Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 8:09 
Naslov:  MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Član Mladeži HDZ-a Marko Šimić na prekjučerašnjoj konstituirajućoj sjednici izabran je za v.d. predsjednika Studentskog zbora u Osijeku, čime je nastavljena dominacija te stranke u krovnoj studentskoj organizaciji.

No, ogorčeni pripadnici ostale tri opcije – udruge "Josip Juraj Strossmayer" Osijek (Mladi HDSSB-a), studentske organizacije SveZka te navodno apolitične inicijative “Studentski zbor bez politike" - tvrde kako je Mladež HDZ-a to učinila nedopuštenim sredstvima: prijetnjama i pritiscima na članove Skupštine SZ! Neki kandidati te tri opcije ili su odustali ili su poslali svoje zamjenike na izglasavanje predsjednika Zbora jer su dobili prijetnje od strane HDZ-ove mladeži. Čak su i telefonski prijetili i nekim članovima njihovih obitelji... Prijetnje su bile tipa 'pazite što radite', 'jeste li sigurni da se želite u to petljati', 'želite li završiti fakultet' i slično", proziva Marko Vučemilović, predsjednik Udruge "J.J. Strossmayer". Martin Curić, lider inicijative SZBP, također potvrđuje kako je bilo pritisaka, ali nije ih želio komentirati. Na upit hoće li prijetnje i službeno prijaviti, Vučemilović odgovara: "Ne znam kome se to uopće može prijaviti". U takvom ozračju jučerašnja sjednica bila je vrlo zanimljiva, osobito jer su je vodili čelni ljudi Sveučilišta predvođeni rektoricom. Stoga međusobne svađe tamo nisu izbijale na vidjelo, iako su se HDZ-ovci i ostale opcije gledali “preko nišana”. To nisu izravno mogli pratiti novinari jer im nije dopušten ulaz u vijećnicu Rektorata, s objašnjenjem da je sjednica zatvorena za javnost! "Lobiranje" je na koncu uspjelo pa su članovi Mladeži HDZ-a omjerom glasova 13:12 dobili željene odbore i savjete. Taj je omjer bio dovoljan samo da novi predsjednik Šimić dobije privremeni mandat od dva mjeseca, jer mu je za više bila potrebna dvotrećinska većina.

Predsjednik osječke Mladeži HDZ-a Milan Opačak jučer se nije javljao na pozive, a sada već bivši predsjednik SZ-a Igor Gavranović (također HDZ) nije želio komentirati ove napade. Iako su nasmiješena lica mladih HDZ-ovaca nakon sjednice sve govorila, novi v.d. predsjednika Zbora Šimić pokušao je otklanjati politiku od sebe.

- "Ja jesam član Mladeži HDZ-a, ali to nije presudno jer ja sam sada predsjednik svih osječkih studenata. O navodnim prijetnjama i pritiscima ništa ne znam", tvrdi Šimić, inače 22-godišnji student 2. godine Elektrotehničkog fakulteta.

Uz njega su u Sveučilišni senat iz redova studenata imenovani i Nikola Volarić (Medicinski fakultet) i Mario Kordić, student poslijediplomskog studija ETF-a.


Autor: Tomislav Levak/Glas-Slavonije.hr
Foto: Glas-Slavonije.hr


Pročitajte i...
[11.05.2010.] Studentski izbori u Osijeku 2010.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 10:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Treba hitno ukinuti Studentski zbor. Potom i drsatično smanjiti broj studenata uopće, za najmanje 80%. U ove degenerativne mlađe generacije ne isplati se ulagati. S druge strane, čitamo da fali ljudi za čišćenje kanala, i rad na polju.

Redakcija 031 je napisao/la: ›
"Ja jesam član Mladeži HDZ-a, ali to nije presudno jer ja sam sada predsjednik svih osječkih studenata. "[tvrdi Šimić, inače 22-godišnji student 2. godine Elektrotehničkog fakulteta.


U Hdz-u dakako ne obiluju pametnima, što vidimo iz sastava Vlade, ali i u tom moru subinteligentnih pronaći onog najlošijeg, to je umjetnost.

Ako ništa drugo, barem si je rektorica Kralik osigurala stabilno glasačko tijelo u rektorskom zboru. Za još jedo 3-4 mandata na čelu Sveučilišta. Ma zapravo, gospođu Kralik treba zauvijek zadržati na mjestu rektora, jer mi to zaslužujemo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 11:08 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Druga godina faksa i već u politici. Što je još strašnije u HDZ-u. Već vidiš da puca na neko direktorsko mjesto i da gleda kako cijeli život ne radit ništa.

Balonja mali mrš radit preko student servisa i kopat kanale a ne sa 20 godina glumit frajerčića i političara.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maradona
Offline
Ukupno postova: 47
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tako mladi a već boljševici

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ah, na mladima svijet ostaje!

Slažem se s feltovim postom, jednostavno je nevjerojatno koliko se ljudi upisuje na fakultete. Čovjek završi zanat, radi dva mjeseca i onda skuži da se to njemu ne da; i šta onda? Upiše dakako fakultet.
Izgleda da je danas univerzalni odgovor na sve upisivanje fakulteta i "studiranje".

A ovi u SZ-u, jadna nam majka ako ti ikad, a s obzirom na njihove sposobnosti u rangu mafijaša - profesionalca, dođu u visoku politiku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve čestitke HDZu i njihovim članovima na ovom uspjehu !" Drago" mi je vidjeti kako studenti ne razmišljaju i ne odlučuju zdravim razumom, već po političkoj boji, bojim se što će tek biti u budućnosti kada je već sada ovako... i žalosno je kada nemaju svoj već nametnuti stav bilo bojom stranke ili ucjenama od strane čelnih ljudi HDZa ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Troop
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Inertia"]
Ah, na mladima svijet ostaje!

Slažem se s feltovim postom, jednostavno je nevjerojatno koliko se ljudi upisuje na fakultete. Čovjek završi zanat, radi dva mjeseca i onda skuži da se to njemu ne da; i šta onda? Upiše dakako fakultet.
Izgleda da je danas univerzalni odgovor na sve upisivanje fakulteta i "studiranje".
[quote="Inertia"]


I ti sada hoćeš reći da je žalosno što npr. u Švedskoj 97 % srednjoškolaca upisuje fakultet?! O čemu ti pričaš! I sam si napisao da se završi zanat, radi dva mjeseca i upisuje fakultet. Koji glupan ode radit 2 mjeseca i onda tek upiše fakultet. Pa upiši odmah! To ti samo govori koliko je SUSTAV loš i naš mentalitet! Vi stalno sprdate i pljujete po današnjim studentima, a to kao i do sada ničemu ne vodi. Koliko je dobar prethodni sustav pokazuje trenutačna situacija u zemlji, inozemni dug, nezaposlenost... Do toga svega je dovela 'stara' škola. Mi barem više ne možemo ništa uprskati.


Zadnja promjena: Troop; 12.06.2010. 11:50; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Troop
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 11:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Inertia"]
Ah, na mladima svijet ostaje!

Slažem se s feltovim postom, jednostavno je nevjerojatno koliko se ljudi upisuje na fakultete. Čovjek završi zanat, radi dva mjeseca i onda skuži da se to njemu ne da; i šta onda? Upiše dakako fakultet.
Izgleda da je danas univerzalni odgovor na sve upisivanje fakulteta i "studiranje".


Katastrofa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.06.2010. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aaaaaaaaaaahahahhahahahahahah dobre su ove prijetnje, zelite li zavrsiti fakultet??? aaaaaaaahahhahaha

pa nema se itko bojati na takve prijetnje ako uce i polazu ispite na temelju svog znanja a ne clanstva u nekoj stranci.
jaoo pa pun kurac mi je tih iz sz i ostalih upletenih u tu politiku, a tek su faks upisali!!!

steta sto nisu napisali i godine za ostalu dvojicu studenata clanova senata, konretno za prvog spomenutog, bolje mu je da ide ucit za ispite a ne petljat se u politiku i na ko zna koji nacin polagati ispite osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
antifriz
Offline
Avatar

Ukupno postova: 91
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 12:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: › sve čestitke HDZu i njihovim članovima na ovom uspjehu !" Drago" mi je vidjeti kako studenti ne razmišljaju i ne odlučuju zdravim razumom, već po političkoj boji, bojim se što će tek biti u budućnosti kada je već sada ovako... i žalosno je kada nemaju svoj već nametnuti stav bilo bojom stranke ili ucjenama od strane čelnih ljudi HDZa ...

Studenti su se sami doveli u neugodnu situaciju... došli su na poziciju za koju nisu bili spremni. Malen je postotak studenata koji će na riječi dekana ili pročelnika "Zašto si bez razloga praviš probleme? Glasaj za Marka Šimića i koga on predloži, dobar je to dečko." imati za reći nešto protiv. Shvaćat će što se događa i za koga glasaju, ali ucjena neiskusnom studentu na razini dekana fakulteta koji je jednom studentu "sve" u životu ipak nije mala stvar niti za jače karaktere. A gdje će onda biti za ekipu koja je u SZ ušla na "e, oćeš u studentski zbor?!"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 12:48 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inspektor Maska je napisao/la (Pogledaj post): ›

Balonja mali mrš radit preko student servisa i kopat kanale a ne sa 20 godina glumit frajerčića i političara.


šta bi ti da studenti imaju 27 godina?
pa nije ovo stari sustav kad si mogo bit vječni student. on će ako je sad druga godina i ima 20 godina do 23. il 24. već diplomirat.

šta po tebi znači da bilo tko ko je predsjednik SZ-a glumi frajerčića?
de nemoj pričati gluposti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inspektor Maska
Offline
Ukupno postova: 134
Lokacija: Kamufliran
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 12:55 
Naslov:  Re: MHDZ prijetnjama osigurao prevlast u Studentskom zboru
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

oftopik je napisao/la (Pogledaj post): › šta bi ti da studenti imaju 27 godina?
pa nije ovo stari sustav kad si mogo bit vječni student. on će ako je sad druga godina i ima 20 godina do 23. il 24. već diplomirat.

šta po tebi znači da bilo tko ko je predsjednik SZ-a glumi frajerčića?
de nemoj pričati gluposti...

Ma ne izmišljaj! Tko je rekao da bi student trebao imat 27 godina. Nek ima što se mene tiče i 15 al nek se bavi knjigom i učenjem a ne politikom!

Uhljebili mu se mama i tata pa dečko hoće isto prije nego i njega uhljebe u državnu firmu na naše jasle, malo bi se i prije reda bavio politikom i bio si sav bitan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 12:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidiš da piše da ima 22 godine, a druga je godina, znači da je ili 2 godine opalio, ili 2 godine ladio jaja pa upisao fakultet. Vjerojatno je to, pošto je, ako se ne varam, bilo pravo da samo studenti koji daju godinu za godinu, mogu se kandidirati za szbor.

Ovaj dečko je bio prisutan prošle godine kada sam imao onu žestoku raspravau oko OLJMa, Joleta i sl., nije ništa komentirao, ali znači da je već prošle godine bio u ekipi sa Gavranovićem & co.

Ovo za prijetnje, ništa čudno, bilo je toga i prije, samo jedino čovjek koji je to uspio ignorirati i izbaciti HDZ iz SZbora bio je Marin Bakša. Kada je on ošao opet je sve postalo ista stvar.

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.06.2010. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Troop je napisao/la: ›
I ti sada hoćeš reći da je žalosno što npr. u Švedskoj 97 % srednjoškolaca upisuje fakultet?! O čemu ti pričaš! I sam si napisao da se završi zanat, radi dva mjeseca i upisuje fakultet. Koji glupan ode radit 2 mjeseca i onda tek upiše fakultet. Pa upiši odmah! To ti samo govori koliko je SUSTAV loš i naš mentalitet! Vi stalno sprdate i pljujete po današnjim studentima, a to kao i do sada ničemu ne vodi. Koliko je dobar prethodni sustav pokazuje trenutačna situacija u zemlji, inozemni dug, nezaposlenost... Do toga svega je dovela 'stara' škola. Mi barem više ne možemo ništa uprskati.


U Švedskoj, za razliku od Hrvatske postoji jasan plan i program obrazovanja, tako da ne vidim smisao povlačenja analogije između Hrvatske i Švedske.

Kod nas se nastoji stvoriti prividan broj visokoobrazovanih osoba, i što je najbolje, svi bi danas najradije išli na fakultete. Znam mali milijun primjera gdje ljudi rade neki posao, pa nisu zadovoljni, pa razmišljaju o upisivanju fakulteta.

Danas gdje god se okreneš, svi nešto studiraju, polažu, prebacuju ispite, upisuju parcijale..Nije svatko za fakultet i to bi trebala shvatiti država ali i oni koji ga upisuju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
karamba
Offline
Ukupno postova: 56
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.06.2010. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evil Poodingh je napisao/la: ›
Ovo za prijetnje, ništa čudno, bilo je toga i prije, samo jedino čovjek koji je to uspio ignorirati i izbaciti HDZ iz SZbora bio je Marin Bakša. Kada je on ošao opet je sve postalo ista stvar.


Pa ako se ja nevaram, Bakšu je u ono doba podrzavala jedna od struja MHDZ-a, kojoj je odgovaralo da Zbor bude, ajmo reci, "neutralan" zbog tko zna cega jel... Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: