Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gdje je Bog danas?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Ima li Boga dovoljno?

Da
67%
 67%  [ 37 ]
Ne
32%
 32%  [ 18 ]
Ukupno glasova : 55


Autor Poruka
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

boga nema. ja se danas uvjerila

netko me lagao Very Happy

_________________
Žak je osmi kontinent Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 19:58 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
aethur je napisao/la (Pogledaj post): › Da ne otvaram novu temu.

"Negiranje Boga još je gori grijeh od korupcije, sukoba i gospodarskih kriza."

kardinal Josip Bozanić, nadbiskup zagrebački, u božićnoj homiliji


Čovjek je samo bio iskren. U vrijeme korupcije, sukoba i gospodarskih kriza i svih mogućih kriza, Crkva najbolje posluje, a on je šef Crkve u Hrvatskoj.
Iz filma "Služio sam engleskog kralja": Čovjek, trgovački putnik, vrijeme radnje i mjesto radnje - Češka uoči 2. svjetskog rada, prodaje vage i salamoreznice za firmu XY. Prezentacija počinje otprilike ovako: Najveće i najmoćnije poduzeće na svijetu je Crkva, prodaje nešto što ne se ne vidi, Boga. Drugo po veličini poduzeće je moje i zove se XY, mi prodajemo vage... Posao je odlično išao, dok nije počeo rat pa je kao Židov završio u vlaku u pravcu....

p.s.
Možda je i Bog krenuo na skijanje danas?!


Mislim da ih je bilo i da ih ima još koji su u vrijeme korupcije,sukoba i gospodarskih kriza ( hmmm ne bi ja baš rekla "u vrijeme" ima toga previše i danas ) mogli i mogu mjeriti sa proračunom crkvene blagajne Rolling Eyes
ccc money,money,money.... Very Happy
Ne kupuju ljudi Boga nego pozornost... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 20:12 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): › Mislim da ih je bilo i da ih ima još koji su u vrijeme korupcije,sukoba i gospodarskih kriza ( hmmm ne bi ja baš rekla "u vrijeme" ima toga previše i danas ) mogli i mogu mjeriti sa proračunom crkvene blagajne Rolling Eyes
ccc money,money,money.... Very Happy
Ne kupuju ljudi Boga nego pozornost... osijek031.com smile


U potpunosti se slažem. Samo što se drugi ne kunu u Boga, tj. ne propovijedaju nam neke stvari koje Crkva i svećenici čine. Oni si mogu priuštiti da budu loši dečki.
A i ti što su se dobro snašli u vrijeme krize, korupcije... i tako to, obično su u prvom redu kad je neki veći svetac, tako da ih kamera uhvati da su bili...

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 20:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje je? E, ne znam gdje je...znam gdje su ti veliki vjernici koji ga vole, vjeruju u njega, pa čak i vide..oni su u prvim redovima svetih ustanova, a čim izađu iz njih prave sranja, lažu, nanose bol na najodvratnije i najniže načine...ali da..zaboravila sam..uvijek postoji ispovijed i oni su opet čisti i nevini iako znaju da će ono izrečeno u svetoj kući (...čvrsto odlučujem da ću se popraviti i da NEĆU VIŠE GRIJEŠITI!) opet pogaziti.. ma ne, zajebala sam se..oni su stvarno iskreni i pošteni i prije svega zauvijek čisti, oni nikada više neće reći lažna svjedočanstva, poželjeti tuđe stvari, bludno zgriješiti...

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 20:47 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Gdje je? E, ne znam gdje je...znam gdje su ti veliki vjernici koji ga vole, vjeruju u njega, pa čak i vide..oni su u prvim redovima svetih ustanova, a čim izađu iz njih prave sranja, lažu, nanose bol na najodvratnije i najniže načine...ali da..zaboravila sam..uvijek postoji ispovijed i oni su opet čisti i nevini iako znaju da će ono izrečeno u svetoj kući (...čvrsto odlučujem da ću se popraviti i da NEĆU VIŠE GRIJEŠITI!) opet pogaziti.. ma ne, zajebala sam se..oni su stvarno iskreni i pošteni i prije svega zauvijek čisti, oni nikada više neće reći lažna svjedočanstva, poželjeti tuđe stvari, bludno zgriješiti...


zašto uvijek nešto kompliciramo...ne možemo se pomiriti s tim da je nešto tako jednostavno...griješimo što je normalno....ISKRENO se pokajemo....zašto ne bi bilo oprošteno...ključna riječ je ISKRENO....dovoljno smo razumni da znamo kad nešto napravimo od srca a nešto ne....eto jednostavno je....
nemoj biti tako ogorčena (unaprijed se ispričavam ako nisi) ali po tvom postu osjetim neku gorčinu...uvrijedila si sve vjernike kaoo da svi kad izađu iz crkve rade ne znam šta (hehe e da je to rekao neko u javnosti Wink ) mm uglavnom.....to je njihova stvar....nemoj se ti ljutiti što njima bude oprošteno oni vjeruju u to..očito ne ti...tii imaš svoja uvjerenja....nemoj si dizat živac zbog nečega što za tebe ne postoji...i tako vjerojatno ne vjeruješ ni u raj ni u pakao...pa čemu onda pljuvanje po njihovom načinu života kad imaš svoj Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 20:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ok, za one koji se iskreno pokaju pa više ne griješe, ali neki su to malo praktičnije shvatili.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 21:19 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sheila je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Gdje je? E, ne znam gdje je...znam gdje su ti veliki vjernici koji ga vole, vjeruju u njega, pa čak i vide..oni su u prvim redovima svetih ustanova, a čim izađu iz njih prave sranja, lažu, nanose bol na najodvratnije i najniže načine...ali da..zaboravila sam..uvijek postoji ispovijed i oni su opet čisti i nevini iako znaju da će ono izrečeno u svetoj kući (...čvrsto odlučujem da ću se popraviti i da NEĆU VIŠE GRIJEŠITI!) opet pogaziti.. ma ne, zajebala sam se..oni su stvarno iskreni i pošteni i prije svega zauvijek čisti, oni nikada više neće reći lažna svjedočanstva, poželjeti tuđe stvari, bludno zgriješiti...


zašto uvijek nešto kompliciramo...ne možemo se pomiriti s tim da je nešto tako jednostavno...griješimo što je normalno....ISKRENO se pokajemo....zašto ne bi bilo oprošteno...ključna riječ je ISKRENO....dovoljno smo razumni da znamo kad nešto napravimo od srca a nešto ne....eto jednostavno je....
nemoj biti tako ogorčena (unaprijed se ispričavam ako nisi) ali po tvom postu osjetim neku gorčinu...uvrijedila si sve vjernike kaoo da svi kad izađu iz crkve rade ne znam šta (hehe e da je to rekao neko u javnosti Wink ) mm uglavnom.....to je njihova stvar....nemoj se ti ljutiti što njima bude oprošteno oni vjeruju u to..očito ne ti...tii imaš svoja uvjerenja....nemoj si dizat živac zbog nečega što za tebe ne postoji...i tako vjerojatno ne vjeruješ ni u raj ni u pakao...pa čemu onda pljuvanje po njihovom načinu života kad imaš svoj Wink



Ne možeš se Ti sjećati tko je išao u crkvu prije 90-ih...18 Ti je godina tek.. Laughing Very Happy
P.S. nikog' ne vrijeđam i nikog' se ne bojim... Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 23:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zašto onima koji kao vjeruju bude oprošteno?
Znači, dovoljno je vjerovati pa možeš raditi gluposti?
Naivno.

Članovi moje obitelji išli su u crkvu otkako pamtim, nikada nisu imali problema zbog toga, ni što se tiče posla, dobivanja stanova, ničega.
Svake godine, odmalena, idem kod njih za Uskrs i Božić. I neka mi se onda neko pametan pojavi i kaže da nije smio.
Sutradan bi svi veliki vjernici rekli da su oduvijek kod kuće tajno klanjali, da slučajno islam postane akutalan.

p.s.
Ne želim ni ja nikoga uvrijediti. Time bih uvrijedila osobe s kojima sam proslavljala i slavim Božiće i Uskrse iako nisam vjernica.
Ljudima je potreban neki oslonac u životu, većini bar. Neki ga pronalaze u vjeri. Ako su iskreni u tome i pronalaze u tome duhovni mir, svaka čast.
Da, najžalosnije mi je za Valentinovo koje je sada totalno... Pokojnom tetku je to bio imendan. Koje su to fešte bile.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sisibla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 245
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.01.2008. 23:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: › Ljudima je potreban neki oslonac u životu, većini bar. Neki ga pronalaze u vjeri. Ako su iskreni u tome i pronalaze u tome duhovni mir, svaka čast.
isto tako svaka cast svim pravim ateistima. ono sto sam ja nasla u Bogu, oni pronalaze u necem drugome, a ni ja ni oni ne mozemo dokazati da je to ono pravo. zapravo mislim da smo jako slicni iii to me unbelievable fascinira.

ispricavam se za maaali ot.
Embarassed

_________________
Ho perso le parole, oppure sono loro che perdono me.
Io so che dovrei dire cose che sai,
che ti dovevo, che ti dovrei.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 6:00 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
sheila je napisao/la (Pogledaj post): ›
Elena_Os je napisao/la: ›
Gdje je? E, ne znam gdje je...znam gdje su ti veliki vjernici koji ga vole, vjeruju u njega, pa čak i vide..oni su u prvim redovima svetih ustanova, a čim izađu iz njih prave sranja, lažu, nanose bol na najodvratnije i najniže načine...ali da..zaboravila sam..uvijek postoji ispovijed i oni su opet čisti i nevini iako znaju da će ono izrečeno u svetoj kući (...čvrsto odlučujem da ću se popraviti i da NEĆU VIŠE GRIJEŠITI!) opet pogaziti.. ma ne, zajebala sam se..oni su stvarno iskreni i pošteni i prije svega zauvijek čisti, oni nikada više neće reći lažna svjedočanstva, poželjeti tuđe stvari, bludno zgriješiti...


zašto uvijek nešto kompliciramo...ne možemo se pomiriti s tim da je nešto tako jednostavno...griješimo što je normalno....ISKRENO se pokajemo....zašto ne bi bilo oprošteno...ključna riječ je ISKRENO....dovoljno smo razumni da znamo kad nešto napravimo od srca a nešto ne....eto jednostavno je....
nemoj biti tako ogorčena (unaprijed se ispričavam ako nisi) ali po tvom postu osjetim neku gorčinu...uvrijedila si sve vjernike kaoo da svi kad izađu iz crkve rade ne znam šta (hehe e da je to rekao neko u javnosti Wink ) mm uglavnom.....to je njihova stvar....nemoj se ti ljutiti što njima bude oprošteno oni vjeruju u to..očito ne ti...tii imaš svoja uvjerenja....nemoj si dizat živac zbog nečega što za tebe ne postoji...i tako vjerojatno ne vjeruješ ni u raj ni u pakao...pa čemu onda pljuvanje po njihovom načinu života kad imaš svoj Wink



Ne možeš se Ti sjećati tko je išao u crkvu prije 90-ih...18 Ti je godina tek.. Laughing Very Happy
P.S. nikog' ne vrijeđam i nikog' se ne bojim... Very Happy


ajoj na lošu kartu igraš Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 6:11 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
Zašto onima koji kao vjeruju bude oprošteno?
Znači, dovoljno je vjerovati pa možeš raditi gluposti?
Naivno.

Članovi moje obitelji išli su u crkvu otkako pamtim, nikada nisu imali problema zbog toga, ni što se tiče posla, dobivanja stanova, ničega.
Svake godine, odmalena, idem kod njih za Uskrs i Božić. I neka mi se onda neko pametan pojavi i kaže da nije smio.
Sutradan bi svi veliki vjernici rekli da su oduvijek kod kuće tajno klanjali, da slučajno islam postane akutalan.

p.s.
Ne želim ni ja nikoga uvrijediti. Time bih uvrijedila osobe s kojima sam proslavljala i slavim Božiće i Uskrse iako nisam vjernica.
Ljudima je potreban neki oslonac u životu, većini bar. Neki ga pronalaze u vjeri. Ako su iskreni u tome i pronalaze u tome duhovni mir, svaka čast.
Da, najžalosnije mi je za Valentinovo koje je sada totalno... Pokojnom tetku je to bio imendan. Koje su to fešte bile.


nije dovoljno vjerovati da možeš raditi gluposti..dovoljno je ISKRENO se pokajati i shvatiti u čemu si pogriješio la li.... da bude oprošteno. Nije naivno...lijepo je Very Happy
Vidim ja da ti ne želiš nikoga uvrijediti i to je lijepo.
Ja bih rekla svaka čast onima koji u nečem drugom uspjevaju pronaći duhovni mir....ne treba toliko truda koliko se čini da bi u vjeri našao oslonac....nije ovo napad da se ne shvati krivo...odmah da upozorim hehe
aj odo spavat...svašta i ja u 6 i 10 se našla piskarat po forumu Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Elena_Os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1795
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

KAJEM SE OD SVEGA SRCA ŠTO UVRIJEDIH BOGA, NAJVEĆE I NAJMILIJE DOBRO. MRZIM SVE SVOJE GRIJEHE I ČVRSTO ODLUČUJEM DA ĆU SE POPRAVITI I DA NEĆU VIŠE GRIJEŠITI!!!!

neću više ,neću više, neću više,više nikada... osijek031.com smile

_________________
Carpe diem! Idea Embarassed Embarassed
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mali_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2703
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.01.2008. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
Gdje je? E, ne znam gdje je...znam gdje su ti veliki vjernici koji ga vole, vjeruju u njega, pa čak i vide..oni su u prvim redovima svetih ustanova

Nitko ne može biti VELIKI VJERNIK, ili jesi vjernik ili nisi, odnosno ili vjeruješ da Bog postoji ili nevjeruješ...
Ali možeš biti veliki ili mali čovjek...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sheila
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1036
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.01.2008. 18:05 
Naslov:  Re: Gdje je Bog danas?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Elena_Os je napisao/la: ›
KAJEM SE OD SVEGA SRCA ŠTO UVRIJEDIH BOGA, NAJVEĆE I NAJMILIJE DOBRO. MRZIM SVE SVOJE GRIJEHE I ČVRSTO ODLUČUJEM DA ĆU SE POPRAVITI I DA NEĆU VIŠE GRIJEŠITI!!!!

neću više ,neću više, neću više,više nikada... osijek031.com smile



osijek031.com smile oprosti eto neću više nema smisla nadovezivati se na tvoj post bez argumenata,primijetila sam sarkazam i to mi je dovoljno Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sexyback
Offline
Ukupno postova: 475
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.01.2008. 21:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Albigenzi - Alijansa - Amiši - Anabaptisti - Anglikanci - Arijanci - Armeni - Apostolski - Batak Protestanti - Baptisti - Katari - Christian Scientist - Christ Prophecy - Kongregacijski - Disciples Of Christ - Donatisti - Episkopalna Crkva - Evangelical Covenant - Evangical Free - Evangelical Lutheran - Evangelical Presbyterian - Free Will Baptist - Gallican - General Baptist - Hugenoti - Jansenisti - Jehovini svjedoci - Ivana Krstitelja - Sveci posljednjih dana - Lusitaniani - Luterani - Manihejanci - Mar Thoma Syrian - Mennonite - Metodisti - Montanisti - Mormoni - Nazareni - Nestorijanci - Reformirani - Ruska Orthodoksna - Pentekostalci - Philippine Independent - Pietist - Plymouth Braća - Pravoslavni - Progresivni Nacionalni Baptisti - Protestanti - Prezbiterijanci - Puritanci - Rimokatolici - Kvekeri - Adventisti Sedmog Dana - Southern Baptist - Spanish Reformed Episcopal - Unitarian - United - United Baptist - United Methodist - Univerzalisti - Ultramontanisti - New Age sekte koje sadržavaju neka učenja Biblije: - Svedenborgisti, Spiritualisti, Teozofi, Antropozofi, Rozenkrojceri, Univerzalno Učenje, Masoni (iako to Katolici žestoko pobijaju, na svakom sastanku lože, Biblija zauzima vrlo važno mjesto)....


aaaa, možda ne stigne sve obići u jednom danu??? I njemu dan traje samo 24h!!!??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: