Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 9:49 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

te nove generacije su tak pametne pa ih je hrpetine sa 5.0 prosjekom iz osnovne... ili nesto u tom skolskom sustavu ipak ne stima.

Bojim se da ce biti tuzno kako ce se HNOS-ovci snaci u srednjoj... jer srednje skole jos nisu napravile nikakav pomak prema HNOS-u!

O drzavnoj maturi od slijedece godine da i ne pricam, osobito o tome da li ce je fakulteti priznavati ili ne - to se jos ne zna!

jbt, gdje god zagrebes smrdi, smrd, odvratno smrdi....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najjednostavnije rješenje je da se ubuduće uvedu razredbeni ispiti. Tako bi šansu za upis dobili i oni učenici koji nisu imali sve petice, a možda posjeduju objektivno veće znanje od nekih učenika koji imaju prosijek 5.0, a kojima su nerijetko poklanjane završne ocjene.
Naravno, ukupnan rezultat bi bio kombinacija bodova iz osnovne škole i bodova s razredbenog ispita.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 10:24 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › te nove generacije su tak pametne pa ih je hrpetine sa 5.0 prosjekom iz osnovne... ili nesto u tom skolskom sustavu ipak ne stima.

Bojim se da ce biti tuzno kako ce se HNOS-ovci snaci u srednjoj... jer srednje skole jos nisu napravile nikakav pomak prema HNOS-u!

O drzavnoj maturi od slijedece godine da i ne pricam, osobito o tome da li ce je fakulteti priznavati ili ne - to se jos ne zna!

jbt, gdje god zagrebes smrdi, smrd, odvratno smrdi....


Sve se zna, sve je već poznato. Onaj tko kaže da se nešto ne zna, laže.
Što se HNOS-a tiče, oni su jedino izbacili hrpu gradiva koje je u biti potrebno za daljnje školovanje. Zato i ima puno djece s 5.0 prosjekom, toliko malo gradiva da moraš biti kreten ako nemaš 5.0.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 10:34 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › te nove generacije su tak pametne pa ih je hrpetine sa 5.0 prosjekom iz osnovne... ili nesto u tom skolskom sustavu ipak ne stima.


jbt, gdje god zagrebes smrdi, smrd, odvratno smrdi....


Sve se zna, sve je već poznato. Onaj tko kaže da se nešto ne zna, laže.


ja ne znam, a jako me zanima koji ce fakulteti priznati maturu i da li ce biti prijemnih ispita!!! Ak netko zna npr. za arhitekturu ili FER...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › zašto ne ulagat u sportske objekte?...pa ne znam jel ima većih promotora ove nam kakve takve države od sportaša....

ti mora da si sarkastičan.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Fixy
Offline
Avatar

Ukupno postova: 20
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 11:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la: ›
odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › te nove generacije su tak pametne pa ih je hrpetine sa 5.0 prosjekom iz osnovne... ili nesto u tom skolskom sustavu ipak ne stima.


jbt, gdje god zagrebes smrdi, smrd, odvratno smrdi....


Sve se zna, sve je već poznato. Onaj tko kaže da se nešto ne zna, laže.


ja ne znam, a jako me zanima koji ce fakulteti priznati maturu i da li ce biti prijemnih ispita!!! Ak netko zna npr. za arhitekturu ili FER...


sve se vec zna i objavljene su knjige s tim sto to trea. za FER ti treba polozeni hrvatski i engleski an nizem stupnju i matka na visem te fizikia, a za aritekturu nisam sigurna provjeri na : http://www.skole.hr/studiji/upisi

sam se treba malo potruditi i pronaci a ne odma negodovati Wink

_________________
Jedini način da bi izbjegli greške je steći iskustvo.
Jedini način da bi stekli iskustvo... je činiti greške!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fixy je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la: ›
odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › te nove generacije su tak pametne pa ih je hrpetine sa 5.0 prosjekom iz osnovne... ili nesto u tom skolskom sustavu ipak ne stima.


jbt, gdje god zagrebes smrdi, smrd, odvratno smrdi....


Sve se zna, sve je već poznato. Onaj tko kaže da se nešto ne zna, laže.


ja ne znam, a jako me zanima koji ce fakulteti priznati maturu i da li ce biti prijemnih ispita!!! Ak netko zna npr. za arhitekturu ili FER...


sve se vec zna i objavljene su knjige s tim sto to trea. za FER ti treba polozeni hrvatski i engleski an nizem stupnju i matka na visem te fizikia, a za aritekturu nisam sigurna provjeri na : http://www.skole.hr/studiji/upisi

sam se treba malo potruditi i pronaci a ne odma negodovati Wink


ne treba se ni pretjerano potruditi pošto su brošure podijeljene po školama

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Callistemon
Offline
Ukupno postova: 572
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.07.2009. 14:13 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gle, ja znam da to sve pise... ali isto tako znam da je zimus fakultetsko vijece FER-a donijelo odluku da nece uopce priznati drzavnu maturu. Jedino ne znam da li su je u medjuvremenu stogod opet mijenjali. Do mature je jos godinu dana... mi nemamo ni ministra, pa kak da se onda nesto pouzdano zna!
Bilo bi dobro vidjeti negdje sluzbeno ocitovanje fakulteta po tom pitanju...i da onda taj stav bude cvrst i siguran - i da maturanti znaju sto ih ceka pored drzavne mature.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 03.07.2009. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›
adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): › zašto ne ulagat u sportske objekte?...pa ne znam jel ima većih promotora ove nam kakve takve države od sportaša....

ti mora da si sarkastičan.

ma to bzvz napišem...samo da ne budu svi isti komentari...mora biti netko crna ovca... Smile
zapravo me boli briga...brinit ću se kad moje dijete bude upisivalo srednju...a dotle ćemo promijenit još dosta u školstvu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
odbojkashica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 103
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 14:49 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Callistemon je napisao/la (Pogledaj post): › Gle, ja znam da to sve pise... ali isto tako znam da je zimus fakultetsko vijece FER-a donijelo odluku da nece uopce priznati drzavnu maturu. Jedino ne znam da li su je u medjuvremenu stogod opet mijenjali. Do mature je jos godinu dana... mi nemamo ni ministra, pa kak da se onda nesto pouzdano zna!
Bilo bi dobro vidjeti negdje sluzbeno ocitovanje fakulteta po tom pitanju...i da onda taj stav bude cvrst i siguran - i da maturanti znaju sto ih ceka pored drzavne mature.


Bila sam na nekoj video konferenciji na kojoj je govorio čovjek koji to sve organizira, ne znam ga imenovati nažalost, on je baš s FER-a. Rekao je da su svi fakulteti odlučili prihvatiti državnu maturu, ali uz svoje određene uvjete. Uvjeti su ti da fakultet bira razine obaveznih predmeta te izborne predmete. Isto tako fakultet bira hoće li priznavati razna natjecanja, tj. dodatne bodove i hoće li tražiti nekakve dodatne provjere (ne prijemni, nego npr. za arhitekturu i slične studije - provjeru crtačkih sposobnosti).
Sve piše ovdje http://www.postani-student.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.07.2009. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

adebisi-jug2 je napisao/la (Pogledaj post): ›
zapravo me boli briga...brinit ću se kad moje dijete bude upisivalo srednju...a dotle ćemo promijenit još dosta u školstvu...

promijeniti nabolje ili nagore?! Rolling Eyes uz ovakvu prosvjetu i kadar koji proizvode opravdano sam pesimist. volio bih da sam u krivu.
ajde, živi bili pa vidjeli. Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 15:03 
Naslov:  Re: Gimnazije morale odbiti odlikaše s prosjekom 5.0
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): › [
Sve piše ovdje http://www.postani-student.hr
pa prema ovom sto na ovom linku pise, filologije (znaci studiji jezika i knjizevnosti- za sada pise samo za hrvatski i jednopredmetni njemacki) ce gledati ocjenu iz - matematike! Rolling Eyes tko je tu lud...

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ePo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 16:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

aterek je napisao/la (Pogledaj post): › uostalom zasto svi zele u gimnazije sto se mene tice i strukovne skole su tu
sa gimnazijom si niko i nista al sa strukovnom barem imas svoj zanat, a u zadnje vrijeme dosta djece misle da je sramota zaradit za svoj zivot ak si npr, zidar ili vodoinstalater ili tako nesta, e u tome je problem da se mene pita


Možda svi (dobro ne svi, većina) žele u gimnazije zato što žele pokušat postić više, jer će nakon gimnazije (vjerojatno) završiti fakultet. Ne omalovažavam strukovne škole, niti zanimanja stečena nakon njih, ali zašto ne bi išli u gimnazije ako smatraju da mogu, i da mogu više sa fakultetom (a mogu)?

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
odbojkashica je napisao/la (Pogledaj post): › [
Sve piše ovdje http://www.postani-student.hr
pa prema ovom sto na ovom linku pise, filologije (znaci studiji jezika i knjizevnosti- za sada pise samo za hrvatski i jednopredmetni njemacki) ce gledati ocjenu iz - matematike! Rolling Eyes tko je tu lud...


Ne znam jesam dobro shvatila tvoju dilemu. Hrvatski, matematika i strani jezik su obavezni predmeti koje svaki učenik mora polagati, a razlika je u višoj i nižoj razini. O fakultetu ovisi koju razinu će tražiti, i koliki udio će taj predmet imati za upis. Na ovim studijima što si napisao, matematika se traži niža razina, i to samo 5%, što je minimalno. Ponavljam, ne znam jesam dobro shvatila, ako jesam, onda bi ovo trebao bit odgovor...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ePo je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatski, matematika i strani jezik su obavezni predmeti koje svaki učenik mora polagati
matematika je i prije bila obavezni predmet na maturi (nije li?), pa se ocjena iz matematike s mature nije uzimala u obzir pri upisu na filoloske studije... vise bi smisla imalo da se gleda povijest ili drugi strani jezik ili latinski ili filozofija umjesto matematike, bez obzira na nizu razinu i na 5%. imho.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ePo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.07.2009. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evil monkey je napisao/la (Pogledaj post): ›
ePo je napisao/la (Pogledaj post): › Hrvatski, matematika i strani jezik su obavezni predmeti koje svaki učenik mora polagati
matematika je i prije bila obavezni predmet na maturi (nije li?), pa se ocjena iz matematike s mature nije uzimala u obzir pri upisu na filoloske studije... vise bi smisla imalo da se gleda povijest ili drugi strani jezik ili latinski ili filozofija umjesto matematike, bez obzira na nizu razinu i na 5%. imho.


Nisam rekla da nije bila, ali ovaj put se ipak gleda i ipak je uvjet...jbg... imalo bi smisla da se umjesto matematike uzme nešto drugo, ali ne mogu se zamijenit obavezni predmeti, nego uzeti izborni predmet koji fakultet odredi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: