Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Župan za širenje na lijevu obalu, Lovoković - protiv!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li za širenje Osijeka na lijevu obalu Drave?

Da
49%
 49%  [ 35 ]
Ne
47%
 47%  [ 34 ]
Ne znam/Ne zanima me
2%
 2%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 71


Autor Poruka
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.11.2009. 8:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se da od lijeve strane ne treba praviti spektaklarnu gradnju, ali mali pomak u vidi jednog manjeg zelenog i niskog naselja odmaknutog od Drave nebo bile narušene nikakove vizure a Tvrđavica bi time puno dobila, ono što sam već napisao i tu bi za sada bio kraj što se tiće lijeve obale za dogledno vrijeme. Gradske gabarite ne treba širiti dalje od Jug 2, Južne obilaznice i Svilajske ulice, a i to širenje u tim gabaritima neka bude u stilu Uskih njiva jer je na navedenim prostorima dosta mjesta za budučih 50 godina. Svi smo zaboravili na Pampas koji može biti idealna zelena rekreaciono- sportska zona. Najvažnije je popuniti centar grada, prvenstveno mislim na Blok centar II i sve poznate rupe, rješiti problem prometa i umiti grad. Sigurno da nekog spektakularnog povećanja stanovništva neće biti i zato krenimo realno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sale car
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1305
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 9:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne da mi se sada tražiti i citirati sve postove s kojima se slažem ili ne slažem, pa ću jednostavno napisati svoje mišljenje...

dakle, za urbanizaciju lijeve obale drave jesam, ali ne na ovakvu kakvu sada rade, da samo trpaju zgrade na zgrade... dakle, moje mišljenje je kako bi iza tvrđavice, dakle prema bilju, trebalo napraviti jedno naselje, isključivo sa prizemnicama, s puno zelenila, enabijeno i sve u starom, šokačkom stilu sa puno događanja, kako bi se turisti privukli i upoznali način življenja naših starih ( pod tim mislim recimo vožnja fijakerima, ljudi šetaju u narodnim nošnjama i tako... ), znači nešto korisno napraviti...

a za naseljavanje, znači pravljenje naselja i ostalo, tu je fino zemljište od južne obilaznice pa sve do tenja... brate ima mjesta da se use***... naravno, ne da naprave naselja kao retfala nova, koja tako odvratno nabijeno izgleda... dakle, širenje na liejvu obalu da, širenje na desnu obalu da, potreba za ikakvim širenjem NE...

_________________
"... napokon mirni, napokon slobodni, napokon u svojoj državi, a sad smo siromašni..."
---Elemental - iz dana u dan---
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 21.11.2009. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a tko još misli da od ljeve strane obale netreba graditi zgrade nego jednostavno urediti to do savršsenstva i napraviti preljepe livade,odmarališta, i slične stvari... :\

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la: › zasto ja ne mogu glasati (protiv)? I odmah odgovor adminu - Nisam vec ranije!


Kako se manifestira nemogucnost glasovanja - prikazuju li se rezultati, ili se ne vide "radio buttons"?


evo danas mogu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oftopik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 431
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 23:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sve je to oke, al meni je puno prihvatljivija opcija da se osijek proširi preko južne obilaznice prema tenju, dok bi sama obilaznica postala glavna gradska ulica (avenija) koja bi spajala istok i zapad grada, a da se izgradi nova južna obilaznica par kilometara južnije koja bi ujedno bila i nova granica grada kao što je to sadašnja obilaznica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Moira
Offline
Avatar

Ukupno postova: 344
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.11.2009. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
Svakako bi se slozio sa Lovokovickom, i jos radikalizirao njen stav te ni pod koju cijenu ne dopustiti urbanocid lijeve obale drave.

Jedan smo od rijetkih gradova koji ima privilegiju imati tako divnu prirodnu oazu 100 m od centra grada i to nikako ne treba devastirati.

Ako se hoce 'zaokruziti' osijek, da ne bude tako duguljast, sasvim dovoljno mjesta ima na jugu ... i tamo neka grade sta hoce i kako hoce i neka se svi arhitekti izivljavaju sa svojim perverzijama.


PS ... predlazem da se od ove teme napravi anketa ... jesmo li za sirenje osijeka na lijevu obalu drave ... a pod tim se podrazumjevaju stambeni objekti, ceste ... itd.

Tako je, apsolutno!
Plače mi se od same pomisli zgradurina preko Drave! Osijek je SAVRŠEN baš zato jer je zelen na drugoj strani rijeke, to nema ni jedan drugi grad, nije mi uopće jasno kako ljudi ne vide ogromnu vrijednost toga... osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
davorccc
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1400
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 24.11.2009. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lijepa prilika!

_________________
Sranje osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: