Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Grad ostao bez logotipa i novca za novi natječaj!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 12:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la (Pogledaj post): › Ova plavuša pored Chucka je Nikolina, a vi samo izvolite dalje, al' nemoj da bude nismo znali.... Smile


Very Happy TataMata, plava nisam. Chuck je frajer, al nije za mene. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 15:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›

Dizajnera smo usmjeravali s obzirom na ciljeve koje smo htjeli postići tom web stranicom. I to smo morali učiniti. Dizajnersko rješenje nije samo sebi svrha. Mi smo znali što to stranicom želimo postići, a on nam je dao dizajnersko rješenje. To se tako radi: razgovara i pregovara dok se ne iznađe najbolje rješenje.


Ako su Vam bili ciljevi napraviti odbojan poluproizvod, to ste i uspjeli. Mislim da ste više posjeta imali na stranicu zato što su ljudi htjeli vidjeti tu katastrofu, (jer se u vrijeme izlaska stranice po raznim forumima pričalo o tome i bilo predmetom sprdnje, i na nivou grada i na nivou države), nego da se informiraju o brendiranju grada. Vidim da niste dovoljno razgovarali i pregovarali, jer ovo definitivno nije najbolje rješenje.

Ono što sam cijelo vrijeme htio naglasiti i naglašavam je da ste se trpali u nešto u što se ne razumijete, izgled web stranice. I tu je za mene početak i kraj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ako su Vam bili ciljevi napraviti odbojan poluproizvod, to ste i uspjeli. Mislim da ste više posjeta imali na stranicu zato što su ljudi htjeli vidjeti tu katastrofu, (jer se u vrijeme izlaska stranice po raznim forumima pričalo o tome i bilo predmetom sprdnje, i na nivou grada i na nivou države), nego da se informiraju o brendiranju grada. Vidim da niste dovoljno razgovarali i pregovarali, jer ovo definitivno nije najbolje rješenje.

Ono što sam cijelo vrijeme htio naglasiti i naglašavam je da ste se trpali u nešto u što se ne razumijete, izgled web stranice. I tu je za mene početak i kraj.


U brendiranje se zasigurno razumijem više nego vi. Trebam li i ja reći: i tu je za mene početak i kraj? Ne dajte da tu tome bude kraj.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la (Pogledaj post): ›
S obzirom na članak objavljen u Glasu Slavonije te neke od komentara na ovom portalu, kao i na činjenicu da sam u protekle dvije godine surađivala na na ovom projektu, a nerijetko i s vama komunicirala na ovom portalu o brendiranju grada, imam potrebu napisati sljedeće:
....


Koliko ja znam mi nikada, gospođo Svalina, nismo komunicirali o brendiranju grada do sada. I općenito izbjegavam pričati o glupostima. Član sam ovoga portala nepuna dva mjeseca.

1. U mom tekstu nije niti navedena tvrdnja da se ovdje radi o pranju novca, tako da ne znam čemu idete meni naglašavati kako toga nije bilo. Novac je potrošen uludo, bez sumnje. Zato što je projekt promašaj, tako da nikakvog tu nepoštenja ne treba nit biti za uludo trošenje novaca.

Od 2. do 5. Jedan link - http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=18649 - u kojem poboldano stoji:

Nagradni fond:
1. nagrada: 100.000 kn
2. nagrada: 20.000 kn
3. nagrada: 10.000 kn


Kad je British American Tobacco kupovao Zadarsku tvornicu cigareta, raspisao je natječaj za naziv novih cigareta koje su namjeravali pokrenuti. Iako mu nikada nije dopušteno preuzimanje tvornice zbog jakog rovinjskog lobija - gospoda iz BAT-a su pošteno isplatili autore imena. Jer su tako i oglasili. Vi možete sada objašnjavati da je ocjenjivački sud tako ocijenio. Ali onda je na odgovornima u gradu, koji drže do imidža grada, pa brendirate ga pobogu, da kažu - recite nam, molimo vas gospodo iz komisije, koja su dva najmanje loša rada da im dodijelimo 2. i 3. nagradu. Jer to nalažu bolji običaji. A izvlačit se na splitsko-dalmatinsku županiju (u kojoj je župan zanimljivog prezimena - Sanader) je samo kontraproduktivno. I sad ćete vi guglati i tražiti još primjera kad nisu dodijeljene 2. i 3. nagrade. Ne pokušavajte. Na svaki primjer nedodijeljenih, dolazi stotine primjera dodijeljenih.

6. I ono što je doista bitno. Sve gore navedene zamjerke su tek minorne naspram ove. Naime - u ovom gradu politika odlučuje o svemu. Koji će se kip postaviti (mimo odluče ocjenjivačkog suda, jel'te), tko će biti direktori, kojim putem će ići pruga, tko će upravljati javnim dobrom, tko će dobiti posao, a tko neće itd. Ali - to vam nije dosta. Ne - sad biste odlučili i što je simbol grada. Znam da ćete sad opet podastrijeti popis gradova koji su se brendirali. Nemojte. Prvo bi trebali vidjeti je li u tim gradovima uprava koja je odobrila brendiranje istovremeno svojim vladanjem srozala taj isti grad na najniže moguće razine. Vi ne želite shvatiti da je, doslovce, neukusno da HSP ide brendirati grad - stranka koja je silovala grad s postavljanjem spomenika mimo odluke struke, sklonila prethodni spomenik mimo volje građana - ta i takva stranka nema prava išta brendirati. Vi ćete sad reći da ovo nije HSP-ov projekt, i ja vam zato unaprijed poručujem da s vama nemam namjeru nastaviti komunikaciju.

Da zaključim - tek kad Osijek bude godinama imao normalnu vlast, e tek će onda ta vlast imati moralno pravo da odluči da je vrijeme da se grad brendira. No do tad će, nadam se, brendiranje postati toliko omrznut pojam da im isto neće ni pasti napamet.

ZA MODERATORE: Ozbiljno vam preporučujem da razmislite o zabrani registriranja pod imenom i prezimenom. Osijek.031 je odličan portal s vrlo dobrim forumom. No registriranje pod imenom i prezimenom upropaštava svaku diskusiju. Ovo je anonimni forum. Pojavljivanje osobe koja se potpisuje s imenom i prezimenom ima nekoliko negativnih učinaka - izmjena načina komunikacije, povlačenje iz komunikacije, a u krajnjoj liniji - nemogućnost komunikacije. Proučite naš daleko najbolji forum - forum.hr - tamo se ovakve stvari ne događaju - jedino se Boris Dežulović registrirao pod prezimenom i, iako verbalno izrazito nadmoćniji od gospođe Svaline, pretrpio torturu. Jedan od razloga što mi nije padalo na pamet registrirati se na ovaj forum je upravo taj ambivalentan odnos prema anonimnosti koji se ovdje gaji. Shvatite da je anonimnost ono što čini forum nevjerojatno privlačnim i kreativnim. Primijetio sam također u par navrata da moderatori ne reagiraju promptno, a ponekad ni nikako, na narušavanje privatnosti forumaša. Ovo je druga strana iste ove priče.

Dakle - ukoliko gospođa Svalina, ili bilo tko drugi, ima potrebu kao predstavnik grada nešto reći - neka pošalje dopis i onda ga vi ovdje prenesite. Ukoliko netko želi raspravljati pod punim imenom i prezimenom - ima facebook. Ovo je anonimni forum, pobogu!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rejkjevik
Offline
Ukupno postova: 20
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa,sad kada to moram reci-Daj, Nikolina ajde ne s...!

Raspisete natjecaj, potrosite za to novce, a onda par dana prije nego li je ocito da ce Djapic izgubiti izbore objavite vijest kako niti jedan rad ne zadovoljava uvjete.
Kada se sve to pojavi u novinama, krivi su novinari.
No,kako i osobno radim u medijima, onda znam kako izgleda komunikacija s Vama.
Nazove vas se, vi zatrazite za svaki jebeni upit pisani dopis i onda nakon par dana odgovorite s dvije recenice. I onda su novinari krivi sto su navodno krivo reinterpretirali vase navode, a zapravo su samo razotkrili vase laganje i sranja.

Brendiranje je najveći shit u povijesti ovog grada i radio ga je covjek=Goran Trdin, kojeg kad god covjek nazove kaze da sjedi na kavi u Tvrdji.

Nikada se nisam bavio ovom temom, ali znam kolege koji jesu, a za vas nerad i nesposobnost sigurno nisu krivi novinari.
I bilo bi lijepo da si ovako rijecita kada pitanja postavljaju novinari, ali onda bez Trdina ne smijes zucniti niti slova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 18:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la (Pogledaj post): ›

Koliko ja znam mi nikada, gospođo Svalina, nismo komunicirali o brendiranju grada do sada. I općenito izbjegavam pričati o glupostima. Član sam ovoga portala nepuna dva mjeseca.

1. U mom tekstu nije niti navedena tvrdnja da se ovdje radi o pranju novca, tako da ne znam čemu idete meni naglašavati kako toga nije bilo. Novac je potrošen uludo, bez sumnje. Zato što je projekt promašaj, tako da nikakvog tu nepoštenja ne treba nit biti za uludo trošenje novaca.

Od 2. do 5. Jedan link - http://www.osijek031.com/osijek.php?topic_id=18649 - u kojem poboldano stoji:

Nagradni fond:
1. nagrada: 100.000 kn
2. nagrada: 20.000 kn
3. nagrada: 10.000 kn


Kad je British American Tobacco kupovao Zadarsku tvornicu cigareta, raspisao je natječaj za naziv novih cigareta koje su namjeravali pokrenuti. Iako mu nikada nije dopušteno preuzimanje tvornice zbog jakog rovinjskog lobija - gospoda iz BAT-a su pošteno isplatili autore imena. Jer su tako i oglasili. Vi možete sada objašnjavati da je ocjenjivački sud tako ocijenio. Ali onda je na odgovornima u gradu, koji drže do imidža grada, pa brendirate ga pobogu, da kažu - recite nam, molimo vas gospodo iz komisije, koja su dva najmanje loša rada da im dodijelimo 2. i 3. nagradu. Jer to nalažu bolji običaji. A izvlačit se na splitsko-dalmatinsku županiju (u kojoj je župan zanimljivog prezimena - Sanader) je samo kontraproduktivno. I sad ćete vi guglati i tražiti još primjera kad nisu dodijeljene 2. i 3. nagrade. Ne pokušavajte. Na svaki primjer nedodijeljenih, dolazi stotine primjera dodijeljenih.

6. I ono što je doista bitno. Sve gore navedene zamjerke su tek minorne naspram ove. Naime - u ovom gradu politika odlučuje o svemu. Koji će se kip postaviti (mimo odluče ocjenjivačkog suda, jel'te), tko će biti direktori, kojim putem će ići pruga, tko će upravljati javnim dobrom, tko će dobiti posao, a tko neće itd. Ali - to vam nije dosta. Ne - sad biste odlučili i što je simbol grada. Znam da ćete sad opet podastrijeti popis gradova koji su se brendirali. Nemojte. Prvo bi trebali vidjeti je li u tim gradovima uprava koja je odobrila brendiranje istovremeno svojim vladanjem srozala taj isti grad na najniže moguće razine. Vi ne želite shvatiti da je, doslovce, neukusno da HSP ide brendirati grad - stranka koja je silovala grad s postavljanjem spomenika mimo odluke struke, sklonila prethodni spomenik mimo volje građana - ta i takva stranka nema prava išta brendirati. Vi ćete sad reći da ovo nije HSP-ov projekt, i ja vam zato unaprijed poručujem da s vama nemam namjeru nastaviti komunikaciju.

Da zaključim - tek kad Osijek bude godinama imao normalnu vlast, e tek će onda ta vlast imati moralno pravo da odluči da je vrijeme da se grad brendira. No do tad će, nadam se, brendiranje postati toliko omrznut pojam da im isto neće ni pasti napamet.

ZA MODERATORE: Ozbiljno vam preporučujem da razmislite o zabrani registriranja pod imenom i prezimenom. Osijek.031 je odličan portal s vrlo dobrim forumom. No registriranje pod imenom i prezimenom upropaštava svaku diskusiju. Ovo je anonimni forum. Pojavljivanje osobe koja se potpisuje s imenom i prezimenom ima nekoliko negativnih učinaka - izmjena načina komunikacije, povlačenje iz komunikacije, a u krajnjoj liniji - nemogućnost komunikacije. Proučite naš daleko najbolji forum - forum.hr - tamo se ovakve stvari ne događaju - jedino se Boris Dežulović registrirao pod prezimenom i, iako verbalno izrazito nadmoćniji od gospođe Svaline, pretrpio torturu. Jedan od razloga što mi nije padalo na pamet registrirati se na ovaj forum je upravo taj ambivalentan odnos prema anonimnosti koji se ovdje gaji. Shvatite da je anonimnost ono što čini forum nevjerojatno privlačnim i kreativnim. Primijetio sam također u par navrata da moderatori ne reagiraju promptno, a ponekad ni nikako, na narušavanje privatnosti forumaša. Ovo je druga strana iste ove priče.

Dakle - ukoliko gospođa Svalina, ili bilo tko drugi, ima potrebu kao predstavnik grada nešto reći - neka pošalje dopis i onda ga vi ovdje prenesite. Ukoliko netko želi raspravljati pod punim imenom i prezimenom - ima facebook. Ovo je anonimni forum, pobogu!


Ne vidim što imate protiv rasprave u kojoj netko stoji iza svoga posta imenom i prezimenom. Ili možda vidim? Ja sudjelujem na forumu isključivo na ovom topicu, pa ako vam on zbog moje neanonimnosti nije dovoljno privlačan ili dovoljno kreativan, a vi nemojte sudjelovati. Nadam se da se slažete da gradska uprava treba komunicirati s građanima, a ne samo slati "priopćenja" ili "dopise", budući da se u tom slučaju radi o jednosmjernom informiranju. S druge strane, ukoliko moderatori smatraju da moje uključivanje pod imenom i prezimenom nije dobra stvar za ovaj forum, odnosno za ovu temu, ja ću se povući.

Upravo to što je vama brendiranje "glupost", novac "uludo potrošen", projekt "promašaj", bez da ste iznijeli bilo kakav argument, dokaz, činjenicu, obrazloženje govori o vašim motivima.

U natječajnoj dokumentaciji stoji kako ocjenjivački sud ima pravo ne dodijeliti niti jednu od nagrada, što su znali svi natjecatelji prije nego što su se odlučili natjecati. Isto tako stoji da odluka ocjenjivačkog suda obvezuje naručitelja. Što smo mi trebali? Dodijeliti eto tako nagrade i novce unatoč odluci ocjenjivačkog suda? Zato što je to običaj British American Tobacco-a? Koliko oni imaju novca, a koliko mi? Meni to nije odgovorno ponašanje prema novcima. Podijelite novce zato što je to nalažu "bolji običaji", unatoč propozicijama natječaja? Jel mi to govorite? Svi se uvijek pozivaju na struku. Mi okupimo struku (dizajnere, marketingaše i ljude uključene u projekt od samog početka) u ocjenjivački sud, struka donese svoju odluku i onda opet ne valja. Ne, mi smo unatoč odluci struke trebali dodijeliti nagrade? I to bi po vama bilo ok?

Ovo apsolutno nije projekt niti jedne političke stranke, nego gradske uprave. Da je drugačije, ne bi se u njega uključili razni ljudi, eminentni stručnjaci na svojim područjima, i dopustili da bilo tko njima manipulira. Razgovarajte s njima, pa ćete vidjeti tko je gradio i stvarao projekt i je li itko ikada na njih na bilo koji način utjecao. Informirajte se prvo. Svi ti ljudi su uložili svoje slobodno vrijeme i uglavnom volontirali. O svim dijelovima projekta su bile upoznate sve stranke grada: mi smo ih pozivali na sva javna događanja vezana uz projekt, slali izviješće o identitetu Osijeka (ako bas hocete, i to sve imam arhivirano)... Dakle, pokušali smo stvoriti zajedničku platformu i izdići projekt iznad svakog strančarenja u gradu. Jer samo na taj način projekt ima šansu.

Niti jedna stranka ne bi trebala donijeti odluku o vizualnom i verbalnom identitetu grada. Zato smo i proveli istraživanje što građani misle o svom gradu, na temelju rezultata istraživanja postavili brend arhitekturu i na osnovu nje napisali projektni zadatak, na temelju opet kojeg je raspisan natječaj. Ocjenjivački sud je odlučio da niti jedan pristigli rad nije u potpunosti usklađen s projektnim zadatkom, odnosno, da njihova dizajnerska i komunikacijska kvaliteta ne zadovoljava. Istovremeno su predložili otkup jednog od slogana pristiglih na natječaj. Dakle, oni su procijenili kako taj slogan odražava ono što građani misle o svom gradu i u kojem smjeru žele da se grad razvija (da je usklađen s ciljeva projekta) i sada gradonačelnik i njegovi zamjenici o tome trebaju donijeti svoju odluku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 18:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rejkjevik je napisao/la (Pogledaj post): › Pa,sad kada to moram reci-Daj, Nikolina ajde ne seri!

Raspisete natjecaj, potrosite za to novce, a onda par dana prije nego li je ocito da ce Djapic izgubiti izbore objavite vijest kako niti jedan rad ne zadovoljava uvjete.
Kada se sve to pojavi u novinama, krivi su novinari.
No,kako i osobno radim u medijima, onda znam kako izgleda komunikacija s Vama.
Nazove vas se, vi zatrazite za svaki jebeni upit pisani dopis i onda nakon par dana odgovorite s dvije recenice. I onda su novinari krivi sto su navodno krivo reinterpretirali vase navode, a zapravo su samo razotkrili vase laganje i sranja.

Brendiranje je najveći shit u povijesti ovog grada i radio ga je covjek=Goran Trdin, kojeg kad god covjek nazove kaze da sjedi na kavi u Tvrdji.

Nikada se nisam bavio ovom temom, ali znam kolege koji jesu, a za vas nerad i nesposobnost sigurno nisu krivi novinari.
I bilo bi lijepo da si ovako rijecita kada pitanja postavljaju novinari, ali onda bez Trdina ne smijes zucniti niti slova.


Vidim da ste i Vi rječiti, mislim, s tim uvodnim pozdravom.

Dakle, da ste se Vi, kao novinar, informirali, vidjeli biste da novac nije potrošen.

Ocjenjivački sud je donio odluku, a ne mi. I predložio otkup jednog od slogana. Te ponavljanje natječaja. Informirajte se.

Ne, ja ne tražim dopis. Ako niste primijetili, sve zovem na razgovor. A na primjeru Glasa Slavonije vidite da informacije dajemo i telefonskim putem. I putem foruma. I kako god želite.

Za ostalo, nemam komentara. Vi ste sve rekli sami o sebi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kinemat2
Offline
Ukupno postova: 281
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 19:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la (Pogledaj post): ›
muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›

Ako su Vam bili ciljevi napraviti odbojan poluproizvod, to ste i uspjeli. Mislim da ste više posjeta imali na stranicu zato što su ljudi htjeli vidjeti tu katastrofu, (jer se u vrijeme izlaska stranice po raznim forumima pričalo o tome i bilo predmetom sprdnje, i na nivou grada i na nivou države), nego da se informiraju o brendiranju grada. Vidim da niste dovoljno razgovarali i pregovarali, jer ovo definitivno nije najbolje rješenje.

Ono što sam cijelo vrijeme htio naglasiti i naglašavam je da ste se trpali u nešto u što se ne razumijete, izgled web stranice. I tu je za mene početak i kraj.


U brendiranje se zasigurno razumijem više nego vi. Trebam li i ja reći: i tu je za mene početak i kraj? Ne dajte da tu tome bude kraj.


Ako ste Vi bili odgovorna osoba, uz Trdina a u ime nositelja projekta Grada Osijeka i mogli na išta utjecati, onda je najbolje da riječ brand oboje prestanete uzimati u usta jednom zauvijek.

Ako ništa drugo i zbog web sučelja/stranice kakva je ona danas i od svog predstavljanja, koje Vam nije osmislio Goran Leskovac nego odgovorni za brendiranje Grada glavom i bradom.

Vidjela sam, naime, prijedlog rješenja koje Vam je dostavljeno kad ste tek uvidjeli da Vam ekipa iz informatičkog odjela ne može sama napraviti web. Ideja je bila odlična, a prijedlog stranice uistinu značajna odstupnica u designu kakvog uobičajeno moramo gledati vezane gradske institucije.
A onda su gospoda koja o tome pojma nemaju, uzela "stvar u svoje ruke". Sramotno je da se nakon što ste samostalno osmislili ono što ona danas jeste (ovo ste- odnosi se na one koji su prijedlog "redizajnirali) , pozivate na stručnu pomoć.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 19:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›


U brendiranje se zasigurno razumijem više nego vi. Trebam li i ja reći: i tu je za mene početak i kraj? Ne dajte da tu tome bude kraj.


Koja bahatost. Odakle vam da znate o brendrianju više nego ja? (sad sam ja malo bahat) Niti znate mene niti čim se bavim.

A drugo, brendiranje i izgled (dizajn) web stranice su dva različita pojma, koja se u određenom trenutku isprepletu. Ja sam vam prigovorio da ste se uplitali u dizajn. Samim time da ne znate razliku između ta dva pojma, govori sve.


Zadnja promjena: muvifrik; 07.06.2009. 19:24; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 19:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nikolina Svalina je napisao/la: ›

Upravo to što je vama brendiranje "glupost", novac "uludo potrošen", projekt "promašaj", bez da ste iznijeli bilo kakav argument, dokaz, činjenicu, obrazloženje govori o vašim motivima.


Nitko nije rekao da je to glupost i promašaj, nego način na koji ste vi to obavili je glupost i promašaj.
Nikolina Svalina je napisao/la: ›
Mi okupimo struku (dizajnere, marketingaše i ljude uključene u projekt od samog početka)


I onda im govorite kako treba nešto izdizajnirati i kako nešto treba izgledati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 20:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kinemat2 je napisao/la (Pogledaj post): ›



Ako ste Vi bili odgovorna osoba, uz Trdina a u ime nositelja projekta Grada Osijeka i mogli na išta utjecati, onda je najbolje da riječ brand oboje prestanete uzimati u usta jednom zauvijek.

Ako ništa drugo i zbog web sučelja/stranice kakva je ona danas i od svog predstavljanja, koje Vam nije osmislio Goran Leskovac nego odgovorni za brendiranje Grada glavom i bradom.

Vidjela sam, naime, prijedlog rješenja koje Vam je dostavljeno kad ste tek uvidjeli da Vam ekipa iz informatičkog odjela ne može sama napraviti web. Ideja je bila odlična, a prijedlog stranice uistinu značajna odstupnica u designu kakvog uobičajeno moramo gledati vezane gradske institucije.
A onda su gospoda koja o tome pojma nemaju, uzela "stvar u svoje ruke". Sramotno je da se nakon što ste samostalno osmislili ono što ona danas jeste (ovo ste- odnosi se na one koji su prijedlog "redizajnirali) , pozivate na stručnu pomoć.


Web nam je otpočetka radio ZIO, a ne naš informatički odjel. I oni su angažirali g. Leskovca, čiji rad iznimno cijenim i bilo mi je drago što su baš njega izabrali. Mi smo vidjeli nekoliko inačica predložene stranice i pregovarali, što s predstavnicima ZIO-a, što s g.Leskovcem. Nije mi bila namjera diskreditirati g. Leskovca. Dapače.
I kao što sam već rekla, u tu priču ne bih ulazila dalje, ne zato što nešto skrivam, nego zato što postoje bitni elementi te priče koji se ne mogu prepričati na forumu. Pozdravite Lesa.

I nemojte se ljutiti, ali sam zaista jako puno uložila u taj projekt, vjerujem u njega, te ću si zadržati pravo da o njemu govorim. I želim mu dobro.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Nikolina Svalina
Offline
Ukupno postova: 35
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 20:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la (Pogledaj post): ›
Nikolina Svalina je napisao/la: ›


U brendiranje se zasigurno razumijem više nego vi. Trebam li i ja reći: i tu je za mene početak i kraj? Ne dajte da tu tome bude kraj.


Koja bahatost. Odakle vam da znate o brendrianju više nego ja? (sad sam ja malo bahat) Niti znate mene niti čim se bavim.

A drugo, brendiranje i izgled (dizajn) web stranice su dva različita pojma, koja se u određenom trenutku isprepletu. Ja sam vam prigovorio da ste se uplitali u dizajn. Samim time da ne znate razliku između ta dva pojma, govori sve.


Joooj, pa to je samo bio primjer vaše isključivosti. Samo sam htjela reći kako ne možete znati da je projekt loš, ukoliko ne znate kako smo i zašto određene stvari radili. Ja ne znam čim se vi bavite, a vi ne znate puno o projektu i imate svoje mišljenje o web stranici. Uredu. Web stranica je u projektu bila samo sredstvo, a nikako konačni rezultat.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po ne znam koji put napominjem da ne smatram da je projekt loš, dapače, ali izvedba web stranice je katastrofa. Ako ste uspjeli to unakaziti, nameće se logično pitanje, kako će završiti cijeli projekt.

Vidim da priča polako ide drugim smjerom, glede g. Leskovca. (ono što je kinemat2 napisao)

Gđice/gđo Svalina, vrijeme je da priznate ( a ne prebacivati krivnju na druge), da je izvedba web stranice loša. Moje mišljenje o web stranici nije usamljeno, ako Vas treba podsjetiti pogledajte raspravu o istoj kad se vijest objavila na ovom portalu. Ako ljudi koji koriste internet, i ovaj forum, u većini zaključe da je web stranica loša, onda bi se trebali zamisliti i možda biti spremni na izmjene, a ne to zapakirati u veći paket pod nazivom "projekt" ili "brendiranje".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.06.2009. 22:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Baudolino je napisao/la: ›
Vi možete sada objašnjavati da je ocjenjivački sud tako ocijenio. Ali onda je na odgovornima u gradu, koji drže do imidža grada, pa brendirate ga pobogu, da kažu - recite nam, molimo vas gospodo iz komisije, koja su dva najmanje loša rada da im dodijelimo 2. i 3. nagradu. Jer to nalažu bolji običaji.

------
Naime - u ovom gradu politika odlučuje o svemu. Koji će se kip postaviti (mimo odluče ocjenjivačkog suda, jel'te),


Nego majstore, jel' treba politika odlučivati o 2. i 3. mjestu ili ne treba?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.06.2009. 0:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="bavaria"
Nego majstore, jel' treba politika odlučivati o 2. i 3. mjestu ili ne treba?
[/quote]

Hehehehe. Yok majstore, ne treba politika. Nikako.@Baudolino: Da imam kikiriki, dao bi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: