Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2009. 13:30 
Naslov:  Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj tjedan u znaku je upisa u prvi razred srednje škole. Već iz prva dva dana predaje prijava može se iščitati trend karakterističan i proteklih godina - iznimno veliko zanimanje učenika za upis u gimnazije.

- Mi upisujemo 168 učenika, od toga 24 u sportski razred. Već prvog dana upisa prijavilo se 180 učenika, tako da smo morali odbiti dio odličnih učenika s vrlo visokim prosjekom ocjena, koji su prelazili bodovi prag od 52 boda, kaže Božica Tadić-Ćavar, ravnateljica Prve gimnazije (opće). Dodaje da je riječ o izvrsnim učenicima, no ne mogu ih primiti, jer nemaju prostornih uvjeta, dok se ne sagradi nova škola. Osmaši su iskazali i velik interes za Treću (prirodoslovno-matematičku) te Isusovački klasičnu gimnaziju.

- Poslali smo dopis Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta da nam omogući upis još 15 izvrsnih učenika. Svi koji su se prijavili su odlikaši, čak 70 ima ih prosjek 60 i više bodova, što znači da su sedmi i osmi razred prošli s pet, imaju sve petice te još dodatne bodove s natjecanja. Velik broj učenika ima 58 i 59 bodova, a na dnu ljestvice je dvoje odličnih učenika s traženim pragom od 50 bodova, kaže Snježana Barabaš-Seršić, ravnateljica Treće gimnazije.

U Isusovačku klasičnu gimnaziju prijavila su se 93 učenika, a upisuju 48, stoga i oni traže odobrenje za jedan dodatni razred od resornog ministarstva. Svi učenici su odlikaši, njih 67 ima 60 i više bodova, i bila bi šteta odbiti tako kvalitetne učenike, kažu u toj školi.

U ponedjeljak i utorak (29. i 30. lipnja) budući srednjoškolci predavali su prijave u željene srednje škole, a danas (2. srpnja) od 8 do 16 sati provode se upisi za prvi krug ljetnog upisnog roka. Slobodnih mjesta i to 15, za drugi krug prvog roka imat će Druga gimnazija (jezična).

Piše: V.Latinović/Glas-Slavonije.hr
Foto: Cacan/arhiva 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
garrincha077
Offline
Ukupno postova: 66
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.07.2009. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma jezicna rulz! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
morgan
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3963
Lokacija: gone to North Pole
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2009. 18:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...tako da smo morali odbiti dio odličnih učenika s vrlo visokim prosjekom ocjena, koji su prelazili bodovi prag od 52 boda,"
bilo bi lijepo da nas je (t)ravnateljica prosvijetlila po kojim kriterijima su neki odbijani a neki primljeni ako su imali jednak broj bodova.što je bilo presudno?na koje su to sitnice gledali, da djeca ubuduće znaju što im je činiti...

_________________
Zašto bi se izlagali mamurluku? Ostanite pijani
Kad čovjek umre, ne zna da je umro, i to je samo teško drugima.
Isto je i kada je čovjek glup.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mandarina
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.07.2009. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

naravno da se jezična uvijek morala izdvajat, nažalost loše osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2009. 21:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

morgan je napisao/la: ›
"...tako da smo morali odbiti dio odličnih učenika s vrlo visokim prosjekom ocjena, koji su prelazili bodovi prag od 52 boda,"
bilo bi lijepo da nas je (t)ravnateljica prosvijetlila po kojim kriterijima su neki odbijani a neki primljeni ako su imali jednak broj bodova.što je bilo presudno?na koje su to sitnice gledali, da djeca ubuduće znaju što im je činiti...

da ja imam školu, u takvim bi slučajevima kriterij bio, recimo, veličina upisanog broja na uplatnici, po principu "tko veći broj, veće šanse za upis"!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
domba_dgo
Offline
Ukupno postova: 86
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2009. 21:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šteta je što se svi ne mogu upisati, ali u takvim situacijama kada ih puno ima s istim ocijenama jedini logičan način je da prednost ima tko je prvi predao papire, znam da je to nesretno riješenje ali ne vidim pravedniji način!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.07.2009. 23:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka ne izgrade još neku glupu dvoranu ili neka odustanu od bazena...
ako se već mora nešto graditi, neka se grade škole i vrtići...

ekonomski prihvatljivije i društveno potrebnije.

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aterek
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2009. 23:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
neka ne izgrade još neku glupu dvoranu ili neka odustanu od bazena...
ako se već mora nešto graditi, neka se grade škole i vrtići...

ekonomski prihvatljivije i društveno potrebnije.

zas bi odustali od bazena npr
veiki gradovi poput zagreba splita i manji npr. oni svi imaju po vise kvalitetnih bazena i odlicno obrazovanje, dok Osijek nista nema, zasto uvijek moramo bit medu zadnjima??

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 0:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

već imamo jebene bazene.
ne treba nam nova investicija od 200 milijuna kuna kojih nemamo. osim toga, ukoliko živimo u deklariranoj "zemlji znanja", nisu li deficitarne stvari u školstvu, a ima ih masa, važnije od megalomansih projekata od kojih koristi ima samo uski krug bogatih koji će takvi i ostati?!
primjeri za to su nove dvorane. osijek031.com smile

_________________
"si quid novisti rectius istis, candidus imperti; si nil, his utere mecum."
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Monstrum
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6541
Lokacija: a gdje se VI to točno nalazite
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koji će kurac ikome škola kad se ionak neće zaposlit

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fixy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 0:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

domba_dgo je napisao/la: ›
Šteta je što se svi ne mogu upisati, ali u takvim situacijama kada ih puno ima s istim ocijenama jedini logičan način je da prednost ima tko je prvi predao papire, znam da je to nesretno riješenje ali ne vidim pravedniji način!


ako se mene pita onda bih isla na opravdane i neopravdane izostanke te najbolje rezultate s natjecanja po meni je to najvise fer

_________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 0:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Monstrum je napisao/la (Pogledaj post): › koji će kurac ikome škola kad se ionak neće zaposlit

Laughing možda će s obrazovanijom, načitanijom rajom konačno prevladati mišljenje kako je nova bolnica vrjednija od novog nogometnog stadiona... možda se sa više spoznaja sagradi i moralniji sustav, razvije kritičko razmišlanje...
pa će i sa savjesnijim društvom biti i manje onih koji kusaju razočarenje nakon što dobiju diplomu u ruke... promjene ne dolaze preko noći... bez revolucije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
aterek
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 0:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la: ›
već imamo jebene bazene.
ne treba nam nova investicija od 200 milijuna kuna kojih nemamo. osim toga, ukoliko živimo u deklariranoj "zemlji znanja", nisu li deficitarne stvari u školstvu, a ima ih masa, važnije od megalomansih projekata od kojih koristi ima samo uski krug bogatih koji će takvi i ostati?!
primjeri za to su nove dvorane. osijek031.com smile


dobro ove nove dvorene su goli kurac sto se mene tice baceni tolki novci, ali bazene nemamo
imamo onaj mali 25metarski u kojem ni plivaci ni vaterpoliste kvalitetno trenirat a imaju odlican uspjeh u skolovanju (znam iz osobnog iskustva)....uostalom zasto svi zele u gimnazije sto se mene tice i strukovne skole su tu
sa gimnazijom si niko i nista al sa strukovnom barem imas svoj zanat, a u zadnje vrijeme dosta djece misle da je sramota zaradit za svoj zivot ak si npr, zidar ili vodoinstalater ili tako nesta, e u tome je problem da se mene pita

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.07.2009. 2:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zašto ne ulagat u sportske objekte?...pa ne znam jel ima većih promotora ove nam kakve takve države od sportaša....

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
vicencos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 35
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 8:17 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hmm.da... bil će zanimljivo čuti uspjeh svih tih silnih odlikaša na polugodištu.
Mislim da bi razredbeni postupak trebao i za srednje škole, neka vrsta nacionalnog
ispita na kraju 8.razreda, pa prvih 200 neka bira školu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: