Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 10:56 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa dobro sta je vama?!

Zar niste procitali kolektivni ugovor koji im se nudi?!?!?!

NAJMANJA placa je 4050 kn plus jos troskovi prijevoza plus jos dodaci za prekovremeni, subotu, nedjelju i slicno!!!!! Evil or Very Mad

Di vi to zivite?
Ocigledno da svi koji stitite strajkase imate place vece od tih 4000 kn!
Ili ste sve od reda sami strajkasi tu na forumu jer ste navikli krasti pivo!
Sad mi je potpuno jasno da su sve price koje kruze gradom godinama da svaki radnik pivovare krade pivo potpuno istinite!
Vas ocito najvise smeta najava povecanje kontrole!

Kolege koji su na poslu imali razlicito misljenje od mene su jucer procitali kolektivni ugovor koji vam se nudi i kad su vidjeli da imate bolje uvjete i place od ljudi koji imaju VSS - Svi su protiv VAS! SVI!
Zajednici komentar je svima bio : Pa sto oni hoce jos?

Treba organizirati prosvjed protiv strajkasa sa nazivom " I ja bih placu od 4000 kn!" i da se pozovu svi nezaposleni osjecani i svi oni koji rade za minimalac!

Od srca Vam zelim da svi dobijete otkaz i to tako da sud proglasi da vam je strajk nelegalan kako bi svi dobili izvraedne otkaze bez otpremnine pa da onda jos odgovarate za nastalu stetu!
Ma, moze i da dovedete pivovaru do stecaja pa da opet dobijete otkaze - svejedno mi je kako ali samo da zavrsite na birou pa da malo vidite sto ste imali!

Drago mi je da svakim danom ima sve vise ljudi koji su protiv strajkasa - najvise je pomoglo sto je objavljen kolektivni ugovor.

Vise necu postavljat postove - ja sam svoje rekao - inteligentni ljudi ce sve shvatiti procitavsi cijeli clanak na osijek031 a vi svi ostali koji ne shvacate neke stvari - pa... to je vas problem sto ne shvacate.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kišni čovjek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 63
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

... u placu od 3300 je uracunato tih 720 kuna, ne na nju ako se nevaram, prijevoz je ok 230 ostaje, prekovremeni se ne placaju nego se dobije slobodan dan - placa se kao rad u prvoj smjeni, ne 50 posto kako bi trebalo, no barem i tako plate neki ni na taj nacin neplate, inace nikada nisam dobio placeni prekovremeni kako bi trebalo ( zato i radnici maju masu slobodnih dana ) i bio nagradjen sto sam dolazio uvijek kada je trebalo ...
... kolektivni ugovor je dobar osim u nekoliko stvari - radnik ni u jednoj stavki nije siguran jel je rijec poslodavca zadnja uvijek, on donosi sistematizaciju i bodove sam, nije utvrdjen datum place nego ako bude bilo novaca ( neznam kako da to banci objasnim ) i stavka prijevoza nije bas dobro regulirana ... to su par atvari koje sam zapazio ...
... i da se nadodam nocam sam dobio kritiku na trgovacku putnicu - jednu djevojku koja se bahato ponasa svaki put ... neznam tocno koja je jel nepoznam komercijalu i jos kako se nedobije nista od pivovare - a nije rijec o lokalu koji trosi malo piva ... imam i pozitivnu kritiku na jednoga decka koji redovno obilazi i brine se o lokalu kao da je njegov, vlasnik je ugodno iznenadjen dapace sretan ... dakle trebalo bi i tu malo vrsiti kontrolu trg punika ...
... nadam se da ce to vise rijesiti jel ovako dalje nemoze ... stoga apeliram na direktora i sindikalce da sjednu i neizlaze dok se nedogovore pa makar trajalo dva dana ... mislim da je u cilju oboma da se nastavi proizvodnja - kada se firma jednom zatvori nece se vise nikada krenuti nanovo ... osjecko ce postati pivo sprdnje i sramote ...

_________________
... svatko ima pravo da slobodno živi nesmiju se tlačiti koji nisu krivi ; sloga mir i ljubav blagoslov su pravi ...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
murinjos
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2010. 12:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pralina,kako lupaš gluposti.Vidi se da si jedan-jedna od Komakovih.Ti želiš da ljudi dobiju otkaz,pa kako te samo nije sramota!Ovaj sažetak kol.ugovora je čisti pamflet(laž).To nije original ugovora,to su Šimine i Komakove izmišljotine.Plaća 3300 kn.je bruto,pa svi koji znaju razliku između bruto i neto plaće mogu izračunati.Trebali se dostaviti medijima cijeli originalni ugovor,a ne ovako obmanjivati javnost.Dobit će novinari original ugovora,pa se onda hvalite.O kojim ti kolegama pričaš,o ovima što sjede gore u upravi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marija_2000
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 12:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koju lijevu fotelju.....pa ja ne radim u pivovari...kakva fotelja......prošla su vremena fotelja.....nisam ja nikakav komakov pripuz, ja nikakve veze s njim ni s pivovarom neposredno nemam.....al mi nisu jadni ljudi koji svoju firmu tjeraju u propast.....vlastitu propast.....parkirali kamion i ne daju raditi...al plaću bi...pa odakle.....zar se za firmu bori tako da se ne dozvoli da radi.....možda su dobili nešto od karlovačkog i ožujskog...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2010. 13:31 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

draga pralinice i bolje ti je da se više ne javljaš,ako su ti tvoji mnogobrojni istomišljenici inteligentni kao što si ti nemoj vas više sramotiti svojim postovima. tebi može povjerovati jedino šačica komakovog jada a kad i oni dođu na red i brifing ne znam šta ćete onda. i nerazumijem ti štrajkaši vam i onako ne trebaju,za vas još i bolje da nedobiju otpremnine(da im je do toga već bi ju uzeli i odmaglili) i šta vam onda smeta što ljudi ne rade ? pa bar u demokratskoj državi imaju pravo reći što misle ili vam to ne odgovara ? ma brinu vas vaše guzice koje su se zaljepile za fotelje samo dokle??? ne znam od koga imate potporu, od kojih struktura vlasti,jer sve mi se čini da se tom dividendom potkupljuju neki igrači koji vam pružaju podršku jer bi vam inače bilo ispod časti prodavati gajbe piva po utakmicama,,,, nekad bilo špice,kikiriki,kokice...... a u jelisavcu to sad ide nekako ovako- pivo-crno,svjetlo požurite skoro pa nestalo !!!!! a što se tiće da vi sa vss imate skoro pa iste plaće sa sss pa ja vidim i vss među štrajkašima pa radnik je i onaj u pogonu a i onaj u kancelariji a sad su rame uz rame.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maniche
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1173
Lokacija: Iza tebe
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2010. 14:34 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema veze sa mnom ali moram priznat da je fasinantno vidjeti medijsku propagadu na djelu...tj kako se sve više ljudi okreće protiv štrajkaša..do prije koji tjedan imali su podršku 99% osječana a sada su odjednom bezobraznici koji ne žele raditi za 4000 kn.

mediji u službi krupnog kapitala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
murinjos
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.03.2010. 15:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

15.03.2010. početak nacionalne medijske kampanje.Pa zar nije korizma do 04.04.2010.Svaka čast marketingu Pivovare,vodeći marketinški stručnjaci svijeta bi se postidjeli.Zato i imate toliki "PORAST" prodaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 17:00 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, da, u vijeme korizme pivovare su pred bankrotom jer nitko ne pije Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:15 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maniche je napisao/la (Pogledaj post): › nema veze sa mnom ali moram priznat da je fasinantno vidjeti medijsku propagadu na djelu...tj kako se sve više ljudi okreće protiv štrajkaša..do prije koji tjedan imali su podršku 99% osječana a sada su odjednom bezobraznici koji ne žele raditi za 4000 kn.

mediji u službi krupnog kapitala.



Toliko puta već viđeno u Hrvatskoj kad se radnici hoće izboriti za svoja prava.

Međutim, kad se proba dirati u parazite koji su na državnoj sisi tada je priča sasvim druga.

Kad će se već jednom shvatiti da su RADNICI ti koji hrane umirovljenike, nezaposlene, državne službenike, lažne branitelje s mirovinama, policiju, vojsku, pa na koncu i ovu gamad koja sjedi u Saboru, bez obzira na stranačku pripadnost.

I onda su ti radnici krivi za sve??????????

Zemljo, otvori se.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

murinjos je napisao/la (Pogledaj post): › 15.03.2010. početak nacionalne medijske kampanje.Pa zar nije korizma do 04.04.2010.Svaka čast marketingu Pivovare,vodeći marketinški stručnjaci svijeta bi se postidjeli.Zato i imate toliki "PORAST" prodaje.



Mene samo interesira koji su to marketinški "stručnjaci" u Pivovari

kad se za usluge marketinga plaća jednoj tvrtki iz Zagreba 14 milijuna kuna?????

Pa, koji q... rade ovi u Pivovari??? Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zec965
Offline
Avatar

Ukupno postova: 70
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:20 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lufus je napisao/la (Pogledaj post): › Da, da, u vijeme korizme pivovare su pred bankrotom jer nitko ne pije Laughing


Pa dobro, ne piju pivo Laughing Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Burence je napisao/la (Pogledaj post): ›
grof1511 je napisao/la (Pogledaj post): ›

gucić je krao i drugima dao ovaj kradei nikome nedade_narodna osječka


pa zar ne štrajkaju radnici zbog ljubavi prema osječkoj pivovari, a ne zbog love? Rolling Eyes


pa valjda bi za svoj rad trebali dobivati plaću po zakonskoj regulativi a ne po samovolji vlasnika? i sumnjvog sidikalca Š.O. koji u više poduzeća svojim potpisima na kolektivne ugovore pogoduje strani kojoj nebi trebao pogodovati-Neki pojedinci pokušavavaju vući paralele između gucića(kao nešto loše) što i je i komakovog(kao nešto dobro)što i nije baš,jer tu se radi o dva potpuno jednaka načina vođenja poduzeća samo što se ovaj drugi (komakov)pokušava zamotati u pet slojeva lijeog papira za umotavanje.Što više slojeva to je teže doći do istine(to bi se drugim rječima zvalo uspješan PR.Ja te varam i j.... a ti trebaš biti sretan

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pravednost
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 19:04 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi vi nevjernici trebali ste danas doći u Osječku pivovaru pa da vidite što je sloga
i za čega se bore ovi napaćeni radnici.Traže samo svoju pravdu i ako je imalo pravde
u ovoj državi oni će ju ostvariti u ponedjeljak. To što čitate tvz.kolektivni ugovor,
ja bi vam ga svima poželjela pa da vidite što je Šimo i kompanija smislili, onda ću vas
pitati za poštenje i pravdu. Samo mi se ne obaziremo na Komakove uvlakače, oni će
skupa s njim kupiti svoje krpice kad mu fond uzme svoje.
Pozdrav nevjernicima i naivcima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dally
Offline
Ukupno postova: 65
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 21:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RADNICI OSJEČKE PIVOVARE 18. DAN U ŠTRAJKU
Podršku im dolaskom u tvrtku dale supruge s djecom

http://www.dubrovacki.hr/clanak/17616/podrsku-im-dolaskom-u-tvrtku-dale-supruge-s-djecom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bajadera
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.03.2010. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="CokoPralina"]
Pa dobro sta je vama?!

Zar niste procitali kolektivni ugovor koji im se nudi?!?!?!
Vidim pralinice da si super upoznata sa svime što se događa u Osječkoj pivovari,citiraš neki kolektivni ugovor koji je potpisan od strane privatnog Komakovog sindikaliste,kojemu je dao pozajmicu pa ga još nalijeva pivom i sokovima a o onom drugom da i ne govorim.Hvala Bogu ali ne privatnom Komakovom kome se on moli nego našem što ćeš nas poštediti svojih baljezgarija.Tolika količina mržnje i gluposti stvarno je previše na ovom malom prostoru.Nek te voda nosi tamo gdje ti je i mjesto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: