Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 06.07.2009. 22:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ePo je napisao/la: ›
evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
ePo je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatski, matematika i strani jezik su obavezni predmeti koje svaki učenik mora polagati
matematika je i prije bila obavezni predmet na maturi (nije li?), pa se ocjena iz matematike s mature nije uzimala u obzir pri upisu na filoloske studije... vise bi smisla imalo da se gleda povijest ili drugi strani jezik ili latinski ili filozofija umjesto matematike, bez obzira na nizu razinu i na 5%. imho.


Nisam rekla da nije bila, ali ovaj put se ipak gleda i ipak je uvjet...jbg... imalo bi smisla da se umjesto matematike uzme nešto drugo, ali ne mogu se zamijenit obavezni predmeti, nego uzeti izborni predmet koji fakultet odredi...

I ja se slažem s time da je suludo (bez veze, glupo?) gledati matematiku ako se upisuju jezici i slični studiji, no tako je odlučilo naše MZOŠ i mi se toga moramo pridržavati, bilo to glupo ili ne.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 0:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

njima je u cilju odgajati glupane i uvjeravati pučanstvo kako je glupost zapravo super. prosvjetni radnici to prihvaćaju bez puno razmišljanja.
krajnji rezultat su poluproizvodi od ljudi, posve nesposobni razviti vlastita stajališta ili ih skrivaju kao zmija noge, koji će skočiti i u bunar ako im se tako kaže.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 8:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
njima je u cilju odgajati glupane i uvjeravati pučanstvo kako je glupost zapravo super. prosvjetni radnici to prihvaćaju bez puno razmišljanja.
krajnji rezultat su poluproizvodi od ljudi, posve nesposobni razviti vlastita stajališta ili ih skrivaju kao zmija noge, koji će skočiti i u bunar ako im se tako kaže.

tako je ...niti jednoj vlasti nije u interesu da ima pronicljive birače koji znaju čitati između redova

_________________
Sve ima svoj kraj,..pa i doživotna robija.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.07.2009. 14:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): › no tako je odlučilo naše MZOŠ i mi se toga moramo pridržavati, bilo to glupo ili ne.
a MZOŠ je poznato po tome da tamo sjede nepogrešivi ljudi puni svekolikih znanja i mudrosti? pa zbog cega treba slijepo i bez pogovora prihvacati njihove idiotarije?? nije ni cudo da zivimo u banana-drzavi kad ljudi razmisljaju po principu: tako su rekli "tamo gore" i tako treba biti... Rolling Eyes

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 16:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fuchs, novi ministar koji došao umjesto primorca, je čitavu studentsku populaciju smatra "dječurlijom", a mišljenje je izrazio na nacionalnoj televiziji, i što se od njega kao ministra može očekivati kada su oni za čije interese, barem načelno, treba raditi za njega tek hrpa "dječurlije" zahvaljujući kojoj uživa u masnoj fotelji?!

fuuuuj.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.07.2009. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): ›
I ja se slažem s time da je suludo (bez veze, glupo?) gledati matematiku ako se upisuju jezici i slični studiji, no tako je odlučilo naše MZOŠ i mi se toga moramo pridržavati, bilo to glupo ili ne.

e, upravo takav način razmišljanja kod nekih mojih kolega nimalo ne razumijem jer iako znaju da je loše, da im propišu da skoče u bunar, to bi i napravili.
jer tako piše, tako im rekoše i toga bi se pridržavali.
i što je još gore, takav debilizam se nagrađuje i stimulira u prosvjetnom sustavu.
forma prije sadržaja.

nevjerojatno. Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fixy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.07.2009. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e ne znam sad tocno tko je pitao zasto npr za smjerove koji ukljucuje jezike na fakultetu gledaju matematiku ili tako nesto slicno...
da pomalo je glupo ali evo na ovom linku https://www.postani-student.hr/Ucilista/Nositelji.aspx pogledaj si koji fakultet i tocno pise koliko (u postotcima) ti odredjeni predmet ili ocjena nosi bodova...

mozda pomogne =) evo ja sam gledala za etf i fer uopce ne traze hrvatski i strani jezik iako ih moras polagat oni to ne gledaju Wink

_________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2009. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): ›
I ja se slažem s time da je suludo (bez veze, glupo?) gledati matematiku ako se upisuju jezici i slični studiji, no tako je odlučilo naše MZOŠ i mi se toga moramo pridržavati, bilo to glupo ili ne.

e, upravo takav način razmišljanja kod nekih mojih kolega nimalo ne razumijem jer iako znaju da je loše, da im propišu da skoče u bunar, to bi i napravili.
jer tako piše, tako im rekoše i toga bi se pridržavali.
i što je još gore, takav debilizam se nagrađuje i stimulira u prosvjetnom sustavu.
forma prije sadržaja.

nevjerojatno. Shocked


sorry, imam 17 godina, kako da se bunim??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2009. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osobno mislim da je državna matura jedno veliko sranje na koje ova država bespotrebno troši previše novaca. Mogu se buniti koliko hoću protiv toga, ali to neće pomoći. Nemam 18, a nemam ni nikakvog utjecaja ni na koga od nadležnih.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.07.2009. 9:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): › Osobno mislim da je državna matura jedno veliko sranje na koje ova država bespotrebno troši previše novaca. Mogu se buniti koliko hoću protiv toga, ali to neće pomoći. Nemam 18, a nemam ni nikakvog utjecaja ni na koga od nadležnih.


ne slazem se... napokon ce se vidjeti rezultati rada skola... i uopce nije lose samo da je fakulteti u sto vecoj mjeri piznaju i da matura zamijeni prijemne ispite!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2009. 12:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Neće se vidjeti rezultati rada škola, nego pojedinačni rad učenika. Škole se mogu truditi i dati sve od sebe, ali ako se djeci ne da raditi, uzalud. Nemojte misliti da sam loša učenica te da sam zato protiv toga. Upravo suprotno, prolazim s 5 i meni je svejedno. Ali vidim po drugima kakvo je stanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fixy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2009. 12:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

totalno si previse negativna u vezi ovoga... ponekad jednostavno treba prihavtiti promjenu
nemoj misliti na druge, misli na sebe i kako ce se na tebe odraziti ova drzavna matura... ja sam u potpuno istoj poziciji.

upisala sam strukovnu skolu jer sam racunala na to ako budem odlikasica da cu imati izravan upis na fakultet kao sto je to do sada bilo. trudila sm se i jesam odlikasica, ali uvodjenjem ove drzavne mature se to ponistava. onda sam bila negativna oko bodovanja mature i priznavanja na fakultetima, ali zzapravo je to vrlo dobro ucinjeno. tocno pise sto koji fakultet trazi i koliko toi odnosi bodova, npr. budes odlikas 5.00 sve cetiri godine i to ti je 80x4=320 bodova, polazes li drzavnu maturu na visoj razini dobit ces vise bodova za isti rezultat makar fakultet ne trazio tu razinu.

svatko u bilo kojem trenutku ima uvid u svoje stanje preko interneta i mislim da bas nema mogucnosti korupcije (ali nikad se ne zna)

zapravo je to jako dobra stvar, samo sebi moras pronaci nesto pozitivnog u tome a ne odma negodovati. da su ljudi uvijek negodovali oko promjena sigurno ne bi postojao svijet ovakaav kakav (naravno ne kazem da je uvijek u pravu)

no dobro... to je samo moje skrmono misljenje.

P.S.
sto se tice odraza skola i njihovih kvaliteta da se skola ne potrudi i da se pojedini profesori ne potrude, onda tek ti ne bi mogla uicinit nista da se iskazes tako da je odraz drzavne mature zapravo zajednicka slika i skole i ucenika, a sad ovisi u kojoj mjeri

_________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.07.2009. 13:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisi skontala ništa što sam rekla, ali dobro.
Ugl da skratim, meni je totalno svejedno hoće li biti po starom ili će biti državna matura.
Ali pogledaj oko sebe, ne znam kako će to drugima pasati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: