Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravo na rad bez diskriminacije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.


ajmo razlučiti što znači skrivati, a što znači isticati!

ako netko pederasto izgleda ili ima piskutav glas, pa i pokrete onda mislim da mu se ne smije uskraćivati pravo na rad!
ali ako se ta sexualna orjentacija ističe na poslu onda dajem za pravo poslodavcu da prvo upozori, a u slučaju ponavljanja i udalji takvog radnika.
smatram da takvo ponašanje iritantno djeluje na ostale radnike (bar večinu ostalih) i time loše djeluje na radnu atmosferu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
@Frost...hvala na iscrpnom objašnjenju svake moje riječi...a vi svi ostali...moje mišljenje je da svatko ima pravo izbora, ali mi idu na živce te silne gay parade i pokazivanja pedera i njihovih žvaljenja i ostalih fuj stvari!

Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.


ovo ja potpisujem Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 13:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: › Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.
Zasto?! To je degutantno? Odvratno? Ne mozes to gledati koliko ti je odvratno?

Po cemu je poljubac dvije gay osobe odvratniji od ljubljenja dva hetero gabora?

Danas nije in biti homofob, zato se cesto cuje "nisam ja protiv njih, ali neka budu u svom malo getu/kuci/otoku". Na jednak nacin Hitler nije bio protiv Zidova u Varsavi. Nije tada jos bilo in slati Zidove u pecnice.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: › Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.
Zasto?! To je degutantno? Odvratno? Ne mozes to gledati koliko ti je odvratno?

Po cemu je poljubac dvije gay osobe odvratniji od ljubljenja dva hetero gabora?

Danas nije in biti homofob, zato se cesto cuje "nisam ja protiv njih, ali neka budu u svom malo getu/kuci/otoku". Na jednak nacin Hitler nije bio protiv Zidova u Varsavi. Nije tada jos bilo in slati Zidove u pecnice.


ljudi ovdje je tema diskriminacija na poslu!
neznam kako ti mungos, ali ja ne bi mogao prihvatiti ljubakanje dva dečkića u mojoj radnoj sredini...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se to izjednačava nečije seksualno opredjeljenje i nečija nacionalna pripadnost? Neka mi to netko objasni. (Možda Eseker? Very Happy)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na gey crnca bi gledao sa puno više opreza... Zbunj, zbunj

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.


ajmo razlučiti što znači skrivati, a što znači isticati!

ako netko pederasto izgleda ili ima piskutav glas, pa i pokrete onda mislim da mu se ne smije uskraćivati pravo na rad!
ali ako se ta sexualna orjentacija ističe na poslu onda dajem za pravo poslodavcu da prvo upozori, a u slučaju ponavljanja i udalji takvog radnika.
smatram da takvo ponašanje iritantno djeluje na ostale radnike (bar večinu ostalih) i time loše djeluje na radnu atmosferu...


ili ne kuzis ili ne zelis kuziti.

ovdje se ne radi o tome da gay osobe traze pravo da se ljube ili seve na poslu ... nego jednostavno traze pravo da ne dobiju otkaz ako se dozna da su homosexualnih sklonosti. bez obzira dali se to vidi iz aviona ili je stefica iz racunovodstva saznala od susjede da marko u skladistu ima decka pa rekla svima u firmi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Very Happy a zamisli tek da je gej, crnac, musliman, a k tome još i Srbin! Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 13:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Kako se to izjednačava nečije seksualno opredjeljenje i nečija nacionalna pripadnost? Neka mi to netko objasni. (Možda Eseker? Very Happy)


objasnio sam ti ja u prethodnim postovima.

radi se o diskriminaciji i tvom pravu da nosis bradu i da klanjas kad ti je to propisano, da u kantini tvoje firme ima jela bez svinjetine.

jel kao sto ima poslodavaca koji nece zaposliti pedere, vjerj mi da ih ima koji nece zaposliti muslimana, srbina ili zidova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Slažem se, ali može li se stavljati u istu kategoriju nacionalna pripadnost i seksualno opredjeljenje? Ljudi se rode kao pripadnici jedne nacije ili rase, a rode li se zaista homoseksualci kao homoseksualci? Je li homoseksualnost uvijek izbor, ili "pogreška" prirode? Na temelju ljudi (homoseksualaca) koje sam upoznao, rekao bih da su neki zaista prirodno takvi, a neki bome i nisu-bilo da su se ufurali u tu neku gej spiku, bilo da vole biti drukčiji, bilo da navode da su se razočarali u suprotnom spolu (usput, ovaj argument mi je najklimaviji).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2009. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Slažem se, ali može li se stavljati u istu kategoriju nacionalna pripadnost i seksualno opredjeljenje? Ljudi se rode kao pripadnici jedne nacije ili rase, a rode li se zaista homoseksualci kao homoseksualci? Je li homoseksualnost uvijek izbor, ili "pogreška" prirode? Na temelju ljudi (homoseksualaca) koje sam upoznao, rekao bih da su neki zaista prirodno takvi, a neki bome i nisu-bilo da su se ufurali u tu neku gej spiku, bilo da vole biti drukčiji, bilo da navode da su se razočarali u suprotnom spolu (usput, ovaj argument mi je najklimaviji).


...možeš staviti u istu kategoriju....za one koji su rođeni takvi je to činjenica...za onu drugu kategoriju, jednako tako ima ljudi koji malo koriste jednu putovnice, a malo drugu, ukoliko je imaju, ovisno o tjeralicama, recimo Smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
c-192
Offline
Avatar

Ukupno postova: 268
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
c-192 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
123456 je napisao/la (Pogledaj post): › a kako poslodavci znaju tko je peder? piše mu na čelu ili?


nekima i 'pise na celu' i vidi se iz aviona ...

ali poanta ove akcije je da ljudi ne moraju skrivati svoje sexualne sklonosti iz straha da nece dobiti posao ili da ce postojeci izgubiti.


ajmo razlučiti što znači skrivati, a što znači isticati!

ako netko pederasto izgleda ili ima piskutav glas, pa i pokrete onda mislim da mu se ne smije uskraćivati pravo na rad!
ali ako se ta sexualna orjentacija ističe na poslu onda dajem za pravo poslodavcu da prvo upozori, a u slučaju ponavljanja i udalji takvog radnika.
smatram da takvo ponašanje iritantno djeluje na ostale radnike (bar večinu ostalih) i time loše djeluje na radnu atmosferu...


ili ne kuzis ili ne zelis kuziti.

ovdje se ne radi o tome da gay osobe traze pravo da se ljube ili seve na poslu ... nego jednostavno traze pravo da ne dobiju otkaz ako se dozna da su homosexualnih sklonosti. bez obzira dali se to vidi iz aviona ili je stefica iz racunovodstva saznala od susjede da marko u skladistu ima decka pa rekla svima u firmi.


a što sam drugo ja napisao???

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 14:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

c-192 je napisao/la: › ljudi ovdje je tema diskriminacija na poslu!
neznam kako ti mungos, ali ja ne bi mogao prihvatiti ljubakanje dva dečkića u mojoj radnoj sredini...
Bolila bi me kita, kao sto bi me bolila i da kad bi se dvije hetero osobe zvaljakale. Zapravo, zamolio bi ih da se potucaju pred svima i da nam umjesto svakodnevnog doziranja svoju ljubav ekraniziraju kratko, ali intenzivno.

No, ne sumnjam da bi se u svakom uredu naslo baba kojima bi smetalo ljubakanje dvije gay ili dvije hetero osobe, smetala bi im i sama cinjenica da se netko iz njihovog ureda jebe, neovisno o tome radi li to istospolnim ili raznospolnim partnerom... uredi su uvijek bili mjesta okupljanja sarolike ekipe...

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eseker je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›
Pod broj 1, rekao sam da broj stanovnika nije jedina varijabla. A budući da spominješ Indiju, ako znamo da je u njoj prisutan kastinski sustav, sasvim je logično da ne može biti društvo blagostanja.

Pod broj 2, mislim da postoji strahovito neznanje o islamu, pa tako i o položaju žene u islamu, o čemu zaista tu ne bih pisao, niti bih htio pisati, jer ni sam još nisam toliko DOBRO upoznat s tom tematikom, a i da jesam, trebalo bi mi pedesetak stranica. Ali mogu reći da mislim da je položaj žene u današnjem "zapadnom" svijetu daleko gori od položaja žene prije 50 godina, i da mislim da je gori od položaja žene u islamu (uzevši u obzir to koliko sam upoznat s tim pitanjem, a tvrdim da sam iznadprosječno upoznat).

Dalje ne bih oftopičario, a možemo o tome otvoriti posebnu temu, s užitkom ću u njoj sudjelovati.


http://www.osijek031.com/viewtopic.php?p=275950#275950

LOOOOL

Otvori novi topic pa ću ti pojasniti neke stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 15:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ljudi se rode kao pripadnici jedne nacije ili rase, a rode li se zaista homoseksualci kao homoseksualci? Je li homoseksualnost uvijek izbor, ili "pogreška" prirode?


Znanost je, čini se, trenutačno na poziciji da je homoseksualizam urođen, ne smatra se"pogreškom" - odnosno poremećajem, ne smatra se bolešću, a time bi se trebalo zaključiti da je genetski uvjetovan.

No, sve genetske promjene, pa tako i cijela evolucija, uvjetovane su mutacijom gena, odnosno pogreškom, pa je vrlo lako primijetiti da je homoseksualac pogreška prirode jednako kao i čovjek. (osnovni argument kojim se dokazuje ovakav stav jest činjenica da homoseksualizam nije ljudski fenomen, nego općeprisutna pojava kod svih oblika života).

To je naravno pozicija onih koji vjeruju u evoluciju. Onima koji ne vjeruju, dakle kreacionistima, homoseksualizam je poremeća odnosno bolest.

Jedini prigovor koji i jedni i drugi moraju priznati homoseksualizmu jest da djeluje destruktivno na natalitet, pa bi se mi Hrvati imali čega brinuti, no samo zbog muškog homoseksualizma - ženama nije problem doći do sperme.

Srećom pa to uopće nije pitanje o kojem se ovdje raspravlja. Ovdje je pitanje samo smije li se nekom dati otkaz ako se ispostavi da je homoseksualne orijentacije - jasna stvar, ne smije. To je već sada riješeno. Naravno, riješeno je teoretski - u otkazu nitko neće napisati da je razlog homoseksualizam. Zato valja djelovati na svijest ljudi, ovakvim akcijama.

c-192 je napisao/la: ›
ja ne bi mogao prihvatiti ljubakanje dva dečkića u mojoj radnoj sredini...


Ja to isto ne bih mogao prihvatiti. Kao što ne bih mogao prihvatiti ni ljubakanje muškarca i žene, pijane zaposlenike, pušenje u radnom prostoru, kašnjenje, idiota zaposlenika, itd.. Nekim stvarima jednostavno nije mjesto na poslu, i toga se u zapadnjačkim sistemima izričito pridržavaju (to je ono kad u američkim serijama kolege kriju da su u vezi, jer to firma zabranjuje). U cilju što veće kontrole firme pribjegavaju otvorenim radnim prostorima, a privilegiju zatvorenog ureda imaju samo face na visokim pozicijama (njima se tolerira i ljubakanje).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: