Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Tajnim detektivima protiv lažnih bolovanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Silver Testalone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Komaracgrad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 9:23 
Naslov: Great ! bravo Mediću
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tramvajac je napisao/la (Pogledaj post): › audiworld, jedi govna, jedi govna jedi govna itd...
Ja vozim jebeni tramvaj, kada ti spavaš, i vozim stoku a neljude, jer tako se ponašaju subotom po noći ! Ja vozim za Božić, Novu Godinu, Uskrs, 1 svibanj, kad ti ždereš , piješ, roštiljaš i sl. Ja vozim na+40, kada se ti kupaš na kopiki ili gdje već bilo. Ja moram trpjeti komentare putnika, koji meni jebu mater, jer se neki majmun parkirao na prugu, a nimalo nisam kriv za to ! Ja moram raditi TRI posla odjednom, voziti, prodavati karte i kontrolirati putnike ! Bez dodataka moja plaća bi bila oko 4 milje kuna, a za ono do 6, moraš odraditi sve gore navedeno.
I da završim, audiworld-jedi govna !!!!!


E Tramvajac, pa čovječe ti si takav primitivac da si me natjerao da se registriram ovdje samo da tebi napišem što ti mislim.

Koju ti spiku imaš pa to svijet nije vidio, pa čovječe pa jebe se kome kad ti voziš tramvaj, kojeg datuma i praznika, pa jel' ti tražiš suosjećanje ili što?
Voziš za cca. 7.000,00 kuna netto, imaš šest satno radno vrijeme i beneficiran radni staž tri mjeseca na godinu ako se ne varam!

Imate tridesetak RADNIH dana godišnjeg odmora, a osim toda ste toliko i na bolovanju.

Jako smo nesretni što nemate klime u busevima i tramvajima, i kažeš sa stokom radite?

Ljudi koji od svoje grbače plaćaju prirez iz kojega se tebe i tvoju obitelj hrani su znači stoka, i ljudi ovdje koji ne vole lopovluk isto neka "jedu govna" jel'da?

A direktora Medića bi trebalo u najmanju ruku izrokati isto po tebi jel'da?

Ma direktore svaka čast, samo čižma, čižma je za žgadiju, žgadiji treba pokazati da nema više zajebancije, da je to vrijeme prošlost.

Poštenim ljudima još treba pomoći i nagraditi ih, prepoznati, ali isto tako i žgadiji treba zabiti.

Tu primitivčine vrijeđaju, primitivci s upola manje škole i dvostrukim primanjima nekome drže slovo, zato što im se čini da je javašluku, lopovluku i neradu došao kraj.

E pa ja se nadam da je došao!

Direktore samo hrabro i po gasu, i budi spreman na sve, nemoj da te neki ljakse iznenadi, oči i na leđima i spreman!

Živijo!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 10:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Silver Testalone nje da branim tramvajca ali sa tim svojim tekstom dokazuješ da u ovoj državi svi vole gledati tuđa posla tj. zašto bi nekom bilo bolje od mene.
Tko je tebi i meni kriv što imamo kilav sindikat nasložne radne kolege, pa još za puno manju plaću radimo odgovorniji i zahtijevniji posao.
Ovo je još jedan udar na radnike GPP-a ,ali poučen dosadašnjim događanjima u toj firmi koj god direktor je pokušao nešto mjenjati nije mu pošlo za rukom većinom su to bile manje estetske promjene. Rolling Eyes

Zašto u paklu u kotlu sa Hrvatima nema nijednog vraga da ih čuva?
Zato što se oni sami brinu da netko slučajno nebi zdimio iz kotla. Very Happy

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2009. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ovo nisam znao da rade 6h, 3 mjeseca beneficirano, 30 dana godišnjeg.....

i to moraš duugo žuljat stolicu da bi došao do tog statusa... moraš se obrazovat čak do 17.-te godine života... al onda si faca... napišeš ''jedi govna'' pa još te netko nauči copy/paste pa udri

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Silver Testalone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Komaracgrad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 11:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AKIZIKA je napisao/la (Pogledaj post): › @Silver Testalone nje da branim tramvajca ali sa tim svojim tekstom dokazuješ da u ovoj državi svi vole gledati tuđa posla tj. zašto bi nekom bilo bolje od mene.
Tko je tebi i meni kriv što imamo kilav sindikat nasložne radne kolege, pa još za puno manju plaću radimo odgovorniji i zahtijevniji posao.
Ovo je još jedan udar na radnike GPP-a ...


Ma prijatelju vjeruj mi da ja ne želim uopće gledati ničija posla, ali kao što sam napisao onaj me primitivac isprovocirao.

Nije meni naravno nitko nizašto kriv, ali ja znam što mogu u svojoj firmi ako mi ne odgovara raditi onako kako mi direktor, uprava, kaže, mogu se lijepo zahvaliti svima na suradnji i lijepo svojim putem!
U mojoj firmi nemam prava, u odnosu na ova koja imaju djelatnici GPP-a, odnosno kaoja su imali.

Imam više škole, za manju plaću, manje godišnjeg, nikakve beneficije, nemam menzu, ne smijem pušiti, nemam pauzu, radim u smjenama, i subotama.

Došao novi čovjek u GPP i našao lopovluk, nerad i dubiozu, i rekao "...stani malo, ne dok ja odgovaram..." i sad je to kao "udar na radnike GPP-a".

Pa nije baš tako, svi oni znaju koliko ih je i kako zapošljavano, po kojoj osnovi, tko radi a tko ne radi ništa.

Nek' me stigne Božja kazna ako ja želim loše poštenom sirotom malom čovjeku koji crnči kao i ja.

Ali neradnicima koji se financiraju i iz mojih grbavih leđa, i lopovima, njih bi ja u zatvor! Otkaz naravno, i zatvor!

To i još kojegdje tom dečku psuju, ženu, majku, pišu gluposti kojekakvi primitivci, skriveni pod pseudonimima, hrabri, vrijedni i pametni sve do jednog.

To samo u ovoj zemlji ima, dođe direktor u neku firmu i objavi rat neradu i lopovluku, i još nema 100-tnu podršku barem u građanima, za koje to sve i radi.

Stari GPP je bio lopov, i krao je od nas svih, novi GPP bi trebao biti pošten i na usluzi.

Ja sam za ovaj novi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2009. 11:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lega sad si i ti najebo:-d Ti ćeš isto biti Medić... avantgarde je Medić, ja isto...

Mogu oni meni psovat što hoće.. Volim takve face..momci možemo se mi negdje naći u gradu.. da vidim jeste takve face uživo.

Što se vi više pjenite i bivate veći primitivci , netko tko dođe na forum vidjet će da JOŠ NITKO NIJE OBRANIO ARGUMENTOM 38 DANA BOLOVANJA, 6000-7000 PLAĆE , BENEFICIJE ITD.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
avantgarde
Offline
Ukupno postova: 818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tramvajac je napisao/la (Pogledaj post): › Dopuna, sve navedeno, važi i za avantgarde-e !!!!!


Hvala Wink

A nista kad imas tako odgovoran i ispravan stav o toj problematici i odobravas masovno iskoristavanje bolovanja na teret poreznih obveznika, ne preostaje mi nista drugo nego da izadjem sa transparentom na ulicu nebih li se izborio za povecanje tvoje place.

Svakome je njegov posao najtezi, no trenutno ne pricamo o tome, vec laziranim bolovanjima. Skoncentriraj se na raspravu. Znam ja da je jebena odgovornost vozit 100 ljudi u tramvaju i busu. Sve kul. No ne pricamo o tome. Pricamo o tvojim kolegama, a mozda i o tebi cim se toliko pjenis. Mozda grijesim. Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Silver Testalone
Offline
Avatar

Ukupno postova: 7
Lokacija: Komaracgrad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 11:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Lega sad si i ti najebo:-d Ti ćeš isto biti Medić... avantgarde je Medić, ja isto...

Mogu oni meni psovat što hoće.. Volim takve face..momci možemo se mi negdje naći u gradu.. da vidim jeste takve face uživo.

Što se vi više pjenite i bivate veći primitivci , netko tko dođe na forum vidjet će da JOŠ NITKO NIJE OBRANIO ARGUMENTOM 38 DANA BOLOVANJA, 6000-7000 PLAĆE , BENEFICIJE ITD.


Haha, svi smo mi Igor Medić!
Svaka čast lega, ispravan si!

Very Happy

Ma yebe se meni, u principu, za Medića osobno, ne branim ja njega osobno niti se brinem za njega.

On je Don Quijote de la Mancha, juriša na vjetrenjače i zato mi je OK.

A ovi mačo štemeri i opasni tipovi, kladim se da bi ih 80% direktor Medić resetirao da mu stanu na put.

Nije direktor baš levat, je ono kao iš'o u škole i to, ali nije baš levi!

Nizak, nabijen, ćelav, ma zajeban tip, guzica, škemba, nisko težište, ti ne padaju baš lahko!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mat
Offline
Ukupno postova: 32
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2009. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AKIZIKA je napisao/la: ›
mat je napisao/la: ›
Mislim da je slijedeći link relevantniji za ovu temu od svih poziva na revoluciju, linč i ostale svijetle tradicije iz bliže i dalje prošlosti: http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2009,8,28,,174382.jl

Samo što ne pišu u da tako žive i u Njemačkoj koju za razliku od nas nitko ne spominje jer sva svijetska sila više voli vidjeti Hrvate kao svoju najamnu radnu snagu.To da smo neradnici nemože se reći jer gdje god po Europi u koju toliko hrlimo Hrvati su cijenjena radna snaga.
To da država podržava nerad i socijalu je u jednu ruku licemjerno reći pogotovo za nekog tako utjecajnog jer zakoni se prilagođavaju Europskim ,pa onda kako jedan te isti zakon jednoj državi se stavlja kao minus dok je za druge države koje prakticiraju isto to sasvim prihvatljivo i u redu.
Ima tu i malo licemjerstva.

Te priče kako smo svugdje jako cijenjena radna snaga su malo prenapuhane, no istina je da naši ljudi puno bolje rade kad odu vani. Razlog - dolaze u uređeno okruženje gdje je teško i neisplativo prodavati balkanske fore, nerad i primitivizam tako vidljiv kroz komentare na ovu temu. Kod nas je cijeli sustav - od državnog aparata do morala i odgoja - u popriličnom rasulu. Čim to netko pokuša promjeniti poručuje mu se da jede govna, a kasnije se zna - revolucija, krv i linč. Usput, živo me zanima koji je od forumskih revolucionara osobno prošao zadnji rat. Meni se tako nešto ne ponavlja.

Velika je istina da država podržava nerad i socijalu, samo mi to ne želimo shvatiti sve dok ne dođemo do dna. Ukupno gledajući, imamo neobrazovanu, ne previše kvalitetnu i daleko preskupu radnu snagu. Ova skupoća proizilazi iz činjenice da svi kroz poreze i doprinose plaćamo ogromnu i neefikasnu birokraciju, te svu silu proračunskih gubitaša, među kojima je i dragi nam GPP: evo jednog linka i na tu temu - http://jutarnji.hr/kako_dalje/clanak/art-2009,8,26,,174365.jl

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brka
Offline
Avatar

Ukupno postova: 36
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ti ćeš isto biti Medić... avantgarde je Medić, ja isto...

.


Jel mogu i ja biti Medić??

Silver Testalone dobro zboriš.

_________________
U2 JE ZAKON
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mislim da u principu nitko ne podržava muljatore na bolovanjima pa čak muljatore općenito .Svi bi se ovdije složili oko toga da takve treba sankcionirat.
Problem je u tome što nam je cijeli sustav jedna velika muljaža u kojoj svak svakoga pokušava smuljat, pri čemu je uvijek neko više neko manje smuljan, a bolje prolaze veći muljatori.

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.08.2009. 12:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ mat sam kažeš da ljudi bolje rade vani jer dođu u organiziranu sredinu.
Radil bi ljudi i ovdje tako samo nedostaje organizacije koju svi mi skupo plaćamo kroz kojekakve poreze samo novac uvijek ode nekud dalje. Umjesto da gospoda koju tako skopo plaćamo pokušaju makar organizirat državu oni prde i podriguju,kopaju noseve u saboru,županiji i lokalnim upravama.
Sve se svodi na ono nema volje za promjene u samom vrhu države jer nekima odgovara da budemo primitivni balkanci kojima se vlada kupovinom socijalnog mira i davanjem kojekakvih povlastica sve u svrhu kruha i igara za sirotinju.

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.08.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brka... ne znam... moraš pitat tramvajca kad se vrati s bolovanja.. i nemoj sad navaljivat... JA sam Medić:-d

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.08.2009. 15:05 
Naslov:  Re: Tajnim detektivima protiv lažnih bolovanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vidim žučna se rasprava povela i to je ok. Kao što rekoh treba kontrolirati lažna bolovanja. A sad u srce priče, zanimiljivo kako se uvijek največa rasprava vodi ko je kome j... mater i slično. Nitko se nije ni osvrnuo na podatak da je Medić zaposlio 3 nova zamjenika direktora sa plaćom od 18.000 kuna netto !!!!! I zato ja tom [uklonjeno] ništa ne vjerujem. Licemjerno je pričati o dugovima i rezanju , a druge strane svinjarije raditi. Još jedan podatak, "poštenjačina" Medić je ugovorio da se sve nabavlja što treba preko firmica u Bios-u. Aloo!! O čemu mi pričamo. Klasična HDSSB demagogija, pljuj po prethodnicima (zasluženo), napali narod, a onda isto radi kao prethodnici ako ne i gore(sigurno gore). Ako je takav veliki menađer kao što njegov prijatelj Bubi priča(usput, di je natječaj bio za prijavu direktora GPP-a) onda brate mili smisli nešto, a ne podići cijene za 100 % , smanjiti plaće radnicima i dati otkaz nepodomnima. To bi i moja baba Mara znala napraviti, a nije magistar nego šnajderica. Pozdravljam argumentiranu raspravu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Beatrix Kiddo
Offline
Ukupno postova: 8
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2009. 15:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nova sam, pristojno ću se kratko predstaviti;
6 rangiranih i budžetiranih godina radnog staža. Bez dana bolovanja.
VSS, Ekonomski fakultet.
Plaća (s prijevozom i smjenskim radom) 4.900,00kn!
@tramvajac
kak' vam nije neugodno?


Zadnja promjena: Beatrix Kiddo; 04.12.2009. 10:05; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.08.2009. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
Ove mjere koje Medić promovira i predlaže po mom mišljenju niti ne sliče na demokratsko društvo o kojem sanjamo .


To ovisi tko ima kakve snove. Demokratsko društvo o kojem sanjamo, mi Hrvati, zapravo je socijalizam sa bogatim građanima.

Demokratsko društvo kakvo ćemo postati, odnosno demokratsko društvo kakva su ona na zapadnom dijelu Europe, upravo je izmislilo i primijenjuje ovakve metode kontrole. Pritom ne mislim samo na kontrolu radnika, nego i na kontrolu supruga, osoba u invalidskoj mirovini, članova uprave privatnih i javnih firmi (odnosno menadžera, kako ih neki nazivaju), djece, braće i sestara (kad se naslijeđuje), i tko zna koga još.

avantgarde je napisao/la: ›
Meni je nebitno tko je na vlasti. Cinjenica je da je polovina zaposlenika bila tokom godine na bolovanju 38 dana. To je i vise nego sumnjivo.


Osim što je naravno sumnjivo, to nam govori da Gpp kao firma ima očit višak zaposlenih. Jer ako je funkcionirala s tolikim brojem bolovanja, kada bi se u bolovanja uvelo reda, neki ne bi imali posla. Kada budemo demokratsko društvo kakvu načelno želimo biti, viškovi radnika bit će rijetka pojava.

Uvjeti rada sasvim su druga stvar. Pitam se, bez da znam previše o Gpp-u, tko se to treba brinuti za uvjete rada radnika? Ako već to ne radi uprava. Naravno, sindikati. Tko su ljudi u sindikatu?

PreacheR je napisao/la: ›
Svrha postojanja GPP-a je da služi građanima ovoga grada.


Apslutno. No svrha Gpp-a jest i da ne stvara dugove tekućim poslovanjem. Subvencije Gpp-u trebale bi se ograničiti na investicije u vozni park ili pruge, a ne na pokrivanje tekućeg poslovanja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: