Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Unuka se šverca bakinom butrom, penzići napadaju i psuju kontrolore

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): › Puna usta svima prava i pravne države!

Tražite svoja prava a da pri tome ne razmišljate o pravima onih čija prava se krše ne plaćajući uslugu prijevoza. Preispitajmo kako stvari stoje sa pravne strane, kad ne platite uslugu koju koristite. Razmišljate li o pravima onih koji žive od te prodane karte kad ne kupite kartu u vozilu ili o tome kako bi GPP- e znatno manje sredstava morao povlačiti od voljenog nam grada da tu jebenu kartu plaćaju svi koji koriste uslugu prijevoza ? Da svi pošteno plaćaju uslugu koju koriste ne bi bilo niti ove teme na forumu, niti neugodnosti koje doživljavaju ostali pošteni putnici GPP-a .

HRVATSKA ĆE MOŽDA JEDNOG DANA I UĆI U EVROPU, ALI EVROPA U HRVATSKU NIKAD !


Glavom o zid osijek031.com smile Glavom o zid

Pravo i pravda su dva različita pojma. Jel pravedno da mene Brko zatoči u tramvaju zato što netko nije platio kartu i ja recimo u tih 10min čekanja zakasnim na neki važan sastanak ili ispit na fakultetu ili nešto treće? Zato što Brko izigrava šerifa? Ne radi se tu samo o onome tko nije platio kartu nego o svima koji su u tom trenu u tramvaju. Ponavljam, samo zato što Brko, Mrko, Drko (...) izigravaju šerife, a zakonski očito nemaju pravo na to.


Problem o kojem pišemo, nastaje onog trenutka kad netko pokušava koristiti uslugu prijevoza bez važeće karte.Tvoje nezadovoljstvo trebaš usmjeriti na uzrok a ne na posljedicu. Brko , Drko ili bilo tko drugi pokušava odraditi svoj posao onako kako mu je uprava GPP-a naložila.
DA SKRATIM, NEMA ŠVERCERA NEMA PROBLEMA . POSTOJI JOŠ ITKO KOME TO NIJE JASNO ?
osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la: ›
Ne radi se tu samo o onome tko nije platio kartu nego o svima koji su u tom trenu u tramvaju. Ponavljam, samo zato što Brko, Mrko, Drko (...) izigravaju šerife, a zakonski očito nemaju pravo na to.

onog trena kad si ušao u vozilo pristao si na njihove uvjete i nema ti druge nego se ponašati po tim pravilima. zašto po dolasku policije nisi podnio prigovor policajcu da si bio zatočen protiv svoje volje?
ti sad rastežeš neko svoje pravo kako tebi odgovara a čovjek je na svom poslu i radi kako mu je rečeno.ti se ne moraš voziti javnim prijevozom al on od toga živi.gomilu stvari u životu smatraš glupošću i radiš ih jer se to od tebe traži.jebalo bi se i njemu živo da on ne dobije plaću od tih prodanih karata,kao da se on voli natezati sa balavurdijom.probaj se kod taxiste vozit a da ne platiš..to ti je ista stvar.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 14:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
Brick Top je napisao/la: ›
Ne radi se tu samo o onome tko nije platio kartu nego o svima koji su u tom trenu u tramvaju. Ponavljam, samo zato što Brko, Mrko, Drko (...) izigravaju šerife, a zakonski očito nemaju pravo na to.

onog trena kad si ušao u vozilo pristao si na njihove uvjete i nema ti druge nego se ponašati po tim pravilima. zašto po dolasku policije nisi podnio prigovor policajcu da si bio zatočen protiv svoje volje?
ti sad rastežeš neko svoje pravo kako tebi odgovara a čovjek je na svom poslu i radi kako mu je rečeno.ti se ne moraš voziti javnim prijevozom al on od toga živi.gomilu stvari u životu smatraš glupošću i radiš ih jer se to od tebe traži.jebalo bi se i njemu živo da on ne dobije plaću od tih prodanih karata,kao da se on voli natezati sa balavurdijom.probaj se kod taxiste vozit a da ne platiš..to ti je ista stvar.


Hvalim te bože ima i razumnih ljudi na ovom forumu . . . Nagrada kikiriki . . . poz ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.01.2010. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

samo jedno pitanje...nisam vidio ali mozda ste pricali o tome...da li taj covjek koji se sverca i uvati ga kontrola i npr odvede do vozaca da kupi kartu a npr on nece ili nije u mogucnosti,da li vozac ima pravo ostaviti zatvorena vrata i ne pustiti ga iz tramvaja dok ne kupi kartu ili dok ne dode policija?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 17:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tom-2 je napisao/la: ›
samo jedno pitanje...nisam vidio ali mozda ste pricali o tome...da li taj covjek koji se sverca i uvati ga kontrola i npr odvede do vozaca da kupi kartu a npr on nece ili nije u mogucnosti,da li vozac ima pravo ostaviti zatvorena vrata i ne pustiti ga iz tramvaja dok ne kupi kartu ili dok ne dode policija?

Ako nije u mogućnosti kupiti kartu tada mu se piše prijava i plaća kaznenu kartu po za to predviđenom protokolu !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.01.2010. 19:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la (Pogledaj post): › onog trena kad si ušao u vozilo pristao si na njihove uvjete i nema ti druge nego se ponašati po tim pravilima. zašto po dolasku policije nisi podnio prigovor policajcu da si bio zatočen protiv svoje volje?
ti sad rastežeš neko svoje pravo kako tebi odgovara a čovjek je na svom poslu i radi kako mu je rečeno.ti se ne moraš voziti javnim prijevozom al on od toga živi.gomilu stvari u životu smatraš glupošću i radiš ih jer se to od tebe traži.jebalo bi se i njemu živo da on ne dobije plaću od tih prodanih karata,kao da se on voli natezati sa balavurdijom.probaj se kod taxiste vozit a da ne platiš..to ti je ista stvar.

Ti očito ne čitaš šta sam pisao do sada. Gdje sam ja to spomenio da se to meni osobno dogodilo? Kakvom božjem policajcu da sam se požalio?
Ali sa ovim novim saznanjima, ako mi se to ikada dogodi (da ostanem zatočen u tramvaju zato što nisam platio kartu ili zato što netko drugi nije) ne samo da ću se potužit policajcu, nego i sudu.
I naravno da GPP jednim dijelom živi od prodaje karata, ali ne možete me uvjeravat da je u opisu posla vozača da zbog jednog tamo klinje koji se šverca, zajebava sve ostale u tramvaju, ne možete me uvjeravat da je njemu u opisu posla da samo prednja vrata otvori i tek kad svi uđu sa stanice u tramvaj, da tek onda otvara stražnja vrata ne bi li ostali mogli izaći (dogodilo se xy puta), ne možete me uvjeravat da će on zbog toga imati manju ili veću plaću. Za to postoje kondukteri, a za legitimaciju policija (što u civilu, što u odori).
Ako ste se ikada vozili ZET-ovim tramvajem, onda ste sigurno primijetili da su njihovi vozači potpuno zatvoreni u svojim kabinama i nemaju apsolutno nikakvog kontakta sa putnicima i tamo sigurno nećete doživjeti da tramvaj ne pušta nikoga vanka dok ne dođe policija. Isto tako, nećete doživjeti da vozač za vrijeme vožnje časka sa putnikom što GPP-ovci redovito rade, ali to je sad već druga tema.
I na kraju krajeva, ne razumijem zašto ste toliko nabrijani na nekoga tko se vozi bez karte? Može biti da ju je jednostavno zaboravio ponjeti. Nije on odmah kriminalac kako ste ga tu opisali. Pa hebemu, analogno ovome je na primjer, korištenje parkinga - vi ostanite 10min duže nego što ste platili i stići će vam kazna, ali jel onda i takve ljude smatrate kriminalcima? Isto su prekršili ugovor s jednim od gradskih poduzeća...

I sad će te vjerojatno misliti da sam prenabrijan na GPP-ovce (šta je možda i istina Smile ), ali evo recimo, često koristim i usluge Panturista i nikad nisam imao ni najmanju pritužbu na njihove vozače (eventualno na one ljude šta rade na informacijama i prodaji karata), dok gluposti GPP-ovaca moram trpiti bar 3-4 puta tjedno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tom-2
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.01.2010. 11:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e da jos jesno...sto sam cuo od puno ljudi...da li je istina da kad netko ude u tramvaj bez karte bilo to na prva, druga ili treca vrata da vozac ne smije traziti kartu..znc zaustaviti tramvaj i cekati da mu netko pokaze kartu...ja sam cuo da vozac nema tu ''ovlast''. jer on nije kontrolor vec samo vozac. da li netko znas nesto o tome?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.01.2010. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tom-2 je napisao/la: ›
e da jos jesno...sto sam cuo od puno ljudi...da li je istina da kad netko ude u tramvaj bez karte bilo to na prva, druga ili treca vrata da vozac ne smije traziti kartu..znc zaustaviti tramvaj i cekati da mu netko pokaze kartu...ja sam cuo da vozac nema tu ''ovlast''. jer on nije kontrolor vec samo vozac. da li netko znas nesto o tome?

Ne znam smiju li ili ne, ali to rade. Ne kreću dok se taj netko ne pojavi kod njih, naprijed u busu, i dok dok ne kupi kartu ili mu vozač ne održi prodiku ili u najgorem slučaju dok ga ne izbaci van. Time zadržavaju ostale putnike, što nije nimalo uredu jer što ako moraš stići na važan ispit, presjesti na bus za neko udaljenije mjesto...čak i samo čekanje i gubljenje živaca nije fora jer zbog nečijih gluposti ili NEovlasti si maltene prisiljen sjediti dok se nešto ne riješi.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: