Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad ostao bez logotipa i novca za novi natječaj!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 1:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la: ›
- Novac je otišao na plakate, te honorare ocjenjivačkog suda. Za jedan pozivni natječaj s pet pozvanih autora treba najmanje 100.000 kuna. Novac bi se mogao preusmjeriti iz novca za nagrade, ali gdje su još sredstva za ostale troškove, uvjerava Trdin, te odbija svaku insinuaciju o tome da je projekt "miniran" zbog odlaska HSP-a s vlasti.
Autorica: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr


Nikolina Svalina je napisao/la: ›
- Plakatiranje jumbo plakata "brend grada osijeka - uključi se" je placeno iz proracuna prošle godine. odlučili smo ostaviti par plakata od prošle godine i rezervirati par mjesta uoči raspisivanja natječaja kako bi animirali čim više ljudi da se javi na natječaj. Niti jedna kuna za provedbu natječaja nije potrošena na plakatiranje.

- Mi smo odluku ocjenjivačkog suda objavili na našim stranicama, zajedno s bodovima dodijeljenim prema kriterijima sadržanim u natječaju. Voljni smo dati sva dodatna objašnjenja.


Prvo se morate dogovoriti vi i gospodin Trdin koja je verzija "price" ona prava.
Kako god, tesko da cete "animirati" kvalitetne autore ovo retorikom.
Ugodno vam arhiviranje e-mailova i dopisa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mila17
Offline
Ukupno postova: 34
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 2:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nave je napisao/la: ›



2.Zasto se gospodo Svalina ne obratite osobno gospodinu Korlaetu?
Duboko sumnjam da on cita ovaj forum..





OOOOOOOOOOOHOHOOOOOOOOOO IZNENADILI BI SE KOLIKO SE CITAJU KOMENTARI NA VIJESTI NA OVOM PORTALU, JEST DA MNOGI NEMAJU SVOJ NICK, ALI MUDRUJU O JAVNOM MIJENJU GRAĐANA,bar oni koji su informaticki pismeni pa su culi, a ona vecina koja nije cuje od njih

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nova generacija
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 8:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata, ti si dobar čovjek,ali niti je obavljen veliki posao (i dobro da nije išlo dalje), niti je bilo entuzijastički. Goran Trdin je zaposlenik grada Osijeka koji čiji je isključivi posao bio raditi što mu Đapić radi. Za ništa nije bio odgovoran osim "brendiranja". Trdin, građane grada Osijeka "košta" brat-bratu 200.000,00 kn godišnje (čujemo da je on autor akcije leci iz aviona). Nikolina isto košta grad Osijek cca.200.000,00, samo što još manje radi, ona čak koliko znam nije bila bitno uključena u kampanju, već samo "brendiranje" (osim na forumima). Za projekt brendiranja je ove godine potrošeno (natječaj....) 200.000,00 kn, prošle je bilo još toliko (web, promocije....). Dakle, dvije godišnje plače+proračun 2008+proračun2009= cca. 1.000.000,00 kn. ZA NIŠTA!!! Iskreno se nadam da će Trdin i Nikolina svoje znanje iskustvo i sposobnost iskoristiti na nekom drugom radnom mjestu, da će ih privatnici željeti platiti, jer ja više ne želim, a ja im danas dajem plaću. Ti si TataMata poseban slučaj, vrijedan si, pozitivan, volonter (pa misliš da su svi kao ti, ali nisu), ali si tvrdo u HSP-u pa mi je tu malo šum u kanalu, ali čak sam kod tebe počeo cijeniti i tu tvoju odanost HSP. Samo nemoj braniti neobranjivo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 9:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nave je napisao/la (Pogledaj post): ›
Leon je napisao/la: ›
- Novac je otišao na plakate, te honorare ocjenjivačkog suda. Za jedan pozivni natječaj s pet pozvanih autora treba najmanje 100.000 kuna. Novac bi se mogao preusmjeriti iz novca za nagrade, ali gdje su još sredstva za ostale troškove, uvjerava Trdin, te odbija svaku insinuaciju o tome da je projekt "miniran" zbog odlaska HSP-a s vlasti.
Autorica: Nefreteta Zekić/Glas-Slavonije.hr


Nikolina Svalina je napisao/la: ›
- Plakatiranje jumbo plakata "brend grada osijeka - uključi se" je placeno iz proracuna prošle godine. odlučili smo ostaviti par plakata od prošle godine i rezervirati par mjesta uoči raspisivanja natječaja kako bi animirali čim više ljudi da se javi na natječaj. Niti jedna kuna za provedbu natječaja nije potrošena na plakatiranje.

- Mi smo odluku ocjenjivačkog suda objavili na našim stranicama, zajedno s bodovima dodijeljenim prema kriterijima sadržanim u natječaju. Voljni smo dati sva dodatna objašnjenja.


Prvo se morate dogovoriti vi i gospodin Trdin koja je verzija "price" ona prava.
Kako god, tesko da cete "animirati" kvalitetne autore ovo retorikom.
Ugodno vam arhiviranje e-mailova i dopisa.


Ponavljam da je novinarka svoj članak napisala na osnovu telefonskog razgovora te da je štošta krivo napisala i interpretirala.
Oprostite, što je krivo u pokušaju da se svi materijali i brojke daju svima na uvid te demantiraju netočnosti? Ne znam zašto bi ta i takva retorika bilo koga odbila...
Arhiviranje e-mailova i dopisa je dio mog posla, kao i svih ostalih službenika gradske uprave.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 10:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nova generacija je napisao/la: ›
TataMata, ti si dobar čovjek,ali niti je obavljen veliki posao (i dobro da nije išlo dalje), niti je bilo entuzijastički. Goran Trdin je zaposlenik grada Osijeka koji čiji je isključivi posao bio raditi što mu Đapić radi. Za ništa nije bio odgovoran osim "brendiranja". Trdin, građane grada Osijeka "košta" brat-bratu 200.000,00 kn godišnje (čujemo da je on autor akcije leci iz aviona). Nikolina isto košta grad Osijek cca.200.000,00, samo što još manje radi, ona čak koliko znam nije bila bitno uključena u kampanju, već samo "brendiranje" (osim na forumima). Za projekt brendiranja je ove godine potrošeno (natječaj....) 200.000,00 kn, prošle je bilo još toliko (web, promocije....). Dakle, dvije godišnje plače+proračun 2008+proračun2009= cca. 1.000.000,00 kn. ZA NIŠTA!!! Iskreno se nadam da će Trdin i Nikolina svoje znanje iskustvo i sposobnost iskoristiti na nekom drugom radnom mjestu, da će ih privatnici željeti platiti, jer ja više ne želim, a ja im danas dajem plaću. Ti si TataMata poseban slučaj, vrijedan si, pozitivan, volonter (pa misliš da su svi kao ti, ali nisu), ali si tvrdo u HSP-u pa mi je tu malo šum u kanalu, ali čak sam kod tebe počeo cijeniti i tu tvoju odanost HSP. Samo nemoj braniti neobranjivo.


Poštovana Nova generacijo, ja ne znam tko ste vi, ali očigledno mi dajete plaću.

Ne znam na osnovu čega tvrdite da plaću dobivam "za ništa". I vas pozivam da vam predstavim što sam to radila, pa ako je to ništa, slobodno mi dajte otkaz. Ja se uopće neću buniti. Ono što neću dozvoliti je da bilo tko omalovažava moj rad.

Što se tiče uključenosti u bilo čije političke kampanje: niti sam, niti ću ikad biti uključena u bilo koju ili čiju političku kampanju. Predstavite se tko ste i ja ću vas zasigurno tužiti za iznošenje neistine. Također, nikad se nisam uključila u razgovor na ovom portalu pod bilo kojim drugim nickom osim mojim imenom i prezimenom i isključivo oko ovog projekta. Inače uopće ne sudjelujem u bilo kojim drugim forumima i nemam iskustva u tome, što se vjerojatno vidi i po mojim nespretnostima u kvotanju.
U "političke" procese se uključujem na razini policyija, javnih politika, uglavnom volonterski i aktivistički, kao dio civilnog društva. Samim time mi je neprihvatljivo biti dijelom bilo koje organizirane skupine, posebno stranačke.

Ukoliko mi dajete plaću, sigurno vam je dostupno izviješće o izvršenju proračuna koje se stavlja na naš sustav (virtulano poglavarstvo) svakog ponedjeljka, pa provjerite koliko je novca utrošeno za brendiranje. Vidjet ćete da sam bila upravu.

Vi apsolutno imate pravo reći da vam se taj projekt ne sviđa i da vam se ne sviđa kako smo ga vodili. Ipak mislim da biste trebali nastupati u dobroj vjeri i prvo se upoznati s činjenicama i brojkama, pa tek onda suditi. Shvaćam da vam je još sve svježe oko kampanje, ali vjerujte, ovaj projekt nije nikad imao nikakve veze s politikom, a mislim da su to prepoznali i stručnjaci u tom poslu, jer su odlučili surađivati s nama i staviti svoj ime na kocku. I to zasigurno ne zbog financijskog interesa (budući da ga nema), nego zbog vjere da radimo nešto dobro.

U krivu ste, vjerujte mi na riječ, ili ako mi ne vjerujete, porazgovarajte samnom o tome. Nemam nikakvog drugog interesa.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 11:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›

3. Također, ako se g. Korlaet, kao čovjek iz struke ili iskusni dizajner, natjecao primjerice na natječaju za brend grada Varaždina ili turističkog brenda Splitsko-dalmatinske županije, onda jako dobro zna da je javni i otvoreni natječaj za brend Varaždina poništen, unatoč brojci od preko 100 pristiglih radova i nije dodijeljena niti jedan nagrada, kao i u slučaju Splitsko-dalmatinske županije. Varaždin je morao poništiti i drugi, ali pozivni natječaj, jer ni tada nisu bili zadovoljni ni s jednim rješenjem. Ali, g.Korlaet, kao čovjek iz struke, sigurno o tome više zna nego prof. Maković ili recimo ja.


Pitam se jesu li isti ljudi bili u komisiji i na ovim natječajima za Varaždin i splitsku županiju?


Nikolina Svalina je napisao/la: ›

I na kraju, Baudolino, žao mi je što ne vidite da Osijek ima zaista nešto posebno. Nije ni London, ni Barcelona, ni New York, a bogme ni Pariz. Nemamo ni dubrovačke zidine ni zadarski pozdrav suncu. Imamo tragičnu političku situaciju koja zasjenjuje sve ono što je u Osijeku lijepo i što vrijedi. Mi smo samo htjeli istaknuti ono što je u Osijeku lijepo.


A šta je sa Tvrđom? Odavno ste trebali hrpu novaca koje trošite uložiti u Tvrđu i napraviti turističku meku Osijeka. Izbaciti sve kafiće i Joze trovače, obnoviti zgrade i pročelja, reklamirati muzeje i povijest tvrđave. I vi sami sjedite u Tvrđi, pa očito od drveća ne vidite šumu.




I sad se opet vraćam gdje je sve počelo (po meni), izrada web stranice koju ste platili 29.000, koja je po dizajnu katastrofa, engleska verzija nije radila, niti je ikad proradila pošto vidim da ste maknuli link za eng. jezik, niti ste ikad odgovorili tko je bila ta STRUČNA osoba koja je bila zadužena za dizajn.

Otvorena web stranica Brend grada Osijeka

stječem dojam da se novci troše (peru) na neke stvari koje trenutno i nisu toliko važne, umjesto da se ulažu u nešto (npr. Tvrđa) gdje bi se uloženi novac vratio 10 puta više i brže.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nave
Offline
Avatar

Ukupno postova: 140
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 21:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›
Nave je napisao/la: ›
Nikolina Svalina je napisao/la: ›
3. Također, ako se g. Korlaet, kao čovjek iz struke ili iskusni dizajner, natjecao primjerice na natječaju za brend grada Varaždina ili turističkog brenda Splitsko-dalmatinske županije, onda jako dobro zna da je javni i otvoreni natječaj za brend Varaždina poništen, unatoč brojci od preko 100 pristiglih radova i nije dodijeljena niti jedan nagrada, kao i u slučaju Splitsko-dalmatinske županije. Varaždin je morao poništiti i drugi, ali pozivni natječaj, jer ni tada nisu bili zadovoljni ni s jednim rješenjem. Ali, g.Korlaet, kao čovjek iz struke, sigurno o tome više zna nego prof. Maković ili recimo ja.


3.Ako je natjecaj propao, a sto je onda ovo (?):
http://dnn.com.hr/hrv/Onama/Informacijeizureda/Branding/tabid/4218/Default.aspx

- Splitsko-dalmatinska: Link na stranicu je rezultat ponovljenog natječaja nakon što je prvi natječaj poništen zbog toga što nisu dobili niti jedno prihvatljivo rješenje. Raspisali su novi natječaj i dobili zadovoljavajuće rješenje.


Mozda nisu bili zadovoljni, ali nesto su ipak odabrali, i nije pristiglo 100 radova vec 60 (ako cemo vjerovati novinarima..):
http://www.duzs.hr/download.aspx?f=dokumenti/Stranice/vv121207.pdf
Rolling Eyes

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 22:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nave je napisao/la: ›


Mozda nisu bili zadovoljni, ali nesto su ipak odabrali, i nije pristiglo 100 radova vec 60 (ako cemo vjerovati novinarima..):
http://www.duzs.hr/download.aspx?f=dokumenti/Stranice/vv121207.pdf
Rolling Eyes


Mi smo posjetili Varaždin i pričali s g. Ivanom Mesekom (osobom iz članka kojeg navodite i voditeljem njihovog projekta) i on nam je ispričao cijelu priču. Osim toga, svojim savjetima i iskustvima su nam zaista puno pomogli u postavljanju našeg projekta. Oni jesu nešto izabrali, ali tek iz trećeg pokušaja. Nama je ovo bio prvi.

Naš ocjenjivački sud je također predložio da prihvatimo jednu od pristiglih verbalnih konstantanti (slogana) koji najbolje održava naš grad: da otkupimo taj slogan te da raspišemo novi natječaj, u tom slučaju, samo za vizualni identitet (odluka dostupna na brend.osijek.hr). Njihov prijedlog je bio da to bude pozivni natječaj. Dakle, i naš ocjenjivački sud je odabrao nešto (tko sam ja da sudim, ali po meni vrlo kvalitetno rješenje) i sada samo trebamo raspisati natječaj za logo i znak koji će najbolje održavati taj slogan te naravno, naš grad.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 22:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hahahaha, pa nikolina ovakav ignore nisam dugo vidio. sad je očito da nešto skrivate i da ne želite (ne smijete) odgovoriti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nova generacija
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.06.2009. 23:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›
nova generacija je napisao/la: ›
TataMata, ti si dobar čovjek,ali niti je obavljen veliki posao (i dobro da nije išlo dalje), niti je bilo entuzijastički. Goran Trdin je zaposlenik grada Osijeka koji čiji je isključivi posao bio raditi što mu Đapić radi. Za ništa nije bio odgovoran osim "brendiranja". Trdin, građane grada Osijeka "košta" brat-bratu 200.000,00 kn godišnje (čujemo da je on autor akcije leci iz aviona). Nikolina isto košta grad Osijek cca.200.000,00, samo što još manje radi, ona čak koliko znam nije bila bitno uključena u kampanju, već samo "brendiranje" (osim na forumima). Za projekt brendiranja je ove godine potrošeno (natječaj....) 200.000,00 kn, prošle je bilo još toliko (web, promocije....). Dakle, dvije godišnje plače+proračun 2008+proračun2009= cca. 1.000.000,00 kn. ZA NIŠTA!!! Iskreno se nadam da će Trdin i Nikolina svoje znanje iskustvo i sposobnost iskoristiti na nekom drugom radnom mjestu, da će ih privatnici željeti platiti, jer ja više ne želim, a ja im danas dajem plaću. Ti si TataMata poseban slučaj, vrijedan si, pozitivan, volonter (pa misliš da su svi kao ti, ali nisu), ali si tvrdo u HSP-u pa mi je tu malo šum u kanalu, ali čak sam kod tebe počeo cijeniti i tu tvoju odanost HSP. Samo nemoj braniti neobranjivo.


Poštovana Nova generacijo, ja ne znam tko ste vi, ali očigledno mi dajete plaću.

Ne znam na osnovu čega tvrdite da plaću dobivam "za ništa". I vas pozivam da vam predstavim što sam to radila, pa ako je to ništa, slobodno mi dajte otkaz. Ja se uopće neću buniti. Ono što neću dozvoliti je da bilo tko omalovažava moj rad.

Što se tiče uključenosti u bilo čije političke kampanje: niti sam, niti ću ikad biti uključena u bilo koju ili čiju političku kampanju. Predstavite se tko ste i ja ću vas zasigurno tužiti za iznošenje neistine. Također, nikad se nisam uključila u razgovor na ovom portalu pod bilo kojim drugim nickom osim mojim imenom i prezimenom i isključivo oko ovog projekta. Inače uopće ne sudjelujem u bilo kojim drugim forumima i nemam iskustva u tome, što se vjerojatno vidi i po mojim nespretnostima u kvotanju.
U "političke" procese se uključujem na razini policyija, javnih politika, uglavnom volonterski i aktivistički, kao dio civilnog društva. Samim time mi je neprihvatljivo biti dijelom bilo koje organizirane skupine, posebno stranačke.

Ukoliko mi dajete plaću, sigurno vam je dostupno izviješće o izvršenju proračuna koje se stavlja na naš sustav (virtulano poglavarstvo) svakog ponedjeljka, pa provjerite koliko je novca utrošeno za brendiranje. Vidjet ćete da sam bila upravu.

Vi apsolutno imate pravo reći da vam se taj projekt ne sviđa i da vam se ne sviđa kako smo ga vodili. Ipak mislim da biste trebali nastupati u dobroj vjeri i prvo se upoznati s činjenicama i brojkama, pa tek onda suditi. Shvaćam da vam je još sve svježe oko kampanje, ali vjerujte, ovaj projekt nije nikad imao nikakve veze s politikom, a mislim da su to prepoznali i stručnjaci u tom poslu, jer su odlučili surađivati s nama i staviti svoj ime na kocku. I to zasigurno ne zbog financijskog interesa (budući da ga nema), nego zbog vjere da radimo nešto dobro.

U krivu ste, vjerujte mi na riječ, ili ako mi ne vjerujete, porazgovarajte samnom o tome. Nemam nikakvog drugog interesa.

Poštovana Nikolina, ja sam jedan običan građanin Osijeka koji već godinama plaća porez, prirez i vjerujem da vam na taj način dajem plaću. No, kako je bolesno razmišljanje u "virtualnom poglavarstvu" tako se i može desiti da pomislite, draga Nikolina, kako vama daje plaću gradonačelnik ili neki šef, nekog ureda ili odjela, što naravno nije istina. Veći dio forumaša daje plaću svima vama i ako nas zbog mišljenja da ne radite dobro želite tužiti slobodno to učiniti. Iako naravno nisi dematirala brojeve i procjene. nego si se upustila u politiku. Kada se već spominje "virualno poglavarstvo" koje je dostupno očito samo tebi i sličnima nebi bilo loše da svi mi koji vam dajemo za plaću to možemo vidjeti i saznati kolike su vam plaće i dali ste li ih zaslužili. Ma pusti politiku, draga Nikolina vi nemate pojma što znaći zaraditi za plaću, ispuniti planove, zaspati razmišljajući o poslu i sa time se probuditi, pa samim tim i nemam vremena sa tobom razgovarati, a ni želja mi nije prevelika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›

Pitam se jesu li isti ljudi bili u komisiji i na ovim natječajima za Varaždin i splitsku županiju?

A šta je sa Tvrđom? Odavno ste trebali hrpu novaca koje trošite uložiti u Tvrđu i napraviti turističku meku Osijeka. Izbaciti sve kafiće i Joze trovače, obnoviti zgrade i pročelja, reklamirati muzeje i povijest tvrđave. I vi sami sjedite u Tvrđi, pa očito od drveća ne vidite šumu.




I sad se opet vraćam gdje je sve počelo (po meni), izrada web stranice koju ste platili 29.000, koja je po dizajnu katastrofa, engleska verzija nije radila, niti je ikad proradila pošto vidim da ste maknuli link za eng. jezik, niti ste ikad odgovorili tko je bila ta STRUČNA osoba koja je bila zadužena za dizajn.

Otvorena web stranica Brend grada Osijeka

stječem dojam da se novci troše (peru) na neke stvari koje trenutno i nisu toliko važne, umjesto da se ulažu u nešto (npr. Tvrđa) gdje bi se uloženi novac vratio 10 puta više i brže.


Ignoriram zato što mislim da sintagme tipa "stječem dojam da se novci troše (peru)" treba ignorirati nakon otvorenog poziva svima da se uvjere u pravilno ili nepravilno trošenje novca. Smatram to zlonamjernim: ne želite se doći i uvjeriti nego se radije skrivate iza nicka i blatite. Ali naravno, to je vaše pravo, a moje je pravo da vas ignoriram. Pitam se koja je vaša dužnost. Moja je dužnost, osim savjesnog obavljanja svog posla, omogućiti informacije o projektu svim zainteresiranima. Ukoliko ste uistinu zainteresirani, a vi dođite i uvjerite se skrivam li nešto ili ne.

A ovo što se pitate jesu li isti ljudi bili u komisijama u Varaždinu i splitsko-dalmatinskoj županiji: nadam se da ne sugerirate da se radi o velikoj zavjeri na razini gradova, županija, dizajnera i marketingaša????

Vezano uz web stranicu: mislim da smo sve što smo o tome mogli reći iscrpili u prethodnim raspravama na ovom forumu. Nekome se dizajn sviđa, nekome ne. Engleska inačica treba proraditi jednom kada dobijemo vizualni i verbalni identitet te našu brend priču. Ime stručne osobe koja je radila na dizajnu: Goran Leskovac. On je radio na dizajnu, ali uglavnom prema našim zamislima kako to treba izgledati. To je duga priča u koju ne bih voljela ulaziti, i to ne zato što nešto tajim, nego zbog profesionalnog odnosa prema dizajneru.

Vezano uz Tvrđu: obnova Tvrđe i osmišljavanje sadržaja koji će u njoj biti zaista nije u mojoj nadležnosti. Postoje različiti odjeli u Gradu te agencije koje se time bave. Međutim, rješavanje pitanja "što s Tvrđom?" ne može biti izolirano od pitanja "što s cijelim Osijekom", banalno rečeno. Ono što Osijeku nedostaje je projekt ukupnog razvoja grada, koji bi sadržavao dugoročne smjernice za razvoj Osijeka, na svim područjima. Bez tog dokumenta uskoro više nećemo moći tražiti niti dobiti sredstva iz fondova EU niti od države (jer svaki projekt mora imati svoje mjesto u dugoročnoj strategiji razvoja, a ne da svatko radi kad mu što padne na pamet). To je na razini papira ili dokumenta. Naravno da nam taj papir neće puno vrijediti ukoliko završi u nekoj ladici. On mora biti temeljen na analizi potreba te komparativnih i konkurentskih prednosti Osijeka, te vidjeti gdje će uložena sredstva imati najviše učinka. Samo ako tako pristupimo razvoju grada, strateški, planski, s prethodnim analizama i mehanizmima za praćenje učinaka i učinkovitosti, možemo reći da se odgovorno ponašamo prema sredstvima svih građana grada Osijeka. Ja sam, koliko sam mogla, pričala i zagovarala unutar gradske uprave takav pristup razvoju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 12:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›

Ime stručne osobe koja je radila na dizajnu: Goran Leskovac. On je radio na dizajnu, ali uglavnom prema našim zamislima kako to treba izgledati.


I naravno, učinil ste pogrešku. Ako se dotični gospodin bavi web dizajnom, ili bilo kojim drugim vidom dizajna, onda se može pretpostaviti da nešto i zna o toj temi, prema tome trebali ste dati čovjeku da odradi svoj posao. To bi bilo isto kao da sam ja došao u Vašu u kancelariju, i govorio vam kako da radite svoj posao, ali po mojim zamislima. Ako je radio na dizajnu prema Vašim zamislima, sad mi je jasno zašto to izgleda ovako kako izgleda. Osobno mislim da je stranica koja predstavlja ovaj grad loša, a koliko sam pročitao to misli i većina forumaša. Što ne znači da mislim da je projekt loš, dapače, ali u pitanju je izvedba.

Pitali ste koja je moja dužnost? Pa moja dužnost je ako mi se učini da nešto nije u redu i da ne valja, da to istaknem, isto tako i suprotno. E sad, što se Vama ne sviđa to što se piše po forumu, to je Vaš problem. Kao što je forumaš "nova generacija" napomenio, građani Osijeka (forumaši) Vam daju plaću, prema tome imam pravo i kritizirati/pohvaliti Vaš rad/nerad.

Nikolina Svalina je napisao/la: ›
(jer svaki projekt mora imati svoje mjesto u dugoročnoj strategiji razvoja, a ne da svatko radi kad mu što padne na pamet).


I eto, uskočiste si u usta. Upravo ste to napravili sa web stranicom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="nova generacija";
Poštovana Nikolina, ja sam jedan običan građanin Osijeka koji već godinama plaća porez, prirez i vjerujem da vam na taj način dajem plaću. No, kako je bolesno razmišljanje u "virtualnom poglavarstvu" tako se i može desiti da pomislite, draga Nikolina, kako vama daje plaću gradonačelnik ili neki šef, nekog ureda ili odjela, što naravno nije istina. Veći dio forumaša daje plaću svima vama i ako nas zbog mišljenja da ne radite dobro želite tužiti slobodno to učiniti. Iako naravno nisi dematirala brojeve i procjene. nego si se upustila u politiku. Kada se već spominje "virualno poglavarstvo" koje je dostupno očito samo tebi i sličnima nebi bilo loše da svi mi koji vam dajemo za plaću to možemo vidjeti i saznati kolike su vam plaće i dali ste li ih zaslužili. Ma pusti politiku, draga Nikolina vi nemate pojma što znaći zaraditi za plaću, ispuniti planove, zaspati razmišljajući o poslu i sa time se probuditi, pa samim tim i nemam vremena sa tobom razgovarati, a ni želja mi nije prevelika.[/quote]



Poštovana Nova generacijo, upravo zbog toga što znam da mi plaću ne daju dužnosnici ili šefovi, nego građani Osijeka ovdje ovih dana komuniciram s vama. Jer mislim da građani MORAJU imati uvida u to kako se troši njihov novac. I ja im to želim omogućiti i pozivam ih da dođu i sami se uvjere. Evo, dođite i uvjerite se sami. Nema smisla da se sama demantiram, jer mi očigledno ne vjerujete (ja sam već bila napisala koji su troškovi i za čega utrošeni u mom prvom postu na ovu temu). Budite odgovoran građanin i zahtjevajte službenu informaciju kako se novci troše: dođite kod mene ili jednostavno uputite zahtjev za informacijom Gradskom poglavarstvu.

Rekla sam da ću vas tužiti za tvrdnje u moju uključenost u političke kampanje, a ne za to kako ja obavljam svoj posao. I kod toga stojim. Vi ste unijeli politiku, a ne ja. Očigledno je da me pokušavate diskreditirati na toj razini. Meni vaš politički aktivizam ne smeta, dapače, to je demokracija. Ja se ne želim uvlačiti u politiku. Draži mi je građanski aktivizam.

A to kako ja obavljam svoj posao ne možete znati, s čim se ja budim ili ne budim. Kritike na moj rad ću uvijek prihvatiti, ali ne od zlonamjernih ljudi koji se nisu niti potrudili saznati bilo što o tome, nego funkcioniraju na način "čuo sam" i "koliko znam".

Žao mi je što "za to sve skupa" nemate vremena. Ukoliko se predomislite, ja sam vam na raspolaganju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nikolina Svalina je napisao/la: ›

Ime stručne osobe koja je radila na dizajnu: Goran Leskovac. On je radio na dizajnu, ali uglavnom prema našim zamislima kako to treba izgledati.


I naravno, učinil ste pogrešku. Ako se dotični gospodin bavi web dizajnom, ili bilo kojim drugim vidom dizajna, onda se može pretpostaviti da nešto i zna o toj temi, prema tome trebali ste dati čovjeku da odradi svoj posao. To bi bilo isto kao da sam ja došao u Vašu u kancelariju, i govorio vam kako da radite svoj posao, ali po mojim zamislima. Ako je radio na dizajnu prema Vašim zamislima, sad mi je jasno zašto to izgleda ovako kako izgleda. Osobno mislim da je stranica koja predstavlja ovaj grad loša, a koliko sam pročitao to misli i većina forumaša. Što ne znači da mislim da je projekt loš, dapače, ali u pitanju je izvedba.

Pitali ste koja je moja dužnost? Pa moja dužnost je ako mi se učini da nešto nije u redu i da ne valja, da to istaknem, isto tako i suprotno. E sad, što se Vama ne sviđa to što se piše po forumu, to je Vaš problem. Kao što je forumaš "nova generacija" napomenio, građani Osijeka (forumaši) Vam daju plaću, prema tome imam pravo i kritizirati/pohvaliti Vaš rad/nerad.

Nikolina Svalina je napisao/la: ›
(jer svaki projekt mora imati svoje mjesto u dugoročnoj strategiji razvoja, a ne da svatko radi kad mu što padne na pamet).


I eto, uskočiste si u usta. Upravo ste to napravili sa web stranicom.


Dizajnera smo usmjeravali s obzirom na ciljeve koje smo htjeli postići tom web stranicom. I to smo morali učiniti. Dizajnersko rješenje nije samo sebi svrha. Mi smo znali što to stranicom želimo postići, a on nam je dao dizajnersko rješenje. To se tako radi: razgovara i pregovara dok se ne iznađe najbolje rješenje.

Apsolutno se slažem s vama da je vaša dužnost upozoravati na propuste, greške. Ja to isto radim, kao građanka. Jedino što bih ja voljela je da iznosimo argumente i činjenice, i vi i ja. Nema se meni što "sviđati" ili "ne sviđati" što se piše na forumu. Ja sam dužna dati informacije i obrazlagati. Meni je jedino žao što se ide argumentima ad hominem.

Web stranica svakako ima mjesto u projektu, vrlo promišljeno. I zašto ja vas pozivam da dođete i uvjerite se: zato što mi je vrlo teško sažeto napisati zašto smo i kako radili stvari unutar projekta. Mogu i obrazlažem pojedine stvari, ali one vise u zraku bez cijelog konteksta. I sama sam pobornik toga da se o svakoj stvari moraju znati reći ključne stvari u pet minuta, deset minuta, pola sata ili cijeli dan. Kartici teksta ili u stručnoj radnji. Međutim, budući da ulazimo u dublje analize, a mene se hvata za svaku riječ, voljela bih da, prije nego što sudite, upoznate s kontekstom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ova plavuša pored Chucka je Nikolina, a vi samo izvolite dalje, al' nemoj da bude nismo znali.... Smile



chuck-norris-sues.jpg
 Opis:
 Veličina:  72.06 KB
 Pogledano:  34 put(a)

chuck-norris-sues.jpg



_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: