je, dok studira (iako je balonja) nema se šta bavit politikom.
jednako je balav onaj s 15 i onaj sa 22.



imaš kampanju, glasanje, prebrojavanje glasova i dogovaranje izabranih studenata oko predsjednika SZ-a... kako bi ti to okarakterizirao nego politikom (pa i da su svi nezavisni kandidati)?
dakle samim tim činom se politiziraju studenti (ne nužno stranački). dakle, po tebi onda nitko ne bi ni trebao vodit SZ, kad se nitko od studenata ne bi trebao baviti tom politikom. stvarno logično. bravo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 0:26 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › dakle, po tebi onda nitko ne bi ni trebao vodit SZ, kad se nitko od studenata ne bi trebao baviti tom politikom. stvarno logično. bravo.

akle, po tebi onda bi najbolje bilo da u SZ budu isključio hrvati, katolici, članovi hdz partije. Stvarno najlogičnije. Bravo.

Najbolje bi bilo da mene izabere za precjednika države ekipa iz birtije! Po mogućnosti aklamacijom. Na taj način bi omjer ljudi koji bira zboraše, odnoso precjednika države bio isti. Par promila. i to ne alkohola... Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 13:22 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

castanea sativa je napisao/la (Pogledaj post): ›
oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › dakle, po tebi onda nitko ne bi ni trebao vodit SZ, kad se nitko od studenata ne bi trebao baviti tom politikom. stvarno logično. bravo.

akle, po tebi onda bi najbolje bilo da u SZ budu isključio hrvati, katolici, članovi hdz partije. Stvarno najlogičnije. Bravo.

Najbolje bi bilo da mene izabere za precjednika države ekipa iz birtije! Po mogućnosti aklamacijom. Na taj način bi omjer ljudi koji bira zboraše, odnoso precjednika države bio isti. Par promila. i to ne alkohola... Twisted Evil


pročitaj cijeli post

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2010. 13:48 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Na upit hoće li prijetnje i službeno prijaviti, Vučemilović odgovara: "Ne znam kome se to uopće može prijaviti".

hm, kome bi se mogle prijaviti prijetnje?! kad bi bar postojala neka služba za zaštitu građana...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.06.2010. 15:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
S druge strane, čitamo da fali ljudi za čišćenje kanala, i rad na polju.


Ja sam opet izmedju redaka procitao da fali ljudi koji znaju UPRAVLJATI odvodnjom. Po mogucnosti sa zasluzenom diplomom u rukama.
No to bi se tvojim genijalnim planom smanjenja broja studenata tesko ostvarilo, zar ne?


Moj genijalni plan uključuje i prodaju svega što imamo strancima, primerice SAD-u, Njemačkoj ili barem Austriji, koji će onda na pozicije na kojima treba imati mozga dovesti svoje ljude. Naši im studenti tako neće trebati, ali jeftine radne snage hoće. Čitajući članke o današnjim studentima, nameće se zaključak da bi im više odgovarali jednostavni manuelni poslovi.

DonQuijote je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Na upit hoće li prijetnje i službeno prijaviti, Vučemilović odgovara: "Ne znam kome se to uopće može prijaviti".

hm, kome bi se mogle prijaviti prijetnje?! kad bi bar postojala neka služba za zaštitu građana...


To je i suština. Ili su se Hdz-ovci prijetili, ali se osobe kojima su prijetili ne usude prijetnje prijaviti, ili Hdssb-ovci lažu da je prijetnji bilo. Dakle, prijetnji možda i ima, ali mozga u studenata nema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.06.2010. 22:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bože moj dragi kakva dječurlija, pa jel predsjednik ne može biti neki malo razumniji apsolvent. Ove prijetnje doći će moja ekipa, probušit ćemo ti gume hahahhaha kakve su to pizdarije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.06.2010. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

luka_os je napisao/la: ›
bože moj dragi kakva dječurlija, pa jel predsjednik ne može biti neki malo razumniji apsolvent. Ove prijetnje doći će moja ekipa, probušit ćemo ti gume hahahhaha kakve su to pizdarije

Pa da...tako su likovi iz moje osnovne u 6.-7. govorili, da će probušiti gume profesoru iz fizike, pa nisu... osijek031.com smile Koja prijetnja...

Moš im samo odgovoriti: "I? Ti probuši, ja ću kupit novu gumu, i šta sad?" Valjd će mu jednom dosadit bockat autogume. Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.06.2010. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

One efektivne prijetnje dolaze od čelnika fakulteta i odjela, ne telefonom. To nije primitivno, to je odraz moći koju HDZ posjeduje na našem Sveučilištu, i koju, nažalost, koriste na ovako žalostan način.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.06.2010. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Moš im samo odgovoriti: "I? Ti probuši, ja ću kupit novu gumu, i šta sad?" Valjd će mu jednom dosadit bockat autogume. Laughing

Vidim ja da ne znaš koliko jedna autoguma košta...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: