Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječko ljeto mladih OLJM 2010. bez velikih koncerata

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 14:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Tragedija je što mlađarija danas misli kako se sve manifestacije svode na nekakve koncerte koji bi trebali služiti njihovom pijančevanju, urlikanju i besplatnom zabavljanju. Nisam baš siguran da je OLJM stvoren iz tih motiva.

Nisam baš siguran ni da ima smisla davati novce poreznih obveznika studentima da bi oni organiziravali besplatne koncerte komercijalnih izvođača, koji će par mjeseci poslije ionako imati preplaćen nastup.

OLJM je trebao biti manifestacija koja bi studentima poslužila da promoviraju prvenstveno sebe, a potom i svoje ideje, i to ne samo kroz glazbu.

No domet današnjih studenata je da dovedu pevaljku ili bend, i pijani skakuću pokraj bine. Tako da se ova rasprava svela na pitanje koju glazbu dovući. Nema ni riječi o radionicama, performansima, književnim večerima, likovnoj umjestnosti, i slično.

Trebalo bi razmisliti, na nivou Sveučilišta, o tome da li ima smisla uopće davati novce za takvu bezveznu manifestaciju. Pogotov imajući na umu tko je na čelu studenata.

Najgore od svega bilo bi studentima "dati ono što traže". Fakultet je životno razdoblje u kojemu bi pojedinac morao inelektualno i karakterno napredovati. Nema napretka ako će i u tom vremenu konzumirati sadržaje koje ionako konzumira kod kuće, na salašu ili u štali. Što više sadržaja za koje studenti nisu nikad čuli, to je manifestacija bolja - pa i po cijenu praznog gledališta. Ako ćemo studentima davati "za svakog ponešto" i "ono što vole", bilo bi korisnije za tih 100.000 kuna kupiti hamburgere u Mekdonaldsu, i bacati ih studentima po fakultetima, da se dobro nažderu onim što vole. Želudac je svakom ispred glazbe.


Potpisujem sve od riječi do riječi, samo je žalosno što to neki koji se nazivaju studentima i kao studiraju neće nikada shvatiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:45; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 14:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): ›

Je, postoji nešto što je popularno. I nešto što nije. Ali popularnost ne znači kvalitetu. Znači li to da moramo i zatvoriti kazalište zato što nije popularno među većinom studenata?

Najtragičniji je dio to što je ovdje riječ o studentima, koji bi jednog dana trebali biti tzv. nositelji, pokretači društva.
A što imamo? Ljude koji žele samo jedno te isto (da je barem o Rambu riječ Wink ) i koji ne priznaju ništa što nije "naše". O zatovrenosti uma prema novim idejama je izlišno pripovjedati.
I zaista prikladna riječ je zatucanost.
Kameno doba, here we come.

I Felt je u pravu. Kome uopće treba ovakva maniferstacija? Najbolje ju je ukinuti.



Sad će ti onaj koji ima predrasuda da ja imam predrasuda reći da imaš predrasuda i da si čoban Very Happy

Da, najžalosnije je to što bi ti studenti trebali biti pokretači društva, donositi promjene na bolje, a može se očekivati upravo suprotno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2010. 15:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la (Pogledaj post): ›
@maniche Ovdje je riječ o ukazivanju na apsolutnu degradaciju svega. Ako je došlo to toga da većina studenata skače na nekog tko je s gajdom, harmonikom i trubom naoružan do zuba ili zmije i žabe onda je to katastrofa.


Osnovna bit problema.
degradacija?zašto?ti studenti će biti nesposobni danas-sutra sjediti u kancelarijima nekih firmi, biti profesori,direktori?
Znaš ti koliko odvjetnika,asistenata,profesora,bankara,doktora sluša takvu glazbu?
znaš li da se poslovnjaci zabavljaju uz cigane diljem baranje?
i to znaš koje ribe?da se usererš.
zato mi je glupo ovakvo razmišljanje i s njim se nikako ne mogu pomiriti.
tj mogu ako mi samo jednim argumentom pokažeš zašto su ti ljudi zaostali, šabani,zatucani,glupi?možda ja nešto ne vidim.

u suštini se slažem s feltom ali to o čemu on priča je danas SF pa se ne vrijedi oko toga uzbuđivati.
Što se OLJM-a tiče..ovaj program iz 2006 je meni prva liga, al znam da trenutno nije realan.

@fred ja prema tebi nemam predrasude, ti si svojim upisom pokazao da si čoban.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fred
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 15:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): ›

@fred ja prema tebi nemam predrasude, ti si svojim upisom pokazao da si čoban.


osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

A imaš li predrasude prema čobanima????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 15:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 24.03.2010. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

joj joj pod "ribe" mislim na malo poznatije osobe, ne na ženske.
Zašto misliš da su mi uzori?ne bih puno u detalje ali za dosta njih koje poznajem, znam kako su došli do novca i primjer su da se trudom može uspjeti pošteno..
nije riječ o tajkunima ali imaju novca dovoljno da lijepo žive.mladi su i sposobni..i jebiga, čobani Twisted Evil

ode off s teme.
pozz.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.03.2010. 15:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Wink


Zadnja promjena: chaknoris; 18.07.2010. 16:44; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2010. 2:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

6 stranica se u biti raspravlja o ukusima.

Stvar je u tome da ja osobno poštujem svačiji ukus i nikome ne namećem svoj, a alternativci upravo rade suprotno. Ali doslovno suprotno. I to je izvor problema. To je razlog zašto sam sebe već nekoliko puta ponavljam na ovom topiku, ali očito da nitko ne čita s razumijevanjem. (eventualno maniche Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
centurion
Offline
Ukupno postova: 938
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.03.2010. 9:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
6 stranica se u biti raspravlja o ukusima.

Stvar je u tome da ja osobno poštujem svačiji ukus i nikome ne namećem svoj, a alternativci upravo rade suprotno. Ali doslovno suprotno. I to je izvor problema. To je razlog zašto sam sebe već nekoliko puta ponavljam na ovom topiku, ali očito da nitko ne čita s razumijevanjem. (eventualno maniche Smile )


U vecini topica se ne slazem sa tobom al sa ovim se u potpusnosti slazem Smile)
Alternativci su u manjini ali nikad nema neki topic koji otvore neki cajkaorsi ili tamburasi u kojem pljuju po punku i rocku

_________________
Korak ispred ostalih!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: