Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GPP: Tajnim detektivima protiv lažnih bolovanja

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65842
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 7:30 
Naslov:  GPP: Tajnim detektivima protiv lažnih bolovanja
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Direktor osječke gradske tvrtke Gradski prijevoz putnika Igor Medić najavio je rat sindikatima, a radnicima koji se nalaze na bolovanjima zaprijetio da će angažirati detektive koji će ih pratiti kako bi utvrdio jesu li njihova bolovanja opravdana.

Naime, u prošloj je godini na bolovanju bilo 195 od ukupno 408 radnika GPP-a, a broj dana koje su proveli na bolovanju iznosi 7342 dana.

- Gotovo 50 posto radnika bilo je na bolovanju, među kojima i zbog bolesti kao što su hemeroidi, bolovi u vratu ili križima. Veliki dio tih bolovanja išao je na teret GPP-a, a kada sam od HZZO-a zatražio provjeru dobio sam odgovor da su ona medicinski opravdana. S obzirom da neke od tih ljudi viđam po gradu u aktivnostima koje ne bi mogli raditi ako su doista bolesni ispitujem mogućnost angažmana licenciranih detektiva da ih prate, jer mislim da za to imam zakonsku mogućnost. Pa, ako oni vide nekog tko je na bolovanju, a radi na postavljanju krova lijepo će ga uslikati, a ja ću imati dokaz - rekao je Medić na sjednici kolegija osječkog gradonačelnika Krešimira Bubala, koji je to prokomentirao sljedećim riječima.

- Znam da imate puno posla i da vam je teško s obzirom na to što su vam prethodnici ostavili, a imate i našu potporu, no vidite je li to baš dobro rješenje - kazao je Bubalo.

Medić je inače GPP preuzeo u novoj konstelaciji vlasti prije dva mjeseca. Kaže da je zatekao loše financijsko stanje i gubitke, pa je zbog toga odlučio promijeniti tarifni sustav naplate karata, jer je dosadašnja naplata po prijeđenom kilometru, kako kaže, uzrokovala smanjenje prihoda od šest milijuna kuna.

Najavio je da će ukoliko ne pronađe dodatne izvore prihoda, početi otpuštati radnike, dodavši i da su se “Sindikati postavili kruto i žele samo kozmetičke promjene kolektivnog ugovora, a ako budu htjeli rat imat će ga.”

Medić je inače prije mjesec dana za novu tramvajsku prugu od Mačkamame do Bikare izjavio da bi je najradije počupao rukama, koliko je to, po njemu, loša investicija.

Iz sindikata poručuju da nisu kruti i da žele razgovarati, ali traže da teret snose svi, pa tako i Grad i ostale gradske tvrtke.

- Pa nisu radnici napravili gubitke, nismo mi dijelili šakom i kapom. Što je Grad radio kao vlasnik. Mi smo za razgovor, ali ne može se samo od nas tražiti da pristanemo na smanjenje plaće za 20 posto. Neka taj teret podnesu i ostali korisnici gradskog sustava. Osim toga, nemoguće da je baš tolika financijska katastrofa, a ako direktor želi rat, onda će ga imati - rekao je predsjednik Sindikata vozača i prometnih radnika u GPP-u Stjepan Knežević.

Bolovanja stajala GPP više od tri milijuna kuna

Radnici GPP-a u prosjeku su na bolovanju u 2008. godini bili 38 dana, a od ukupnog broja 7342 dana, 3096 bilo je na teret tvrtke, a ostalo na teret HZZO-a.

Trošak tih bolovanja na godišnjoj razini bio je 3,3 milijuna kuna.

- Najveći problem je u tome što se neki sad već otvoreno prijete da će ići na bolovanje, kao što mi je to primjerice rekao bivši direktor Darko Marković, koji je svojim poslovanjem tvrtki nanio štetu, nakon što sam mu priopćio da će dobiti novo radno mjesto i da mi neće biti savjetnik sa direktorskom plaćom od 18 tisuća kuna - kaže Medić.

Piše: Nikola Patković/EPEHA/Jutarnji.hr
Foto: OSTV

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadam se da je to pravno rijeseno i da ce odgovarati i lijecnici koji su potpisali ta bolovanja...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
divkovi1
Offline
Ukupno postova: 49
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 8:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la: › Nadam se da je to pravno rijeseno i da ce odgovarati i lijecnici koji su potpisali ta bolovanja...
Ma daj, pa taj Medic je kreten. Unajmit ce detektive za pracenje bolovanja? Sigurno na GPP-ov racun koji je i ovako u gubitku? asto bi lijecnici odgovarali za bolovanja koja su stvarna. Koji je Medic faktor da odredjuje koja su bolovanja stvarna a koja ne?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
imuss anon
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 8:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakav je to vrhunski menađer, pa to je strašno. Čovjek koji misli da su građani Osijeka ovce koje vjeruju svim njegovim sranjima koje izmišlja 3.3 milijuna kuna za 12 radnika na bolovanju znaći da im on plaća 30.000 kuna mjesečno (7342-3096=4256/365= cca 12 radnika tijekom čitave godine na bolovanju).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.08.2009. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bazooka_joe je napisao/la (Pogledaj post): › Nadam se da je to pravno rijeseno i da ce odgovarati i lijecnici koji su potpisali ta bolovanja...


sa ukocenim vratom se mozda moze raditi u uredu, ali voziti autobus ne moze. i to je svakako opravdano bolovanje

vecina nas moze raditi cak i sa proljevom ... a vozacica tramvaja ne moze nikako

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.08.2009. 8:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

daj nemojte srat... 195 ljudi je bilo na bolovanju...195!!!! pa ako su tolko bolesni treba ih lijepo u invalidsku mirovinu.čemu da se ljudi pate... NERAD!

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovac
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 9:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se čini da medić živi u nekom svom svijetu ili misli da je Bogom dan da riješi ovu situaciju. Naravno najlakše je otpustiti radnike, Šta on misli da je to kao njegov "INKUBATOR" - BIOS i da tu rade samo pilići. Dobro da nije došao još na ideju da vozilima upravlja na daljinski onda može sve sam raditi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stipe2
Offline
Ukupno postova: 51
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.08.2009. 9:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Opet su radnici krivi! Opet se udara po radnicima, objavljuje rat sindikatima! Pa zar nitko nista drugo ne zna osim radnika po p***i? Radnici su krivi za stanje u drzavi, za poslovanje firmi, za gubitke! Najbolje bi bilo da se ukinu place, da svaki radnik odlazeci s posla dobije kilu kruha i dvije litre mlijeka (kako ne bi crko od gladi), a placu neka zaboravi za dobrobit firmi! Vjerojatno bi i tada nakon nekog vremena radniku uzeli litru mlijeka jer bi firma bila u gubitku, a detektivi bi pronasli da sipa mlijeko u kavu umijesto da pije!
Nitko vise ne spominje Bosanca koji je upropastio sve sta je dotakao, obogatio se, pobjegao, odrekao se Hrvatske, postavio svu sadasnju garnituru i dalje upropastava Osijek i Slavoniju!!!

_________________
osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

imuss anon je napisao/la: ›
Kakav je to vrhunski menađer, pa to je strašno. Čovjek koji misli da su građani Osijeka ovce koje vjeruju svim njegovim sranjima koje izmišlja 3.3 milijuna kuna za 12 radnika na bolovanju znaći da im on plaća 30.000 kuna mjesečno (7342-3096=4256/365= cca 12 radnika tijekom čitave godine na bolovanju).


di si ti pročitao da je 12 ljudi bilo na bolovanju?

po meni se konačno pojavio netko tko ima muda raščistiti sva sranja koje je hsp-ova vlast napravila. potezi nisu popularni ni najmanje, ali kad se zatekne ovakvo sranje u firmi, mislim da nema drugog izbora, nego oštro đonom. sjećam se kako se prije pričalo, joooj samo da se uvalim u gpp, relativno velika plaća, kratko radno vrijeme (govorim o vozačima). znam i vozače koji su išli na posao, da bi se odmorili od kućnih poslova. ne znači da podcjenjujem njihovo zanimanje jer sam iste struke, ali odraditi rutu od 6 sati po gradu stvarno je nekima bio odmor. mislim da su se previše svi uljuljkali u sistem "ležim a idem", pa se sad naravno bune. mislim da bi se i grad trebao aktivnije angažirati oko rješavanja problema, ipak je to gradska tvrtka.

i obavezno, čelne ljude i menađere koji su doveli do oovg stanja, pozvati na odgovornost.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Lovac
Offline
Ukupno postova: 24
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 9:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
daj nemojte srat... 195 ljudi je bilo na bolovanju...195!!!! pa ako su tolko bolesni treba ih lijepo u invalidsku mirovinu.čemu da se ljudi pate... NERAD!


Ti stvarno pojma nemaš...pa tko je onda radio ako je toliko ljudi bilo na bolovanu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 9:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stipe2 je napisao/la (Pogledaj post): › Opet su radnici krivi! Opet se udara po radnicima, objavljuje rat sindikatima! Pa zar nitko nista drugo ne zna osim radnika po p***i? Radnici su krivi za stanje u drzavi, za poslovanje firmi, za gubitke! Najbolje bi bilo da se ukinu place, da svaki radnik odlazeci s posla dobije kilu kruha i dvije litre mlijeka (kako ne bi crko od gladi), a placu neka zaboravi za dobrobit firmi! Vjerojatno bi i tada nakon nekog vremena radniku uzeli litru mlijeka jer bi firma bila u gubitku, a detektivi bi pronasli da sipa mlijeko u kavu umijesto da pije!
Nitko vise ne spominje Bosanca koji je upropastio sve sta je dotakao, obogatio se, pobjegao, odrekao se Hrvatske, postavio svu sadasnju garnituru i dalje upropastava Osijek i Slavoniju!!!


...de, opusti se malo, o čemu ti ovdje pišeš, čovječe?....ovdje se ne govori o radnicima koji su silom prilika na bolovanju, troškovima mlijeka u kavi i slično....ovdje se govori o polovici radnika jedne firme koji su po kojekakvim lažnim bolovanjima....polovici!!!!....ode jedan, a kad ostali vide da mogu - pa što ne bi...ja sam za provjeravanja bolovanja, ne samo u gpp - posvuda gdje ima onih koji nemaju ni obraza ni morala.....a bogme ni radne etike.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
AKIZIKA
Offline
Avatar

Ukupno postova: 193
Lokacija: Na Jugu kod bajera
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 10:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ anakonda ako je pravilo da se uči od majstora onda koje čudo da nema etike u radu.?
Mislim baš su nam grad i tvrtke etički opljačkane od strane etički svjesnih vođa.
U krajnjoj liniji što je to etika u RH ?
Neka se provode kontrole bolovanja ja sam za , samo što će u toj kontroli biti opet neki podobnik sumljivih etičkih vrijednosti pe će nastradati i kriv i prav kako bi nesretni kontrolor opravdao svoje postojanje i zaslužio povišicu.

_________________
Bezkonačna je ljudska glupost, za svemir nisam siguran!

Nisam stranački ni politički opredjeljen, ja sam samo mali čovijek na netu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.08.2009. 10:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lovac je napisao/la: ›
Dobro da nije došao još na ideju da vozilima upravlja na daljinski onda može sve sam raditi.

Alo, nemoj mu davat ideje Smile

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.08.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

AKIZIKA je napisao/la (Pogledaj post): › @ anakonda ako je pravilo da se uči od majstora onda koje čudo da nema etike u radu.?
Mislim baš su nam grad i tvrtke etički opljačkane od strane etički svjesnih vođa.
U krajnjoj liniji što je to etika u RH ?
Neka se provode kontrole bolovanja ja sam za , samo što će u toj kontroli biti opet neki podobnik sumljivih etičkih vrijednosti pe će nastradati i kriv i prav kako bi nesretni kontrolor opravdao svoje postojanje i zaslužio povišicu.


..nažalost, složit ću se s ovim osijek031.com smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.08.2009. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mediću ti si genije! Umislio si, da si genijalan menadžer iz američkih televizijskih serija! Ti od GPP želiš napraviti kapitalističkog giganta! GPP je gradska firma, a ne privatna i s time služi građanima! Ja znam da bi ti kartu poskupio na 20 kuna, i dati ću ti za pravo kada prosječna mirovina bude 10,000 kn...ali kada ljudi nemaju za kiflu ti se foliraš kako bi se dokazao da si najbolji segamegaultra menadžer u gradu Osijeku. Ako želiš takvim agresivnim menadžerlukom zarađivati lovu, idi radi u CocaColu ili Microsoft...a gradsko poduzeće MORA saslušati građane i raditi njima u svrhu, a ne u svrhu gradnje kapitala. Vjerojatno u pristojnim državama gradska poduzeća nemaju problema sa proračunima, ali dok god je u Hrvatskoj ovako kako je...

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: