Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Županija namjerava zaposliti petnaest vježbenika

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2010. 12:51 
Naslov:  Re: Županija namjerava zaposliti petnaest vježbenika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CokoPralina je napisao/la (Pogledaj post): › Iz NN; oglas za ta mjesta; trazi se( za sve koji ne vjeruju da treba ovjeriti):

"...– dokaz o hrvatskom državljanstvu (izvornik domovnice ili ovjeren preslik)

– dokaz o stručnoj spremi (izvornik diplome ili ovjeren preslik)"

Link:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/oglasi/1983507.html

Zalosno ali istinito.
Eh, da, cuo sam jos da ne priznaju ni ako si npr. fotokopirao u posti pa ti lupili onaj zig od poste - samo javni biljeznik.
Inace ja sam se vec susreo s tim - prije nekoliko mjeseci u Vinkovcima - od 150ak ljudi koji su se prijavili samo nas 10ak smo ovjerili kod biljeznika i mi smo pozvani na testiranje - ostali nisu. Znaci rijesili se 95% ljudi u prvom koraku. Iako sam po rezultatima bio pri samom vrhu... ma svi vec znamo kako ide dalje Evil or Very Mad

Nego, di je tu logika da trazis od nezaposlenih da trose novce na biljeznika???


nece to gledati, vec sam napiso na prethodnim stranicama ... ako te odluce zaposliti naknadno ce se to donjeti Rolling Eyes nemoj siriti dezinformacije Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 13:03 
Naslov:  Re: Županija namjerava zaposliti petnaest vježbenika
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › ima i toga samo oni određeni uglavnom unaprijed znaju što će bit na testu, tj pripremljeni su.
Uostalom, kako znat tko je bio najbolji na testovima? Wink

natječaji - mazanje očiju.

A kvragu...
osijek031.com smile
Kad sam vidjela članak, prvo mi je palo na pamet da se već zna za kog su ti poslovi. Onda sam pomislila da sam ipak postala grozan cinik, pa možda pretjerujem, ali vidim nisam jedina. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lazyBee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prvo, hvale vrijedno što bilo kome pružaju priliku da odradi vježbenički. Iz vlastitog iskustva znam kako je to teško.
Drugo, mene su masu puta tako otkantali na natječajima jer namjerno nisam ovjeravala dokumentaciju kod javnog bilježnika, nakon što sam davno preživjela natječaj u policiji gdje sam revno potrošila oko 150kn, naivno misleći da ću tako proći. Nakon testiranja i sveg ostalog sr... nisu mi vratili dokumente, naravno, nisam dobila posao i rekla: nikad više. Mad
Ako me hoće zaposliti, donesem im orginal na uvid i tako je bilo na zadnja tri posla, bez ikakvih problema.
Treće, ako netko hoće ovjerama smanjiti broj kandidata, lako to i učini, bez obzira što nema ili ima pravo tražiti ovjere odnosno orginale. Što kandidati mogu? Žaliti se? Onda će ti baš izaći u susret i zaposliti te! Odmah, drage volje! Rolling Eyes

_________________
Sigurnost je za ljude koji ne vole dovoljno... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › O, jbt kako dobar natječaj! Idem se i ja prijaviti: želim konačno dokaz da se u životu isplati završiti fakultet (inače radim posao SSS), ocjene su mi bile dobre, a radno iskustvo može biti samo prednost nad ostalim kandidatima. U ispravnost kriterija uopće ne sumnjam, pa... Možda se i ubacim među najbolje u gradu...

Ajd! Treba probati, shvatit ćemo to kao društveni eksperiment-može li se zaposliti bez štele. Možda ga i dobiješ.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: ›
natječaji - mazanje očiju.

Nažalost, nakon puno iskustava s natječaima mogu ustvrditi samo: ovo je velika istina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Nažalost, nakon puno iskustava s natječaima mogu ustvrditi samo: ovo je velika istina.


Mene iskustva tek čekaju. Jesi se javljala i u druge gradove i županije(ovo je zapravo pitanje i za ostale forumaše), isplati li se više tražiti posao izvan Os, ili je svugdje podjednako?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lazyBee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 25
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 13:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam je napisao/la: ›
Mene iskustva tek čekaju. Jesi se javljala i u druge gradove i županije(ovo je zapravo pitanje i za ostale forumaše), isplati li se više tražiti posao izvan Os, ili je svugdje podjednako?

Ja godinama nisam mogla u Os naći ništa osim odraditi vježbenički, pa sam otišla dalje. Obišla već par poslova, zamjena, svega...
Meni se čini da je u Slavoniji najteže i najčemernije, na moju veliku žalost... Sad
Ali se i dalje nadam povratku (što ću, optimista sam, i volim svoj grad).... Very Happy

_________________
Sigurnost je za ljude koji ne vole dovoljno... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cannibal
Offline
Avatar

Ukupno postova: 83
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2010. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi moji kandidati. Interesirajte se u svojim četvrtima tko je čelnik HDSSB-a, uključite se u rad stranke (normalno članstvom i obečanjima) i podnesite zamolbu za posao (ponudu). Bit ćete 100% primljeni. A ako ne, svi se skupite i tražite rezultate na javni uvid (ako intervju nije najbitniji).

_________________
BEHEADING
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2010. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast ako još netko ima volju da se prijavljuje za ovaj natječaj, ja sam ju izgubio. Prvo ova zavrzlama s ovjeravanjem dokumenata koja uopće nije jeftina, pa onda zavrzlama s "provjerom znanja i sposobnosti"-Bog te pita što će tu ispitivati, a na kraju ispada da je jedini kriterij veza, i to ne obična veza, nego DEBELA.

Jadno.
Ako se ovako nastavi, Osijek za 10 godina neće imati ni pola stanovnika koliko ih sad ima. Volim i ja svoj grad, jako, moji su ovdje nekoliko generacija, ali mi se čini da za nas više prilika ima na nekoj farmi u Novom Zelandu, nego ovdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Svaka čast ako još netko ima volju da se prijavljuje za ovaj natječaj, ja sam ju izgubio. Prvo ova zavrzlama s ovjeravanjem dokumenata koja uopće nije jeftina, pa onda zavrzlama s "provjerom znanja i sposobnosti"-Bog te pita što će tu ispitivati, a na kraju ispada da je jedini kriterij veza, i to ne obična veza, nego DEBELA.

Jadno.
Ako se ovako nastavi, Osijek za 10 godina neće imati ni pola stanovnika koliko ih sad ima. Volim i ja svoj grad, jako, moji su ovdje nekoliko generacija, ali mi se čini da za nas više prilika ima na nekoj farmi u Novom Zelandu, nego ovdje.



eh, ni ne znaš koliko si u pravi s ovime.. baš nedavno jedni moji poznanici tako otišli na novi zeland u potrazi za boljim životom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ne znam
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Svaka čast ako još netko ima volju da se prijavljuje za ovaj natječaj, ja sam ju izgubio. Prvo ova zavrzlama s ovjeravanjem dokumenata koja uopće nije jeftina, pa onda zavrzlama s "provjerom znanja i sposobnosti"-Bog te pita što će tu ispitivati, a na kraju ispada da je jedini kriterij veza, i to ne obična veza, nego DEBELA.

http://www.obz.hr/hr/index.php?tekst=213
Evo ovdje je link gdje možeš naći podatke o radnom mjestu za koje bi se javio, što ti treba i to.
Ja se tek počinjem raspitivati što će mi, nadam se uskoro, trebati i mislila sam da znam sve, ali ovo s ovjerama dokumenata me skroz iznenadilo.
Uglavnom, nema odustajanja, nadam se da ću uspjeti i bez štele, a demoralizirat ću se tek kad skupim cca 3kg papira u odbijenicama.
U međuvremenu, ne znam...Razvijati druga znanja i sposobnosti, šta ja znam kad će mi nešto dobro doći. A ako ništa, Novi Zeland, here I come.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 14:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dubai je gostoprimljiv prema Hrvatima ... Imam već nekoliko kolega-ica tamo Smile

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sharon
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1469
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2010. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam je napisao/la: ›
Sharon je napisao/la (Pogledaj post): › Nažalost, nakon puno iskustava s natječaima mogu ustvrditi samo: ovo je velika istina.


Mene iskustva tek čekaju. Jesi se javljala i u druge gradove i županije(ovo je zapravo pitanje i za ostale forumaše), isplati li se više tražiti posao izvan Os, ili je svugdje podjednako?

Tko je mobilan - isplati se tražiti dalje - a što drugo?! Sve je bolje nego sjediti doma za džabe. Tko ima obitelj ne može se seljakati non-stop; nije jednostavno. Situacija je: daj što daš, pogotovo u Slavoniji, gdje je gospodarstvo gotovo uništeno (rat+"privatizacija"), a nove grane se nisu razvijale. Zaposliti se može jedino u preostalim prenapučenim službama uprave (državne i lokalne), ali samo HDZ-HDSSB klanovi dolaze u obzir već od rata na ovamo (prvo su bili skupa, poslije se posvađali, ali zna se koje tko službe drži). Doista mislim da je u Slavoniji situacija dramatična.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 25.03.2010. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i onda tako moja kolegica ode sa završenom ekonomijom i nekoliko tečaja u zagreb trbuhom za kruhom..
eno je radi za 3500 kn,dođe s posla i čuva djete cjelo popodne nekoj ženi da može preživjeti.Wink

znam i ja neke koje su u dubaiju, al te su se prikrpale osječkim lovarošima, miss da ne mislimo na iste?Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2010. 16:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikad ne reci nikad, ali odlazak u Zagreb je apsolutno najlosiji izbor. Napustis sve za nesto sto je samo malo bolje. Uvjerljivo najlosiji i odnos izbuljeno/dobiveno.

Novi Zeland ima sjebanu klimu... Kako je u Australiji? Zanima me vidjenje bas onih koji su otisli trbuhom za kruhom u zadnjih 5-6 godina.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: