Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 9:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Ako se ovo odnosi na mene, onda cu reci da mislim da nema mjesta S OBZIROM NA OKOLNOSTI.


Okolnosti su uvijek dobre za flejmanje Very Happy

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2009. 11:19 
Naslov:  Re: Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Flejmanje-flejmviše...a što ti to na hrvatskom dođe?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2009. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ian_McKaye je napisao/la: ›
U biti, pravo pitanje je jel ljena masa uopće vrijedna sveg tog truda i novca...

Ovo je poanta price...


Ne, nije. Moguće je da je problem u tome što skupini ljudi na koju Utd cilja predstavlja problem dati 10-20 kuna (u pravilu, ponekad više) za ulaz. Moguće je također da jednostavno ljudi na koje oni ciljaju nema dovoljno. I kombinacije razloga su itekako moguće. Sve što trebaju je istražiti tržište.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ian_McKaye
Offline
Ukupno postova: 96
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2009. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Zen031:
pitao si otkud mi informacija da u Teatar dolazi sve manje ljudi, pa da odgovorim...
Dođem i vidim. Nisam non-stop tamo, ali sasvim dovoljno da vidim kako stvari stoje.
Eto recimo za jučer (neki MC Session) sam čuo da je bilo jedva 20 ljudi...

A što se Barutane tiče i pitanja jel bi bila adekvatan prostor... Stvarno čovjek više ne zna šta da misli. Barutana je savršen prostor za tako nešto pod pretpostavkom da je dobro posjećena), no tamo može stati i do 800 ljudi kad je puna (tko zna, možda i više) tako da za manje koncerte nikako ne bi valjala. Recimo Exploited, koji se planira dovest kako se pričalo, bi bio idealan u Barutani, po mom sudu. S druge strane, čisto sumnjam da bi tamo bili dobri bilo kakvi koncerti s manje od 300-400 ljudi...a koliko bi takvih bilo, znamo i sami.

_________________
we're not the first, I hope we're not the last...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2009. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm, jučer je bio ponedjeljak..mislim da u vezi ovog o popunjenosti Teatra nisi u pravu. Popunjenost varira, ali ne opada. Informirat ću se kod Kreše ovaj vikend pa mogu javit.

Mislio sam koliko bi Barutana odgovarala s obzirom na udaljenost od grada? Most treba prijeći...A kažete, ljudi su lijeni..e sad, ako hoce li se nekom dati preci preko nakon cugice-dvije u nekom od parkova ili kafica (kako to obicno ide). To me brine.

E i još nešto-ako bi dobili Barutanu, obavezno riješite problem prozračivanja i klime. Tamo je ljeti pakleno kad je više ljudi, i zagušljivo i vruće. Bio sam na predstavama na kojima je bilo 100-150 ljudi, to je užas jedan, ima samo jedan mali prozorčić koji se može otvorit, koji je skroz visoko gore-što je i logično, ipak je to nekad zaista i bila barutana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.06.2009. 14:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

o čemu vi uopće pričate,pa MT i UNT su dva totalno različita kluba,s totalno različitom mjuzom i ljudima koji ga pohode,
meni se zapravo jako sviđalo zadnjih par mjeseci u UNT baš zato jer se otvorio MT (tko ima mozga shvatiće zašto) i moram reći da je uvijek al baš uvijek bila skoro ista ekipa na koncertima,i ti ljudi uopće nisu bili ljeni,fino su platili 5 cenera i pogledali dobar konc,i svi su imali najmanje preko 25,zato su i imali za karte...
meni je drago što postoji MT ali mene jednostavno ni jedan konc osim Dubioze tamo nije privukao,znam da će se @pooding zamračiti al tako je,ekipa iz Unt je dovodila dobre bendove (naravno meni se više sviđa takva mjuza nego Opća Opasnost,Adastra i takvi...)
nadam se da će grad dati neku lovu da se UNT negdje otvori (iako je meni baš fino odgovaralo staro mjesto,sam pređeš nathodnik i tamo si)

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slevak
Offline
Avatar

Ukupno postova: 89
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.06.2009. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Mislio sam koliko bi Barutana odgovarala s obzirom na udaljenost od grada? Most treba prijeći...


I sada se most mora prijeći, a neko vrijeme nije ni mosta bilo pa su ljudi "plivali" Smile

_________________
KISIK JE OTKRIVEN TEK 1874. NIJE UTVRĐENO KAKO SU LJUDI PRIJE DISALI.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 15:53 
Naslov:  Re: Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pročito ja cijelu raspravu ovu,sve mi to nekak vamo-tamo,svak tepe svoje,svi pomalo u pravu.šta je znam...a zaš united ne bi mogao funkcionirati kao neki booking ili što već,jer je očito je da ljudi iz pomenute udruge imaju dobre kontankte,sudeći po imenima koja su doveli.mislim ako im se ne isplati imati vlastiti prostor,a stalo im je do kvalitetne scene u os,zašto koncerti ne bi bili u teatru,koji ima prostor za badave od grada ak sam dobro shvatio?pod nekim nazivom ak je tak šta potrebno,tipa junajted večeri u teatru Smile .sličan slučaj je bio u zegeu dok je močvara bila zatvorena.meni se ovo čini kao savršeni kompromis Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.06.2009. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Zbog takvog stava ste i propali. Previse ste iskljucivi, preusko podrucje glazbe ste htjeli obuhvatiti, za koje jednostavno u Os nema dovoljno ljudi.

Doduse, kasnije ste se prebacili na ultraalternativnu mjuzu-disko veceri! Very Happy Kad sam na otvorenju razgovarao sa shefom, rekao mi je da ce pustati samo punk i metal. Kad sam ga pitao za hard rock-rekao je: "Ni govora". Izgleda da je disco alternativniji od hard rocka.



vjerovao ili ne, svi mi koji slušamo alternativu se volimo i za***avati na disku i nama je disko za zajebanciju kao što su seljačinama cajke. wuga-wugice su bile ja mislim od početka.. nije baš u prvih mjesec dana ali se poslije 2 mjeseca ako se ne varam počelo s time.. i nije tu stvar da smo isključivi i da se previše baziralo na jednu glazbu nego je to takav klub, Justice je lijepo to objasnio.. to je klub gdje je alternativa i to je to.. kao da otvoriš npr. Rock Club i puštat Balaševića i Neke sevdah bendove iz bosne zato jer to ljudi vole, jel..

zen031 je napisao/la: ›
Circa je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ian_McKaye je napisao/la: ›
U biti, pravo pitanje je jel ljena masa uopće vrijedna sveg tog truda i novca...

Ovo je poanta price...


Ne, nije. Moguće je da je problem u tome što skupini ljudi na koju Utd cilja predstavlja problem dati 10-20 kuna (u pravilu, ponekad više) za ulaz. Moguće je također da jednostavno ljudi na koje oni ciljaju nema dovoljno. I kombinacije razloga su itekako moguće. Sve što trebaju je istražiti tržište.


zaista mi nije do prepiranja ali toliko o skakanju sebi u usta i pretpostavkama.. ljudi koji su sudjelovali u radu uniteda, kako savjetima, kontaktima, organizacijom koncerata su mahom ljudi od 30-35 godina koji su na sceni vec duuuugi niz godina i koji prate i idu na koncerte i sviraju sa svojim bendovima po svuda i definitivno se u unitedu jako dobro znalo tko što sluša i koliko ljudi ima.. velik je problem lokacija i velik je problem upad koji se morao stavljati takav kakav je zbog ogromnih troškova.

digitalevil je napisao/la: ›
mislim ako im se ne isplati imati vlastiti prostor,a stalo im je do kvalitetne scene u os,zašto koncerti ne bi bili u teatru,koji ima prostor za badave od grada ak sam dobro shvatio?


možda zato što su uvjeti za napraviti koncert u teatru malo nerealni i što se nemožeš pokriti ako hoćeš dovesti neki jači bend(naravno, pod uvjetom da nisi iz teatra)?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
digitalevil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 125
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 16:20 
Naslov:  Re: Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne kontam.očeš reč da bi united moro platit teatru prostor?ak je tako,onda u kurac sve.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zla_tratinčica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1330
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 09.06.2009. 16:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne prostor, razglas i zaštitare, bar je tako kada se radi svirka tamo, ali dođe na isto kao da iznajmljuješ prostor.možda bi se mogao naći neki kompromis, neznam.. zasad je tako =)

i da samo kažem, ja izuzetno cijenim i Krešu i cijelu ekipu iz teatra i super su mi to dečki, da nebi netko pomislio da pljujem po njima Smile

_________________
..vama ne treba govorit, vama treba zapovjedit, neću se borit sa bjednikom kad nemam šta pobjedit.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 16:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni se pak nakon čitanja ove rasprave čini da u Osijeku postoji više vrsta alternativaca, koji su svoj ukus maksimalno specijalizirali, a sve ostalo potpuno im je neslušljivo, niti mogu podnijeti društvo i suradnju s onima koji se nisu dovoljno glazbeno "educirali".

Dakle, nekoliko desetaka samoprozvanih alternativaca voljeli bi imati mjesto gdje će se organizirati koncerti baš onih bendova koje oni vole, te nikakvih drugih. Svjesni da takve bendove slušaju samo oni i rijetki njihovi prijatelji, zbog čega se organiziranje takvih koncerata pokazuje potpuno neisplativim, oni bi da im takve užitke priušte porezni obveznici. Jer, ispada, grad Osijek ne bi bio grad ako tih nekoliko desetaka ljudi nemaju mjesto za koncerte. Tu je osnovni kriterij njihov ukus, odnosno tuđi neukus, te činjenica da u jednom drugom klubu kolo vode alternativci s neukusom, koji su još uz to i bezobrazni, i ne žele surađivati.

Ovo je već milijun puta ispričana priča. Paradoks tih alternativaca jest u tome što se već vijekovima trude biti maksimalno cool u izboru glazbe koju slušaju, te se u tom smjeru trude slušati glazbu za koju većina ljudi nije čula (logično, jer s opće-komercijalnom glazbom nisi cool). No, kada se suoče s činjenicom da za tu istu glazbu nema više od 20-30 konzumenata spremnih na plaćanje mizernog upada i dolazak na koncert, onda su ljudi krivi zbog neznanja i neukusa, škrtosti i lijenosti, primitivizma i bezobrazluka.

Nemojte se ljutiti mladi alternativci, ali jedan klub na teret poreznih obveznika sasvim vam je dovoljan. Ako se ne možete dogovoriti za suradnju, jer su jedni "već dugo na sceni", "imaju prosječno preko 25 godina pa zato i novaca za karte", te "pravi alternativci", imam jedan odličan prijedlog - neka poduzetniji član te supkulture, koji ima malo veću garažu, organizira koncerte tamo - stane svih 20-30 ljudi, a neće plaćati skupi najam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
justice
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1371
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.06.2009. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sereš li ga sereš @felt,ako ima za 100 fucking tko zna kakvih udruga love pa ima valjda onda i za još jednu,ako mogu davati lovu za svakakva sranja tipa OLJM,UFO a da negovorim za mali milion braniteljskih udruga e onda bi trebalo biti i za ovo,
i vjerujem da nebi morali i nešt puno mjesečno odvojiti za njih,da se UNT mjesečno pogurao samo s prostorom još uvijek bi trajao.
i vidi u UNT nije dolazilo 20-30 ljudi,na svaki malkoc bolji konc je bilo najmanje 100-ak ljudi,e jbg trebalo je barem 200 da bi se pokrilo.
vidi meni je pun k. da moram ići negdje 200-300 km da poslušam neki dobar bend,nekog dobrog dj,kao i većini ljudi.
napokon se u gradu našlo mjesto gdje si za relativno male pare (50 kn) mogao pogledati dost dobre bendove,a da nisu ovi naši domaći koje si već mogao pogledati u OS barem 10-ak puta (tipa HP,Majke...)
vidi ako tebi odgovora da je ovo jedna najobičnija prčija od grada u kojemu dolaze do izražaja narodnjaci i dozla boga isfurani bendovi onda uživaj,jer ima nas kojima je mjuza bitna stavka u životu i kojima bi bilo drago da se nastave gostovanja bendova tipa Subsi,Snfu,Toastersi a da negovorim za neke moje heroje iz mladosti tipa Motus (za koji ti vjerovatno nikad nisi čuo,jer jbg to je za tebe vjerovatno previše alter,hc ili kak već hoćeš)
pričaš tu o nekakvim alternativcima,pa vidi velika je razlika u slušatelju Sabbatha i recimo Nomeansno,ti ljudi neidu zajedno pod nikako.
to što je tebi to sve isti k. drugo pakovanje govori nešt o tebi.
isto kao što je meni Halid isti k. kao i Ceca (sad bi se obožavatelji lika Halida pobunili i rekli to je sevdah il tak nešt) meni je narodnjakis i gotova priča,vidiš ja nemam pojma o narodnjacima tak i ti o "alter sceni".
bilo bi lijepo od gradske vlasti da barem malo pomognu UNT da se digne na noge za par mjeseci,na jesen,da i nas 20 ponekad može nešt poslušati...

_________________
"AVNOJ je preteča Al-Qaede" Ivan Pandža-ex predsjednik Zagrebačke HVIDRE
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 17:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Svjesni da takve bendove slušaju samo oni i rijetki njihovi prijatelji, zbog čega se organiziranje takvih koncerata pokazuje potpuno neisplativim, oni bi da im takve užitke priušte porezni obveznici. Jer, ispada, grad Osijek ne bi bio grad ako tih nekoliko desetaka ljudi nemaju mjesto za koncerte.


Upravo tako! Jednako kao što se Osijek ne bi moglo nazvati gradom bez barem jednog kazališta, bez barem jedne baletne i operne produkcije godišnje i nekoliko velikih koncerata domaćih i gostujućih simfonijskih orkestara.
Koliko osječana pohodi ovakve događaje kad se plaća upad? Nije ni organizacija svega toga jeftina, ali ruku na srce - većina osječana posluša nešto klasičnoga i pogleda neku kazališnu predstavu jednom godišnje - za vrijeme OLJK-a.

W.M. Felt je napisao/la: ›
Paradoks tih alternativaca jest u tome što se već vijekovima trude biti maksimalno cool u izboru glazbe koju slušaju, te se u tom smjeru trude slušati glazbu za koju većina ljudi nije čula (logično, jer s opće-komercijalnom glazbom nisi cool).


Ti znaš neko drugo značenje pojma alternativne glazbe osim onoga kojim se označava glazba koja nije i ne pokušava biti komercijalna i usmjerena prema općoj publici?
Ili baljezgaš bezveze?
Gle, ako ti je stalo do slušanja tribjuta Azri, Juri i ostatku novovalnog pokreta onda osijeku definitivno trebaju dva kluba: jedan alternativan i jedan 'alternativan'. Inače bi se sve moglo svesti na 'dane alternative' preko tjedna, a vikendom ćemo slušati Balaševića (tog frajera sluša moja mater, zaboga!) i Haustor, jer njih ipak više 'alternativaca' sluša...

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Font Size
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.06.2009. 18:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

justice je napisao/la: ›
sereš li ga sereš @felt,ako ima za 100 fucking tko zna kakvih udruga love pa ima valjda onda i za još jednu,ako mogu davati lovu za svakakva sranja tipa OLJM,UFO a da negovorim za mali milion braniteljskih udruga e onda bi trebalo biti i za ovo,
i vjerujem da nebi morali i nešt puno mjesečno odvojiti za njih,da se UNT mjesečno pogurao samo s prostorom još uvijek bi trajao.
i vidi u UNT nije dolazilo 20-30 ljudi,na svaki malkoc bolji konc je bilo najmanje 100-ak ljudi,e jbg trebalo je barem 200 da bi se pokrilo.
vidi meni je pun k. da moram ići negdje 200-300 km da poslušam neki dobar bend,nekog dobrog dj,kao i većini ljudi.
napokon se u gradu našlo mjesto gdje si za relativno male pare (50 kn) mogao pogledati dost dobre bendove,a da nisu ovi naši domaći koje si već mogao pogledati u OS barem 10-ak puta (tipa HP,Majke...)
vidi ako tebi odgovora da je ovo jedna najobičnija prčija od grada u kojemu dolaze do izražaja narodnjaci i dozla boga isfurani bendovi onda uživaj,jer ima nas kojima je mjuza bitna stavka u životu i kojima bi bilo drago da se nastave gostovanja bendova tipa Subsi,Snfu,Toastersi a da negovorim za neke moje heroje iz mladosti tipa Motus (za koji ti vjerovatno nikad nisi čuo,jer jbg to je za tebe vjerovatno previše alter,hc ili kak već hoćeš)
pričaš tu o nekakvim alternativcima,pa vidi velika je razlika u slušatelju Sabbatha i recimo Nomeansno,ti ljudi neidu zajedno pod nikako.
to što je tebi to sve isti k. drugo pakovanje govori nešt o tebi.
isto kao što je meni Halid isti k. kao i Ceca (sad bi se obožavatelji lika Halida pobunili i rekli to je sevdah il tak nešt) meni je narodnjakis i gotova priča,vidiš ja nemam pojma o narodnjacima tak i ti o "alter sceni".
bilo bi lijepo od gradske vlasti da barem malo pomognu UNT da se digne na noge za par mjeseci,na jesen,da i nas 20 ponekad može nešt poslušati...


Stari moj ti ocito ne mozes biti objektivan.
Mi ti govorimo sa objektivne strane da se nemoze to samo tako da treba organizirat tak na ejdnom mjesto posto je u tvrdi prostor taj dobiven tamo onda i zajedno djelovat.
Jos jednom naglasavam tja prostor bi dosao ne 20 nego sigurno 30 tisuca kn mjesecno pa ti gledaj koliko je to godisnje cega se odrice grad nije to mala para.
To ti je kao da grad daje neznam 250 00' kn mjesecno za neku udrugu (odnosno mini teatar).
Neka bude zasad najbolje taj klub a onda kasnije
O tome se prica,bilo bi super da ih ima 10 samo da je manje narodnjaka, tako je kako je mislim da je jedan klub s kapacitetom ja mislim negdje 700-800 posjetilja da moze primiti i vise nego dovoljno.
Ali tu doalzi onaj nas stari hrvatski jal i ko zna sto sve ne.
Umjesto da se udruzite i djelujete zajedno i da profitira cela omladina..Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: