Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravo na rad bez diskriminacije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma tko ga ne bi zaposlio? Very Happy



_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
No, sve genetske promjene, pa tako i cijela evolucija, uvjetovane su mutacijom gena, odnosno pogreškom, pa je vrlo lako primijetiti da je homoseksualac pogreška prirode jednako kao i čovjek. (osnovni argument kojim se dokazuje ovakav stav jest činjenica da homoseksualizam nije ljudski fenomen, nego općeprisutna pojava kod svih oblika života).


Ovdje se opasno približavamo kvazi filozofskoj diskusiji o tome je li to evolucijska pogreška ili jednostavno - evolucija čovjeka, odnosno muškarca.
Po meni to predstavlja nekakvu međufazu; prvo homoseksualci, potom aseksualci.
Mislim da bi to riješilo dosta problema (čitaj: žena)... Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 16:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la: ›
No, sve genetske promjene, pa tako i cijela evolucija, uvjetovane su mutacijom gena, odnosno pogreškom, pa je vrlo lako primijetiti da je homoseksualac pogreška prirode jednako kao i čovjek. (osnovni argument kojim se dokazuje ovakav stav jest činjenica da homoseksualizam nije ljudski fenomen, nego općeprisutna pojava kod svih oblika života).


Ovdje se opasno približavamo kvazi filozofskoj diskusiji o tome je li to evolucijska pogreška ili jednostavno - evolucija čovjeka, odnosno muškarca.
Po meni to predstavlja nekakvu međufazu; prvo homoseksualci, potom aseksualci.
Mislim da bi to riješilo dosta problema (čitaj: žena)... Very Happy


Mislim da se ne približavamo takvom razmišljanju. Naime, sve što sam napisao stoji samo ako prihvaćamo darvinizam i teoriju evolucije kao polaznu točku.

Međutim, upravo je Darwin homoseksualcima napisao lošu prognozu. U knjizi Podrijetlo čovjeka (The Descent of Man, and Selection in Relation to Sex) Darwin dodaje već osnovanoj prirodnoj selekciji još jednu - seksualnu selekciju. Nije dovoljno za preživljavanje vrste da se prilagodi životnim uvjetima (najprilagođeniji preživljavaju, ostali otpadaju), nego i da se ti najprilagođeniji uspješno razmnožavaju.

Ako je Darwin u pravu, s obzirom da se homoseksualci ne mogu razmnožavati, priroda će se pobrinuti da se takav genski potencijal smanji i na koncu nestane. Tako da za kojih milijun godina homoseksualaca ne bi trebalo biti. Tu su naravno dva uvjeta - prvi, da se javno deklarirajući više ne moraju skrivati u heteroseksualnim vezama (svarajući potomke) i drugi, da za tih milijun godina opstane i sam čovjek (taj će se uvjet puno teže ostvariti - u nastupajućm klimatskim promjenama pitanje je hoće li na Zemlji za milijun godina biti kisika, a stvarno bi tražili mnogo od evolucije da nas još u tih milijun godina oslobodi i te ovisnosti o kisiku).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 17:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Ako je Darwin u pravu, s obzirom da se homoseksualci ne mogu razmnožavati, priroda će se pobrinuti da se takav genski potencijal smanji i na koncu nestane. Tako da za kojih milijun godina homoseksualaca ne bi trebalo biti. Tu su naravno dva uvjeta - prvi, da se javno deklarirajući više ne moraju skrivati u heteroseksualnim vezama (svarajući potomke) i drugi, da za tih milijun godina opstane i sam čovjek (taj će se uvjet puno teže ostvariti - u nastupajućm klimatskim promjenama pitanje je hoće li na Zemlji za milijun godina biti kisika, a stvarno bi tražili mnogo od evolucije da nas još u tih milijun godina oslobodi i te ovisnosti o kisiku).


Logički zaključujem iz ovog našeg dijaloga da se upravo prestankom diskriminacije homoseksualaca i apelaom za konačnom deklaracijom kako bismo svi skupa mogli sretno živjeti možemo riješiti vrlo velikog broja homoseksualaca unutar tri generacije.
Prihvaćam zaključak i obećavam slijediti metodiku istoga! Wink

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 19:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
@ Muvifrik, nadam se da se ovo "majmunsko skakanje oko monolita" ne odnosi (između redaka) na obilaženje oko Ka'abe, jer ću se osjetit uvrijeđen i diskriminiran. Very Happy

(Opet nestade EDIT, malo ga ima malo ga nema)



EDIT, nažalost, ne postoji u podforumima Vijesti/Najave. Evo i zašto
moderator


ne, aludirao sam na poznatu scenu iz odiseje 2001

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 20:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: › @Frost, ne razumijem ovo što kažeš:

Lapsus de brzi prsti osijek031.com smile mislio sam na jedan dio muške populacije, ne jedan dio muške feminizirane populacije

a de osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 1:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Po cemu je poljubac dvije gay osobe odvratniji od ljubljenja dva hetero gabora?

Ajd ti sad reci...dal bi volio gledati dva lika kako se žvale, sline jedan po drugome i navlače se po gradu..?

Jesi možda i ti jedan ''iz te mase'' ili..? osijek031.com smile

Šala...stvarno nemam ništa protiv, ali mislim da nije lijepo svo ono paradiranje i javno isticanje...

A ako svoj posao odrađuju fer i korektno, onda nek ih poslodavac zaposli. Ljudi su kao i svi. Samo nek šefove ne zavode i ne snajpaju ima pakšu i sve pet! osijek031.com smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2009. 12:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Ajd ti sad reci...dal bi volio gledati dva lika kako se žvale, sline jedan po drugome i navlače se po gradu..?

Što je toliko odvratno u tome?

Ništa drugačije od balavurdije koja isto to radi osijek031.com smile

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
j@dr@
Offline
Avatar

Ukupno postova: 53
Lokacija: Osijek u srcu
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uopće nemam želju znati tko, što, kada, zašto i kako u privatnosti svoga doma, niti to isto imam potrebu o sebi govoriti nekome drugom. I sad me živo zanima zašto mi oni u paradi moraju nabacivati na nos i još mi to praktično pokazivati..
ok, ti si gay.. i što da ja radim s tom informacijom...???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 13:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

j@dr@ je napisao/la: ›
Uopće nemam želju znati tko, što, kada, zašto i kako u privatnosti svoga doma, niti to isto imam potrebu o sebi govoriti nekome drugom. I sad me živo zanima zašto mi oni u paradi moraju nabacivati na nos i još mi to praktično pokazivati..
ok, ti si gay.. i što da ja radim s tom informacijom...???

To i ja cijelo vrijeme govorim... Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 14:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›

A ako svoj posao odrađuju fer i korektno, onda nek ih poslodavac zaposli. Ljudi su kao i svi. Samo nek šefove ne zavode i ne snajpaju ima pakšu i sve pet! osijek031.com smile


kakva debilna izjava. kao da to hetero m/ž ne rade jedni drugima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
kakva debilna izjava. kao da to hetero m/ž ne rade jedni drugima...

Kažem za derpee...jel bi ti radije da ti neka ženska osoba gleda pakšu dok se saginješ i da te snajpa, ili neki lik? Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 15:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa neće gledanje ubiti. Ako "žrtva" nije gay, nema se zašto osjećati ugroženom...ili pak...?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 15:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la: ›
Pa neće gledanje ubiti. Ako "žrtva" nije gay, nema se zašto osjećati ugroženom...ili pak...?

Baš da vidim da se nađeš u toj situaciji dal bi ti bilo svejedno ili bi malo zazirao od toga... Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da nisam gay, vjerojatno bi mi bilo neugodno, ali ne bih zato otpuštao niti ponižavao ljude. Općenito nikome ne nabijam na nos tko sam/ što sam, niti sam ikada na ovom forumu to spominjao jer nemam potrebu. Problem je što vas većina trpa sve u ladice, gejevi su ovakvi, strejteri su onakvi. Nije nužno tako. Isto ima gejeva i lezbijki koji su napadni svojim izgledom/ponašanjem i sl; isto vrijedi i za strejtere. Svi smo mi različiti, ljudi smo ima nas svakakvih, ali ono o čemu vi pričate je već lifestyle osobe, bila ona strejt ili gej. Osobno nisam za gay parade jer su to parade a ne samo pride, ali jbga agresivan napad-agresivna reakcija. Sada se već od svega toga pravi maskenbal, jer više nije čisto LGBT pride, nego LQBTIQ što dovlači sve moguće fetišiste i "čudake" na jedan događaj, pa se stvara pogrešna slika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: