Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policija privodi pijane maloljetnike, a roditelji lažu socijalnim radnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
josephine01
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2125
Lokacija: ispred ogledala
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2009. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
josephine01 je napisao/la: › Za početak, vratiti školi i profesorima dignitet koji nemaju već duži niz godina. Naglasiti da je škola odgojno-obrazovna ustanova.
Dignitet skole i profesora su rezultat, cilj. Oni se ne mogu vratiti dekretom i proglasom. Takav odnos je unisten onog dana kada se svetoj instituciji "obitelji" dozvolilo da se petlja u djecje obrazovanje, kad se dozvolilo da se roditelji obracaju profesorima. IMHO, roditelj u skoli moze jedino slusati i to je jedina metoda sigurnog povratka digniteta profesora i obrazovanja.

U pravu si. Naravno da nisam mislila vraćanje digniteta školi putem dekreta. Wink


Citat: › Roditelje koji su odgovorni za trulu obiteljsku sliku i nepovoljnu klimu za odgoj djeteta "prisiliti" na liječenja od kocke/alkohola/agresije/zlostavljanja.
A sve kriminalce treba u zatvor. Eto, rijesili smo problem. ;-)

Au, ode onda pola moje ulice u prdekanu. Smile Mislim da se slažeš sa mnom da bi cilj represivnog sustava trebala biti prije svega mogućnost oporavka posrnulih.

Citat: › Opaliti po džepu roditelje maloljetnika koji pijani rade šetu po gradu.
Svakakva djeca danas pijana secu gradom. No, represija u ovoj fazi je zakasnjela. To je kao da adolescentima koji su se seksali zabranis seks. Yeah, right!

Mislim da nije kasno. Kad taticu i mamicu opleteš s 500-600-700 kn kazne kad mu sinčić razvali dvije kante na promenadi, možda bi tatica razmislio da sina subotom zaveže u podrum i pušta mu Branka Kockicu i Slovojeda. (Naravno, tu bi trebao biti ispunjen uvjet da ne žica susjeda policajca da mu sredi kaznu.)

Citat: › Busamo se u prsa da smo tradicionalna država u kojoj je obitelj svetinja, a bijedno je koliko malo ulažemo u tu svetinju.
Sto se to tocno moze uloziti u obitelj? 10 000 kuna? Milijun? Da svim obiteljima damo povlastenu mirovinu?

Treba ulagati u drustvene sustave koji odgajaju djecu. Odgoj djece se ne smije prepustiti samo obitelji.


I tu se slažem, ali roditelji su sebi napravili djecu i primarni su u odgoju. Da bi iz sjemena nikla zdrava biljka, potrebno je plodno tlo. Kako izgleda odgoj djeteta u npr. školi ako se to dijete svaki dan vraća u disfunkcionalnu obitelj i nema nikakve uvjete za normalan razvoj i učenje?

* super sam quotala Wink

_________________
Za mene je svinja kralj životinja dok ne probam lava.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 21.11.2009. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
Joj, joj, osjećam se kao da sam iz preprošlog stoljeća.

Mi iz pretprošlog stoljeća se nismo usudili radit sranja kao ovi klinci danas jer smo znali što nas inače čeka...

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 14:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sto se mene tice za takvo stanje su krivi oni raznoazni plavi telefoni,prava djece i veliki plakati unicefa di pise da se dijete ne smije lupit
malo pretjerujem,ali je to u biti to,danas roditelj ne smije sinu samar lupit jer ce moron rec da ga zlostavljaju i onda starci popustaju a ovi ih prave majmunima,najbolje mi je kad vidim srijedom u 10 kad cekaju kod stuca bus,idu kuci mrtvi pijani a najstariji medu njima 16,za popizdit

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 14:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Srijedom u 10? Ja mislio pije se četvrtkom, petkom ili subotom...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
russell
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: v.lj.b.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 14:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a srijedom je u onom oksu sugavom vodka kunu,pa intelektualna krema osijeka tam zalazi

_________________
fakofbolan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noj u bemveu
Offline
Avatar

Ukupno postova: 367
Lokacija: Guantanamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.11.2009. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › bolje da se oko ovog pitanja malo vise zapita sta rade psiholozi, pedagozi po skolama i socijalna sluzba, a ne policija

oni bolje nek privode delikvente


osijek031.com smile

_________________
daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, daj kiki-riki-riki, kikiriki daj!


tko je najbolji? NOJ! tko je najbolji? NOJ!osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: