Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Chule
Offline
Avatar

Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.07.2011. 14:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Seba je napisao/la: ›
ja naručivo bljeskalicu i na cijenu od 400tinjak kuna sam morao dodat još cca 150. A na foto opremu nema carine, ovo su bili neki usputni troškovi :/


jel to ovaj blic? kako radi TTL?

http://cgi.ebay.com/YONGNUO-ETTL-II-YN-467-Flash-Speedlite-Canon-DLSR-/110674864808?pt=Digital_Camera_Flashes&hash=item19c4bc6aa8

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 9:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel zna netko kakvo je sad stanje s tom carinom i ostalim. Do kolko se smije kupit nešto s ebaya, a da ne naplate koznašta još sa strane?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Jel zna netko kakvo je sad stanje s tom carinom i ostalim. Do kolko se smije kupit nešto s ebaya, a da ne naplate koznašta još sa strane?


160 kn

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 30.08.2011. 9:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
nake_rado je napisao/la (Pogledaj post): › Jel zna netko kakvo je sad stanje s tom carinom i ostalim. Do kolko se smije kupit nešto s ebaya, a da ne naplate koznašta još sa strane?


160 kn

A što ide u slučaju da se kupi za više?

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
noname
Offline
Ukupno postova: 204
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 9:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda placas PDV i carinu na ukupni iznos itema i dostave

PDV - 23%
carina - ovisi o cemu se radi, ali postotak se moze naci na internetu


savjet: prije shipinga probaj kontaktirati prodavača i zamolit ga da na racun stavi manji iznos kak ote nebi kacila carina, to prolazi samo kod nekih neznacajnih itema, normalno da nemozes stavit da neki mobitel vrijedi 100kn itd Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
coffee
Offline
Avatar

Ukupno postova: 39
Lokacija: osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 30.08.2011. 15:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

noname je napisao/la (Pogledaj post): › onda placas PDV i carinu na ukupni iznos itema i dostave

PDV - 23%
carina - ovisi o cemu se radi, ali postotak se moze naci na internetu


savjet: prije shipinga probaj kontaktirati prodavača i zamolit ga da na racun stavi manji iznos kak ote nebi kacila carina, to prolazi samo kod nekih neznacajnih itema, normalno da nemozes stavit da neki mobitel vrijedi 100kn itd Smile


možeš malo pojasniti, kako to prodavač može točno 'staviti' manji iznos? koliko sam upoznat, cijena koja je na ebay-u stavljena za neki predmet se nakon potvrde kupnje (confirm) odmah povezuje sa npr paypalom i vuče sredstva preračunata u domaćoj valuti sa bankovnog računa..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 30.08.2011. 15:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@coffee, "Kinezi" cijenu mogu napisati na dva nacina - na kuvertu napisati vrijednost posiljke (to se obicno ignorira u carini) ili staviti nekakav racun u kuvertu.

noname vjerojatno misli da se fake-a iznos na racunu koji se umetne u posiljku/paket. To moze proci kad razlika izmedju stvarne i izmisljene cijene nije velika ili lako uocljiva, ali generalno je to vrlo riskantna radnja.

Zasto? Carinici znaju traziti Paypal ispis ili link na proizvod na eBayu ili transaction ID na PayPalu. Zapravo, sasvim redovito provjeravaju vrijednosti na eBayu i transaction ID-eve na Paypalu (vidio svojim ocima). Stoga je ovo vrlo riskantna radnja. Ako posumnjaju u ono sto pise na racunu u posiljci mogu traziti te podatke, a onda ce utvrditi da ih se pokusalo prevariti, pa je to carinski prekrsaj, a za to je minimalna kazna 1000kn (ako se ne varam).

Naravno da ima ljudi koji to rade, ali treba znati odvagati rizik. ;-) Na netu ionako ima puno lijepih stvari do 160kn vrijednosti, a ono vrijednije je ionako cesto vrlo riskantno kupovati na nevidjeno. ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.11.2011. 15:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Jel oni to gledaju na samo predmet koliko košta ili još i poštarina. Imam ovakav slučaj da majica košta 14.99 funti, i još poštarina 3.5, što me sveukupno izađe 18.49 funti, što je 162kn,odnosno jebene 2kn iznad onih 160 do čega nemoraš plaćati. Hajd molim vas brzo odgovor ako znate. Hvala unaprijed jelte.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 15:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gledaju predmet + postarina.

Ali zazmirit ce na te dvije kune, bez brige... samo reci ekipi koja ti salje paket da u njega stavi i racun na kojem pise ukupan iznos [predmet + dostava]. Obavezno im to reci...

Ako nema racuna ili ne mogu odgonetnuti iznos, onda ce ti poslati poziv da im dostavis racun. Podizanje tog poziva ces platiti 10kn i jos ces se morati jebati sa slanejm faksa [mail ne primaju] na njihov broj, gubiti dane cekajuci i tako to . ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatalni_cevap
Offline
Avatar

Ukupno postova: 541
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.11.2011. 18:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma vecinom prolazi sve i do 250kn, iako je sve sreca.
cesto puta prodju stvari i preko 500kn bez postarine.
ovisi koji je carinik, koliko se kuzi u stvari, brandove, lala

_________________
Potpis
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.11.2011. 20:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni su moj paketić prenjuškali i pretresli i onda obljepili onom ofucanom trakom, a bila je samo šminka unutri za nekih 20$

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
luka_os
Offline
Ukupno postova: 122
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 13.11.2011. 9:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene su jedno vrijeme redovito pozivali za stvari do 100kn. To im je valjda bila akcija sa Hp-om uzmi 10kn Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 13.11.2011. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la (Pogledaj post): › meni su moj paketić prenjuškali i pretresli i onda obljepili onom ofucanom trakom, a bila je samo šminka unutri za nekih 20$


To je uobicajena procedura. Svi paketi se otvaraju i provjerava se njihov sadrzaj. Tako je u Osijeku, jer nema puno posla i onda se ide u detalje. Prema pricanju ljudi iz Zagreba, tamo je situacija dosta drugacija. Otvaraju se i provjeravaju samo neki paketi (zbog ogromne kolicine), i zato je tamo puno veca sansa da ce paketi s predmetima koji su naocigled iznad 160kn proci bez problema.

Realno gledano, cijela ta prica o postanskim posiljkama je jedna velika lakrdija. Preko granice se moze prevesti robe u vrijednosti od 1000kn, ali paket ne moze biti vece vrijednosti od 160kn. Dakle, ova nejednakost mora imati nekakav uzrok:
- ogranicenje od 160kn za posiljke ima za cilj sprijeciti masovnu kupovinu u Kini
- ogranicenje od 160kn za posiljke ima za cilj odrzati na poslu bulumentu stranackih vojnika ciji se posao svodi na otvaranje posiljki u postama carinjenja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Sarmica
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2011. 12:10 
Naslov:  Re: eBay, DealExtreme - kupovina preko Interneta - savjeti, carina, PDV ?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nasao sam dobar servis za slanje robe iz Amerike.
Naime kupujes preko e-bay ili Amazon i navodis adresu koju dobijes od servisa a oni ti robu salju u Srbiju.
http://www.viaddress.com/
Na ovoj strani imate video klip pa pogledajte za vise informacija.

Ovo mi je posebno interesantno jer sam mnogo puta naisao na extra jeftinu tehnicku robu ali nesalju je van Amerike
Jeftiniji su od konkurencije a salju i USPS-om
Srecna kupovina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.12.2011. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sarmica je napisao/la: ›
oni ti robu salju u Srbiju.

a tko šalje robu iz Srbije? Smile

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: