Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Kultur Shock u osječkom Mini Teatru

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 18:02 
Naslov:  Re: Kultur Shock u osječkom Mini Teatru - nagradna igra je završena!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za sve napete, malo prekrasne muzike.



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sorry saljem treci put zaredom, ali ne vidim nigdje tu edit tipku...
Ugl, ovo je Kirk Hammet cover Very Happy

A zasto nema Edit tipke?

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.12.2009. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..


mozda zato sto sam bio na more koncerata pa znam sta je 50 kuna za bend koji volis. pisljivih, mizernih 50 kuna. u zgu su bili 100/130 kuna.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ja_ivica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 138
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 18:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la: ›
ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..


mozda zato sto sam bio na more koncerata pa znam sta je 50 kuna za bend koji volis. pisljivih, mizernih 50 kuna. u zgu su bili 100/130 kuna.

Tebe stvarno treba centrirat. Kakve ima veze broj koncerata sa stanjem u novcaniku?

_________________
Breastfeeding

It Rocks!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): ›

Uh, morao sam to izbacit.

ček jel nis ti žensko Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.12.2009. 19:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la: ›
ja_ivica je napisao/la (Pogledaj post): › Tulipane, otkud ti znas da li je 'pisljivih' ?

Ne guraj nos..


mozda zato sto sam bio na more koncerata pa znam sta je 50 kuna za bend koji volis. pisljivih, mizernih 50 kuna. u zgu su bili 100/130 kuna.

Tebe stvarno treba centrirat. Kakve ima veze broj koncerata sa stanjem u novcaniku?


pa ako ima za internet platit da pise po forumu, ima i 50 kuna za bend koji voli ako je jednom godisnje tu. u protivnom nek ne pise nist po forumu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 19:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

viš meni nije jasna jedna stvar. dal tebe stvarno tolko boli i vrijeđa taj "istočni melos" i to do te mjere da porediš jedan stvarno internacionalni bend u čijem sastavu je samo 1 čovjek s naših prostora (bosanac, dobro 2 jer je drugi iz bugarske i otuda ta povezanost s istokom jer neke pjesme jako jako podsjećaju na makedonske narodne pjesme), s nekom cicom trofrtaljkom. pa onda po tebi su turbo folk i

gogol bordelo



iggy pop



definiciju turbo folka je dao rambo amadeus koji kaže :
"Folk je narod. Turbo je sustav ubrizgavanja goriva pod tlakom u cilindar motora s unutarnjim izgaranjem. Turbo folk je gorenje naroda. Turbo folk nije glazba. Turbo folk je miljenica masa. Pobuđivanje najnižih strasti kod homo sapiensa. Turbo folk je sustav ubrizgavanja naroda. Ja nisam izmislio turbo folk, ja sam mu dao ime."

po tome je svaki oblik mainstreama turbo folk, sve što slušaš na radiju je turbo folk, sve što nije underground je turbo folk. po tome onda kultur shock ne može nikako bit turbo folk ma koliko ti to god htio. po tome su turbo folk uz sve cice trofrtaljke i tonson, severina, maja šuput itd itd itd al kultur shock nikako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.12.2009. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, vrijeđa me taj narodnjački melos i tužan sam što je sve više wannabe alternativaca počelo slušati takvo što, ajde cica trofrtaljka, ali neku veću razliku između nekih starijih folk pjevača i ovog ja ne vidim, osim što ovdje na trenutke ima žešćih dionica, narodnjački štih i jedno i drugo, ciganluk i jedno i drugo. možda bih svi trebali težiti da slušamo takvu glazbu i da preko tog za koju godinu možemo probavit i narodnjake, ne znam.. xD

meni je to odvratno, i jako puno alteraša koje ja znam da im je to odvratno i previše narodnjački, samo što svi šute, nitko neće srat na forumu, a meni je dosadno pa moram Very Happy i uspoređivat gogol bordelo sa kultur shockom je kao uspoređivati kiflu i kantu vode. Very Happy

o bregoviću koji je sa cijelim orkestrom cigana sviro kalašnjikov i ne znam koje turbo turbo narodnjačke ciganske stvari, neću ni raspravljati. xD

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.12.2009. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 20:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

viš spomenuo si bregovića a nisi se usudio spomenuti iggy popa koji je odradio glazbu za film s bregovićem i sam je rekao da je uživao u tome. čovjeka koji je praktički djed punka i svega što ti sad slušaš.

pričaš o nekim wannabe alternativcima a velika većina tih wannabija je već išla na koncerte dok si ti još pišo i srao u gaće. da se razumijemo ja ne želim vrijeđati nikoga ali te tvoje teze da je kultur shock narodnjački bend ti ne stoje nikako.

ako bolje pogledaš gogol bordelo se uopće ne razlikuje od kultura. multikulturalan bend koji je povezao cigansku glazbu i dio ruskog melosa s punkom. kultur je povezao bugarsku i makedonsku. razlika ? u tome što su ti i takvi kao ti alergični na sve što nema gitaru ili da parafraziram ima neki drugi instrument u bandu.

ako ćemo tako. onda je svaki ska band ciganluk i srbizam jer ima trube u bandu i nema veze što oni imaju drugačiji ritam i drugačije melodije. truba je brate tu to je cajka.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): ›
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put što je realno gledano jebeno užičko.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="Monstrum";p="282226"][quote="Monstrum";p="282225"]
zla_tratinčica je napisao/la (Pogledaj post): › i da, za ramba ovo znam, ja sam njegov veliki fan (i gle, ima i on nekih dijelova istočnjačkih u svojim stvarima, ali intepretirane na drugi način, iz ruganja)


rambo je za mene umjetnik i jedna velika munjara opaljena u glavu. i ja sam njegov veliki pobornik al ja na te stvari ne gledam ni blizu kao ti. po meni glazbu moraš shvatit i sagledat iz svih kutova. sam kažeš da se rambo narodnjačkog melosa hvata iz sprdnje, ozbiljno ili ne al našo si se sigurno u đipanju s drugarima kad je zasviro rambovo normalno kolo zadnji put što je realno gledano jebeno užičko.

po čemu se sad on razlikuje od kultura. po meni po aposlutno ničemu. on je uzeo melos iz zajebancije al ga je uglazbio, kultur je uzeo za ozbiljno i odlično uglazbio. turbo folk ? nema teorije. mislim da 90% benda ni nema pojma šta je to turbo oflk

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.12.2009. 20:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aj u kurac di je edit jebeni Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: