Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Vjeronauk u školama postao bauk?!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2010. 17:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Vjeronauk - nauk o izmisljotinama.

Tesko da ce skolstvo izmisliti besmisleniji predmet od onoga koji ljude poducava izmisljenim povijesnim cinjenicama i necijim shizoidnim tripovima.

Treba li uopce u skolskom sustavu postojati mjesto za takav predmet?


ti kao da nisi išao na vjeronauk!!

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2010. 17:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: › ti kao da nisi išao na vjeronauk!!
Naravno... i bivao izbacen sa satova zbog pitanja koja zadiru u "tajnu vjere" i ciji odgovor se krije u "Bozjoj logici".

Tim vise sam siguran da je vjeronauk u skoli najdebiliniji potez skolstva na ovim prostorima ikad.

Vjeronauk se izravno kosi sa smislom skolstva.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2010. 17:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto vidiš da si išla slušao na satu sada ne bi bio taki...

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.03.2010. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

LAVIC, ako si pažljivo čitao, onda si mogao uočiti da je uspješan student i da je na kraju studiranja, te kao što sam, rekao vjeronauk je za crkvu, tamo koliko se sjećam nije bilo jedinica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.03.2010. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidim kako ljudska inteligencija raste crkva sve više i više gubi utjecaj nad ljudima....Smile) kak mi drago xD

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.03.2010. 18:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Tako je postalo i u srednjim školama...i to ne baš nedavno...


slazem se ... odavno je vjeronauk bauk.

a i broj sati tjedno vjeronauka u skoli, pa u crkvi ... pa obavezni odlasci na mise ... ispadne da djeca vise sati provode uceci vjeronauk nego hrvatski ili matematiku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.03.2010. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la (Pogledaj post): › LAVIC, ako si pažljivo čitao, onda si mogao uočiti da je uspješan student i da je na kraju studiranja, te kao što sam, rekao vjeronauk je za crkvu, tamo koliko se sjećam nije bilo jedinica.


naravno da sam cito, hoces reci da IZ NIJEDNOG DRUGOG predmeta NIKADA nije dobio jedan ? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tinka_7
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2010. 19:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vjeronauk je izborni predmet od 1. razreda osnovne. Nitko nikoga ne tjera da ide na vjeronauk pa cak ni djecu druge vjere !!
Naravno da ce predmeti poput likovnog, glazbenog i vjeronauka sluziti za podizanje ocjena, ali ipak postoje granice. Nesto se mora znati, a i profesori daju dobre ocjene onima koji barem slusaju i zapisuju.

_________________
Vidjela sam starca, bio je slijep, a ipak je rekao da je ZIVOT LIJEP!!! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vios48
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2010. 19:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da vjeronauk pripada u crkvu a ne u školu.Učenici imaju sat vjeronauka u školi i poslijepodne ponovo u crkvi.
Još nisam vidio ni u jednom oglasu za zapošljavanje da se traži ta kategorija.
Da odmah odgovorim onima koji će se obrušiti na moj tekst da sam na vjeronauk išao u crkvu i bio ministrant tako da se zna, ali mislim da je ovo previše .
Više mi je smetalo u životu što nismo više učili strani jezik tako da sam pod stare dane učio informatiku a za vjeronauk me nitko nikada nije ni pitao.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 28.03.2010. 19:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da nebi trebalo biti vjeronauka jel nije ok lagati djecu od malena

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2010. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Naravno... i bivao izbacen sa satova zbog pitanja koja zadiru u "tajnu vjere" i ciji odgovor se krije u "Bozjoj logici".


Vjerojatno si bivao izbačen što si bio bezobrazan, teško mi povjerovati da netko tko je fakultetski obrazovan i tko je završio teologiju ne bi znao odgovoriti nekom klinji iz osnovne ili srednje škole.
postavljala sam i ja svakakva pitanja, i uvijek bi se vjeroučitelji raspravljali sa mnom, ali nisam bila izbačena sa sata, bar ne s vjeronauka. Ali opet, možda sam imala sreću imati normalne vjeroučitelje koji su nas učili razmišljati našom glavom, a nisu "usađivali" ono što nas Crkva "tjera" da mislimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gargamelka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2010. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam primijetila da se protiv vjeronauka u školstvu bune ateisti, agnostici ili ljudi drukčije religije ili vjeroispovijesti, već redovito kršćanski 'dušebrižnici', a to mi je posebno zanimljivo. Zašto? Ako netko ne želi ići na vjeronauk u školi, nikad nije morao. U državi gdje je deklarirano 90 % kršćana smatram da treba učiti o religiji. Jasno je da su se kriteriji postrožili kad nitko ništa ne zna, djeca ni mladi nemaju pojma o osnovnim tajnama, dogmama i sl. Ne znaju ni u što tobože 'vjeruju', pa kako onda da žive kako trebaju ili barem razumiju. Jadni su ti roditelji ako njihovoj djeci vjeronauk služi za podizanje ocjena. Ako se i ukine vjeronauk u školama, on treba biti obvezan u crkvi prije primanja sakramenata.

Od svih religija mi kršćani smo najgori. Gdje bi jedan musliman išarao svoju džamiju, psovao Muhameda ili Alaha, bunio se protiv učenja i čitanja Kurana? Gdje bi se u jednoj islamskoj zemlji iskoristila insinuacija na Muhameda za TV reklamu o pivu i vrtila u vrijeme najsvetijeg im blagdana? Kakvi smo mi kršćani?! Pa više ništa nije sveto. U ovoj zemlji ima možda 10% kršćana - ljudi koji dođu u crkvu makar za Uskrs, a ne samo da bojaju jaja i jedu šunkicu, koji shvaćaju da treba ići u crkvu i zašto, koji razumiju da treba učiti vjeri, koji ponekad uzmu Bibliju u ruke, koji kažu svojoj djeci da će ih prebiti ako budu psovali Boga, koji pokušavaju živjeti po zapovijedima. Sakramenti su postali izgovor za slavlja, pomodarstvo i protokol. I tome se treba stati na kraj makar se broj vjernika smanjio 10 puta.


Zadnja promjena: Gargamelka; 28.03.2010. 21:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Tristia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.03.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gargamelka je napisao/la: ›
Nisam primijetila da se protiv vjeronauka u školstvu bune ateisti, agnostici ili ljudi drukčije religije ili vjeroispovijesti, već redovito kršćanski 'dušebrižnici', a to mi je posebno zanimljivo. Zašto? Ako netko ne želi ići na vjeronauk u školi, nikad nije morao. U državi gdje je deklarirano[b] 90 % kršćana[/b] smatram da treba učiti o religiji. Jasno je da su se kriteriji postrožili kad nitko ništa ne zna, djeca ni mladi nemaju pojma o osnovnim tajnama, dogmama i sl. Ne znaju ni u što tobože 'vjeruju', pa kako onda da žive kako trebaju ili barem razumiju. Jadni su ti roditelji ako njihovoj djeci vjeronauk služi za podizanje ocjena. Ako se i ukine vjeronauk u školama, on treba biti obvezan u crkvi prije primanja sakramenata.

Od svih religija mi kršćani smo najgori. Gdje bi jedan musliman išarao svoju sinagogu, psovao Muhameda ili Alaha, bunio se protiv učenja i čitanja Kurana? Gdje bi se u jednoj islamskoj zemlji iskoristila insinuacija na Muhameda za TV reklamu o pivu i vrtila u vrijeme najsvetijeg im blagdana? Kakvi smo mi kršćani?! Pa više ništa nije sveto. U ovoj zemlji ima možda 10% kršćana - ljudi koji dođu u crkvu makar za Uskrs, a ne samo da bojaju jaja i jedu šunkicu, koji shvaćaju da treba ići u crkvu i zašto, koji razumiju da treba učiti vjeri, koji ponekad uzmu Bibliju u ruke, koji kažu svojoj djeci da će ih prebiti ako budu psovali Boga, koji pokušavaju živjeti po zapovijedima. Sakramenti su postali izgovor za slavlja, pomodarstvo i protokol. I tome se treba stati na kraj makar se broj vjernika smanjio 10 puta.


sve, sve potpisujem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gargamelka
Offline
Ukupno postova: 29
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.03.2010. 20:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chosen je napisao/la: ›
vidim kako ljudska inteligencija raste crkva sve više i više gubi utjecaj nad ljudima....Smile) kak mi drago xD


Sama činjenica da ljudi poput tebe redovito naglašavaju kako su inteligentniji jer ne vjeruju od onih koji vjeruju dovoljno govori o svemu, a svakako barem o kulturi, poštovanju i pristojnosti. Vjerojatno nisi slušao ni etiku. Pa ni hrvatski, jer tvoji postovi govore ponešto i o pismenosti (ne bi, jer). Ipak svakako vjerujem da ima mnogo ljudi koji ne poznaju Boga, ali barem poznaju pravopis.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.03.2010. 20:36 
Naslov:  Re: Vjeronauk u školama postao bauk?!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam za vjeronauk u školi, i apsolutno protiv vjeronauka u crkvi . Prvenstveno zbog praktičnih razloga, jer smatram da ne treba opterećivati djecu van nastavnim aktivnostima koje se mogu odraditi u sklopu nastavnog dana. Vjeronauk u školi i nedjeljna sveta misa su više nego dovoljni da dijete koje za to pokazuje interes postane i praktični vjernik. Osim toga, bitno bi se smanjila i mogućnost pedofilije (prilika čini lopova) koja je očigledno (ako je vjerovati medijima) postala velik problem crkve i ne može ga se negirati.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: