Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo da se što prije Osiječko pivo vrati u trgovine... fali mi... Sad

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marija_2000
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ljudi zaboravljaju da osim prava na štrajk postoji pravo na rad!!!! Kako smiju staviti kamion na ulaz i ne dozvoliti onima koji hoće raditi da rade....To mi nikako nije jasno....Kad štrajkaju državne službe, zaposlenicima koji ne žele štrajkati nitko ne onemugućuje da rade....Zato mislim da je štrajk nelegalan. I još jedna stvar:ne mogu ljudi prihvatiti da je Komak gazda, do jučer radio s njima a sad gazda....Bolje vole Gucića, on je janjevac, purger ili što već ne....Kažu ljudi, Gucić bio gospodin...Neš ti gospodina.....Pokrao je što se dalo pokrasti i otišao....A ova tuga i jad što na kapiji stoji :prasci se peku, sekeli gulaš kuha, to radnici, a poštena štrajkačka inteligencija po forumima visi....vrli stručnjaci......Samo im još crveni karamfili nedostaju....To su podijeli drugaricama svojim štajkačicama za 8. mart....Nije mi jasno da pametnim ljudima nije jasno:propast pivovare pitanje je dana, možda i sata....A onda golubovi moji???? Kuda koji mili moji.....A oni sa pedeset i kusur i osnovnom školom na tržište rada......Pitat ću vas onda za sekeli gulaš i pečene prasce.....Tko je još u štrajku dobio plaću??? Radnici pivovare....Pa što je niste vratili kad vam je mala????

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PopCornStar
Offline
Ukupno postova: 34
Lokacija: K okretištu trajvana
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 13:51 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj,joj Marija iako ti je prva poruka i ta ti je previše... I Gucić i prasci i 8. mart i... Glavom o zid

_________________
kad piti je prestao netragom je nestao Put
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marija_2000
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 14:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a to ti je tako.....samo ti prati trajvane koji se okreću....a karavane prolaze....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 17:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marija_2000 je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi zaboravljaju da osim prava na štrajk postoji pravo na rad!!!! Kako smiju staviti kamion na ulaz i ne dozvoliti onima koji hoće raditi da rade....To mi nikako nije jasno....Kad štrajkaju državne službe, zaposlenicima koji ne žele štrajkati nitko ne onemugućuje da rade....Zato mislim da je štrajk nelegalan. I još jedna stvar:ne mogu ljudi prihvatiti da je Komak gazda, do jučer radio s njima a sad gazda....Bolje vole Gucića, on je janjevac, purger ili što već ne....Kažu ljudi, Gucić bio gospodin...Neš ti gospodina.....Pokrao je što se dalo pokrasti i otišao....A ova tuga i jad što na kapiji stoji :prasci se peku, sekeli gulaš kuha, to radnici, a poštena štrajkačka inteligencija po forumima visi....vrli stručnjaci......Samo im još crveni karamfili nedostaju....To su podijeli drugaricama svojim štajkačicama za 8. mart....Nije mi jasno da pametnim ljudima nije jasno:propast pivovare pitanje je dana, možda i sata....A onda golubovi moji???? Kuda koji mili moji.....A oni sa pedeset i kusur i osnovnom školom na tržište rada......Pitat ću vas onda za sekeli gulaš i pečene prasce.....Tko je još u štrajku dobio plaću??? Radnici pivovare....Pa što je niste vratili kad vam je mala????


gucić je krao i drugima dao ovaj kradei nikome nedade_narodna osječka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Burence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 143
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 17:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

grof1511 je napisao/la (Pogledaj post): ›

gucić je krao i drugima dao ovaj kradei nikome nedade_narodna osječka


pa zar ne štrajkaju radnici zbog ljubavi prema osječkoj pivovari, a ne zbog love? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Marija_2000 je napisao/la (Pogledaj post): › Ljudi zaboravljaju da osim prava na štrajk postoji pravo na rad!!!! Kako smiju staviti kamion na ulaz i ne dozvoliti onima koji hoće raditi da rade....To mi nikako nije jasno....Kad štrajkaju državne službe, zaposlenicima koji ne žele štrajkati nitko ne onemugućuje da rade....Zato mislim da je štrajk nelegalan. I još jedna stvar:ne mogu ljudi prihvatiti da je Komak gazda, do jučer radio s njima a sad gazda....Bolje vole Gucića, on je janjevac, purger ili što već ne....Kažu ljudi, Gucić bio gospodin...Neš ti gospodina.....Pokrao je što se dalo pokrasti i otišao....A ova tuga i jad što na kapiji stoji :prasci se peku, sekeli gulaš kuha, to radnici, a poštena štrajkačka inteligencija po forumima visi....vrli stručnjaci......Samo im još crveni karamfili nedostaju....To su podijeli drugaricama svojim štajkačicama za 8. mart....Nije mi jasno da pametnim ljudima nije jasno:propast pivovare pitanje je dana, možda i sata....A onda golubovi moji???? Kuda koji mili moji.....A oni sa pedeset i kusur i osnovnom školom na tržište rada......Pitat ću vas onda za sekeli gulaš i pečene prasce.....Tko je još u štrajku dobio plaću??? Radnici pivovare....Pa što je niste vratili kad vam je mala????
pitam se šta je ta "tuga i jad " radila godinama u pivovari i tko je za njih radio dok nije bio takvih viteza na bijelom konju poput tebe koji su došli spasiti pivovaru Question a vidim koliko je gucić pokrao (ne branim tog gada) kad je još toliko dividende ostalo za isplatiti,a ovaj "jad" vam nije to zaradio- kad su neradnici,vucibatine,drugovi i drugarice.....štrajkaši- E JESI LI GA JADNA!!!!!! e da mi malo više para okrenula bih im janje i prase,a ovako im mogu pružiti samo moralnu podršku,i drago mi je da vidim ljude zajedno u slozi i eto bar ih je komak ujedinio osijek031.com smile a golubice moja ,ti sa pedeset i kusur su vjerovatno bliže mirovini nego ti a sumljam da će vrli radnici svoju mirovinu zaraditi kod komaka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 21:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zajedno u slozi i eto bar ih je komak ujedinio osijek031.com smile a golubice moja ,ti sa pedeset i kusur su vjerovatno bliže mirovini nego ti a sumljam da će vrli radnici svoju mirovinu zaraditi kod komaka

neće nitko očito više raditi ni kod Komaka a niti u Osječkoj pivovari jer sa svakim danom odlazi sve više u propast...
vidimo se na zavodu!!
samo, tada ćemo vidjeti tko će gdje i koliko brzo naći novi posao...
javite se za nekoliko mjeseci kada vam ukinu i primanja sa zavoda, pa da vidimo jeste li započeli možda neki novi štrajk (s pečenim prascima) negdje ispred državnih institucija možda

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Marija_2000
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 22:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisu mi jasni ljudi koji su pristali uništiti svoju firmu....Egzistenciju svoje obitelji.....Da bi otjerali Komaka spremni su uništiti jednu dobru firmu....Samo za čiji račun hoće otjerati Komaka to mi u ovom času još nije jasno....Ali otkrit će se nažalost uskoro....Ne pada snijeg da pokrije brijeg nego da zvijeri pokažu tragove...Sve je to osobni rat i ljudska sujeta....Osobni rat...I svi to znaju....I pristaju na to.....Ljudi su ovce....Stado....Topovsko meso....Bili i bit će....Kako naivno vjeruju da će stečaj pivovare ikome donijeti dobro....Pa ljudi imate primjer Đakovštine...nekad slavnog đakovačkog PIK-a. Došao Pipunić i 100 ljudi vrećice u ručice i putuj!!!
Mislite li da će u pivovari biti drugačije....Pa konkurencija čeka.....Kome će biti u interesu otvaranje proizvodnje kad jednom stane??? Konkurenciji možda??? Radnici Jadranske pivovare senzibilizirali javnost da im pomogne NASTAVITI proizvodnju, a radnici Osječke pivovare UGASILI svoju proizvodnju.....UGASILI svoju firmu......

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 22:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osječko crno je napisao/la (Pogledaj post): › zajedno u slozi i eto bar ih je komak ujedinio osijek031.com smile a golubice moja ,ti sa pedeset i kusur su vjerovatno bliže mirovini nego ti a sumljam da će vrli radnici svoju mirovinu zaraditi kod komaka

neće nitko očito više raditi ni kod Komaka a niti u Osječkoj pivovari jer sa svakim danom odlazi sve više u propast...
vidimo se na zavodu!!
samo, tada ćemo vidjeti tko će gdje i koliko brzo naći novi posao...
javite se za nekoliko mjeseci kada vam ukinu i primanja sa zavoda, pa da vidimo jeste li započeli možda neki novi štrajk (s pečenim prascima) negdje ispred državnih institucija možda
ma,komak ima dosta za preživit,za tebe nisam sigurna al ionako su ti štrajkaši višak bez kojih možete pa šta se onda sekirate a jel bi vam nešto više pomoglo da maknu kamione??? koliko dugo??? ne kažem da su ljudi nezamjenjivi i nije mi drago što se sve to dešava,dugi niz godina su neki svako jutro prolazili kroz vrata pivovare i vjeruj nitko od njih vjerujem nije želio ovo što se dešava al ja još uvijek nisam nigdje čula da oni traže nešto više od onoga što su imali,nisam čula za nikakvu povišicu,stimulaciju ili sl. zar trebaju proći poput mnogih hrvatskih firmi koji nisu mjesecima dobili plaću i gdje su podjeljene stotine otkaza? pa vjerovatno su svjesni da i onako postaju crna gospodarska statistika i bore se za bolje sutra svih onih kojima se ne piše ništa bolje nego njima,bar su nešto pokušali i nisu se predali tiranima koji ih omalovažavaju a nekada su zajedno radili al nisu svi jednako zaradili.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 12.03.2010. 22:45 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e,marija da se firma prema njima ponašala kao da su oni ljudi-radnici a ne kao da su ništkoristi misliš da bi se sve ovo događalo ? pa šta oni više imaju izgubiti a i pivovara nemora propasti ako to komak ne želi. pa kako su toliki ljudi višak a toliko je novo zaposlenih i kako da se pivovara sastoji od 3 sestrinske firme,a samo jedna od njih je višak i to ona stara,koja najduže postoji i ima najdužu tradiciju? čudno,uistinu čudno... ma,toliko je tu nelogičnosti... ali ja razumijem i tebe i ljude oko tebe i vi se borite za svoje fotelje- u jednu ruku normalno, al shvati i te ljude koji su sad vani i koje drži zajedništvo kroz godine zajedničkog rada i nije čak ni bitno jel vlasnik gucić,komak,država ili netko drugi bitno je da gazda zna da radi sa ljudima od krvi i mesa i da si može uzeti dobiti koliko god je ima jer oni ne traže da s njima djeli dobit nego da im osigura njihova radna mjesta i plaće! zar je to previše? jel si ti isto na popisu za otkaz pa znaš kako im je? Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bajadera
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 23:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Draga Marija kad već spominješ Đakovštinu i Pipunića što ne spomenu i Šimu Oreškovića koji je ne samo tamo uredovao nego i u PPK Valpovo,pa škrobara u Belom Manastiru i tako bliže i tako dalje i došao gle čuda s Komakom da potpiše kolektivni ugovor ,a radnici u redu stoje na zavodu za zapošljavanje,a Komakove kriminalne radnje se više ne mogu ni pobrojati koliko ih ima a Komaku ako smeta kamion neka sjedne pa ga makne,ako to još zna jer vidim na fejsu i da sa audijem ne zna manevrirati,valjda treba osobnog vozača,ako mu i taj nije u štrajku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marija53
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 0:07 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kapitalizam ili ne, ljudi imaju pravo na negodovanje i strajk.
pratim vasu diskusiju, zbilja smo mi neslozni, radnici radnike kritiziraju i neshvacaju, zalosno, jer i oni kojima je danas dobro mogli bi za koju godinu zatrebati pomoc cijele hrvatske, a narocito kad predju 50-tu.
to je tako u cijelom svijetu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
marija53
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.03.2010. 0:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zar vec svi spavate?
za strajkase imam razumijevanja, smrzli su se stojeci pred njihovom firmom i moleci boga za ocuvanje barem starih plata (o nekim povecanjima plate koja bi im dobro dosla i ne sanjaju).
ali jedno je sigurno od tog strajka ce svi profitirati jer je to jedno od novih iskustava u ovim novim kapitalistickim sistemima, moglo bi da se uci na tudjim iskustvima. barem zbog toga bi im mogli biti zahvalni i to pozitivno gledati.
nisam pivovarka!!! ali poznam nekoga tko nikada nije imao jednu bocu osjeckog u kuci, toliko o kradji radnika, nisu svi isti kao sto ni djeca od istog oca i majke nisu jednaka.
idem sad i ja spavati

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandra
Offline
Ukupno postova: 44
Lokacija: TAMO NEGDJE
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.03.2010. 8:00 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ni ja se nesjećam da smo imali skladište bespla piva u kući,al ga je bilo-kupljeno novcem zaradjenim u pivovari i uvijek je moralo biti osječko jer di ćeš kupiti neko drugo!! osijek031.com smile a dobro znam kako je to kad radnik pivovare godinama dolazi kući pod stresom jer to stanje traje puno duže od ovih 17ak dana

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: