Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je Bog danas?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Ima li Boga dovoljno?

Da
67%
 67%  [ 37 ]
Ne
32%
 32%  [ 18 ]
Ukupno glasova : 55


Autor Poruka
aethur
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2861
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne otvaram novu temu.

"Negiranje Boga još je gori grijeh od korupcije, sukoba i gospodarskih kriza."

kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, u božićnoj homiliji

_________________
Can't stand me now...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 12:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la (Pogledaj post): › Ako postoji, zgražava se nad onim što je stvorio.


Normalno da se zgraža.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Da ne otvaram novu temu.

"Negiranje Boga još je gori grijeh od korupcije, sukoba i gospodarskih kriza."

kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, u božićnoj homiliji


Dosad sam navraćao u Crkvu dvaput godišnje, za Uskrs i Božić. Odsad neću ni ta dva puta, sve dok Bozanić bude glavni hrvatski svećenik.

Ili ja, ili Bozanić.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maryann
Offline
Avatar

Ukupno postova: 55
Lokacija: sj. pol
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ev da se i ja mal priključim temi..pa ovak, moje mišljenje..hmm..kao 1. vjerujem u Boga i sve to stoji..i smatram da čovjekova vjera nije ni najmanje vezana uz njezine pretstavnike( a pod tim mislim na svečenike, biskupe i dr.)..vjeru treba čovjek sam osjetiti, a oni tu služe samo da bi nas uputili..a sad ko nije našao pravog čovjeka za to (jer i oni su ipak samo ljudi), e pa onda vjera ni ne pronalazi put do njih, već je ta osoba mora naći sama...eto toliko...

_________________
osijek031.com smile It's not me! why are you looking at me!? it's really not me...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2008. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
Ili ja, ili Bozanić.

Bozanić Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Circa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3149
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.01.2008. 16:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la: ›
Da ne otvaram novu temu.

"Negiranje Boga još je gori grijeh od korupcije, sukoba i gospodarskih kriza."

kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, u božićnoj homiliji


Pa normalno, Bog je bitan, a korupcija je manje bitna jer njome Državni novac dolazi i do Crkve (svete mati Crkve, da se razumijemo)
Nije Bozanić glup, samo prica gluposti jer se na tome temelji cijeli njegov biznis...
Najmanje je njega briga za vjeru u Isusa i male ljude kojima treba pomoć...
On je na celu najprihvacenije sekte u Hrvata i mora se borit svim silama da biznis ne propadne...

_________________
Ja sam srbin, ustaša, crnac, nacist, peder, jevrej i ne kupam se!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 22:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
aethur je napisao/la: ›
Da ne otvaram novu temu.

"Negiranje Boga još je gori grijeh od korupcije, sukoba i gospodarskih kriza."

kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, u božićnoj homiliji


Pa normalno, Bog je bitan, a korupcija je manje bitna jer njome Državni novac dolazi i do Crkve (svete mati Crkve, da se razumijemo)
Nije Bozanić glup, samo prica gluposti jer se na tome temelji cijeli njegov biznis...
Najmanje je njega briga za vjeru u Isusa i male ljude kojima treba pomoć...
On je na celu najprihvacenije sekte u Hrvata i mora se borit svim silama da biznis ne propadne...


....e,da, a frka je pogolema!!

Pedofilni popovi, reketari koji traže ,pače, otimaju sto kuna za špricanje stana slanom vodom i naljepnicu kojom ćeš se q****t´kad ti susjeda dođe na kavu...
...a možda smo i mi,"stoka sitnog zuba" malo progledali, uvidjeli svo to licemjerje i lažljivost...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2008. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

super_leptir je napisao/la: ›
Ima li Boga previše ili premalo danas u svijetu? Spominje li se dovoljno ili je zapostavljen? Znaju li ljudi uopće išta o njemu? (Koliko samja primjetio moji poznanici jako malo) Jesu li ljudi možda ljuti na njega, boje li ga se ili jednostavno bježe od njega od straha da će vidjeti njihova djela? Vjeruju li mu ljudi?

Molim vas samo bez nekih izljeva vulgarnosti i psovki. Dajte normalno odgovorite, ako imate što pametno za reći, ako ne... bolje nemojte! ZAHVALJUJEM!

Bog je postao nešto PREusko vezano uz Crkvu, koja je po meni nešto prehumano da bi se smjelo samo i uspoređivati s njim. U tome mislim da je problem. Bozanić kao takav je čovjek. Bog nije čovjek.
Ne možemo ni uzimati u obziru ljude kada pričamo o Bogu, molim lijepo. Mislim okej ako ćemo uspoređivati naš odnos s Njim, ali apsolutno ne razumijem zašto u to uplećemo kardinale, svećenike i dr. No dobro.

Bog je vjerovanje. Smatram da je čovjek stvorenje koje teži prema nekom vjerovanju, bilo kakvom: Bog, Allah, Jahve, ili kako god da se zove, ili pak Sunce, Vjetar, ili čemu više vjerujemo.

Boga danas ima .. kada treba. Ljudi se koriste njime kao da je automat za kavu.

*Jooj evo sad katastrofa .. Stislo me na sve strane, te ispiti, te nema se novaca, te bolest,
eee u tom slučaju svi trče tražiti pomoć ilii, ako nije prvi da dolazi do takvog sranja, ondaa se svali sve na Boga i to je najbolje rješenje. Tako se svi problemi u životu rješavaju.

Ne želimo Boga - nema gaa ! Cool
Tražiš-dobješ.

Nije li to krasno? Smile

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 10:26 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boli vas brigaaa jel on tu ili nije..skočili su svi na Bozanićevu izjavu popraćenu medijima....e da se tako prate i tuđe izjave vrijednije ovakvih topica možda bi nešto i promijenili i popravili...
na kraju krajeva svi smo isti i na to se svede...
nije nama zapravo bitno tko vjeruje ili nevjeruje..samo skačemo kad se osjećamo ugroženo..to je strah...strah od čega....hmm...neću ulazit u to...
zašto neki čekaju ovakve "izjave" da bi prestali ići u crkvu vjerovati u boga itd....mislim da nikom ne treba dobar izgovor da kaže da ne vjeruje u ono što ne vidi...opravdane su mu sve sumnje...ne trebaju mu ni povodi ni opravdanja što je tako...
reko Bozanić...a velika stvar što je Bozanić rekao...ne znam samo šta je bitno promijenio....da možda tako pažljivo slušamo i pratimo govore i korake ljudi bliže sebima....možda bi nešto i naučili...
svako ima svoj život,svoje stavove i svoja uvjerenja temeljena na nekim opažanjima,ako će se nekom stav o bogu,vjeri,crkvi štogod temeljiti na tome dobroo...nekom neće...dobro....
u svakom slučaju zdravo je raspravljati dok ne pređe granice normale.....

bazooka_joe je napisao/la: ›
ketti je napisao/la: ›
ALI U BEZIZLAZNOJ SITUACIJI U KOJOJ SAM BILA JA SE UVJERILA DA POSTOJI


Kad nema muških u blizini i svijeće su dobre, zar ne, sestro?


osijek031.com smile smiješno,ali takoo nepotrebno...

smiješna sam sama sebi...ovo je jačee od menee.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2008. 13:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la: ›
boli vas brigaaa jel on tu ili nije..skočili su svi na Bozanićevu izjavu popraćenu medijima....e da se tako prate i tuđe izjave vrijednije ovakvih topica možda bi nešto i promijenili i popravili...
na kraju krajeva svi smo isti i na to se svede...
nije nama zapravo bitno tko vjeruje ili nevjeruje..samo skačemo kad se osjećamo ugroženo..to je strah...strah od čega....hmm...neću ulazit u to...
zašto neki čekaju ovakve "izjave" da bi prestali ići u crkvu vjerovati u boga itd....mislim da nikom ne treba dobar izgovor da kaže da ne vjeruje u ono što ne vidi...opravdane su mu sve sumnje...ne trebaju mu ni povodi ni opravdanja što je tako...
reko Bozanić...a velika stvar što je Bozanić rekao...ne znam samo šta je bitno promijenio....da možda tako pažljivo slušamo i pratimo govore i korake ljudi bliže sebima....možda bi nešto i naučili...
svako ima svoj život,svoje stavove i svoja uvjerenja temeljena na nekim opažanjima,ako će se nekom stav o bogu,vjeri,crkvi štogod temeljiti na tome dobroo...nekom neće...dobro....
u svakom slučaju zdravo je raspravljati dok ne pređe granice normale.....

bazooka_joe je napisao/la: ›
ketti je napisao/la: ›
ALI U BEZIZLAZNOJ SITUACIJI U KOJOJ SAM BILA JA SE UVJERILA DA POSTOJI


Kad nema muških u blizini i svijeće su dobre, zar ne, sestro?


osijek031.com smile smiješno,ali takoo nepotrebno...

smiješna sam sama sebi...ovo je jačee od menee.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


Ne možeš zanemarivati što je rekao Bozanić, jer on je nadbiskup, kardinal, i šef Kongregacije za nauk vjere u Vatikanu (ako sam dobro napisao). Njegovi stavovi, moraju se uzeti kao stavovi Crkve. Kako je Crkva jedina pozvana da tumači volju Božju, onda bi to trebali biti i stavovi Boga. I tu onda imamo malih problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Blofeld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 636
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2008. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mali_ivica je napisao/la: ›
Blofeld je napisao/la: ›
Ili ja, ili Bozanić.

Bozanić Very Happy


Malen korak za mene, ali velik za čovječanstvo. Kad je Luther nabio daske na vrata crkve, nitko nije mogao ni predvidjeti posljedice. He, he.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 14:24 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la: ›
sheila je napisao/la: ›
boli vas brigaaa jel on tu ili nije..skočili su svi na Bozanićevu izjavu popraćenu medijima....e da se tako prate i tuđe izjave vrijednije ovakvih topica možda bi nešto i promijenili i popravili...
na kraju krajeva svi smo isti i na to se svede...
nije nama zapravo bitno tko vjeruje ili nevjeruje..samo skačemo kad se osjećamo ugroženo..to je strah...strah od čega....hmm...neću ulazit u to...
zašto neki čekaju ovakve "izjave" da bi prestali ići u crkvu vjerovati u boga itd....mislim da nikom ne treba dobar izgovor da kaže da ne vjeruje u ono što ne vidi...opravdane su mu sve sumnje...ne trebaju mu ni povodi ni opravdanja što je tako...
reko Bozanić...a velika stvar što je Bozanić rekao...ne znam samo šta je bitno promijenio....da možda tako pažljivo slušamo i pratimo govore i korake ljudi bliže sebima....možda bi nešto i naučili...
svako ima svoj život,svoje stavove i svoja uvjerenja temeljena na nekim opažanjima,ako će se nekom stav o bogu,vjeri,crkvi štogod temeljiti na tome dobroo...nekom neće...dobro....
u svakom slučaju zdravo je raspravljati dok ne pređe granice normale.....

bazooka_joe je napisao/la: ›
ketti je napisao/la: ›
ALI U BEZIZLAZNOJ SITUACIJI U KOJOJ SAM BILA JA SE UVJERILA DA POSTOJI


Kad nema muških u blizini i svijeće su dobre, zar ne, sestro?


osijek031.com smile smiješno,ali takoo nepotrebno...

smiješna sam sama sebi...ovo je jačee od menee.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile


Ne možeš zanemarivati što je rekao Bozanić, jer on je nadbiskup, kardinal, i šef Kongregacije za nauk vjere u Vatikanu (ako sam dobro napisao). Njegovi stavovi, moraju se uzeti kao stavovi Crkve. Kako je Crkva jedina pozvana da tumači volju Božju, onda bi to trebali biti i stavovi Boga. I tu onda imamo malih problema.


Shvaćam što želiš reći,heh malih problema,imamo mi velikih problema po pitanju toga. Iako mislim da te stavove osobno ne moram uzeti kao Božje stavove i mislim da mogu zanemariti Bozanićeve riječi koje su, recimo, uznemirile javnost.A i mislim da smo se tu već svi složili, više manje i vjernici i nevjernici, kako Crkva kao institucija ne funkcionira kako bi trebala,blabla ne želim ulaziti u to sad. Very Happy No,sve u svemu,još uvijek mislim da su neki ljudi malo preoblikovali i izvadili iz konteksta tu propovijed.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.01.2008. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja najbolji su mi ovi što optužuju Boga za svo zlo ... da da za sve je Bog kriv ... je kako jedno ljudsko razmišljanje,svi su nam krivi kad smo mi u nevolji ...
a ne nitko neće priznati da je on sam kriv za to svoje pa možda čak i da je on otišao od Boga a ne Bog od njega ...
hoćete reći da frizeri ne postoje zato što ima ljudi koji su neuredni a samo im je teško otići do njih ...
potetična isprika ...

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
8
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1860
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.01.2008. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Blofeld je napisao/la (Pogledaj post): › Malen korak za mene, ali velik za čovječanstvo. Kad je Luther nabio daske na vrata crkve, nitko nije mogao ni predvidjeti posljedice. He, he.


Ne znam koliko je poznato, ali je slucaj blizi od Luthera - kulminirao je prije desetak godina, a traje i danas - kad je stanovništvo Hercegovine masovno bojkotiralo i Vatikan i Papu i Mostarskog biskupa (ako sam ja sad dobro napisao). Zazidavala se crkvena vrata zato što ljudi nisu trpjeli dogmatsko poimanje stvari. Aktivizam u jednoj Hercegovini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 19:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Da ne otvaram novu temu.

"Negiranje Boga još je gori grijeh od korupcije, sukoba i gospodarskih kriza."

kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, u božićnoj homiliji


Čovjek je samo bio iskren. U vrijeme korupcije, sukoba i gospodarskih kriza i svih mogućih kriza, Crkva najbolje posluje, a on je šef Crkve u Hrvatskoj.
Iz filma "Služio sam engleskog kralja": Čovjek, trgovački putnik, vrijeme radnje i mjesto radnje - Češka uoči 2. svjetskog rada, prodaje vage i salamoreznice za firmu XY. Prezentacija počinje otprilike ovako: Najveće i najmoćnije poduzeće na svijetu je Crkva, prodaje nešto što ne se ne vidi, Boga. Drugo po veličini poduzeće je moje i zove se XY, mi prodajemo vage... Posao je odlično išao, dok nije počeo rat pa je kao Židov završio u vlaku u pravcu....

p.s.
Možda je i Bog krenuo na skijanje danas?!

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: