Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Župan za širenje na lijevu obalu, Lovoković - protiv!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Poll :: Jeste li za širenje Osijeka na lijevu obalu Drave?

Da
49%
 49%  [ 35 ]
Ne
47%
 47%  [ 34 ]
Ne znam/Ne zanima me
2%
 2%  [ 2 ]
Ukupno glasova : 71


Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 16:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

114 000 stanovnika je Osijek IMAO 2001. I od tada je tendencija pada... dakle, danas ima znatno manje, no to ce potvrditi ili opovrgnuti popis stanovnistva 2011.

IMHO, mislim da Osijek nece imati vise od 100 000 tisuca stanovnika.

Nazalost, popis stanovnistva nema kvalitativno mjerilo [ne dovoljno razradjeno], a vjerujem da bi upravo ono pokazalo da su iz Osijeka otisli mnogi koji su svoja nova stanista obogatili znatno vise od onih koji su Osijek obogatili svojim doseljenjem u njega.

Sto se tice lijeve obale, kao picanu mi se ta ideja svidjala, odnosno, svidjala mi se ideja sirenja grada, osjecaj da je ovo grad u koji se ljudi zele doseliti jer je u njemu zivot bolji nego drugdje, jer zele pridonijeti kvalitetnijem zivotu sebe i drugih.

Sada mislim da nema potrebe za sirenjem. Iz Osijeka ljudi uglavnom bjeze, ne sjecam se kad sam zadnji put cuo i vidio primjer nekoga tko se u Osijek doselio [incident u matrici], ali sam u zadnjih par godina put bijelog svijeta ispratio poprilican broj prijatelja.

Kad su politicari za ovako nesto, a struka protiv, onda je jasno o cemu se radi - vrlo vjerojatno o novom Eldoradu na kojem bi politikanti omastili brkove pogodujuci svojim klijentima iz sfere gradjevinske mafije.

Ne zaboravimo da je Djapic htio betonizirati prostor oko Pampasa. Sigurno ne zato jer mu je stalo do Osijeka i jer mu je u Osijeku toliko super da zeli u njemu zivjeti.

No, to su nagadjanja...

Cinjenica je da struka kaze da je tamo tesko i mnogostruko skuplje graditi. Srce kaze da ce to unistiti divljinu na 100 metara od centra. Dovoljno razloga protiv.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zandt
Offline
Avatar

Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nema Osijek ( pod Osijek mislim na građane) toliko para.. Ima previše robe a malo građana s debelim novčanicima da tako nešto kupuju...
Zašto se ugasilo pola Esekera, šteka izgradnja Eurodoma.. Propo Pevec.. Svi novonastali objekti lagano umiru.. Vidjet ćete gadnu budućnost onih tamo, na obilaznici što se rade..

_________________
< Samo laganini >
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uistinu nema potrebe da se grad širi preko drave. Postoji puno praznog neiskorištenog prostora između južne obilaznice i desne obale drave, dakle u sadašnjim gabaritima grada. Ne zaboravimo i suvremenu pošast rušenja trošnih kuća i građenja novih stambenih višekatnica na tim placevima.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2009. 17:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Postoje 2 stvari što se tiče lijeve obale, prva da se Osijek širi na lijevu obalu kontrolirano uz nisku gradnju i na ograničenoj površini ili drugo da se stvarno uredi prava rekreaciona zona. Svi ste zaboravili da tamo već postoji Tvrđavica i uz nju se može napraviti primjereno naselje u zelenilu, time bi Tvrđavica dobila mogučnost gradnje škole, ambulante i jedan primjerene veličine market što im svakako nedostaje. Tima se nebi narušila vizura prekodravskog zelenila, dakako da tu ne dolazi u obzir nikakova betonizacija niti kuća veća od kata. Mislim da je to prihvatljivo i ne mora biti odmah uz Dravu. Nemojmo misliti samo na sebe i da imamo lijep pogled na zelenilo i građani Tvrđavice imaju svoje potrebe, mislim da bi ovakovom rješenjem svi bili zadovoljni.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ivančica3
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 17:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...uopće nisam za urbanizaciju lijeve strane...osijek nije grad u kojeg se masovno doseljavaju ljudi, prema tome za tim nema potrebe...a tu prirodu lijeve obale je uvijek dobro imati nadohvat ruke, ako ništa drugo - bar zbog turista koji dolaze i koji su redom oduševljeni što iz grada mogu maltene odšetati u tu istu prirodu...mi smo možda ljudi koji ne obraćaju puno pažnje na to, ali jedan stanovnik Berlina recimo će sigurno uživati u tome, jer mu je pun kufer zgrada, prometa i slično...čak vjerujem da i velik dio njih i boravi s druge strane rijeke po seoskim turizmima, a dođe u grad samo u obilazak, npr....


Ja mislim da je prirodu s lijeve obale uvijek dobro imati zbog nas koji tu živimo. Lijepo je tamo. I grad je lijep takav kakav je - dodirnut prirodom. Možemo mi graditi i takav identitet grada. Ne mora sve biti betonirano. Pogledajte na što liči Zagreb.
Berlin baš i ne bi bio dobar primjer. Teško da će jedan stanovnik Berlina doći u Osijek uživati u prirodi. Premda obožavam Osijek, on se ne može ni u kojem pogledu mjeriti s Berlinom. Berlin je prekrasan. Nisam vjerovala da grad od preko 3 milijuna stanovnika može biti tako zelen i uređen. Čovjek bi očekivao da je sve u betonu. Inače je Berlin najzeleniji grad u Njemačkoj, a leži na 2 rijeke. Možemo se sad opet sjetiti našeg glavnog grada, a onda se možda možemo ugledati na Berlin. Ako oni mogu, kako ne bismo mogli mi sa samo 100 000 stanovnika!?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma kakvo širenje na lijevu obalu, samo mi fali da šetam desnom stranom Promenade a da mi se sa lijeve strane "smiješi" neke zgradurine tipa one kao što su u divaltovoj. Ne hvala.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2009. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sudeci po stanju glasovanja ... trenutno 22 za i 17 protiv sirenja ... a cudnom logikom vecina postova je 'protiv' ... cini se da ce i o ovom pitanju odlucivati glasaci tomislavgrada ili drinovaca

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 18:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): › sudeci po stanju glasovanja ... trenutno 22 za i 17 protiv sirenja ... a cudnom logikom vecina postova je 'protiv' ... cini se da ce i o ovom pitanju odlucivati glasaci tomislavgrada ili drinovaca


A ovi su kliknuli, al nisu komentirali. Smile

Osobno nisam za urbanizaciju lijeve obale u smislu građenja stambenih naselja, ali ako bi se gradile građevine za funkciju kulture, sporta i sličnih djelatnosti (ako bi za njih postojala potreba), onda sam za, s tim da bi se moralo osigurati prostor za zelenilo, a i nema potrebe da se zgrade nabijaju jedna na drugu, prostora ima.

Mogli bismo, recimo, napraviti naš mali Versailles...Smile

Volio bih kada bi eventualne građevine na lijevoj obali izvana imale štih starog Osijeka, da budu, ako već ne u secesijskom stilu, onda barem u neoklasicističkom. A unutra moderni interijeri i raspored prostorija. E, to bi bilo divno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dim
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2009. 18:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne citiram onog koji navodi Berlin, zašto i Osijek nebi mogao biti takav, ali pametnom gradnjom i ozelenjavanjem, pa valda ne mislite da je pametnije valjda da nam se grad izduži do ne daj bože Klise ili Petrijevaca ne vrijeđajući time navedena mjesta. Kako bi tek onda izgledao Osijek, i da ond da sa toih pozicija dođemo gledati sa promenade zelenilo preko Drave, pa zar desna obala Drave sa promenadom ne izgleda prekrasno. Isto tako može jednog dana izgledati i lijeva obala. Oćito da su to uska razmišljanja ili to neširenje odgovara samo onima koji stanuju uz taj uski pojas koji sa svog prozora može vidjeti to zelenilo.
Razmislite vi protivnici i pitajte onoga koj treba da se odlući da kupi ili gradi kuću uz obilaznicu prema Klisi ili bi volio imati kuću pa čak možda i stan na lijevoj obali i imati pogled na Osijek i konkastedralu. Stvar je u tome da gradnju treba odmaknuti od Drave po mogučnosti što dalje i nebojte se neće se osijek brzo širiti. Nisam ni iz Drinovaca niti iz Tomislavgrada, ali razmišljam onako kako bih volio da izgleda naš grad, pa se opet vratimo velikom Berlinu i sve je jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la (Pogledaj post): › Da ne citiram onog koji navodi Berlin, zašto i Osijek nebi mogao biti takav, ali pametnom gradnjom i ozelenjavanjem, pa valda ne mislite da je pametnije valjda da nam se grad izduži do ne daj bože Klise ili Petrijevaca ne vrijeđajući time navedena mjesta. Kako bi tek onda izgledao Osijek, i da ond da sa toih pozicija dođemo gledati sa promenade zelenilo preko Drave, pa zar desna obala Drave sa promenadom ne izgleda prekrasno. Isto tako može jednog dana izgledati i lijeva obala. Oćito da su to uska razmišljanja ili to neširenje odgovara samo onima koji stanuju uz taj uski pojas koji sa svog prozora može vidjeti to zelenilo.
Razmislite vi protivnici i pitajte onoga koj treba da se odlući da kupi ili gradi kuću uz obilaznicu prema Klisi ili bi volio imati kuću pa čak možda i stan na lijevoj obali i imati pogled na Osijek i konkastedralu. Stvar je u tome da gradnju treba odmaknuti od Drave po mogučnosti što dalje i nebojte se neće se osijek brzo širiti. Nisam ni iz Drinovaca niti iz Tomislavgrada, ali razmišljam onako kako bih volio da izgleda naš grad, pa se opet vratimo velikom Berlinu i sve je jasno.

Tvoje neslaganje s daljnjim longitudinalnim širenjem grada prema Nemetinu, Klisi ili Petijevcima je argumentirano, no uvjeravam te da za takvim širenjem neće biti potrebe još dugo vremena jer na užem gradskom području ima sasvim dovoljno prostora. Uostalom, zašto bi se grad širio samo u pravcu istok - zapad, kad na jugu ima prostora k'o u priči, a vjerujem da je i podloga ovdje kudikamo povoljnija za gradnju od zone neposredno uz Dravu. Koliko samo ima prostora između pruge u retfali i južne obilaznice (tamo se već gradi Portanova) ili pak južno od famozne obilaznice. Potrebno je samo dovesti adekvatnu infrastrukturu i svi preduvjeti za urbanizaciju su tu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Inertia
Offline
Ukupno postova: 236
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dim je napisao/la: ›
Da ne citiram onog koji navodi Berlin, zašto i Osijek nebi mogao biti takav, ali pametnom gradnjom i ozelenjavanjem, pa valda ne mislite da je pametnije valjda da nam se grad izduži do ne daj bože Klise ili Petrijevaca ne vrijeđajući time navedena mjesta. Kako bi tek onda izgledao Osijek, i da ond da sa toih pozicija dođemo gledati sa promenade zelenilo preko Drave, pa zar desna obala Drave sa promenadom ne izgleda prekrasno. Isto tako može jednog dana izgledati i lijeva obala. Oćito da su to uska razmišljanja ili to neširenje odgovara samo onima koji stanuju uz taj uski pojas koji sa svog prozora može vidjeti to zelenilo.


Nema to veze s uskim razmišljanjima nego čisto s oprezom i nepovjerenjem prema onima koji bi te projekte trebali realizirati.
Samo pogledaj kako su "obnovili" divaltovu i sve će ti biti jasno. Samo pogledaj kakve sve ideje imaju za izgraditi na mjestu bijele lađe, opet će ti sve biti jasno.
Uostalom, Osijek je prepun aritektonskih promašaja, koji su btw nastali u proteklih 30 godina.
Bilo bi lijepo da se to riješi kako je npr. u Njemačkoj, gdje su naselja stopljena s okolinom i, dok ovdje kod nas vjerojatno napravili moderni trg s tri drveta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavkbrk
Offline
Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.11.2009. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A joj ovoliko lupetanja dugo nisam cuo.Za pocetak popunite rupe u Istarskoj(3 god.se gradi Eurodom,a kada ce biti otvoren to nitko nezna,pa ce onda Istarsku srediti).Lupetate samo da bi nas odvratili od pravih problema.Magarci jedni !!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chosen
Offline
Avatar

Ukupno postova: 587
Spol: Nebitno Nebitno
Zabranjen pristup
Post Postano: 20.11.2009. 21:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ono što su počeli graditi u osijeku nisu ni završili a već planiraju nove stvari graditi.....nevjerovatn smo grad osijek031.com smile

_________________
  ▲
▲ ▲
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Čačovil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 22:49 
Naslov:  Re: Župan za širenje na lijevu obalu, Lovoković - protiv!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iza benta treba dići nebodere od po dvajest katova u socrealističkom stilu, evo 'vako! Cool


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Delfin
Offline
Avatar

Ukupno postova: 505
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 0:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čačovil je napisao/la: ›
Iza benta treba dići nebodere od po dvajest katova u socrealističkom stilu, evo 'vako! Cool

http://static.panoramio.com/photos/original/447084.jpg


Ajme meni nedaj bože ovako nešto!!!

Baj d vej, nisam za gradnju na lijevu obalu, ima i više nego dovoljno argumenata za protiv.

Dakle nema potrebe, na jugu se grad več širi( uske njive i sl), hvala bogu još uvijek smo mal grad tako da nema puno putovanja gore-dole, a kako izgleda tako če i ostati još jako puno godina.

_________________
...MOJ OSIJEK PUN JE SUNCA... osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: