Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pravo na rad bez diskriminacije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 15:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la: ›
Pa da nisam gay, vjerojatno bi mi bilo neugodno, ali ne bih zato otpuštao niti ponižavao ljude.

Nisam rekla da ih treba ponižavati ili zato otpuštati, samo...ako već jesu gay, ne trebaju biti zatvoreni u kući i biti izolirani od ostatka svijeta...već: čemu sve one parade i javna pokazivanja/dokazivanja?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...stalno se vrtiš oko jednog te istog....ovdje se ne radi o paradama, stoput smo raspravljali prije o tome....ovdje se radi o diskriminaciji na poslu...znači, treba li otpustiti ili zaposliti radnika ako je on gej....kužiš sad??????

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...stalno se vrtiš oko jednog te istog....ovdje se ne radi o paradama, stoput smo raspravljali prije o tome....ovdje se radi o diskriminaciji na poslu...znači, treba li otpustiti ili zaposliti radnika ako je on gej....kužiš sad??????

Btw, jesam jedina koja raspravlja o tome? NE...i zato se molim te otkači i gnjavi nekog drugog, uredu?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 15:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kužim ja tebe. Samo sam se htio nadovezati na temu. Ni ja nisam velik dijelom za parade upravo zato što se od svega radi maskenbal, pa neka se onda zove maskenbal pride (parada), zaboli me. Drugim dijelom sam za, barem da se proširi svijest da ima i nas. Začidili bi se koliko ima u Osijeku, ali ne znam nikoga tko je bio otpušten zboga toga. Ovdje (os) ih ima i dosta profesora/profesorica u srednim školama, fakultetima, lječnika, pa čak i većih imena.. ali ne znam da je itko imao problema. Općenito mislim da su ljudi u Osijeku nešto zreliji što se tiče tih stvari, baš zato što imamo tu neku "flegma" crtu u sebi. "Ti radi svoje, ja ću svoje, i sve ok, lega".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.11.2009. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zodijak je napisao/la: ›
Kužim ja tebe. Samo sam se htio nadovezati na temu. Ni ja nisam velik dijelom za parade upravo zato što se od svega radi maskenbal, pa neka se onda zove maskenbal pride (parada), zaboli me. Drugim dijelom sam za, barem da se proširi svijest da ima i nas. Začidili bi se koliko ima u Osijeku, ali ne znam nikoga tko je bio otpušten zboga toga. Ovdje (os) ih ima i dosta profesora/profesorica u srednim školama, fakultetima, lječnika, pa čak i većih imena.. ali ne znam da je itko imao problema. Općenito mislim da su ljudi u Osijeku nešto zreliji što se tiče tih stvari, baš zato što imamo tu neku "flegma" crtu u sebi. "Ti radi svoje, ja ću svoje, i sve ok, lega".

Kao što sam već i napisala, nemam ništa protiv njih, nisu oni htjeli biti nešto drugačiji...tako je kako je, a na nama je hoćemo li to prihvatiti ili ne. Meni nije bad ako je netko gay, samo kažem...parade...su ''izmakle'' kontroli.

A što se tiče poslodavaca...bio ti Srbin, cigan ili gay...važno je samo kakav si čovjek i da svoj posao odrađuješ fer i korektno. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.11.2009. 16:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

j@dr@ je napisao/la (Pogledaj post): › Uopće nemam želju znati tko, što, kada, zašto i kako u privatnosti svoga doma, niti to isto imam potrebu o sebi govoriti nekome drugom. I sad me živo zanima zašto mi oni u paradi moraju nabacivati na nos i još mi to praktično pokazivati..
ok, ti si gay.. i što da ja radim s tom informacijom...???


ova zadnja recenica koju si napisao je bit problema. kada svi poput tebe budu rekli 'ti si gay, i sta da ja radim s tom informacijom' ... okrenuli se i otisli dalje ... onda vise nece biti potrebe za gay paradama, za borbom za ista prava, za gay klubove i slicne stvari.

samo, jos ti trebas sazrijeti i reci 'vidi parada ... boze ... hahaha ... smjesni su ko oni u riu, isto tako puni perja, sareni i vesele se po ulici' ... okrenuti glavu i otici.

jednostavno, kao sto si pokazao tolerantnost prema sexualnoj orjentaciji, onda mozes pokazati toleranciju i prema tom folkloru neke zajednice. Jer nije bas da su ti prideovi svaki dan.

Zodijak je napisao/la (Pogledaj post): › Začidili bi se koliko ima u Osijeku, ali ne znam nikoga tko je bio otpušten zboga toga. Ovdje (os) ih ima i dosta profesora/profesorica u srednim školama, fakultetima, lječnika, pa čak i većih imena.. ali ne znam da je itko imao problema.


Djelomicno si u pravu. Svijest o gay osobama se mijenja. Mijenja se percepcija da su gay osobe bolesne, izopacene, itd itd. Ali, to sto ti neznas dali je netko imao problema, ne znaci da ih nema. Ili mozda znaci da gay osobe to samo dobro skrivaju.

Ova akcija je upravo radi toga, da gay osobe ne moraju skrivati svoju sexualnost (ne moraju ju ni isticati) ... i ne moraju strahovati da ce otkrivanjem izgubiti posao.

Ovo je pitanje predrasuda i demistificiranje tih predrasuda. Svatko ce i dalje zaposljavati onoga koga hoce ... mozda ce velike sise biti presudne.

Ja sam kao student probusio uho. Danas je to sasvim normalna stvar, ali ... kad sam se bio javio za posao skladistara u Alastor, nisu me pitali puno o skoli, mom uspjehu, znanju jezika, infomatike ... nego me tip prvo pitao 'oces ti skiniti tu mindjusu ako te zaposlimo' ... dakle, skladiste ??? pitam se dali bi takav mentalni sklop mogao podnjeti nekoga tetoviranog ? probusenog nosa ? obrve ? nekoga drugacije sexualne orjentacije ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zodijak
Offline
Ukupno postova: 543
Lokacija: Halloweentown
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.11.2009. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rekao sam samo ono što znam ja osobno, i sa svime ostalim se slažem. Evo jedan sličan slučaj, moju prijateljicu ne žele zaposliti jer je - albino. Neki su joj čak i u lice to rekli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dreamer
Offline
Avatar

Ukupno postova: 241
Lokacija: tu i tamo
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.11.2009. 0:58 
Naslov:  Re: Pravo na rad bez diskriminacije!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 



Većinom ljudi vide homoseksualnost kao stvar izbora…homoseksualnost nije stvar izbora. I u tom smislu prikaz seksualne orijentacije na liniji varijabli kao boje kože ili slično je super stvar. I sve bi bilo dobro kada bi svi tako mislili…međutim, budući da ne misle svi tako (a tog smo svjedoci i čitajući izjave pojedinaca na ovom topiku) potrebna je nekakva reakcija…

Što se tiče Pridea, razumijem da je to nerazumljivo osobama koje "nisu u toj koži" ili nemaju bliže povezanosti s nekim tko je gej ili se ne bave tom društvenom problematikom, ili…

To nije ponos u smislu: ponosan/a sam na sebe jer sam sve ispite dala na vrijeme, ili jer sam učinila neko dobro djelo, ili jer imam uspješne odnose. To nema veze s tim... to je osjećaj da je osoba dobro s tim sto je gej. Str8 ljudi se ne moraju to pitati jer nema opresije na njihovu seksualnu orijentaciju i normalno je da se ok osjećaju kao str8. Ali gej osoba se ne osjeća dobro sto je gej…od malih nogu dobiva poruke da je to loše, nenormalno i sl. i nema te "normalnosti" života...

Da skratim priču, Pride je povezan s opresijom, diskriminacijom i internaliziranom homofobijom. Nužnost skrivanja ima uzima svoj danak.

Nedavno sam razgovarala s jednom maloljetnom osobom (iz manjeg mjesta u hrvatskoj) koja nije mogla ni izgovoriti riječ gej, i silno se nadala da ću joj reci kako da se to izlječi, i to joj je bilo nastrano, a tako kaže i njen tata... koji bi njih sve pobio.

Moment u kojem će ta osoba moći živjeti ok je moment kad osjeti ponos sto je gej. Ne sram, ne krivnju, ponos u smislu da voli sebe i da je gej ok.

Ponos je i dio procesa coming outa. Ponos je kad osoba bez nelagode može o sebi reci da je gej (naravno, ne mora tim riječima, to su i trenuci poput bezazlene priče gdje osoba spominje svoju djevojku - a ne prijateljicu npr).

Isto tako, ne slažem se da je orijentacija osobna stvar (bar u ovom kontekstu u kojem okolina ne smatra to posve nebitnom karakteristikom pojedinca). Jer naravno da nije. Možda na pustom otoku. Naravno, osobna je stvar koga će osoba izabrati za partnera/icu , ali šta kad drugima nije isto hoće li biti s muškarcem ili sa ženom... i ako će zbog toga dobiti otkaz, ili posao uopće neće dobiti, kako to može biti njihova osobna stvar? Kako može biti njihova osobna stvar to što ne mogu nesmetano šetati po gradu držeći se za ruke a da ne naiđu na barem jednog primitivca koji će im, ako ništa, uputiti pogled kao da su s marsa pali, a da ne govorim da je to najmanje što im se može dogoditi…

I nije orijentacija u prvom planu, već posljedice te orijentacije. To je bitna razlika.
Isto tako kada je sam Pride u pitanju, uzmite u obzir da taj event ne podržava veeeeliki dio LGBT populacije, jer smatraju da je takva manifestacija apsolutno kontraproduktivna jer netko gologuze osobe u perju poistovjećuje sa svima, i onda umjesto senzibilizacije građana, dobijemo još veću homofobiju, jer ipak Hrvatska je Hrvatske a ne Švedska, da bi se na toj manifestaciji svi skupa zabavili bez ikakvih izgreda.

Nemojmo se zavaravati, diskriminacija postoji, i najgore što mi kao društvo možemo napraviti jest praviti se da toga nema…diskriminacija po bilo kojoj osnovi što se mene tiče nema opravdanje, kako prema osobama LGBTIQ populacije, tako i prema ostalim nacionalnim, vjerskim i drugim osnovama. Recimo imam prijateljicu, Srpkinju po nacionalnosti koja je trebala početi raditi u jednoj zdravstvenoj ustanovi u Os. Prošla je razgovor kod jedne osobe i sve je bilo ok, međutim onda je malo morala popričati i s drugom osobom, eeee, toj se osobi nije baš svidjelo njezino prezime, pa je počeo kopati…a gdje si bila te i te…iako je cura te '91 imala 4 godine…trebam li napominjati da posao nije dobila…već osoba koja je s tom istom išla u razred i zna se da je imala puuuno lošije ocjene...


@ Stella1989 evo svježe izdanje za tebe...ne moraš mi zahvaljivati, znam da sam srce Smile


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.11.2009. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@dreamer...tnx na slici...baš sam nju godinama pokušavala iskopat na Internetu, a kojeg li čuda, dobijem ju baš upravo od tebe Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: