Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.12.2009. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
_Jimmy_ je napisao/la: › ja sam kupio mobitel preko ebay-a i dogovorio sam se kinezom da napiše kako je gift i da vrijedi 59.99$
to ja napravio i nisam platio carinu
To sto pise da je gift ne igra nikakvu ulogu [bar iz mog iskustva]. Ja sam platio carinu za predmete na cijoj kutiji je pisalo da je GIFT i da kosta 10$. Cini se da ovisi od slucaja do slucaja.

I ja sam kontao uzeti neki dualSIM, ima stvarno povoljnih uredjaja. Koji si uzeo?


pa istina je da ovisi od slučaja do slučaja ali isto tako možeš to "prošvercati" kao informatičku opremu na koju se ne plaća carina
uzeo sam Samsung D980i
prošao sam 1500 kn jeftinije

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.12.2009. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dozvoljeni iznos koji ne podliježe carini je 300 kn.
ukoliko vam netko šalje nešto kao poklon u tom slučaju ne bi trebao priložiti nikakve račune uz "poklon" pa je manja vjerojatnost da ćete platiti carinu.

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.12.2009. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la: › ovako...imam visa revolving karticu...i uspio sam napraviti račun na paypal...i sad kad pokušavam napravit na ebayu...sve ide lijepo do 3.koraka...di moram upisat broj kartice.kad istječe i onaj kod od 3 broja...i šta god napišem za broj kartice ne valja...šta da radim? šta?...


Sto upisujes kao broj kartice [nemoj se smijati, ima ljudi koji ne znaju koji broj je broj kartice]?

Zasto na eBayu upisujes broj kartice, ako si otvorio paypal account? S paypal accountom samo jednom unosis podatke o kartici [kod otvaranja paypal accounta ili kod promjene kartice].

Broj kartice je onaj embossirani broj - moras upisati sve znamenke. Kad te pita za CCV, to je onaj troznamenkasti broj na poledjini kartice - broj nije embossiran, vec je otisnut. I to je to...

VISA Revolving [barem ona od HYPO-a] radi s PayPalom bez problema.

hehehe...ma znam...hvala...ugl...bio je problem što nisam dobio mail za potvrdu računa na ebayu...pa sam morao upisivat brojeve s kartice...i upišem...i ništa...al riješio to s otvaranjem novog računa...i onda skontam da ne moram više upisivat broj kartice...tak da je sad sve riješeno...naručio sam nešto za 100-injak kn da vidim kako funkcionira...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.12.2009. 8:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@morgan naravno da nisi u pravu.. 300 kn je u PUTNIČKOM PROMETU.. 150 u poštanskom ( i to zato što je to njihova dobra volja)..inače b po pravilu u poštanskom trebao platiti PDV na sve, makar košta 1kn..carina je nešto drugo, postoje tarife itd.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2009. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
@morgan naravno da nisi u pravu.. 300 kn je u PUTNIČKOM PROMETU.. 150 u poštanskom ( i to zato što je to njihova dobra volja)..inače b po pravilu u poštanskom trebao platiti PDV na sve, makar košta 1kn..carina je nešto drugo, postoje tarife itd.

sorry, griješiš.evo u petak bio na pošti i reče carinica da kao fizička osoba mogu primiti paket/pošiljku u tom iznosu (300 kn)bescarinski.
carina vam je 14% i k tome još plaćate PDV 23%.
ja platio ....

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.12.2009. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kupujte rvacko!!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 10.12.2009. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da...carinu..al PDV plaćaš iznad 150kn

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.01.2010. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad sam vidio na OSTV...nisam pratio od početka...al nešto kao...od nove godine...nema carine za stvari do 1000 kn...a prije je bilo do 300 kn...jel to vrijedi i za e-bay kupovinu ili sam ja nešto krivo čuo?...

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tyler_durden
Offline
Avatar

Ukupno postova: 295
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2010. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › sad sam vidio na OSTV...nisam pratio od početka...al nešto kao...od nove godine...nema carine za stvari do 1000 kn...a prije je bilo do 300 kn...jel to vrijedi i za e-bay kupovinu ili sam ja nešto krivo čuo?...


Neki dan sam bio na carini i preuzeo neke stvari koje sam naručio preko eBay-a
te sam pitao teta carinicu jel' vrijedi da se od sada ne plaća carina za stvari ispod 1000 kn . Teta carinica mi je ljubazno rekla da sve ostaje po starom.
Znači da priča o 1000 kn ne drži vodu. Nažalost.

ps
Carina za glazbene instrumente se ne plaća. Neovisno o cijeni. Barem mi je tako rečeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2010. 22:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

1000kn je iznos vrijednosti robe koja se moze unijeti u RH i ne odnosi se na postanski promet.

Nazalost, koliko mi je poznato, za postanske posiljke se nije nista promijenilo.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 0:18 
Naslov:  Re: Gadgeti - zanimljivi dealovi ili pronalasci [Internet shopping - eBay, DealExtreme i sl.]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam jedno klasično pitanje u svezi ebay-a i carine pa ako bi mi netko znao odgovorit, bio bih mu jako zahvalan Smile
Do sada sam naručivao preko ebay-a jedino neke dijelove za mobitel od kojih je najskuplji bio 130kn tak da nisam ništa dodatno još plaćao. Ali u biti se slabo razumijem i u carinu i u pdv i slične namete.

Sada bih si htio kupit ovaj sat: http://cgi.ebay.com/EF543D-Chronograph-men-Watch-EF-543D-1AV-543D-brand-new-/160573445213?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2562ec545d#shId
Dakle, cijena 83$ iliti oko 425kn. Koliko bih još dodatno morao platiti? PDV 23%? Carinu? Jel pomaže ona caka da mi pošiljatelj to pošalje kao "gift"?

Hvala svima unaprijed na pomoći.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Frost
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6403
Lokacija: EU
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.07.2011. 2:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pomaže caka da pošalje kao gift i ne stavi račun u kutiju Very Happy

_________________
When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mda, onda zadrze u uredu i posalju ti poziv da izvolis donjeti isprintani racun sa maila ili paket putuje nazad Very Happy

Kao da taoca imaju.

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 11:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A koji je najgori mogući scenarij? Da platim carinu 10% i PDV 23%? Ili ima još neka caka? Ako me matematika dobro služi, to mi je još dodatnih 140kn, sve skupa 565kn. Nije ni to nimalo loše. Moram provjerit koliko kod Živkovića košta takav sat, ali po nekim informacijama, nije ispod 1200kn.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
empetri
Offline
Avatar

Ukupno postova: 656
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2011. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nema goreg scenarija Very Happy mozda jos 15ak kuna zbog slanja obavijesti, ponovnom pakiranju paketa na carini, slicne gluposti, ali najvjerojatnije ne

_________________
--
Finding beauty in the dissonance.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: