Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Policija privodi pijane maloljetnike, a roditelji lažu socijalnim radnicima

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2009. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: ›

što se tiče koraka vezanih uz to kako zainteresirati klince za takvo što, mislim da ne treba puno. nikako. treba malo dobre volje, malo novaca i njihova kreativnost. i jedna/dvije/tri odrasle osobe koje bi malkice pokrenule stvari i rekle im 'mi vam dajemo našu dobru volju i nešto malo sredstava. vi imate kreativnost - iskoristite to troje'. ja bih počela osobno s takvom inicijativom među, recimo, prvim razredima srednjih škola.


...i ranije, ne zaboravimo da pubertet i osjetljive godine počinju već u 7. i 8. razredu...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Leteci mungos je napisao/la: ›
CAROLINE je napisao/la: › kad bismo im dali da preuzmu punu odgovornost pri organiziranju nečeg njima zanimljivog, klinci bi se 100% angažirali.... opet kažem, cuga je neizbježna, ali da viš kako bi se racionalnije lokalo kad bi raspolagali određenim budgetom i kad bi 'organizacijski dio' morao ostati trijezan pazeći da nešto u što su uložili puno truda protekne glatko...
Ovo je istina, ali kako doci do koraka da se djeca uopce zainteresiraju?

Mene više zanima ko bi dao nešto ˝djeci˝ da organizira, i ako bi se dalo da se nešto samostalno napravi, opet bi tu bilo mišljenja da će biti neke supervizije i nebi se sigurno 100% uključivali.


eto, tipičan primjer podcjenjivanja klinaca. ti a priori znaš da se oni ne bi uključivali u ništa što zahtjeva određenu razinu kontrole. s takvim stavom i proizvodimo generacije po kojima smo tako lako spremni pljuvati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MegaSmrT
Offline
Avatar

Ukupno postova: 680
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 20.11.2009. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Išao sam maloprije s faxa kući i tako šetam ja laganini ulicom, kad ono klinjo od 6-7 godina psuje ko navijen na sav glas. Mali je u tih par min dok sam prolazio izrekao više psovki neg sam ja osobno pojmio za svojih 22 godine života... dakle, moj osobni stav je da su za današnju mladež krivi isključivo "umorni" roditelji kojima se živo jebe za djecu, gdje su, s kime su i što rade, bitno da je kući mir. Svaka generacija nova postaje sve gora i gora. Ak če pit nek piju, sve dobro dok se ne počnu kurčit pred "kokama" i pravit sranja, razbijat, izazivat i sl. Što se tiče policije, i treba da hapsi, ALI onda da to i ima neki plod..

_________________
Tata mudantino, sestra drakula.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 18:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nije ni čudo da se ovo događa kad djecu odgaja TV, a uloga majke (najvažnija u djetetovom životu), kao i oca, ili više ne postoji, ili je iz temelja izmjenjena-na gore. Nema funkcionalnog društva bez funkcionalne obitelji. Bojim se da ćemo prekasno shvatiti kako bi od npr. uvođenja radnog vremena od 6 sati dnevno bila puno veća korist po društvo nego što bi bila šteta za ekonomiju (smatram da bi se čak povećala zaposlenost).

U pogledu metoda koje su neki naveli za rješavanje ovog problema se slažem, samo bi još dodao da bi svatko ponaosob trebao preispitati leži li dio problema i u njemu, i u skladu s tim mijenjati svoje ponašanje - počesto na forumu, a i inače, čujem: "Kako smo se sinoć ubili, razbili, napili..."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 18:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: › Nema funkcionalnog društva bez funkcionalne obitelji. Bojim se da ćemo prekasno shvatiti kako bi od npr. uvođenja radnog vremena od 6 sati dnevno bila puno veća korist po društvo nego što bi bila šteta za ekonomiju (smatram da bi se čak povećala zaposlenost).
Kako onda objasnjavas da postoji znatan broj djece problematicnog ponasanja upravo u obiteljima u kojima majka ne radi?

Ne bi li ta djeca trebala biti najodgojenija od svih?

Ta famozna "obitelj" u koju se svi kunu je postala cistac savjesti i univerzalni izgovor. Za sve je kriv netko drugi - necija "obitelj". Lakse je za svaku devijaciju reci "kriva je obitelj", odnosno "netko drugi je kriv" i onda zaboraviti na sva svoja nakaradna djela, od banalnosti poput urlanja na djecu koaj se igraju na ulici, do otvorenog podrzavanja teze da se u zivotu "treba snaci".

Sto bi ti rekao na "obitelj" gdje majka pri upisu svoje kceri u srednju skolu dane izgubi cackajuci kod doktora da maloj daju ispricnicu kako je nesposobna za tjelesni, iako se radi o savrseno zdravom djetetu?! Majka i otac rade, reklo bi se - dobrostojeca obitelj, Hrvati, katolici, glasaci HDZ-a. Trivijalno i bezazleno. Ovaj cin sigurno nece natjerati tu curu da nekoga iscipelari, ali cemu je nju naucila njena majka?!

To je ta vasa famozna obitelj koja uci jebenim vrijednostima. To je ta famozna "obitelj", najvrijednija od svega, koja bi trebala djecu uciti univerzalnim vrijednostima.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zandt
Offline
Avatar

Ukupno postova: 13
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 18:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve birtije obiš'o sam, smirio se nisam
Dno života dotak'o sam, predao se nisam
K'o skitnica živio sam i nije mi žao
Još bi jedan život ja za ovaj dao


Neću lumpovat s 35 ko neki.. Sad se pije i dolazi kući u 5 ujutro..
Onaj gadan jutarnji osjećaj je vrijedan onog pijanog osjećaja da si kralj svemira, mogućnosti da možeš sve..

Opet me je prevarilo piće

Al' ću ja batinat svoju djecu.. Nedo im Bog da ovaki budu..

_________________
< Samo laganini >
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.11.2009. 19:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la (Pogledaj post): ›
...samo određenje 23h kao granice iza koje klinci ne bi smjeli biti vani je toliko arbitrarno da je presmiješno.... koji su to rizici prisutni vani u 23.05 a nisu u 22.30?



Pametno zboriš, ali...
Na što je sposoban jedan 16-godišnjak sutradan kad se ujutro u 01,00 h (u boljem slućaju ) vrati doma ?
Dok sinčić odspava do 12 iliti duže, neka, djete se razvija....Ma na što su djeca sposobna slijedeći dan koji zapravo prospavaju?
Te "slobodne" vikenda zapravo ni ne provedu s roditeljima/obitelji a kamoli da učine (odrade) nešto korisno.
Smjer je samo prema zabavi, ne prema odgoju u radu.
I onda imamo hrpu neodgojenih neradnika, nesposobnih ljenčina.
Ja sam ipak poklonik onog starog "red i rad".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 19:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

CAROLINE je napisao/la: › što se tiče koraka vezanih uz to kako zainteresirati klince za takvo što, mislim da ne treba puno. nikako. treba malo dobre volje, malo novaca i njihova kreativnost. i jedna/dvije/tri odrasle osobe koje bi malkice pokrenule stvari i rekle im 'mi vam dajemo našu dobru volju i nešto malo sredstava.
Ok, recimo da imas love koliko hoces. Organiziras nesto, dodje ti 20-tak djece, mladih osoba... s njima radis, kreativni su, otvoreni, super...

Onda napravis isto za sljedecih 20, a na radionici ti se pojavi 19 istih lica... i onda tako 3-4 puta i shvatis da se uvijek vrte iste osobe...

Sto onda? Kako mislis animirati djecu koju ne zanima to nesto "vazno" i "kreativno"?!

Citat: › vi imate kreativnost - iskoristite to troje'. ja bih počela osobno s takvom inicijativom među, recimo, prvim razredima srednjih škola.
Znam da zvucim previse defetisticki, ali postoji velika vjerojatno da bi u pojedinim skolama jos nekako i uspjela, ali u mnogim drugim skolama bi ti se odazvalo svega nekoliko ucenika - i to vjerojatno onih koje "nitko ne razumije".

Jesi ikad pokusala raditi sa studentima?! Hej, studenti - dakle, populacija koja se svrstava (vise ili manje opravdano) u top 7-10%. Od njih 50 u predavaoni, svega 5-6 doista zanima ono sto im se predaje. Ostali su tu zbog diplome, jer diploma znaci siguran posao u drzavnoj firmi, lakse zaposlenje i manje rada, vise novca za bolji auto, ...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 19:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

josephine01 je napisao/la: › Za početak, vratiti školi i profesorima dignitet koji nemaju već duži niz godina. Naglasiti da je škola odgojno-obrazovna ustanova.
Dignitet skole i profesora su rezultat, cilj. Oni se ne mogu vratiti dekretom i proglasom. Takav odnos je unisten onog dana kada se svetoj instituciji "obitelji" dozvolilo da se petlja u djecje obrazovanje, kad se dozvolilo da se roditelji obracaju profesorima. IMHO, roditelj u skoli moze jedino slusati i to je jedina metoda sigurnog povratka digniteta profesora i obrazovanja.


Citat: › Roditelje koji su odgovorni za trulu obiteljsku sliku i nepovoljnu klimu za odgoj djeteta "prisiliti" na liječenja od kocke/alkohola/agresije/zlostavljanja.
A sve kriminalce treba u zatvor. Eto, rijesili smo problem. ;-)

Citat: › Opaliti po džepu roditelje maloljetnika koji pijani rade šetu po gradu.
Svakakva djeca danas pijana secu gradom. No, represija u ovoj fazi je zakasnjela. To je kao da adolescentima koji su se seksali zabranis seks. Yeah, right!

Citat: › Busamo se u prsa da smo tradicionalna država u kojoj je obitelj svetinja, a bijedno je koliko malo ulažemo u tu svetinju.
Sto se to tocno moze uloziti u obitelj? 10 000 kuna? Milijun? Da svim obiteljima damo povlastenu mirovinu?

Treba ulagati u drustvene sustave koji odgajaju djecu. Odgoj djece se ne smije prepustiti samo obitelji.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.11.2009. 19:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Kako onda objasnjavas da postoji znatan broj djece problematicnog ponasanja upravo u obiteljima u kojima majka ne radi?


Hm, ne znam za učestalost ove pojave koju si naveo, otkud ti to? (Ne provociram, zaista me zanima). A da zaista i jest tako, pa naravno da nije važna sama činjenica da majka ne radi (kako si naveo) ili da roditelji kvantitativno više vremena provode s djetetom, nego je jednako važno o kakvom ocu i majci se radi, kao i kvaliteta provedenog vremena. Nisam htio reći da je sve u količini.

A ovu obitelj kakvu si naveo (majka koja kćeri sređuje ispričnicu), to je dobar primjer kakva obitelj ne treba biti.

Nisam rekao da obitelj jedina utječe, naravno da su tu još i ostali faktori, pa i genetika; znaš, vječna debata između onih koji smatraju da je važnije ono što je urođeno (genetski) i onih koji smatraju da je važnije ono što je stečeno.

Vjerujem da je problem i u tome što su djeca danas zaista previše zaštićena, u smislu da je prema njima teško poduzeti bilo kakve mjere kojima bi se sankcioniralo nepoželjno ponašanje. Tu govorim iz iskustva svojih roditelja, koji oboje rade u odgojno-obrazovnim ustanovama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mudu_senzala
Offline
Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2009. 23:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se tiče koraka vezanih uz to kako zainteresirati klince za takvo što, mislim da ne treba puno. nikako. treba malo dobre volje, malo novaca i njihova kreativnost. i jedna/dvije/tri odrasle osobe koje bi malkice pokrenule stvari i rekle im 'mi vam dajemo našu dobru volju i nešto malo sredstava. vi imate kreativnost - iskoristite to troje'. ja bih počela osobno s takvom inicijativom među, recimo, prvim razredima srednjih škola.

Dođite na capoeiru!!! to je nešto što je recimo mene maknilo s ulice iako nisam bio problematičan, ali mi je uvelike pomoglo i promjenilo me SmileSmileSmile
Sada imamo rekreativnu grupu u kojoj srednjoškolci i studenti mogu trenirati besplatno!!!
Na ovim linkovima ima detaljniji opis, imate i kontakt brojeve pa slobodno možete nazvati ako vas zanima Smile

http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=22262

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 1:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›


Jesi ikad pokusala raditi sa studentima?! Hej, studenti - dakle, populacija koja se svrstava (vise ili manje opravdano) u top 7-10%. Od njih 50 u predavaoni, svega 5-6 doista zanima ono sto im se predaje. Ostali su tu zbog diplome, jer diploma znaci siguran posao u drzavnoj firmi, lakse zaposlenje i manje rada, vise novca za bolji auto, ...


radila sam s ekipom adolescentske dobi puno 'problematičnijom' od 'najproblematičnijih' učenika najslabije rangiranih srednjih škola u osijeku, tako da znam zašto sam rekla što sam rekla. i još uvijek stojim iza toga što sam rekla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
CAROLINE
Offline
Avatar

Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.11.2009. 1:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

snaša je napisao/la: ›
CAROLINE je napisao/la (Pogledaj post): ›
...samo određenje 23h kao granice iza koje klinci ne bi smjeli biti vani je toliko arbitrarno da je presmiješno.... koji su to rizici prisutni vani u 23.05 a nisu u 22.30?



Pametno zboriš, ali...
Na što je sposoban jedan 16-godišnjak sutradan kad se ujutro u 01,00 h (u boljem slućaju ) vrati doma ?
Dok sinčić odspava do 12 iliti duže, neka, djete se razvija....Ma na što su djeca sposobna slijedeći dan koji zapravo prospavaju?
Te "slobodne" vikenda zapravo ni ne provedu s roditeljima/obitelji a kamoli da učine (odrade) nešto korisno.


ja sam sve svoje adolescentske vikende provela spavajući do 12 i umirući od mamurluka ostatak dana, kao uostalom i većna mojih prijatelja. danas, svi do jednog sasvim pristojni (moglo bi se čak reći i uspješni) ljudi u kasnim dvadesetima. ne vidim velik problem u spavanju do 12 vikendima kad imaš 16.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.11.2009. 2:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene je pak draga majka (hvala joj) budila u 9, pa na učenje, koliko god se dugo ostalo vani. A budući da su nas u Jezičnoj više drilali s matematikom i fizikom nego s onim s čim su trebali s obzirom na naziv škole, sjećam se kako su mi brojke plesale pred očima ako bih malo duže zaglavio, a ispit je bio najavljen za sljedeći tjedan (pozdrav profesorici S.N. Very Happy).

Uostalom, kad sam ja bio srednjoškolac, nepojmljivo je bilo ostati vani do 5 sati, osim u izuzentim situacijama, npr. u svatovima. Mislim da je danas posve drukčija situacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
snaša
Offline
Avatar

Ukupno postova: 820
Lokacija: 7 km od centra
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.11.2009. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Joj, joj, osjećam se kao da sam iz preprošlog stoljeća.
Danas stvarno svašta spada pod "normalu".
Znam i sama da sam kao adolescent mislila i živjela samo za izlaske i zabavu..mislim da se i današnji klinci po tom pitanju ni malo ne razlikuju.
Ali moje osobno iskustvo je da nema potpune sreće ako djete živi bez granica i samo za zabavu i izlaske, jednostavno kao roditelj uviđam da im ne smijem pustiti na volju.
A između ostalog u tu kategoriju spadaju i izlasci koji su im ograničeni (moraju se vratiti na vrijeme kući).

_________________
Niti jedan dokaz ne podupire tezu da je život ozbiljan.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: