Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko ljeto mladih OLJM 2010. bez velikih koncerata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 12:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jos uvijek ne razumijes da odabir izvodjaca nece promijeniti niti Osijek United niti itko drugi jer se odabiru prema osobnom nahodjenju glavonja u SZu. Nudilo im se milijun puta pomoc sa svih strana koji su oni kategoricki odbijali. Smijenite govnare na sljedecim izborima i na konju ste. Kazem ti da su jedini preduvjet za uspjesnu i kvalitetnu realizaciju takvog projekta financije. Za onih 10 000 eura mozes dovesti 2, 3 izvrsna strana benda. Wink

_________________
Imali smo i većih problema pa ih nismo riješili!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Leteći M.

Naravno da i dalje mislim da OLJM treba između ostalog imati i tamburašku večer, jer se za razliku od tebe ne stidim vlastite kulture i običaja. Dani piva su na najbolji mogući način pokazali da tamburice imaju prolaz u Osijeku. Sretan sam zbog toga!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 13:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: › Naravno da i dalje mislim da OLJM treba između ostalog imati i tamburašku večer, jer se za razliku od tebe ne stidim vlastite kulture i običaja.
Kako si zakljucio da se bilo cega stidim?! Kao sto ti je netko rekao - imas manifestacije na kojima ima i tamburica, kolinja, konja, cvaraka i snasha. Evo, bio sam nedavno u Karancu na jednoj. I sto sad?! Jel' sad smijem reci da OLJM nije mjesto za seljaciju i folklor?

Citat: › Dani piva su na najbolji mogući način pokazali da tamburice imaju prolaz u Osijeku. Sretan sam zbog toga!
I svaka subota je dokaz da cajke u Osijeku imaju prolaz. I to veci od tamburica. Slijedom toga, ocekujem da na ovom OLJM-u dodje i koja cajka.

Kao sto vidis, bolje je ne podilaziti masama.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 13:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: › Naravno da i dalje mislim da OLJM treba između ostalog imati i tamburašku večer, jer se za razliku od tebe ne stidim vlastite kulture i običaja.
Kako si zakljucio da se bilo cega stidim?! Kao sto ti je netko rekao - imas manifestacije na kojima ima i tamburica, kolinja, konja, cvaraka i snasha. Evo, bio sam nedavno u Karancu na jednoj. I sto sad?! Jel' sad smijem reci da OLJM nije mjesto za seljaciju i folklor?

Citat: › Dani piva su na najbolji mogući način pokazali da tamburice imaju prolaz u Osijeku. Sretan sam zbog toga!
I svaka subota je dokaz da cajke u Osijeku imaju prolaz. I to veci od tamburica. Slijedom toga, ocekujem da na ovom OLJM-u dodje i koja cajka.

Kao sto vidis, bolje je ne podilaziti masama.

Tamburica=Slavonija i Baranja
Cajka=Srbija.
Primjećuješ razliku?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 14:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitam se kako bi reagirali mladi u, primjerice, Munchenu ili Salzburgu da im studenti sa Sveučilišta organiziraju koncert jodlera u kožnim hlačama, odnosno lokalnog folklora. Vjerojatno bi letile boce i rajčice.

Kompleksi vezani za "naše običaje", i nekakva bojazan da su isti ugroženi, nemaju mjesta u studentskoj populaciji jednoga grada. Činjenica da je Osijek centar Slavonije i Baranje ne znači ništa - ako je zabranjeno držati živinu i klati po dvorištima grada, onda bi bilo lijepo da se ne inzistira na seoskoj kulturi "jer je naša". Nije naša. Mi živimo u gradu.

Za očuvanje tradicije služe brojni KUD-ovi. Osim toga, urlikanje o domovini i ratu nije naša tradicija, nego šrot novokomponovanih izvođača "tamburice" koji uzimaju lovu na niskim strastima oštećene populacije.

Da završimo s tamburicom (ponavljam, ne instrumentom, nego izvođačima) - pjesme o šoru, njivama i konjima nemaju što tražiti na kulturnoj manifestaciji studenata.

Drugo - potpuno je nevažno s koliko novaca raspolažu studenti. Tražiti od studenata da organiziraju vrhunski festival sa međunarodnim gostovanjima može samo lud čovjek.

Važno je samo kako se novci koriste, ma koliko ih bilo. Ako se plaćaju mobiteli i hrvatski estradni mulj, onda je to loše. Ako se njima pokušavaju promovirati moderni, šokantni, buntovni stavovi kroz sve vidove kulture, to je dobro.

No mi tu ipak pričamo o mladeži Hdz-a. I drugoj mladeži. Treba biti realan, Hrvatska je danas daleko od onog što bi rijetki htjeli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
duba
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.03.2010. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo je jednostavno katastrofa..vaša raspravljanja i pametovanje..grozno
kao da se nadmećete čiji će komentar biti pametniji od prethodnog (čast iznimkama).
što se tiče oljm,stvarno šteta što još jedna manifestacija u osijeku propada.mislim da bi moglo i biti nešto od oljm da je ljudima malo više stalo,da se malo pokrenu i potrude!nekad mi se čini da je svima lakše prigovarati kako se u osijeku ništa ne događa,kako su svugdje cajke...umjesto da nešto naprave..šteta

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: › Tamburica=Slavonija i Baranja
Cajka=Srbija.
Primjećuješ razliku?
Aha, znaci Srbima bi trebalo zabraniti nastupanje na OLJM-u? Kome jos? Zidovima? Romima? Psima? Ili cemo ih pozvati i pocastiti casicom iz akumulatora?

Primjecujem samo da za neke postoji nacionalno prihvatljiva i nacionalno neprihvatljiva glazba.

Svoju tezu si argumentirao dobrom zabavom, odnosno brojem ljudi na Danima piva. Ako je to mjerilo, onda je to razlog vise da se u Osijek na OLJM dovedu cajke, jer se ljudi na takvim mjestima (prema njihovim rijecima) vrlo dobro zabavljaju, a ni Osijek ne oskudijeva tom vrstom zabave [dapace, najveci klubovi treste od "harmonika"].

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 15:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›

Drugo - potpuno je nevažno s koliko novaca raspolažu studenti. Tražiti od studenata da organiziraju vrhunski festival sa međunarodnim gostovanjima može samo lud čovjek.



Nitko ne trazi vrhunski festival jer to nije realno. Prvo zato jer se ti ljudi inace u svom privatnom ili poslovnom zivotu nebave nikakvom organizacijom. Spomenulo se to u kontekstu potrosnje sredstava na potpuno nevazne i ponekad debilne stvari poput famoznih telefonskih racuna i sl. za 300 000 ili koliko je vec iznosio proslogodisnji proracun moglo se napraviti cudo jedno da se htjelo i da se na vrijeme o tome razmisljalo. I ove godine moze biti interesantno, doduse bez "imena". Vjerujem da je svatko tko imalo voli grad i ljude u njemu, spreman odvojiti malo svog vremena i pomoci u organizaciji kako god zna i umije. Problem je sto se takve nikada nista ne pita. Ne sumnjam da WLM ili United ili bilo koja udruga moze pomoci organizaciji. Dapače, moze i treba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2010. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas domovi trešte od cajki, narodnjački klubovi su danima kad studenti izlaze-prepuni.

Imali smo dane piva za tamburicu, sad neka ide alternativa..da se i tih stotinjak osječkih aletrnativaca zabavi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 18:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto, oh pobogu zašto OLJM po defaultu mora biti u alternativnom tonu?? Gdje to piše? U kojem statutu? Zašto bih ja kao student osječkog sveučilišta, na priredbi koja je za SVE studente morao trpit torturu ljevičarskih bendova, koji nerijetko u svojim tekstovima omalovažavaju sve što je hrvatsko? I to bih morao trpit SVE dane festivala?
Kažete da tamburicama nije mjesto na OLJM-u, nego da za njih postoje posebne priredbe. Oke, ali jel nema tone alternativnih manifestacija i festivala? Zašto je alternativi mjesto na OLJM-u (uprkos raznoraznim alternativnim koncertima kojih ima tokom cijele godine), a tamburici nije? Ili domaćoj zabavnoj glazbi?
Na osječkom sveučilištu studira na tisuće Hrvata iz BiH. Zašto njima recimo ne dovesti Matu Bulića? Koga to njegova glazba i pojava vrijeđa i zašto?

Krajnje pitanje: zašto, ali stvarno zašto, ne bi na OLJM-u moglo biti ponešto za svakoga? Zašto isključivost? Svake godine gotovo na sve koncerte idem (Jole, Hladno pivo, TBF...), ali zašto bih morao ići na koncert nekog tamo no-name benda koji su prije tjedan dana naučili svirati? U tatinoj garaži...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto, oh pobogu zašto OLJM po defaultu mora biti u alternativnom tonu?? Gdje to piše? U kojem statutu? Zašto bih ja kao student osječkog sveučilišta, na priredbi koja je za SVE studente morao trpit torturu ljevičarskih bendova, koji nerijetko u svojim tekstovima omalovažavaju sve što je hrvatsko? I to bih morao trpit SVE dane festivala?
Kažete da tamburicama nije mjesto na OLJM-u, nego da za njih postoje posebne priredbe. Oke, ali jel nema tone alternativnih manifestacija i festivala? Zašto je alternativi mjesto na OLJM-u (uprkos raznoraznim alternativnim koncertima kojih ima tokom cijele godine), a tamburici nije? Ili domaćoj zabavnoj glazbi?
Na osječkom sveučilištu studira na tisuće Hrvata iz BiH. Zašto njima recimo ne dovesti Matu Bulića? Koga to njegova glazba i pojava vrijeđa i zašto?

Krajnje pitanje: zašto, ali stvarno zašto, ne bi na OLJM-u moglo biti ponešto za svakoga? Zašto isključivost? Svake godine gotovo na sve koncerte idem (Jole, Hladno pivo, TBF...), ali zašto bih morao ići na koncert nekog tamo no-name benda koji su prije tjedan dana naučili svirati? U tatinoj garaži...


zato što mate bulić pjeva ovo
"Gori gora, gori borovina,
Gori dušo naša ladovina
Nije meni žao borovine
Već je meni žao ladovine"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonjara
Offline
Avatar

Ukupno postova: 161
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 18:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
Matu Bulića? Koga to njegova glazba i pojava vrijeđa i zašto?


svakog s iole sluha i glazbenog ukusa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.03.2010. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto, oh pobogu zašto OLJM po defaultu mora biti u alternativnom tonu?? Gdje to piše? U kojem statutu? Zašto bih ja kao student osječkog sveučilišta, na priredbi koja je za SVE studente morao trpit torturu ljevičarskih bendova, koji nerijetko u svojim tekstovima omalovažavaju sve što je hrvatsko? I to bih morao trpit SVE dane festivala?

pa kad je smeće od festivala, neka ga razjebu do kraja..možda se onda netko sposoban uhvatio organizacije..
zato + za aletrnativu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tux
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2376
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2010. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A prošle godine su bili veliki koncerti?
Ja pamtim samo Zabranjeno pušenje,a ako se mene pita dajte ih i ove godine Very Happy
E da bilo je i hladno pivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2010. 19:35 
Naslov:  Re: Osječko ljeto mladih OLJM 2010. bez velikih koncerata
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaaaaaaaj, vec smo se svi po 3 puta ponovili!

Eo tux nam je predlozio malo drugaciji program od prijasnjih godina pa bih se slozio s njim da treba ugostiti Zabranjeno Pušenje i Hladno Pivo. Oni jos kod nas nisu bili, jel...

Nadam se da mi je ovo zadnji post jer tema poprima ovaj oblik:


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: