Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2010. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
da li vozač ili kondukter ima ovlasti da ti uskrati slobodu??

ili tgovac u trgovačkom centru?ili radnik na benziskoj? ili bilo tko tko te sprečava u kriminalnoj/protuzakonitoj radnji a nije policajac?
onda ni ti da uloviš nekoga u svom dvorištu nemaš ga pravo lišavati slobode nego ga pustiti...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): ›
ili tgovac u trgovačkom centru?ili radnik na benziskoj? ili bilo tko tko te sprečava u kriminalnoj/protuzakonitoj radnji a nije policajac?
onda ni ti da uloviš nekoga u svom dvorištu nemaš ga pravo lišavati slobode nego ga pustiti...

To što si ti naveo kao primjere se valjda odnosi na krađu. Pitanje je je li švercanje u pravnom smislu krađa?
Dakle, molio bih da se pravnici (ili GPP-ovci valjda znaju koja su njihova prava) izjasne s konkretnim odgovorima. Ako mi ti morgan negdje u zakonu nađeš da je švercanje u tramvaju jednako kao npr. krađa benzina na benzinskoj, onda oke.
I ljudi, prestanite se zaletavat s komentarima da je tamo neki klinjo koji nema kartu kriminalac i da treba interventna doći po njega i izvući ga iz tramvaja, a da njegovi starci trebaju dići kredit da bi otplatili kaznu. Nemojte zaboraviti da je GPP gradska firma i da svatko na neki način kroz poreze plaća kartu, vozio se on ili ne u tramvaju/busu. Još pogotovo kad se zna da su takva gradska poduzeća obično rupe bez dna...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Svima za informaciju taj "Brko" je totalni antialkoholičar (uopće ne konzumira alkoholna pića ) i to sigurno zadnjih dvadeset godina koliko ga ja poznajem. A koliko ja znam vožnja bez karte je kažnjiva prekršajnim zakonom, te je mladi buntovnik doista "kriminalac" . Danas ne plaća kartu i svađa se sa vozaćem, a sutra tko zna što. Svako nepoštivanje zakona i pravila igre, treba sankcionirati u samom startu jer kad takvi klinci "dobiju krila" postaju problem društva . Ja svojoj djeci kupujem mjesećnu i ne vidim zašto bi mene ili nekog drugog tko poštuje "pravila igre" netko doveo u neravnopravan položaj omogučivši nekom mladom buntovniku da ne plaća kartu .

Svima za informaciju, taj Brko je naveliko i naširoko poznat kao najgori, najarogantniji, najbezobrazniji (...) vozač. I svima za informaciju, i ja sam ga nanjušio da smrdi po alkoholu.

Usput rečeno, naravno da ne odobravam švercanje i non stop kupujem mjesečnu, ali me čisto s pravnog aspekta zanima da li vozač ili kondukter ima ovlasti da ti uskrati slobodu??

Taj brko je svima poznat kao najgori,najarogantniji i najbezobrazniji vozač zato što (kako je @tom-2 naveo) ne pušta nikoga bez karte u tramvaj. A odgovorno tvrdim da čovjek ne konzumira alkohol .
Vozač i kondukter imaju pravo da ti "uskrate" slobodu jednako onoliko koliko se ti ili netko drugi imate pravo voziti bez ispravne vozne karte.


Ako se ikad nađete u situaciji da se vozač ponaša nedolično, ili mislite da je u alkoholiziranom stanju, vaše pravo i obveza je da to prijavite u prometni ured Gpp-a . Ovakvo pljuvanje po čovjeku bez ikakvih meterijalnih dokaza je blago rečeno neozbiljno !


Zadnja promjena: simo031; 23.01.2010. 17:25; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 16:56 
Naslov:  Re: Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Broj prometnog ureda Gpp-a : 031 228 346

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Vozač i kondukter imaju pravo da ti "uskrate" slobodu jednako onoliko koliko se ti ili netko drugi imate pravo voziti bez ispravne vozne karte.[/b]

Znači to je službeni stav GPP-a da vozač smije zadržati cca 20-30 ljudi protiv njihove volje na cca 10min? Oke. I to smo riješili.
Usput da te pitam, zašto pišeš boldanim slovima?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Vozač i kondukter imaju pravo da ti "uskrate" slobodu jednako onoliko koliko se ti ili netko drugi imate pravo voziti bez ispravne vozne karte.[/b]

Znači to je službeni stav GPP-a da vozač smije zadržati cca 20-30 ljudi protiv njihove volje na cca 10min? Oke. I to smo riješili.
Usput da te pitam, zašto pišeš boldanim slovima?


Sve što pišem je moje osobno mišljenje, a službeni stav potraži od odgovornih osoba U GPP-u. Uzgred budi rečeno jesam li ja negdje ustvrdio da vozač i kondukter imaju pravo bilo koga zadržavati u vozilu ? Je li tvoj stav da je prihvatljivo voziti se bez ispravne vozne karte ?
Pišem boldano da bih tebe i tebi slične isprovocirao . . . Baš sam životinja . . .

osijek031.com smile


Zadnja promjena: simo031; 23.01.2010. 19:14; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2010. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Pitanje je je li švercanje u pravnom smislu krađa?

mislim da se ne može porediti sa krađom jer nisi ništa matrijalno uzeo.vjerujem da je to jednako,u načelu, kao i utaja poreza državi.koristiš uslugu koju nisi platio kao da odeš iz salona bez da platiš šišanje.to je stvar bezobrazluka i stvar je frizera hoće li trčati za tobom.GPP ima službu koja te ganja i tako se štiti od bezobraznika.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2010. 19:10 
Naslov:  Re: Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tux je napisao/la: ›
Gdje je ta nasa policija kada se bode nozevima po gradu?


_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 19:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Sve što pišem je moje osobno mišljenje, a službeni stav potraži od odgovornih osoba U GPP-u. Uzgred budi rečeno jesam li ja negdje ustvrdio da vozač i kondukter imaju pravo bilo koga zadržavati u vozilu ? Je li tvoj stav da je prihvatljivo voziti se bez ispravne vozne karte ?
Pišem boldano da bih tebe i tebi slične isprovocirao . . . Baš sam životinja . . .

osijek031.com smile

JA SAM SVOJ STAV NAPISAO U ONOM JEDNOM POSTU MALOPRIJE, ČITAJ PAŽLJIVIJE.
A ZA BOLDANJE SAM TE PITAO, NE ZATO ŠTA SI ME ISPROVOCIRAO, NEGO ZATO ŠTO BOLDANO OBIČNO PIŠU MODERATORI I TO NEKE OBAVIJESTI DA BI SE ISTAKNULI. NE ZNAM ZAŠTO TI IMAŠ ISTO TAKVU POTREBU. EVO KAO OVO SAD MOJE PISANJE VELIKIM SLOVIMA ŠTO SE PO NEKIM NEPISANIM INTERNETSKIM PRAVILIMA PREZENTIRA KAO "DERANJE". ALI SAD SMO VEĆ SKRENULI S TEME Smile

@morgan: znači sad smo već na tome da je švercanje stvar bezobrazluka, a ne da je krađa? Oke, ajde de. I da, ako GPP plati zaštitara (ili naravno ako je s kondukterom policajac), onda mislim da on ima ovlasti zadržati te. Ali još mi nitko nije točno pojasnio dal vozač ili osobno kondukter ima pravo na to. I kao što sam već napisao, plaćam mjesečnu kartu već nekoliko godina zaredom i ne pada mi na pamet se voziti pod stresom dal će me uhvatiti bez karte. Samo želim znati svoja prava i prava GPP-ovaca.
Pogledajte samo primjer sa parkiralištima, ljudi su godinama plaćali kazne zbog parkinga dok se jednog dana pojedinac (ili grupa njih) nije sjetio potužiti se Ustavnom sudu i sad smo eto tu gdje jesmo. Zato i postoji nešto što se zove "Potrošačka prava".
Što se tiče GPP-ovog telefona, možda i nazovem i pitam. Za sada pitam ovdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2010. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Sve što pišem je moje osobno mišljenje, a službeni stav potraži od odgovornih osoba U GPP-u. Uzgred budi rečeno jesam li ja negdje ustvrdio da vozač i kondukter imaju pravo bilo koga zadržavati u vozilu ? Je li tvoj stav da je prihvatljivo voziti se bez ispravne vozne karte ?
Pišem boldano da bih tebe i tebi slične isprovocirao . . . Baš sam životinja . . .

osijek031.com smile



JA SAM SVOJ STAV NAPISAO U ONOM JEDNOM POSTU MALOPRIJE, ČITAJ PAŽLJIVIJE.
A ZA BOLDANJE SAM TE PITAO, NE ZATO ŠTA SI ME ISPROVOCIRAO, NEGO ZATO ŠTO BOLDANO OBIČNO PIŠU MODERATORI I TO NEKE OBAVIJESTI DA BI SE ISTAKNULI. NE ZNAM ZAŠTO TI IMAŠ ISTO TAKVU POTREBU. EVO KAO OVO SAD MOJE PISANJE VELIKIM SLOVIMA ŠTO SE PO NEKIM NEPISANIM INTERNETSKIM PRAVILIMA PREZENTIRA KAO "DERANJE". ALI SAD SMO VEĆ SKRENULI S TEME Smile

Što ćeš, imam traume iz djetinjska (valjda manjak roditeljske ljubavi ili neko slično sranje) pa se sad pokušavam istaći u masi . . .

@morgan: znači sad smo već na tome da je švercanje stvar bezobrazluka, a ne da je krađa? Oke, ajde de. I da, ako GPP plati zaštitara (ili naravno ako je s kondukterom policajac), onda mislim da on ima ovlasti zadržati te. Ali još mi nitko nije točno pojasnio dal vozač ili osobno kondukter ima pravo na to. I kao što sam već napisao, plaćam mjesečnu kartu već nekoliko godina zaredom i ne pada mi na pamet se voziti pod stresom dal će me uhvatiti bez karte. Samo želim znati svoja prava i prava GPP-ovaca.
Pogledajte samo primjer sa parkiralištima, ljudi su godinama plaćali kazne zbog parkinga dok se jednog dana pojedinac (ili grupa njih) nije sjetio potužiti se Ustavnom sudu i sad smo eto tu gdje jesmo. Zato i postoji nešto što se zove "Potrošačka prava".
Što se tiče GPP-ovog telefona, možda i nazovem i pitam. Za sada pitam ovdje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cvrčak
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2010. 20:36 
Naslov:  Re: Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Citat : "recimo unuka uzme bakinu butru, brat sestrinu, sin maminu" kaze doticna u tekstu. Time potvrduje da su vrijednosti danas drasticno poremecene, i da je doslo vrijeme kada neki obicni, regularni ljudi , npr. kondukteri i slicni njima sprovode nesto sto nije normalno u ovom vremenu i prostoru. Ona se mrsti sto brat uzme sestrinu karticu i vozi se tramvajem ? U gradskoj knjiznici se ne ljute, već najnormalnije gledaju na to, a ove sitne duše izigravaju šerifa u prevozu,i sline za svakom parom. Da nebi slučajno netko prošao 2-3 stanice a de nema karticu (svoju)!

"Kondukteru najmiliji brate , sva manguparija vozi se bez karte"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2010. 20:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@brick -evo ovdje možeš postaviti sva pitanja koja te zanimaju o švercanju,pravu vozača itd.

a ovdje imaš još par priča

zabavi se Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › @brick -evo ovdje možeš postaviti sva pitanja koja te zanimaju o švercanju,pravu vozača itd.

a ovdje imaš još par priča

zabavi se Smile

Pa oke, po tome šta tamo piše, vozač te nema pravo zatočiti u vozilu. Pitao sam jučer i jednog studenta pravnog fakulteta i on kaže isto.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 12:30 
Naslov:  Re: Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puna usta svima prava i pravne države!

Tražite svoja prava a da pri tome ne razmišljate o pravima onih čija prava se krše ne plaćajući uslugu prijevoza. Preispitajmo kako stvari stoje sa pravne strane, kad ne platite uslugu koju koristite. Razmišljate li o pravima onih koji žive od te prodane karte kad ne kupite kartu u vozilu ili o tome kako bi GPP- e znatno manje sredstava morao povlačiti od voljenog nam grada da tu jebenu kartu plaćaju svi koji koriste uslugu prijevoza ? Da svi pošteno plaćaju uslugu koju koriste ne bi bilo niti ove teme na forumu, niti neugodnosti koje doživljavaju ostali pošteni putnici GPP-a .

HRVATSKA ĆE MOŽDA JEDNOG DANA I UĆI U EVROPU, ALI EVROPA U HRVATSKU NIKAD !


Glavom o zid osijek031.com smile Glavom o zid

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 12:52 
Naslov:  Re: Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Puna usta svima prava i pravne države!

Tražite svoja prava a da pri tome ne razmišljate o pravima onih čija prava se krše ne plaćajući uslugu prijevoza. Preispitajmo kako stvari stoje sa pravne strane, kad ne platite uslugu koju koristite. Razmišljate li o pravima onih koji žive od te prodane karte kad ne kupite kartu u vozilu ili o tome kako bi GPP- e znatno manje sredstava morao povlačiti od voljenog nam grada da tu jebenu kartu plaćaju svi koji koriste uslugu prijevoza ? Da svi pošteno plaćaju uslugu koju koriste ne bi bilo niti ove teme na forumu, niti neugodnosti koje doživljavaju ostali pošteni putnici GPP-a .

HRVATSKA ĆE MOŽDA JEDNOG DANA I UĆI U EVROPU, ALI EVROPA U HRVATSKU NIKAD !


Glavom o zid osijek031.com smile Glavom o zid

Pravo i pravda su dva različita pojma. Jel pravedno da mene Brko zatoči u tramvaju zato što netko nije platio kartu i ja recimo u tih 10min čekanja zakasnim na neki važan sastanak ili ispit na fakultetu ili nešto treće? Zato što Brko izigrava šerifa? Ne radi se tu samo o onome tko nije platio kartu nego o svima koji su u tom trenu u tramvaju. Ponavljam, samo zato što Brko, Mrko, Drko (...) izigravaju šerife, a zakonski očito nemaju pravo na to.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: