Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Direktor GPP-a predstavio mjere za preživljavanje [Vijesti OSTV-a]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.07.2009. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

do promjena mora doć možda i bolnih za moje neke poznanike koji rade u GPP u ali po svaku cijenu treba izbeći stečaj i prodaju GPPa za tepsiju ribe i litru crna vina

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iva-ana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: madagascar
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 0:08 
Naslov:  Re: Direktor GPP-a predstavio mjere za preživljavanje [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes ah pametnih li riječi:
Mnogo bismo uštedjeli novom sistematizacijom radnih mjesta, novim pravilnikom o radu i kolektivnim ugovorom. U postojećem stoji, primjerice, da ako djelatnika uhvatite u krađi drugi put, smijete mu dati opomenu, dok mu nakon trećeg puta možete smanjiti plaću, ali ne i dati otkaz. Proizlazi da su najbolji menadžeri u GPP-u sindikalisti, pa je tako prosječna neto plaća NKV radnika, dakle bez završene škole, samo nekoliko kuna manja od četiri tisuće! Moje mogućnosti intervencije tu su vrlo male i ako sindikati ne žele mijenjati ugovor, moja opcija je stečaj. Građani Osijeka sigurno ne bi podržali takve odredbe, navodi Medić i nastavlja:

ma zanima me samo tko će gospodina smijet opomenut, ili mu smanjiti plaću kad počne trpat u džepove??? Nitko , još će mu gospoda iz našeg grada doć pomoć odvlačiti.... ne znam samo kako se moglo dogoditi da sada nakon ovoliko godina rada ove tvrtke, odjednom ništa ne valja, a odnikuda se pojavljuje bogom dan spomenuti gospodin koji ima riješenje za sve ..... idealnoo wooow


svaka čast svima ali ovo brateee gadnooo smrdi.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 11:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stanje jest alarmantno, ali ukinuti najfer način naplaćivanja ikad - je lihvarski. 8 kuna za stanicu je pljačka, pa koliko god bila kriza. Takav ekonomski stručnjak uistinu nije baš teško biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
MissTake
Offline
Avatar

Ukupno postova: 8773
Lokacija: Somewhere over the Rainbow
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Illa Tristia je napisao/la (Pogledaj post): › u najboljem slučaju studentska će biti 90kn, u najgorem 230kn...

i onda će drastično opasti broj prodanih karti
ja sam kupovala mjesečnu jer je bila 50kn, nije baš da mi je bila neophodna, ali sam izdvajala taj iznos

meni još uvijek nije jasno kako se misli provesti otpuštanje 10% radnika, a da se ne smanje linije? ili će to letiti administracija, ili će vozači morati raditi prekovremene i biti još više opterećeni i nervozni pa će biti i više saobraćajki

_________________
► Play ♫♫♫ ılılllıllıı ♫♫♫ ılılllıllıı Pause ll

SVI SMO MI VUCO
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lavic
Offline
Ukupno postova: 835
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 26.07.2009. 16:15 
Naslov:  Re: Direktor GPP-a predstavio mjere za preživljavanje [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iva-ana je napisao/la (Pogledaj post): › ma zanima me samo tko će gospodina smijet opomenut, ili mu smanjiti plaću kad počne trpat u džepove??? Nitko , još će mu gospoda iz našeg grada doć pomoć odvlačiti.... ne znam samo kako se moglo dogoditi da sada nakon ovoliko godina rada ove tvrtke, odjednom ništa ne valja, a odnikuda se pojavljuje bogom dan spomenuti gospodin koji ima riješenje za sve ..... idealnoo wooow

svaka čast svima ali ovo brateee gadnooo smrdi.....


pa godinama se zna da GPP ide stalno u dubiozu, godinama ih je grad grpo davao donacije, izvlacio... moralo je to jednom stat i grad zavrniti pipu...
a doticni gospodin nije pao od nikuda, u ovakvom rasulu je preuzeo prije nekoliko godina BIOS i od firme koja se trebala ugasiti napravio jednu od najperspektivnijih tvrtki u gradu sa stalnim povecanjem profita. Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iva-ana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: madagascar
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.07.2009. 22:04 
Naslov:  Re: Direktor GPP-a predstavio mjere za preživljavanje [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dobrooo dobro ajmo mu se sad klanjat za BIOS
o.k. čovjek je napravio do sada jednu dobru stvar, izvukao taj BIOS, samo se to spominje..... a greške... o tome svi šuteeee pssst... pa ajmo ponovo pa ako prođe dobro, a ako ne opet dobro jer firma je kao godinama u dubiozi...hmmm ne slažem se !!

nego bolje da se svi skupa zapitamo kako je i tko dopustio da se ova tvrtka dovede u ovoakovo stanje i to sada nakon godina najgorih kriza, uzmimo ratna razaranja npr. i onda su bolje stajali ako se ne varam, onda nitko nije spominjao stečaj.... ovo je još samo jedna od starih firmi koju je netko odlučio rasutii u ruševine, kao i sjetimo se : analita, olta, lia, slavonije, litokartona, standarda ... puno ih je

i dalje smatram da su mu metode spasa krajnje jadne, lupa po malom čovijeku.. sad kao nitko ništa ne radi, nitko nije profitabilan, dajte molim vas... to već ptičice pjevaju, najlakše je podjelit otkaze i prijevremene mirovine, to bi i djete znalo, to ne nalikuje stručnjaku pogotovo ekonomskom, to nije ništa novo, to je samo slamka spasa i mazanje očiju... kratkoročna ušteda na brzinu...

ali to je samo moje razmišljanje.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2009. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko je njega postavio na to mjesto? Kakvi "genijalni" potezi! Pojma nemaš Mediću - pojma! Idi radi nešto drugo i prepusti ovo čovjeku kojem je stalo do dobrobiti građana, a ne suludom lovu za profit u kojoj ćeš guzit građane kao da su oni krivi za situaciju...!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.07.2009. 14:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

freedom.fighter je napisao/la (Pogledaj post): › Tko je njega postavio na to mjesto? Kakvi "genijalni" potezi! Pojma nemaš Mediću - pojma! Idi radi nešto drugo i prepusti ovo čovjeku kojem je stalo do dobrobiti građana, a ne suludom lovu za profit u kojoj ćeš guzit građane kao da su oni krivi za situaciju...!


"Svome narodu propast donosi onaj koji nikad nije posija sjeme, položio ciglu, istkao odjeću... a od politike je napravio svoje zanimanje"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2009. 20:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la: ›
freedom.fighter je napisao/la (Pogledaj post): › Tko je njega postavio na to mjesto? Kakvi "genijalni" potezi! Pojma nemaš Mediću - pojma! Idi radi nešto drugo i prepusti ovo čovjeku kojem je stalo do dobrobiti građana, a ne suludom lovu za profit u kojoj ćeš guzit građane kao da su oni krivi za situaciju...!


"Svome narodu propast donosi onaj koji nikad nije posija sjeme, položio ciglu, istkao odjeću... a od politike je napravio svoje zanimanje"


Embarassed Nije lako napredovati u životu .
Puno toga morate izgubiti da bi napredovali: Stid , moral , poštenje , prijatelje, socijalnu osjetljivost itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.07.2009. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lavic je napisao/la: ›
iva-ana je napisao/la (Pogledaj post): › ma zanima me samo tko će gospodina smijet opomenut, ili mu smanjiti plaću kad počne trpat u džepove??? Nitko , još će mu gospoda iz našeg grada doć pomoć odvlačiti.... ne znam samo kako se moglo dogoditi da sada nakon ovoliko godina rada ove tvrtke, odjednom ništa ne valja, a odnikuda se pojavljuje bogom dan spomenuti gospodin koji ima riješenje za sve ..... idealnoo wooow



svaka čast svima ali ovo brateee gadnooo smrdi.....


pa godinama se zna da GPP ide stalno u dubiozu, godinama ih je grad grpo davao donacije, izvlacio... moralo je to jednom stat i grad zavrniti pipu...
a doticni gospodin nije pao od nikuda, u ovakvom rasulu je preuzeo prije nekoliko godina BIOS i od firme koja se trebala ugasiti napravio jednu od najperspektivnijih tvrtki u gradu sa stalnim povecanjem profita. Rolling Eyes


Godinama (još od doba Kramarića) političari našeg grada skupljaju predizborne poene tako što za neku „kategoriju“ građana daju besplatan prijevoz . I poslije izbora redovno zaboravljaju Gpp-u nadoknaditi gubitke koje su napravili takvim ponašanjem . . .
Sad skupljanje predizbornih poena trebaju plaćati djelatnici Gpp-a ?

Razlika između politike i kurve je u tome što kurva
časno radi svoj posao !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lancelott
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.07.2009. 8:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razlika između politike i kurve je u tome što kurva
časno radi svoj posao ![/b]
[/quote]



Koliko je kurva časna...nebi raspravljao. Samo ću reći da dotična osobna poduzetnica svoju cijenu (osim po izgledu) može nivelirati i prema skali napaljenosti klijenta.
Dakle ekonomija za početnike -zakon ponude i potražnje.
Politika je struka za koju isto moraš imati predispozicije, ne one vanjske, već one duboko skrivene od pogleda u mračnom dijelu svjesti i želuca.

Tržište politike je isto tako crno tržište. Mislim, niti jedno sveučilište, visoka škola ili čak i srednja škola ne proizvodi stručnjake zvanja "kurva" ili "političar", dakle, ekipa koja se bavi ovim poslom je samouka, zar ne?

Moram reći i to da je bilo izvrsnih osoba, časnih pametnih Ljudi koji su pokušavali plivati u tim mutnim vodama politike i čistiti mulj oko sebe, biti pravi narodni tribuni...(sjetimo se Vlade Gotovca, Ante Starčevića, braće Radić...)

Ali da ne razvodnjavam, poanta je slijedeća: Mali Medić nije političar, to je sigurno i sigurno nije došao u GPP da se i on omrsi, jer i da želi, šta bi tamo mogao uzeti, rezervni kotač autobusa za svoj auto, ili možda neku butru koja valja za po gradu?
Gpp nije tržišno poduzeće, već komunalno i živi na grbi gradskog Proračuna. Do sada su gospoda mogla vozilti po voznom redu: evo ti sto, vrati mi pola, pa uzmi kredit da namiriš pola i daj mi još 10% za intelektualnu uslugu... Sad slabije teče, u stvari izgleda samo kaplje, pa se i političarski interesi preselili drugdje, a mladog medića postavili da krpa gume tramvaju...(i što je najzanimljivije, mislim da bi mogao i uspjeti!)

No, da se vratim na početak, na kvotani tekst...
Kurve nemaju šanse doći na vrh hranidbenog lanca, bez obzira što "časno" odrađuju posao. Političari su puno konkurentniji, njihovo je tržište najveće!

I na kraju:

Razlika je u tome što političari nit su lijepi, nit uzbudljivi, al nas zato jebu majstorski i časno/masno to naplate...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tibit2009
Offline
Ukupno postova: 82
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.07.2009. 8:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na sastanak s djelatnicima Medić hrabro je ostavio kravatu unatoč savjetu Bubala da je skine da ga neobese dijelatnici za nju prijatelji nemojte prljati kravatu to nam je simbol hrvatske napravite giljotinu od tračnica šo ih hoće počupati iz DIVALTOVE

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.07.2009. 22:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tibit2009 je napisao/la: ›
na sastanak s djelatnicima Medić hrabro je ostavio kravatu unatoč savjetu Bubala da je skine da ga neobese dijelatnici za nju prijatelji nemojte prljati kravatu to nam je simbol hrvatske napravite giljotinu od tračnica šo ih hoće počupati iz DIVALTOVE


Moralnog pobjednika je lako prepoznati - izgleda kao popišan !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
iva-ana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 18
Lokacija: madagascar
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 9:38 
Naslov: Beark ! Re: Direktor GPP-a predstavio mjere za preživljavanje [Vijesti OSTV-a]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda je on samo nova figurica u igri, pa sljedi onu izreku:

Najlakši način da dobijete ono što želite je da pomognete drugima da dobiju ono što žele.

jer ovo što se najavljuje po svim novinama, ne priliči jednom ekonomskom stručnjaku za kakvoga ga predstavljaju.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.07.2009. 9:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

iva-ana je napisao/la: › jer ovo što se najavljuje po svim novinama, ne priliči jednom ekonomskom stručnjaku za kakvoga ga predstavljaju.....
A sto prilici jednom ekonomskom strucnjaku? Potpisivanje ugovora slicnih onima iz afere Kiosci? Gomilanje dugova? Ignoriranje gubitaka? Povecanje troskova i smanjenje prihoda?

No, reci nam, sto prilici jednom ekonomskom strucnjaku... kako bi ti izvukla GPP iz katastrofe?!

Vise je nego ocito da radis u GPP-u, dakle, trebala bi znati sto se moze izmijeniti da se firma izvuce iz gubitaka... hajde, daj svoje prijedloge?!

Svi bi da GPP izadje iz krize, zaposlenici vjerojatno najvise - ali bi svi da pare padnu s neba. Proslo je vrijeme kad je novac rastao na drvecu. Hrvatska je rasprodana, kredita vise nema. Ili ce se stvari racionalizirati, ili ih nece biti...

Netko je gore spominjao privatizaciju GPP-a... Ooo, da... bilo bi to vrlo zanimljivo i vrlo stetno ne samo po gradjane Osijeka, nego najvise po zaposlenike... zato je bolje zaposlenicima da prihvate promjene i smanjenje prenapuhanih prava [njima je "logicno" da se besplatno voze i da dobivaju naknadu za prijevoz], nego da se jednog dana probude, a njih 70% na ulici, s upola manje linija [sto bi se dogodilo kad bi se GPP privatizirao i kad Grad vise ne bi davao dotacije GPP-u].

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: