Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65811
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 8:34 
Naslov:  Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klub Ujedinjeni Osijek, koji je pokrenuo uspavanu alternativnu scenu u Osijeku i šire, od polovine prošlog mjeseca prestao je raditi, a u Udruzi se još uvijek traži način da se nastavi s rockerskim svirkama.

No, još uvijek se zbrajaju gubitci nastali u džepovima nekoliko entuzijasta koji su uložili značajna vlastita sredstva u pokretanje scene i dovođenje zvučnih glazbenih imena u grad na Dravi. Naime, kada se ubroje troškovi najma prostora, režija i honorara bendovima, rijetke su bile večeri kada bi se ostvarila samo pozitivna nula.

- Volja za radom, promocijom urbane kulture i Osijeka kao urbanog središta i dalje postoji. No, jednostavno više ne možemo podnijeti financijske gubitke koje nam je donosio svaki novi koncert. Šteta što smo sada u ovakvoj situaciji jer smo ostvarili dobre kontakte - organizatori su nas prepoznali, a bendovi su se sami javljali za dolazak u Osijek. Sada ne možemo kapitalizirati što su naš rad prepoznali svi, osim onih čija nas je pomoć mogla spasiti od zatvaranja - kaže Robert Ajhner iz Ujedinjenog Osijeka.

Udruga je trenutačno u mirovanju, iseljena iz prostora u Vrbaskoj ulici u potrazi za alternativnim rješenjima, prostorom, izvorima financiranja. Kao sjajna lokacija nameće se Barutana koja, osim nekoliko manifestacija, cijele godine zjapi prazna. Barutana je idealna i zbog neograničenog broja parkirališnih mjesta u blizini, osigurane infrastrukture te izdvojenosti od kuća. U Unitedu kažu kako bi Barutani mogli udahnuti novi život te je koristiti cijele godine na dobrobit građana.

- Dobili smo neka obećanja, obavili smo određene razgovore, ali to je bilo prije izbora, a sada ćemo vidjeti hoćemo li dobiti neku pomoć kada se posloži nova vlast u Gradu i Županiji, zaključuju.

Piše: Ivan Sekol/Glas-Slavonije.hr
Foto: Daniel Antunović/arhiva 031


Pročitajte i...
[03.05.2009.] Klub Ujedinjeni Osijek prisiljen zatvoriti vrata

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
_Jimmy_
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1375
Lokacija: Legagrad
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.06.2009. 8:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hehehe

_________________
Lock 'n' Load Baby Cool
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dund0
Offline
Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 8:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa kada rulja svoju cugu nosi, a ne kupuje u klubu...katastrofa!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 08.06.2009. 10:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osobno ja ne slusam takvu glazbu i ne izlazim tamo, ali se divim tim ljudima. Svaka vam čast što se trudite... NE znam, skontajte neku akciju..nesto da se pokrene.. Ako ikad dobijete neki prostor koji je u krš stanju, javite i ja ako imam vremena dođem pomoć to očistit...

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 12:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

je, nova vlast jedva čeka nešto učiniti...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dund0
Offline
Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...joj, pa nemože se očekivati da će se vlast brinuti za svaki projekt koji propadne u gradu...treba ljude koji vole tu glazbu promjeniti i naviknuti ih da je normalna stvar platiti upad u takve klubove i tamo plaćati cugu...kada bi svaki vikend 500 ljudi platilo upad i kupilo tamo dvije cuge onda nebi ni propali i mogli dovoditi i poznatije bandove...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miki_123
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 12:37 
Naslov: Great ! Re: Neizvjesna sudbina Ujedinjenog Osijeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klub United napravio je u kratkom vremeneu toliko dobrih koncerata da je to neopisivo..Doveli su Subse sto nije mala stvar sto vise jedna ogromna pohvala za to..Al ipak izgleda da takva glazba u Osijeku nema uspijeha jer jako malo ljudi dolazi na tako sta... Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation

u svakom slucaju bravo United!! Smile osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 13:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne slušam ovu vrstu glazbe, ali svakako podržavam ideju ovakvog kluba u Osijeku. Isto tako podržavam i sretan sam zbog novog Kandžijinog albuma, no moram reći da nemam ništa ni protiv narodnjaka o kojima Kandžija pjeva:-) Multikulturalnost!

Mislim da je scena ove vsrte glazbe u osijeku neprofitabilna tj. ljudi su takvi da ne žele dati više od 20 kuna za upad na neki koncert dok recimo Thompson i Škoro napune Zrinjevac po cijeni od 100 kuna. U čemu je problem? kako redimo jedan Let3 privuče svega 150 ljudi? Pored malog tržišta i slabe kupovne moći pristalica ove vrste glazbe dogodila se i konkurencija u obliku Mini teatra, a iz svega zaključujem da Osijek ne može izdržati dva ovakva kluba.
No svakako smatram da im makra treba dati jednaku mogućnost. Pod time msilim da se i ekipi iz Os-unuteda treba dati adekvatan prostor-besplatno. Tada neka se bore za klijentelu, pa neka bolji pobjedi. možda se dogodi čudo, pa opstanu oba kluba.

_________________
Moj Osijek...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bastro
Offline
Ukupno postova: 154
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la (Pogledaj post): › . Pod time msilim da se i ekipi iz Os-unuteda treba dati adekvatan prostor-besplatno.


Nigdje u svijetu ovakav klub ne može opstati bez poticaja grada, ministarstva ili neke treće institucije. U Zagrebu i Močvara i Kset imaju neki vid financijske podrške .Tako da je upravo ovo quotano - jedino rješenje. Kulturna, ili bolje reći subkulturna važnost ovakvih klubova je neprocjenjiva. Aćimović je to prepoznavao, nadamo se da će i nova vlast.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›

Mislim da je scena ove vsrte glazbe u osijeku neprofitabilna tj. ljudi su takvi da ne žele dati više od 20 kuna za upad na neki koncert dok recimo Thompson i Škoro napune Zrinjevac po cijeni od 100 kuna. U čemu je problem?
iz svega zaključujem da Osijek ne može izdržati dva ovakva kluba.
msilim da se i ekipi iz Os-unuteda treba dati adekvatan prostor-besplatno. Tada neka se bore za klijentelu, pa neka bolji pobjedi. možda se dogodi čudo, pa opstanu oba kluba.


Slažem se, no mislim da treba iimati neke granice u davanju gradskih prostora besplatno.Interes grada jest da postoji barem jedan alternativni klub za mlade. Nije interes da moraju postojati dva. Mislim da je ovaj Mini Teatar dovoljan da se u njemu organiziiraju svi mogući koncerti, te bi te udruge trebalo uputiti na suradnju, a ne nadmetanje. Ako neka supkultura nije ekonomski isplativa, onda postoje granice forsiranja iste. Inače bi se moglo postaviti pitanje tko bi sve trebao dobiti besplatni prostor, ako se kojim slučajem sutra sjeti. Jednog dana, kada se vrate Đapićevi dugovi, Osijek će možda biti u stanju financirati desetke klubova, različitih kultura, danas će svaka kuna u kulturi biti velika stvar. Ima puno nužnijih kulturnih ulaganja od dva alternativna kluba.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 14:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: ›

Mislim da je scena ove vsrte glazbe u osijeku neprofitabilna tj. ljudi su takvi da ne žele dati više od 20 kuna za upad na neki koncert dok recimo Thompson i Škoro napune Zrinjevac po cijeni od 100 kuna. U čemu je problem?
iz svega zaključujem da Osijek ne može izdržati dva ovakva kluba.
msilim da se i ekipi iz Os-unuteda treba dati adekvatan prostor-besplatno. Tada neka se bore za klijentelu, pa neka bolji pobjedi. možda se dogodi čudo, pa opstanu oba kluba.


Slažem se, no mislim da treba iimati neke granice u davanju gradskih prostora besplatno.Interes grada jest da postoji barem jedan alternativni klub za mlade. Nije interes da moraju postojati dva. Mislim da je ovaj Mini Teatar dovoljan da se u njemu organiziiraju svi mogući koncerti, te bi te udruge trebalo uputiti na suradnju, a ne nadmetanje. Ako neka supkultura nije ekonomski isplativa, onda postoje granice forsiranja iste. Inače bi se moglo postaviti pitanje tko bi sve trebao dobiti besplatni prostor, ako se kojim slučajem sutra sjeti. Jednog dana, kada se vrate Đapićevi dugovi, Osijek će možda biti u stanju financirati desetke klubova, različitih kultura, danas će svaka kuna u kulturi biti velika stvar. Ima puno nužnijih kulturnih ulaganja od dva alternativna kluba.

Felt slažem se u potpunosti, ali tko će odlučiti koji će to biti klub i po kojim kriterijima će donijeti tu odluku?
Po mom skromnom sudu prevaga bi trebala ići na stranu Ujedinjenog Osijeka, jer je doveo puno zvučnija imena uz manje poticaja grada i županije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
asko
Offline
Ukupno postova: 349
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 14:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

žalosno je da oni ne mogu skupa raditi.to je ekipa koja sluša sličnu glazbu, publika je slična i ne kužim zašto ne rade skupa (osim ako nisu smrtno posvađani).
ovako se razvodni sve.isti dan 2 koncerta.pola ekipe tamo, pola ekipe vamo i i jedni i drugi ne prolaze dobro

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2009. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje je mišljenje da je u Os općenito premalo stanovnika, posebice mladih, a posebice onih koji slusaju ovakvu vrstu glazbe (alternativnu u najsirem smlslu rijeci) za 2 kluba poput Teatra i Uniteda.

Tako da nekakve šanse da jednom u Os budu 2 (pa i više) ovakvih klubova može biti samo

-ako više ljudi počne slušat ovakvu glazbu (u što sumnjam da će se desit u nekom značajnijem broju-iako je postojanje npr. Teatra dobar način da se mlađe generacije privuku "alternativnoj" glazbi)

-ako se broj stanovnika poveća (što se, prema demografskim trendovima, neće dogoditi, upravo suprotno, osim ako se svi ne bacimo na posao Smile).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2009. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pernabukano je napisao/la: ›
Ne slušam ovu vrstu glazbe, ali svakako podržavam ideju ovakvog kluba u Osijeku. Isto tako podržavam i sretan sam zbog novog Kandžijinog albuma, no moram reći da nemam ništa ni protiv narodnjaka o kojima Kandžija pjeva:-) Multikulturalnost!

Mislim da je scena ove vsrte glazbe u osijeku neprofitabilna tj. ljudi su takvi da ne žele dati više od 20 kuna za upad na neki koncert dok recimo Thompson i Škoro napune Zrinjevac po cijeni od 100 kuna. U čemu je problem? kako redimo jedan Let3 privuče svega 150 ljudi? Pored malog tržišta i slabe kupovne moći pristalica ove vrste glazbe dogodila se i konkurencija u obliku Mini teatra, a iz svega zaključujem da Osijek ne može izdržati dva ovakva kluba.
No svakako smatram da im makra treba dati jednaku mogućnost. Pod time msilim da se i ekipi iz Os-unuteda treba dati adekvatan prostor-besplatno. Tada neka se bore za klijentelu, pa neka bolji pobjedi. možda se dogodi čudo, pa opstanu oba kluba.


Let3 bude svake godine i dopizdi ljudima

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pernabukano
Offline
Avatar

Ukupno postova: 706
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.06.2009. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dino_bno je napisao/la (Pogledaj post): ›
pernabukano je napisao/la: ›
Ne slušam ovu vrstu glazbe, ali svakako podržavam ideju ovakvog kluba u Osijeku. Isto tako podržavam i sretan sam zbog novog Kandžijinog albuma, no moram reći da nemam ništa ni protiv narodnjaka o kojima Kandžija pjeva:-) Multikulturalnost!

Mislim da je scena ove vsrte glazbe u osijeku neprofitabilna tj. ljudi su takvi da ne žele dati više od 20 kuna za upad na neki koncert dok recimo Thompson i Škoro napune Zrinjevac po cijeni od 100 kuna. U čemu je problem? kako redimo jedan Let3 privuče svega 150 ljudi? Pored malog tržišta i slabe kupovne moći pristalica ove vrste glazbe dogodila se i konkurencija u obliku Mini teatra, a iz svega zaključujem da Osijek ne može izdržati dva ovakva kluba.
No svakako smatram da im makra treba dati jednaku mogućnost. Pod time msilim da se i ekipi iz Os-unuteda treba dati adekvatan prostor-besplatno. Tada neka se bore za klijentelu, pa neka bolji pobjedi. možda se dogodi čudo, pa opstanu oba kluba.


Let3 bude svake godine i dopizdi ljudima

Ne može se uspoređivati Let3 na UFO-u i u klubu kao štoje je OU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: