Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravo na rad bez diskriminacije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 10:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija ...


opasno je biti tolerantan jer ces biti odma proglasen 'njihovim' ...


toliko predvidljivo, da je već dosadno.

zen031 je napisao/la: ›
Postavimo pitanje, čisto radi dobrobiti rasprave: što je važnije, civilizacijska dostignuća ili sama civilizacija? Mislim da je odgovor očit: civilizacija.


ne slažem se, jer ako si za civilizaciju koja nema napretka, čemu onda trud oko civilizacije? ako ćemo majmunski skakati oko monolita i češkati se iz uha sa upitnikom iznad glave, ne trudeći se shvatiti nešto drukčije, onda svi đaba krečimo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Frost, ne razumijem ovo što kažeš:
"Ne znam je li znaš, ali dobar dio feminizirane muške populacije se ponaša feminizirano... A žene usvajaju taj muškobanjasti stil ponašanja kako bi se što bolje uklopile u npr. većinsko muško okruženje gdje su provokacije spolne prirode više nego moguće (npr. radna mjesta i sl.)"

Dobar dio feminizirane muške populacije se ponaša feminizirano, ma da, ddddddd. Very Happy

Ja sam govorio o feminiziranom/maskuliniziranom ponašanju homoseksualaca i homoseksualki. Ali to ni nije najbitnije u ovoj temi, napisao sam što mislim, ne bih se htio ponavljati. (I da, zašto nekad ima a nekad nema tipke za "EDIT"???)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@zen031, prema metematici Ibn Khalduna - Kina, Indija, Banglades i Filipini bi trebale biti zemlje luksuza i lagodnog zivota. Realnost je dijametralno suprotna. Njegova matematika mozda vrijedi za drustva koja zive u podrucju neogranicenih resursa. S obzirom da je taj vremesni momak zivio u 14. stoljecu, dok se jos smatralo da je Zemlja ravna ploca i da resursa doista ima neograniceno - argumentirati citiranjem njegovih navoda se ne cini nista konstruktivno. Naprotiv, ljude se dovodi u zabludu.

Dakle, demografija kao argument ne prolazi.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 04.11.2009. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ogromna kolicina neznanja se ovdje nakuplja.

1. homosexualnost nije IZBOR ... jer zamislite si dali vi mozete 'birati' ... to je stanje. nitko ne bira hoce li imati krivi nos ili klempave usi

2. apsurno je dovoditi u vezu natalitet i homosexualnost. Prihvacanjem homosexualnosti se nece smanjiti natalitet, niti se se str8 osobe upisati u stranku homosexualaca. Postotak gay i bi populacije je uglavnom konstanta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 10:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ingo je napisao/la: ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): › pa ja sam mislio da je ekipa sa ovog foruma tolerantnija ...


opasno je biti tolerantan jer ces biti odma proglasen 'njihovim' ...


toliko predvidljivo, da je već dosadno.

zen031 je napisao/la: ›
Postavimo pitanje, čisto radi dobrobiti rasprave: što je važnije, civilizacijska dostignuća ili sama civilizacija? Mislim da je odgovor očit: civilizacija.


ne slažem se, jer ako si za civilizaciju koja nema napretka, čemu onda trud oko civilizacije? ako ćemo majmunski skakati oko monolita i češkati se iz uha sa upitnikom iznad glave, ne trudeći se shvatiti nešto drukčije, onda svi đaba krečimo.


Ne slažem se, ja mislim da civilizacija ne napreduje baš zbog toga što krive stvari smatra civilizacijskim dostignućima. Recimo, za mene bi to dostignuće napokon bilo da se ženama daju VEĆA prava u onim za njih specifičnim stanjima i odnosima, da se djecu odgaja u nematerijalističkom duhu, da se potiče razvoj znanja, morala... A pravo na pravo na zapošljavanje zbog toga što netko voli radit one stvari (padam u iskušenje da se malo duhovitije ali i vulgarnije izrazim Very Happy) ne smatram civilizacijskim dostignućem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zlusch
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2038
Lokacija: Sjenjak
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 10:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kad bih bio vlasnik firme i kad bih trebao zaposliti šljakera da mi odrađuje dio posla, bilo bi mi svejedno što radi popodne i vikendima, koje vjerske blagdane slavi i na koji način zadovoljava seksualne porive.

Isto tako, ako bi mi lik došao u suknjici, roza potkošulji i žutim šalom od perja oko vrata, poslao bih ga doma da se presvuče, bez obzira jel homić, turbo-Hrvat-katolik, Kirgistanac ili Marsovac.

_________________
Lega, nije ti dumina što praviš diklića od butre kraj kondora u treski.... a ti Anonymous dođi k sebi dok još imaš kome!

47! Još se trese na udici.... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): › @zen031, prema metematici Ibn Khalduna - Kina, Indija, Banglades i Filipini bi trebale biti zemlje luksuza i lagodnog zivota. Realnost je dijametralno suprotna. Njegova matematika mozda vrijedi za drustva koja zive u podrucju neogranicenih resursa. S obzirom da je taj vremesni momak zivio u 14. stoljecu, dok se jos smatralo da je Zemlja ravna ploca i da resursa doista ima neograniceno - argumentirati citiranjem njegovih navoda se ne cini nista konstruktivno. Naprotiv, ljude se dovodi u zabludu.

Dakle, demografija kao argument ne prolazi.


Broj stanovnika je samo jedna varijabla, pa naravno da se samo s tim neće puno postići ako je društvo kronično pohlepno, nemoralno, ako postoji socijalna nepravda. (Btw. muslimani nikada nisu smatrali Zemlju ravnom pločom; štoviše (offtopic) javlja se jedna zanimljiva situacija: kad su se držali svojih vjerskih normi, njihova društva su bila u procvatu (tzv. zlatno doba islama), kad su počeli usvajati tuđe norme, propadali su).

Demografija je itekako argument, OVDJE ne govorimo o prihvaćanju homoseksualaca ili ne, nego o pitanju ZAPOŠLJAVANJA homoseksualaca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 11:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›

Ne slažem se, ja mislim da civilizacija ne napreduje baš zbog toga što krive stvari smatra civilizacijskim dostignućima.


ne razumijemo se. ja govorim o NOVIM stvarima, jesu li one prave ili krive, to će vrijeme pokazati. nekad se nije moglo zamisliti da crnac upravlja bijelom kućom, i to je definitvno bijeloj populaciji bilo nezamislivo(krivo), pogotovo južnjacima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ Muvifrik, nadam se da se ovo "majmunsko skakanje oko monolita" ne odnosi (između redaka) na obilaženje oko Ka'abe, jer ću se osjetit uvrijeđen i diskriminiran. Very Happy

(Opet nestade EDIT, malo ga ima malo ga nema)



EDIT, nažalost, ne postoji u podforumima Vijesti/Najave. Evo i zašto
moderator

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
zen031 je napisao/la: ›

Ne slažem se, ja mislim da civilizacija ne napreduje baš zbog toga što krive stvari smatra civilizacijskim dostignućima.


ne razumijemo se. ja govorim o NOVIM stvarima, jesu li one prave ili krive, to će vrijeme pokazati. nekad se nije moglo zamisliti da crnac upravlja bijelom kućom, i to je definitvno bijeloj populaciji bilo nezamislivo(krivo), pogotovo južnjacima...


Dobro, neka vrijeme pokaže. Ja mislim da je vrijeme već dalo svoj odgovor, a i ako nije, pitam se koliko imamo vremena.

Drago mi je što lijepo raspravljamo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: › Broj stanovnika je samo jedna varijabla, pa naravno da se samo s tim neće puno postići ako je društvo kronično pohlepno, nemoralno, ako postoji socijalna nepravda.
Ne postoji ta socijalna pravda i moral koje ce nahraniti milijardu gladnih usta [gdje broj usta raste] s konacnom kolicinom npr. obradivih povrsina. Rast broja ljudi dovodi do siromastva i smanjenja kvalitete zivota, sto u konacnici dovodi o ratova i reguliranja broja tih istih ljudi. Zazivanje nekontroliranog mnozenja je zapravo zagovaranje ratova.

Citat: › procvatu (tzv. zlatno doba islama), kad su počeli usvajati tuđe norme, propadali su).
Da, skrenuli smo s teme, sad si odim demografije otvorio i pitanje onoga sto nazivas "civilizacijskim dostignucima". Kakve su islamske norme tada bile kad su npr. zene u pitanju? Smatras li da su danasnje (zapadne) norme spram zena bolje ili losije do tih kad su mislimanske zemlje "cvale"?

Citat: › Demografija je itekako argument, OVDJE ne govorimo o prihvaćanju homoseksualaca ili ne, nego o pitanju ZAPOŠLJAVANJA homoseksualaca.
Slazem se da govorimo o zaposljavanju. Lakse je zaposliti se u drustvu blagostanja, slazes li se time? Ako se slazes, onda mi objasni kako to da uz dvoju demografsku sliku Indija i Banglades nisu zemlje blagostanja?

Hoce li homoseksualac lakse naci posao u drustvu gdje su prirodni i privredni resursi manje ili vise dostupni?

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 11:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pod broj 1, rekao sam da broj stanovnika nije jedina varijabla. A budući da spominješ Indiju, ako znamo da je u njoj prisutan kastinski sustav, sasvim je logično da ne može biti društvo blagostanja.

Pod broj 2, mislim da postoji strahovito neznanje o islamu, pa tako i o položaju žene u islamu, o čemu zaista tu ne bih pisao, niti bih htio pisati, jer ni sam još nisam toliko DOBRO upoznat s tom tematikom, a i da jesam, trebalo bi mi pedesetak stranica. Ali mogu reći da mislim da je položaj žene u današnjem "zapadnom" svijetu daleko gori od položaja žene prije 50 godina, i da mislim da je gori od položaja žene u islamu (uzevši u obzir to koliko sam upoznat s tim pitanjem, a tvrdim da sam iznadprosječno upoznat).

Dalje ne bih oftopičario, a možemo o tome otvoriti posebnu temu, s užitkom ću u njoj sudjelovati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
eseker
Offline
Avatar

Ukupno postova: 649
Lokacija: moja radna soba
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.11.2009. 12:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Pod broj 1, rekao sam da broj stanovnika nije jedina varijabla. A budući da spominješ Indiju, ako znamo da je u njoj prisutan kastinski sustav, sasvim je logično da ne može biti društvo blagostanja.

Pod broj 2, mislim da postoji strahovito neznanje o islamu, pa tako i o položaju žene u islamu, o čemu zaista tu ne bih pisao, niti bih htio pisati, jer ni sam još nisam toliko DOBRO upoznat s tom tematikom, a i da jesam, trebalo bi mi pedesetak stranica. Ali mogu reći da mislim da je položaj žene u današnjem "zapadnom" svijetu daleko gori od položaja žene prije 50 godina, i da mislim da je gori od položaja žene u islamu (uzevši u obzir to koliko sam upoznat s tim pitanjem, a tvrdim da sam iznadprosječno upoznat).

Dalje ne bih oftopičario, a možemo o tome otvoriti posebnu temu, s užitkom ću u njoj sudjelovati.


Otvori novi topic pa ću ti pojasniti neke stvari.

_________________
šorom šajke a niz Dravu čeze osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.11.2009. 12:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Frost...hvala na iscrpnom objašnjenju svake moje riječi...a vi svi ostali...moje mišljenje je da svatko ima pravo izbora, ali mi idu na živce te silne gay parade i pokazivanja pedera i njihovih žvaljenja i ostalih fuj stvari!

Ono što sam napisala nek su sretni što su živi, vidim da su to svi shvatili doslovno. Karikirala sam...hoću reći nek budu gej, nek rade što hoće u spavaćoj sobi, ali javno tu nešto pokazivati/dokazivati...a-a.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.11.2009. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: