Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko ljeto mladih OLJM 2010. bez velikih koncerata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2010. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Zašto, oh pobogu zašto OLJM po defaultu mora biti u alternativnom tonu?? Gdje to piše? U kojem statutu? Zašto bih ja kao student osječkog sveučilišta, na priredbi koja je za SVE studente morao trpit torturu ljevičarskih bendova, koji nerijetko u svojim tekstovima omalovažavaju sve što je hrvatsko?



nisam student već ima godina,i ne idem na ovo smeće od OLJM-a već par godina jer mi se gade izvođači koji dolaze ali ovo postalo presmiješno...
I da OLJM je uvijek bio "alter" nastrojen,za vrijeme Juge a također i kasnije u vrijeme Tuđmana,kakvih je sve tu bendova prošlo pa to je za nepovjerovati,od metal bendova tip Drinking Skull,Amen,preko darkera Phantasmagorie do rokerica bendova tipa Velikog Bijelog Slona,punk bendova itd,itd...
al čemu to govoriti čobanima koji su sada zavladali ovim gradom i ovom državom.

De ti to nama @brick top objasni koji su to "ljevičarski" bendovi u Hrvatskoj???
Nemaš k. pojma o ničemu neg tu kenjaš neke gluposti,koja je razlika između Hrvata Bulića i Srbina Kitića,u glazbenom smislu,molio bi te lijepo???

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la (Pogledaj post): › De ti to nama @brick top objasni koji su to "ljevičarski" bendovi u Hrvatskoj???

Eno imaš spot iz Josipovićeve kampanje npr. uz par iznimaka koje su se tamo našle za koje ne bih rekao da su ljevičarski pjevači (Shorty, Marijan Ban, al opet, tko će ga znat), a ti sad meni reci da TBF, Urban, Goran Bare i ostali narkomani nisu ljevičari (pri tome ne želim reći da ako si narkoman, da si odmah i ljevičar). Sjećam se prije koju godinu je Kandžija bio predpjevač TBF-u na OLJM-u i repao je nešt protiv Thompsona i njegove publike, al baš je onako psovao i vrijeđao pa sam zašiljio q-pack na pozornicu. Jebiga.

No nije ni to bitno, briga me, ako ima svoju publiku neka pjeva. Moja je greška što sam bio taj dan na OLJM-u, nisam trebao ako me to već ne zanima i ne volim.
Ali rekoh, neka pjeva, neka za svakog bude po nešto u danima festivala. Neka jedan dan dovuku puhački kvartet što se mene tiče. Ne smeta mi, i nisam isključiv niti mi pjena na usta ide na spomen nečeg drugog osim alternative, kao mnogima od vas tu.
justice je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nemaš k. pojma o ničemu neg tu kenjaš neke gluposti,koja je razlika između Hrvata Bulića i Srbina Kitića,u glazbenom smislu,molio bi te lijepo???

Jedan naginje na hercegovački melos, drugi na srpski. Eto onako na prvu. Ako je to potpuno isto, onda se povlačim iz rasprave. Tj. povlačim se svakako jer sam se počeo ponavljati...
I da, nemoj vrijeđati. Što si koji kurac povampirio?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›


Eno imaš spot iz Josipovićeve kampanje npr. uz par iznimaka koje su se tamo našle za koje ne bih rekao da su ljevičarski pjevači (Shorty, Marijan Ban, al opet, tko će ga znat), a ti sad meni reci da TBF, Urban, Goran Bare i ostali narkomani nisu ljevičari (pri tome ne želim reći da ako si narkoman, da si odmah i ljevičar). Sjećam se prije koju godinu je Kandžija bio predpjevač TBF-u na OLJM-u i repao je nešt protiv Thompsona i njegove publike, al baš je onako psovao i vrijeđao pa sam zašiljio q-pack na pozornicu. Jebiga.



Sa ovim si dokazao da si pravi Thupsonovac Very Happy jel tako zašiljiš i bocu u Q-u kad puštaju Cecu ili ti to odgovara? Ali mi je i jasnije zašto je OLJM preraslo u čobanluk, kada vidim tko sve danas studira i kakav je mentalni sklop većine studenata u našem gradu, žalosno, jako žalosno!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2010. 10:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vidi @brick ti izvođači imaju veze s ljevicom koliko i SDP i Josipović,znači nemaju osim što u javnosti imaju kao predznak tzv.ljevičara jer je ova naša državica tako krasna da su joj većina stranaka totalno iste,samo se različito zovu,ali to nema veze s ovom temom.
A za ovo što sam se povampirio,pa kak nebi kad bi po tebi na OLJM-u trebali nastupati Škoro i ekipa...
A hercegovački i srpski melos se jako razlikuje pa to je za popizditi,isto kao i srpski i hercegovački punk.

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 11:06 
Naslov:  Re: Osječko ljeto mladih OLJM 2010. bez velikih koncerata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hercegovački pank je zakon



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.03.2010. 11:30 
Naslov:  Re: Osječko ljeto mladih OLJM 2010. bez velikih koncerata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u ovoj raspravi ne mogu naći način ni da se posvađam čak, kolko vrvi inteligencijom. čudim se što se neki iz ove rasprave uopće znaju ulogirati na forum xD

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
jednostavno.lijepa
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
u ovoj raspravi ne mogu naći način ni da se posvađam čak, kolko vrvi inteligencijom. čudim se što se neki iz ove rasprave uopće znaju ulogirati na forum xD


osijek031.com smile Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2010. 12:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fred je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›


Eno imaš spot iz Josipovićeve kampanje npr. uz par iznimaka koje su se tamo našle za koje ne bih rekao da su ljevičarski pjevači (Shorty, Marijan Ban, al opet, tko će ga znat), a ti sad meni reci da TBF, Urban, Goran Bare i ostali narkomani nisu ljevičari (pri tome ne želim reći da ako si narkoman, da si odmah i ljevičar). Sjećam se prije koju godinu je Kandžija bio predpjevač TBF-u na OLJM-u i repao je nešt protiv Thompsona i njegove publike, al baš je onako psovao i vrijeđao pa sam zašiljio q-pack na pozornicu. Jebiga.



Sa ovim si dokazao da si pravi Thupsonovac Very Happy jel tako zašiljiš i bocu u Q-u kad puštaju Cecu ili ti to odgovara? Ali mi je i jasnije zašto je OLJM preraslo u čobanluk, kada vidim tko sve danas studira i kakav je mentalni sklop većine studenata u našem gradu, žalosno, jako žalosno!!!


mene više od ovih "thumpsonovaca" i studenata koji slušaju cajke brinu čobani puni predrasuda, poput tebe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la: › mene više od ovih "thumpsonovaca" i studenata koji slušaju cajke brinu čobani puni predrasuda, poput tebe.
Dakle, to je ta logika.

Tolernantni i bez predrasuda mogu biti samo oni koji dozvole da hrpa konjushara uleti na pozornicu usred predstave i posere se po daskama. Ne samo da dozvole, nego i pozdrave taj cin, kao znak medjukulturalnog razumijevanja i poticanja raznolikosti.

Bilo kakvo osudjivanje takvog cina ima se smatrati notornom predrasudom kakvog cobana, ili netolerantnog licemjera.

To je ta logika, dakle... Logika koja ubija kritiku.


P.S. Nego, ako popularnost odredjenog zanra treba biti glavno mjerilo - znaci li to da se pored tamburice mora naci i jedan dan za cajke, kao vjerojatno najzastupljenijeg zanra u Osijeku? Jeste sigurni da zelite da popularnost bude jedini kriterij pri odabiru sadrzaja?

Maniche, pernabukano, niste odgovorili na to pitanje...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2010. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alternativci se mogu boriti za to da se na tim danima sluša alternativa, i sam podržavam to.
Ali nema potrebe one koji slušaju thompsona nazivati "tupsonovcima" a studente koji slušaju cajke nazivati šabanima..

Ako se studenti ne mogu dogovoriti, zašto nisu išli s nekakvim anketama, ponudili ljudima bendove koji se mogu tu pojaviti pa nek studenti odluče, to i jesu njihovi dani a ne dani nekog iz udruge.Pa da ti odmah odgovorim na pitanje, ako se u anketi ponudi neka pevaljka koja će pokupit velik broj glasova, pa neka je dovedu.
ja osobno ne mogu smislit da mi pevaljka pjeva na trgu ili bilo gdje drugdje u gradu ali tko sam ja da nekom namećem svoj stav?ja ću ostati doma i ok.
A upravo to rade ovi alternativci..svoje kolege koji slušaju cajke nazivaju šabanima, spika kao "kakvi sve studenti studiraju"..a one koji slušaju thompsona "tupsonovcima"...znači svi su budale samo su oni pametni.
To je po meni njihovo teroriziranje većine koja njih nikad ne spominje, ne terorizira..zapravo ih niti ne doživljava.
odakle njima pravo da vrijeđaju osobe koje ne razmišljaju poput njih, zar alternativci nisu poznati kao tolerantne i umjerene osobe?
Svaku priliku koju imaju iskoriste za pljuvanje po neistomišljenicima..jebote 100 marginalaca u gradu a tolika buka uvijek...cvilež obični....strašno.

Dajte se borite za svoje, bez da pljujete po svemu ostalom.

nego da ja tebe pitam, što je po tvome mjerilo?"kvaliteta"?bendova za koje 99% ljudi nikad nije čulo?
i onda, kad se pred binom skupi 50 ljudi, vikat ćete kako je OLJM bio smeće?
Tipična osječka priča...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Maniche, licemjerno je da se popularnost uzima u obzir i onda se zazivaju tamburice, ali kad ta popularnost pokaze da bi trebale biti i cajke - onda to ne moze, jer su cajke = "Srbija", a tamburice = "Slavonija".

Dobro, ti si iskren i potvrdio si da si za to da dodju i cajke (ali ces taj dan ostati doma, kako kazes). Eto, bar si principijelan. Svaka cast na tome.

P.S. Jos mi samo odgovori na pitanje postoje li na svijetu samo tri glazbena zanra (alternativa, tamburice, cajke) ili postoji jos nesto?

Sjecam se da je nekad bio i Matija Dedic na OLJM-u, ali vjerujem da ove mladje generacije vjerojatno nisu za njega ni cule, jer ne svira njima prepoznatljiv instrument s crnim i bijelim tipkama.

Jel' on "alternativac"? Jel' dovoljno "Slavonija" i "Hrvatska"? Sumnjiva su to krvna zrnca, mozda da unajmimo kakvog brojaca...

P.P.S. Doista ne znam na koji jos nacin se ljudima moze ukazati da "popularnost" ne bi trebalo biti mjerilo. No opet, mozda i ja previse ocekujem od studenata...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2010. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Leteci mungos";p="302251"]
P.S. Jos mi samo odgovori na pitanje postoje li na svijetu samo tri glazbena zanra (alternativa, tamburice, cajke) ili postoji jos nesto?
/quote]

Na to ti ne trebam odgovoriti,to dobro znaš Wink ...i sam slušam gotovo sve i bio bi najsretniji da festival bude raznolik i da bude nešto što je u gradu rijetko.
Svoje mišljenje ne želim nikome nametat, postoje ljudi zaduženi za organizaciju, ako kojim slučajem dođe do ankete, glasat ću za ono što bih ja želio slušat i to je to.
Neću sigurno pljuvat sve što mi se na festivalu ne sviđa i vrijeđat ljude koji to slušaju.
Pogledam dnevni program, ne sviđa mi se - ne odem.sasvim jednostavno.

Popularnost je najvažnije mjerilo organizatoru jer on želi privuć ljude na taj koncert..koji su jedno od glavnih mjerila uspješnosti.
Jednostavno tako stvari funkcioniraju, cvilavcima ostaju haustori katakombi pa nek si dovedu te fantastične bendove koje nitko ne sluša pa nek se njih 50 zabavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 14:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tragedija je što mlađarija danas misli kako se sve manifestacije svode na nekakve koncerte koji bi trebali služiti njihovom pijančevanju, urlikanju i besplatnom zabavljanju. Nisam baš siguran da je OLJM stvoren iz tih motiva.

Nisam baš siguran ni da ima smisla davati novce poreznih obveznika studentima da bi oni organiziravali besplatne koncerte komercijalnih izvođača, koji će par mjeseci poslije ionako imati preplaćen nastup.

OLJM je trebao biti manifestacija koja bi studentima poslužila da promoviraju prvenstveno sebe, a potom i svoje ideje, i to ne samo kroz glazbu.

No domet današnjih studenata je da dovedu pevaljku ili bend, i pijani skakuću pokraj bine. Tako da se ova rasprava svela na pitanje koju glazbu dovući. Nema ni riječi o radionicama, performansima, književnim večerima, likovnoj umjestnosti, i slično.

Trebalo bi razmisliti, na nivou Sveučilišta, o tome da li ima smisla uopće davati novce za takvu bezveznu manifestaciju. Pogotov imajući na umu tko je na čelu studenata.

Najgore od svega bilo bi studentima "dati ono što traže". Fakultet je životno razdoblje u kojemu bi pojedinac morao inelektualno i karakterno napredovati. Nema napretka ako će i u tom vremenu konzumirati sadržaje koje ionako konzumira kod kuće, na salašu ili u štali. Što više sadržaja za koje studenti nisu nikad čuli, to je manifestacija bolja - pa i po cijenu praznog gledališta. Ako ćemo studentima davati "za svakog ponešto" i "ono što vole", bilo bi korisnije za tih 100.000 kuna kupiti hamburgere u Mekdonaldsu, i bacati ih studentima po fakultetima, da se dobro nažderu onim što vole. Želudac je svakom ispred glazbe.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 14:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›

mene više od ovih "thumpsonovaca" i studenata koji slušaju cajke brinu čobani puni predrasuda, poput tebe.


maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ali nema potrebe one koji slušaju thompsona nazivati "tupsonovcima" a studente koji slušaju cajke nazivati šabanima..


Nisam nazvao one koji slušaju Thompsona tupsonovcima, nego one koji bacaju boce na izvođača pošto mu se ne sviđa tekst pjesme Very Happy
Niti sam ikoga nazvao šabanom...

Ne traje OLJM par godina, ali što se radi zadnjih par godina je katastrofa, jer poznato je kakva bi to trebala biti manifestacija, hoće li se i na UFO uskoro dovoditi neafirmirani tamburaški sastavi??

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › u ovoj raspravi ne mogu naći način ni da se posvađam čak, kolko vrvi inteligencijom. čudim se što se neki iz ove rasprave uopće znaju ulogirati na forum xD


Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.03.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Tragedija je što mlađarija danas misli kako se sve manifestacije svode na nekakve koncerte koji bi trebali služiti njihovom pijančevanju, urlikanju i besplatnom zabavljanju. Nisam baš siguran da je OLJM stvoren iz tih motiva.

Nisam baš siguran ni da ima smisla davati novce poreznih obveznika studentima da bi oni organiziravali besplatne koncerte komercijalnih izvođača, koji će par mjeseci poslije ionako imati preplaćen nastup.

OLJM je trebao biti manifestacija koja bi studentima poslužila da promoviraju prvenstveno sebe, a potom i svoje ideje, i to ne samo kroz glazbu.

No domet današnjih studenata je da dovedu pevaljku ili bend, i pijani skakuću pokraj bine. Tako da se ova rasprava svela na pitanje koju glazbu dovući. Nema ni riječi o radionicama, performansima, književnim večerima, likovnoj umjestnosti, i slično.

Trebalo bi razmisliti, na nivou Sveučilišta, o tome da li ima smisla uopće davati novce za takvu bezveznu manifestaciju. Pogotov imajući na umu tko je na čelu studenata.

Najgore od svega bilo bi studentima "dati ono što traže". Fakultet je životno razdoblje u kojemu bi pojedinac morao inelektualno i karakterno napredovati. Nema napretka ako će i u tom vremenu konzumirati sadržaje koje ionako konzumira kod kuće, na salašu ili u štali. Što više sadržaja za koje studenti nisu nikad čuli, to je manifestacija bolja - pa i po cijenu praznog gledališta. Ako ćemo studentima davati "za svakog ponešto" i "ono što vole", bilo bi korisnije za tih 100.000 kuna kupiti hamburgere u Mekdonaldsu, i bacati ih studentima po fakultetima, da se dobro nažderu onim što vole. Želudac je svakom ispred glazbe.


Eto, upravo to!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: