Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Županija namjerava zaposliti petnaest vježbenika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 19:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › Nikad ne reci nikad, ali odlazak u Zagreb je apsolutno najlosiji izbor. Napustis sve za nesto sto je samo malo bolje. Uvjerljivo najlosiji i odnos izbuljeno/dobiveno.

I meni se čini, s obzirom na trošak života, plaćanje podstanarstva i ostalo. Bilo bi bolje dobiti posao u nekom manjem gradu, bar za početak.
Jedino mi je žao kad netko tko ne želi ići u drugi grad ili državu to mora i to zato jer nema drugog izbora. Teške su to odluke.
Što se tiče konkretno ovog natječaja, molim forumaše koji su se javili na natječaj da poslije napišu kako je bilo, koliko treba da odgovore i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche@ ne bih baš rekla ... ove što ja znam su pobjegli iz Osijeka jer su radno presposobni gubiti vrijeme za 3500kn, a u varaždinu i zagrebu su radili za 10 000kn i sad otišli u Dubai i uživaju

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2010. 8:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

MissTake je napisao/la: ›
maniche@ ne bih baš rekla ... ove što ja znam su pobjegli iz Osijeka jer su radno presposobni gubiti vrijeme za 3500kn, a u varaždinu i zagrebu su radili za 10 000kn i sad otišli u Dubai i uživaju


Kud baš u Dubai, pustinju u kojoj je temperatura minimalno 40 u hladu, a vlaga upravo nesnosna? Nisu valjda fascinirani betonskim neboderima, a ako i jesu, ta fascinacija brzo prođe.

No, siguran sam da mnogi imaju par poznanika koji su nekamo otišli i imaju veliku plaću (za hrvatske pojmove). Imam ih i ja mnogo, ali ne znam ni jednog koji se sutra ne bi vratio za kudikamo nižu plaću. "Nije u šoldima sve" - nešto je i u navikama, kulturi i mentalitetu. No, to su ionako statističke iznimke. Realnost je da će naši ljudi teško ikamo otići, jer nas nitko ne treba. Ona zanimanja koja su i vani deficitarna, ionako nemaju problema sa zapošljavanjem i u Hrvatskoj.

Čak sam u stanju i pozdraviti ovo zapošljavanje na kratkotrajan vježbenički staž, ako bi se provelo transparentno. Ljudi sa strukom koje će primiti (ekonomisti i pravnici) ne mogu se zaposliti. I zato svi koji se jave na natječaj, i primjete nepravilnosti u izboru, pravac Dragi Hedlu (ili barem na forum 031), ali samo argumentirano, a ne ovako paušalno "svi su natječaji ionako namješteni".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2010. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

----


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 3:37; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2010. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Čak sam u stanju i pozdraviti ovo zapošljavanje na kratkotrajan vježbenički staž, ako bi se provelo transparentno.


Svi mi pozdravljamo zapošljavanje, ali isto tako vjerujemo da je natječaj objavljen za već poznata lica ostali su tu ko guske da zadovolje formu i onda ispadnu. Teško da me netko može uvjeriti u suprotno!
Isto tako vjerujem da neki od "budućih" vježbenika već tamo "vježbaju".


Znači li ovo da već znaš da je namješteno, pa se nećeš ni prijaviti, ili si samo skeptična? Ako se nitko ne prijavi, nećemo ništa saznati o natječaju.

Iako je Hdz Hrvatska dovela namještene natječaje do savršenstva, više nije tako lako ni to napraviti. Postoje neki objektivni kriteriji, ocjene i duljina studiranja i slično, koji se ne mogu samo tako zanemariti. A sad je tu i sva sila medija, koji jedva čekaju novu aferu. Ako Šišljagić primi 15 Hdssb-ovaca, ili njihovih rođaka, to ne bi trebalo proći nezapaženo.

Kad smo već kod zapošljavanja u javnom sektoru, naprosto ne vjerujem da bilo kome nedostaje radnika, pa tako ni Županiji. Ono što vjerujem jest da je 70% ljudi koji tamo rade potpuno nesposobno i nekvalificirano, i da treba dobiti otkaz. To je nužna posljedica Hdz Hrvatske i potpunog rasula u javnom sektoru. Tako da ovih 15 imaju smisla samo ako će zamijeniti one koji su se u Županiju uvalili u svim ovim godinama, po političkoj liniji naravno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2010. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, hjebo dubaji, osim milijun prilika, što ti on može pružiti? Laughing
i siguran sam da govorim u ime svih nezaposlenih ili potplačenih kad kažem: j... domoljublje Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2010. 13:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
Čak sam u stanju i pozdraviti ovo zapošljavanje na kratkotrajan vježbenički staž, ako bi se provelo transparentno.


Svi mi pozdravljamo zapošljavanje, ali isto tako vjerujemo da je natječaj objavljen za već poznata lica ostali su tu ko guske da zadovolje formu i onda ispadnu. Teško da me netko može uvjeriti u suprotno!
Isto tako vjerujem da neki od "budućih" vježbenika već tamo "vježbaju".

Svi misle da je namješteno. Mene je jednostavno iznenadilo da se otvaraju pripravnička mjesta s obzirom na zabranu novih zapošljavanja(neki će reći nije ovo zapošljavanje nego samo pripravnički, ali taj pripravnički se neće odrađivati volonterski) i kuknjavu o štednji na svim poljima, pa eto...Prvo što sam pomislila je da je namješteno. Nadam se da griješim, da će biti transparentno i da će pripravnički dobiti oni koji ga stvarno zaslužuju i to zbog svog znanja i sposobnosti, a ne zbog stranačkih i rodbinskih veza. I samo da ponovim, molim izvještaj nakon natječaja. Hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.03.2010. 14:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt@ imaš pravo kad pomisliš koja vrućina tamo vlada. sad se vratih s kavice na promenadi. di ćeš bolje? ugodna temperaturica, vjetar laganini piri... ma milina.... osim činjenice da nemaš s čime platiti kavu => e onda počneš razmišljati o dubai-u kao raju na zemlji. što mi vrijedi domoljublje kad mi ono ne osigurava ni kruh i vodu svaki dan. super je fora ovo s zapošljavanjem preko štele, samo oni koji su itekako kompetentni raditi posao odlaze iz Osijeka, a nama ostaju mamini i tatini sinovi i kćeri koji ne znaju ni najjednostavnije stvari napraviti osim prodati nešto po 1kn Bravo Bravo

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 26.03.2010. 15:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je već offtopic, ali kad već pričamo o Dubaiu, ni njima se baš ne piše dobro kad nestane nafte, a procjene su da će se to dogoditi za 20-30 godina (zato se i prebacuju na turizam i "stvaraju" kilometre nove obale-što opet može dovesti do problema ako se podigne razina mora).

Aj dosta sad o Dubaiu više!Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.03.2010. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dubai rulz...Smile
http://www.osijek031.com/galerija/thumbnails.php?album=258

...ontopik: kao pečalbar s iskustvom, mogu potvrditi da je teško otići iz domovine i biti zapravo nekom rob, odnosno radnik iz zemalja trećeg svijeta...bar kad se uspoređuju plaće nas i recimo Amera i stanovnika EU...
...no, s druge strane, bijah i te kako zadovoljna i tom malom plaćicom koja je bila u visini plaće hrvatskog predsjednika...pa tko voli, nek' izvoli...
...najgori trenutak u cijeloj priči je kad se po povratku zaposliš u domovini ponovno i primiš hrvatsku prosječnu plaću...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 26.03.2010. 16:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Ovo je već offtopic, ali kad već pričamo o Dubaiu, ni njima se baš ne piše dobro kad nestane nafte, a procjene su da će se to dogoditi za 20-30 godina


oni osim svoje nafte imaju ogroman kapital koji dolazi iz vana, tamo se ulaže sad..za 20-30 godina im nafta više neće bit ni bitna.
uostalom, briga te šta će bit kad si u mirovini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.03.2010. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo što ću sad napisati nema direktne veze s temom, nego više s korupcijom i lopovlukom u državi generalno, ali kad smo već divanili o Dubaiu, da opišem prizor kojemu sam malo prije prisustvovao: skupina djece igra se i dijele uloge-tko će biti koje zanimanje.
Djevojčica kaže dječaku: "A što ćeš ti biti?" Dječak: "Lopov." "Lopov čega?" "Lopov banke!" "Dobro, i to je nekakav posao."

I tužno i smiješno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.03.2010. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beatta
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 0:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: ›
U zadnjem prijamnju stažista (2007/2008 godina) primljene su 7 osoba (4 baš u tajništvu + 3 u agencijama županije) - 6 od 7 prmiljenih su stranačkih ljudi HDSSB-a. Nakon odrađenog staža što mislite tko je jedan jedini koji nije dobio ugovor na neodređeno?

Dragi "Angelium", nije primljeno 7, nego 6 osoba, i to ne u 2007./2008., kako ti navodiš, nego u 2007., a od dvije osobe iz tvog HSP-a, jedna je ostala, a druga nije. Usput, od 6 primljenih, 3 su iz HDSSB-a, jedna nije ni u jednoj stranci, a dvije su iz HSP-a. Napamet govoriš gluposti, samo ne znam je li to zbog toga što jako mrziš HDSSB ili samo zato što si zbog lijenosti, nerada, podmetanja i kašnjenja na posao iz te iste Županije i sam izletio. Toliko.

Znam da je sada kasno, ali da znate za sada i za ubuduće- PRESLIKE MORAJU BITI OVJERENE, ALI NE KOD JAVNOG BILJEŽNIKA, NEGO JE DOVOLJNA OVJERA U POŠTI!

Ja ne pričam napamet kao većina od vas ovdje, nego sam provjerila u Županiji. Dragi moji, ne samo da pričate napamet, nego niste u stanju ni pravo pitanje postaviti niti se pošteno potruditi provjeriti sve činjenice prije iznošenja kojekakvih poluistina i gluposti.

I neki od vas bi radili u Županiji???!!!

Usput, kakve ima veze što je netko zabranio zapošljavanje? Osječko-baranjska županija je jedinica lokalne samuoprave, ponavljam- SAMOUPRAVE, dakle, nije državna, nego lokalna (regionalna)!

Zato i ne volim forume, uglavnom služi za naklapanja kojekakvim poluinformacijama... Sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beatta
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.03.2010. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I još nešto- u Županiji radi minimum 50% ljudi koji nisu stranački pripadnici niti jedne jedine stranke! Kako onda objašnjavate vaše silne tvrdnje da je zapošljavanje u Županiji moguće samo "preko veze" i "ako si član ove ili one stranke""??!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: