Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka pivovara trpi velike gubitke - tijek pregovora i sadržaj kolektivnog ugovora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mali R
Offline
Avatar

Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da su se štrajkaši ovim svojim javnim pismom ukopali. Samo u jednoj jedinoj rečenici su spomenuli svoj kao "pravi" razlog štrajka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
padobranac
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1155
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.03.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Osječanin je napisao/la: ›
Meni i dalje nije jasno odakle vozaču u pivovari novac da kupi tu istu pivovaru...


I meni isto. Dobro je da su nezadovoljni radnici, Hfp, Državno odvjetništvo i svi ostali angažirani po tom pitanju.

Ali još mi je nejasnije zašto ti isti radnici ne sačekaju rezultate, nego štrajkaju i blokiraju firmu. Valjda ćemo odgovor na pitanje kako je netko kupio Pivovaru platiti propašću te iste firme.
zato jer im nije potpisan kolektivni ugovor, a place smanjene 30 %....ako sam dobro shvatila...osim toga, ljude pogadja ta vrsta nepravde..kad netko niotkuda izvuce milijun...a onda unistava njihova radna mjesta..

_________________
Ovakav, nemam nista protiv sebe. Ovakav, prasina uzvitlana.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CokoPralina
Offline
Ukupno postova: 61
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 14:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): › Bit će tužno gledati stečaj Pivovare.


Zanimljiva recenica.
Zamislimo ovaj scenarij:
Vodje strajka i Komak su u dogovoru!
Zasto? Jednostavno - dogovorili su se da je bolje namjerno dovesti pivovaru do stecaja/propasti kako bi lakse otpustili visak radnika (citaj: bez otpremnine).
Recimo da je visak 70 osoba = 7 560 000 kn otpremnine tj. 1 milijun eura.
Vodja strajkasa i Komak su se dogovorili da vodjama strajka pripadne 100 000 eura ukoliko dovedu do stecaja pivovare (i otpustanja radnika bez otpremnine).
Sto znaci 1 000 000 Eura - 100 000 Eura mita = 900 000 eura zarade!

Zamislimo scenarij broj 2:
Vodje strajka i Komak su u dogovoru!
Zasto? Jednostavno - recimo da sud proglasi da je strajk nelegalan. U tom slucaju sva steta koja je nastala od strajka ce morati strajkasi vratiti pivovari. Trenutna steta je oko 6 600 000 kn. Uzmimo npr. 70 strajkasa kao iz prvog scenarija tj. 7560 000 kn potrebne otpremnine. Vodje strajka cekaju da steta ode na 7 560 000 (ili vise) tako da bi svaki strajkas dugovao pivovari preko 100 000 kn. Rezultat = otpustanje strajkasa BEZ otpremnine dok vodjama strajka za "nagradu" se da recimo 100 000 eura.

Zamislim scenarij broj 3:
Kombinacija scenarija broj 1 i 2 = na kraju ce strajkasi dobiti otkaze bez otpremnine i svako ce jos dugovati pivovari 100 000 kn.

Hmmm, ja vise ne bih vjerovao vodjama strajka... Cool
Peace

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 14:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@CokoPralina,

Evo jos malo scenaraija...

Treba uzeti u obzir da se ovdje strajka do unistenja... Tko je spreman na strajk do unistenja?! Samo oni koji nemaju vise sto izgubiti... ili oni koji unistenjem dobivaju...

Vodja strajka je u dogovoru s nekim trecim - strajkom ce se Pivovara dovesti na koljena, sto ce olaksati njeno preuzimanje za kikiriki - rusenje cijene prije preuzimanja.

Vodja strajka i Komak su u dogovoru s nekim trecim - strajkom ce se Pivovara dovesti na koljena, sto ce olaksati njeno preuzimanje za kikiriki - rusenje cijene prije preuzimanja. Komak ce kapitalizirati svoj udio u Pivovari i bolje zivjeti od kamata na stednju, nego se svakodnevno muciti sa zaposlenicima, trzistem, ovim-onim. Vodja strajka ce, poput vjernog viteza, dobiti svoj dio nagrade...

Kako god... nije lako biti vodja strajka u strajku do potpunog unistenja... pogotovo danas, kad se i rukice u gradskim vijecima navodno kupuju za stotinjak tisuca EUR-a...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garyM
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 15:23 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - štrajkaši ne popuštaju!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zamislite ovaj scenarij:

Komak dovede u Pivovaru velikog radnika i stručnjaka Vladimira Šplajta, čovijek dok je radio u Unikomu nikada nije išao kući prije 17 ili 18 sati - zamislite kakav radni fanatik - svaka mu čast. Razz
Taj čovječuljak bi sigurno izvukao Pivovaru iz radne krize. I dan danas se u Unikomu radi po njegovim šprancama, koliki je taj čovijek ostavio pozitivan radni trag u Unikomu. Šplajt mi u Unikomu žalimo za tobom jer se osjeti tvoj nedostatak, više radna disciplina nije na nivou, kvaliteta pravnih ugovora isto nije tako kvalitetna kao kad si bio s nama. Vladimire jedva čekamo da se vratiš. Radom na Šplajta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cohors
Offline
Ukupno postova: 205
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 15:35 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - štrajkaši ne popuštaju!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zamislite ovaj scenarij:

Izađem u subotu van i u britiji nema Osječkoga

a) objesimo vođu štrajka i komaka
b) objesimo sve štrajkaše i komaka i "nekog trećeg"
c) objesim sebe


Laughing Laughing Laughing

_________________
www.kohorta.net
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 11.03.2010. 16:23 
Naslov:  Re: Osječka pivovara trpi velike gubitke - štrajkaši ne popuštaju!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cohors je napisao/la (Pogledaj post): › A zamislite ovaj scenarij:

Izađem u subotu van i u britiji nema Osječkoga

a) objesimo vođu štrajka i komaka
b) objesimo sve štrajkaše i komaka i "nekog trećeg"
c) objesim sebe


Laughing Laughing Laughing


Bravo Bravo osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
barba
Offline
Ukupno postova: 209
Lokacija: svemir
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zamisli da nema osječkog u birtiji i ja naručim cocktu(il kak se to već piše na slovenski).

Jebote al bi to bila bruka, izašo van a pije sok i to još slovenski. A ja im kažem, jebite se i vi i vaš štrajk i sve skupa ja se prilagođavam EU standardima Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bajadera
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.03.2010. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="CokoPralina"]
Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Usporedbe radi, u drugim pivovarama proizvodnja hektolitara po čovjeku iznosi od 4000 do 8000 hektolitara po čovjeku, dok u Osječkoj pivovari ona iznosi 750 hektolitara po čovjeku.


Strajkasi - procitajte ovo jedno 10 puta pa cete shvatiti nesto...
Ili mozda necete jer ste previse navikli na socijalisticki nacin rada...

Citat: › G.Komak i dalje vodi spor i 2006.godine Trgovački sud donosi presudu i briše se upis Pivovare d.d.Osijek, te se ona vraća na stanje DP Pivovara Osijek iz 1991.godine.


Znaci zadnja odluka je iz 2006 godine, Jos jednom - 2 0 0 6.
Sto znaci da sve odluke prije nisu vazne (mozda da nam neki pravnik ili odvjetnik to bolje objasni i ispravi)

A ove silne kaznene prijave vam ne vrijede NISTA dok se ne donese bilo kakva pravomocna odluka ili dok se ne odbace!

I najvaznije: Vi strajkate zbog KOLEKTIVNOG UGOVORA a ne zbog toga tko je vlasnik a tko ne - to pustite da sudovi odluce.

Lagano postajete dosadni vec... Twisted Evil

Marketing je odličan ,cijela Hrvatska zna za Osječko pivo ,ulupano brdo love a mi na moru od Paga do Korčule nismo vidjeli ni jednu bocu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.03.2010. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smile


Zadnja promjena: PEGY; 25.01.2013. 3:25; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
grof1511
Offline
Ukupno postova: 19
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 0:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

marketing je odličan marketing je sjajan u cijeloj hrvatskoj znaju za osječko uprave karlovačke,ožujske i pana u velikoj panici kako da se obrane od ovako sjajnog marketinga jer ovako nešto nije još viđeno navodno je panika nastala i u njemačkoj!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
osječko crno
Offline
Ukupno postova: 13
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › Ja niš ne kužim oko te pivovare!
Prvo se tu nešto spominjao Glavaš,pa onda onaj propali tip-mislim Gucić, pa sad ovaj skoro propali tip Komak,pa se tu uvalio i onaj propali politikus što ih kao oće pomirit-ne pada mi ime na pamet, pa onda sud odlući jedno-pa onda drugi sud odlući drugo,pa onda treći sud kaže nemate vi pojma to će biti ko ´´91 što je bilo.....vrti mi se u glavi!



Da, ova firma ima jako burnu i zanimljivu povijest zadnjih godina, nažalost uglavnom punu negativnih događanja...
I sad kad smo se ponadali da nam je krenulo i kada je prošla godina obilježena pozitivnim komentarima našega piva, evo nam cirkusa! Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
murinjos
Offline
Ukupno postova: 21
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 12.03.2010. 9:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čudno mi je što pored takvih "stručnjaka"( Goran Gagula -plaća 10000kn.,Sandra Vajnberger Alić-10000kn.,Boris Matijaščić čitaj 15000 kn.) ,konferenciju za novinare organizira agencija iz Zagreba.Baš me zanima koliko će platiti tu konferenciju.Gosp. Boris Matijaščić je voditelj ključnih kupaca u Zagrebu gdje Pivovara ostvaruje 1% ukupne prodaje Pivovare.Svi oni kao i cijeli tzv.novi menadžment Pivovare,pored abnormalnih plaća voze skupe aute Pivovare,imaju službene kartice itd.To im je sve omogućio njihov Direktor Komak,zato što su podobni a ne sposobni,šute o kriminalu koji se tamo događa...Normalno je da im "stari"radnici koji ne žele učestvovati u obiteljskom kriminalu ne trebaju pa ih žele otjerati(knjigovodstvo,računovodstvo,skladište).Prosječna plaća u Pivovari je 3000 kn.(ako ne računamo "kvalitetni"novi menadžment),koju im sad hoće još i smanjiti,pa sada svi koji ne znaju zašto štrajakaju mislim da im je jasno.Što se tiče kapaciteta 30%,pošto imaju "sposoban"menadžment,ne brane im "stare prdonje"da povećaju prodaju.Zna se ko prodaje robu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
haniball
Offline
Ukupno postova: 12
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.03.2010. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

One koji su zaboravili podsjecam; Kad mnogima nije bilo jasno hoce li zivi docekati jutro (pogotovo u mjestima kao Osijek) jersu se zavedeni idealima borili za "bolju drzavu" a u isto vrijeme im se iza ledja dogadjala privatizacija, na do tad u svijetu nevidjen nacin..Cudotvornom metamorphozom, do jucerasnji gologuzani, mesetari i borci iz podruma i fotelje unovcili su njihova stradavanja i danas im kroje sudbinu i sudbinu njihove djece. Zahvaljujuci svakodnevnoj borbi za prezivljavanje ta istina tinja u podsvjesti i ne spominje se dok se jednog dana ne rodi mesijas ili dogodi narod i vrati stvari na pocetak...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bajadera
Offline
Ukupno postova: 14
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.03.2010. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Muka mi je od pralina jer im je fil kvaran i nikad nisi siguran što ima u kojoj, naročito ako dugo stoje,nemam osobnog iskustva u hektolitrima ali znam da nitko ne štrajka ako mu je dobro,da je mene komak zaposlio ja sigurno ne bi bio štrajkač,jer dok cijela firma štrajka ja ionako ne bi imao šta raditi osim prodavati zjake igrati igrice

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: