Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 11:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

empetri je napisao/la (Pogledaj post): › nema goreg scenarija Very Happy mozda jos 15ak kuna zbog slanja obavijesti, ponovnom pakiranju paketa na carini, slicne gluposti, ali najvjerojatnije ne

A dobro, kako rekoh, to nije tako strašno. Hvala na odgovoru! Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.07.2011. 12:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

gift ne vrijedi.. ako to vide onda te tek zajebavaju

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Žao mi je što to moram reći zbog naših urara, ali kod njih je ovaj sat u prosjeku 1000kn skuplji! Provjereno. Ni manje ni više. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 02.07.2011. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

s tim da ako je sat neka poznatija marka onda će te vjerojatno tražit nešto da potvrdiš da je original..alo ne uspiješ onda si u govnima

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imaš još trošak otvaranja paketa oko 40 kn. Katkada im se ne da raditi pa zbog paketa od 500kn šalju na špediciju..onda imaš još oko 100-200 kn troška.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2011. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da to sa spediciom je definoitivno najgore sto te moze zadesit hh.

je li tko imao iskustva sa kupovanjem razer opreme npr. misa. kosta 250kn, a moglo bi se desit ako carinik nije neki mladji, da posto je mis, samo propusti dalje, a ako ne onda 23% + mozda jos nesto?
ako je netko kupovao konkretno tako sta nek napise iskustvo Very Happy .fala

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerovatno. Da ta naša carina može biti toliko neorganizirana da doslovno ne znaš ni tko pije ni tko plaća. Niste jedini koji ste mi dali ovakve odgovore i jednostavno se može zaključiti da pravila nema! Dakle, u jednom sustavu (kakav je carinski) koji se temelji na pravilima, pravila nema, nego čista lutrija. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.07.2011. 10:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upravo tako..lutrija

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Seba
Offline
Ukupno postova: 62
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2011. 13:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja naručivo bljeskalicu i na cijenu od 400tinjak kuna sam morao dodat još cca 150. A na foto opremu nema carine, ovo su bili neki usputni troškovi :/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2011. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › A koji je najgori mogući scenarij? Da platim carinu 10% i PDV 23%? Ili ima još neka caka? Ako me matematika dobro služi, to mi je još dodatnih 140kn, sve skupa 565kn. Nije ni to nimalo loše. Moram provjerit koliko kod Živkovića košta takav sat, ali po nekim informacijama, nije ispod 1200kn.


najgori mogući scenarij je ...
10kn poštanski komad papira da dođeš na carinu
+
23% pdv
+
carina koja na luksuzni predmet kao što je ovaj može izaći i do polovice vrijednosti predmeta

s ovakvim stvarima se ne bih igrao sve dok se jasno u zakonu ne definira koliko ide carine na šta.

vjeruj mi kad ti kažem da te sat može izaći skuplje nego da si ga kod nas kupio. ja sam tako prošao s paintbrushem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2011. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja sam relativno nedavno naručila torbicu s neta, vrijednost je bila oko 250kn i nisu mi ju ni carinili ni ništa, i paket nije bio uopće otvaran, znači samo su ga tutnili u poštu i poslali meni, dok sam prije toga naručivala naočale cca 160kn i tu sam morala platiti porez carinu i sve te njihove gluposti.

Uglavnom nema ti pravila uopće, ako se njima taj dan radi sve će ti naplatiti, ako im se ne radi proći ćeš kao ja sa torbom, samo će ti stići kući bez ikakvih dodatnih proškova.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2011. 18:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma... priredit ću 100 ojra i kud puklo da puklo Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.07.2011. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@trauma_os ne znam jesi čula ali po novom bi mogla nadrljat.. pogotovo vi cure i te torbice, naočale. Radi se o tome da ako kupiš npr Guess torbu, mislim ako na njoj piše Guess, mogu te zajebavat i tražit da im dokažeš da je original.. ako je s ebaya teško da je original... ugl. onda ako ne dokažeš šalju u zg na vještačenje, to ti naplate, ako otkriju da je lažnjak onda još i uništavanje platiš

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
trauma_os
Offline
Avatar

Ukupno postova: 816
Lokacija: Pa na poslu !!!
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2011. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
@trauma_os ne znam jesi čula ali po novom bi mogla nadrljat.. pogotovo vi cure i te torbice, naočale. Radi se o tome da ako kupiš npr Guess torbu, mislim ako na njoj piše Guess, mogu te zajebavat i tražit da im dokažeš da je original.. ako je s ebaya teško da je original... ugl. onda ako ne dokažeš šalju u zg na vještačenje, to ti naplate, ako otkriju da je lažnjak onda još i uništavanje platiš



Znam za te fore ali kod nas na pošta carini u Osijeku to baš i nije praksa.. btw tih vještaka u Hrvatskoj navodno ni nema, ima samo za neke marke al za večinu ih nema.

_________________
Um caruje, a Dundo Maroje! Mr. Green
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2011. 13:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): › Žao mi je što to moram reći zbog naših urara, ali kod njih je ovaj sat u prosjeku 1000kn skuplji! Provjereno. Ni manje ni više. osijek031.com smile

Mislim da dugujem ispriku našim urarima jer sam uspio stupit u kontakt s tim prodavačem na ebayu i uglavnom, lik mi je na jedan lijepi način rekao da je sat lažnjak. Kao, ima "original Casio movement" (što god da to značilo), ali se ne proizvodi u "original Casio tvornici" Very Happy Doduše, lik zaista ima odličan feedback i titulu topselera te daje uz sat sve moguće papire (a na kraju krajeva, bio je i pošten pa rekao istinu), tako da ne vjerujem da bi mi itko radio probleme na carini zbog Casio sata od 80$. No eto, za sada (dok se ne dokaže drugačije) stoji da sam nepravedno optužio urare da imaju maržu od 1000kn (iako, javna tajna je jedno vrijeme bila da se ferivi opskrbljuje na koridoru, tak da pitanje kakve nam satove i urari podvaljuju).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: